Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

martiika
11. lis 2008

Tej TEHUVLNE sa skutocne vytesujem, no nech ma pekne pocka!

w_h
11. lis 2008

ahoj emi - mooc gratuluju, at se mimi (jedno nebo dve??) drzi a rostou
zrovna jsem se chtela zeptat, kolik si pichas
uz jsem to tu nekomu psala, ale treba fraxik maji i forte a ten je mozny pichat jen jednou denne, kamoska si pichala taky v tehu fraxik myslim, ze dvakrat denne, a pozdejs, kdyz mela uz brisko velky, tak ji to pichal i manza treba do ruky nebo stehna, podkozne samo
desticky by mohly mit zkratku - treba plt

laparka - jdu kvuli endometrioze a kouknou se i na vejcovody a paxe uvidi, dofam, ze mas pravdu s tim tehotnenim po operaci, dix

tak at se dari 🙂

lenusska
11. lis 2008

Haloooo ZRNIIIKKK....NEBOOOOJJJ......vsetko bude v tom najlepsom poriadku... 🙂 ...a o 9 mesiacov sa budeme vytesovat s fotiek co nam ukaazes....JASNE???...Hlavne sa upokoj a bude to ako ma byt....
Ja chcem mat to najvascie brusko v lete!! 😀

zulok
11. lis 2008

Tehulky, vsetko bude vporiadku, nejake to prechladnutie babatka znesuuu... hadam kazda tehulka bola prechladnuta.. a herpes tiez byva casto... ale babatka buduu pekne vporiadku.. posielam im vsetkym cmukanec..normalne tych cmukancov uz bude veela, taak sa tesiiiiim 😀 len nech babatiek pribuuda

ALinuska, tvoje pisanicko na pokracovanie bolo super, veri, ze pod stromcekom uz budes pekne s prekvapenim v brusku...
a u nas sa surodencek nechystaa.. urcite nie, kym kojim... nechchem brat to mnoztsvo liekov.. a asi by mi znovu hrozilo lezanie... a nech je Matusiak vacsii... no, ale kto hovori, ze sa hned zadarii, ze? ale ja som vdacna za chrustika, je to nase najvacsie stastie 😀
ale zavidim , v dobrom, ze sa niektore maminky nemusia zamyslat nad planovanym snazilkovanim.. nechaju sa prekvapit, kedy pride, vtedy pride a nmaju stres, ze nestihnu pichnut vcas injekciu.. ach

lenusska
12. lis 2008

Krasne dobre ranko 🙂 .......

lola19
12. lis 2008

Ahojte holciny, tak na uvod Emicka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem, a klud, aj tebe zrnik, drzim pasticky, vsetko musi dobre dopadnut, aj ked viem, ze vase obavy su hrozne. Ja ich mam uz teraz a ani tehu nie som.
Ja som netestovala, skusila som si merat BT a zistila som, ze mi klesla teplota, tak to tehu nemohlo byt, bola to len nejaka divna mrcha 😖
Mne gyndos povedal, ze ked mi bude meskat min tri dni, mam urobit test, ked bude pozitivny, hned k nemu prist a okamzite mi nasadia injekcie. To ja len aky pristup ma lekar k mojmu problemu s krvickou....
Ja vam poviem, ze ja ani na hemosku nechodim, mne na gynde vzdy zoberu krv a na vysledky si zavolam. Ale v januari sa chystam na komplet prehliadky vsetkeho, ze kde je ten zadrhel, ze sa nedari???
Drzte sa tehulky, snazilky a maminky teste sa zo svojich ratolesti 😵

margarita
12. lis 2008

ahojte, vsetkym snazilkam, cerstvym aj menej cerstvym 😀 tehulkam a maminkam drzime palce a myslime na vas 😉 my nemame nic nove, az na to, ze sa tesim ako male decko na Vianoce na buduci tyzden, lebo to mame ist na ten 3D uzv, tak sa uz neviem dockat 😀 ale predtym ma este caka kontrola na hemoske v utorok, dufam, ze ten pokles hemoglobinu sa konecne zastavi, inak neviem, asi zacnem k tym tabletkam a masu este olizovat nejake lesenarske trubky alebo co 😉

kapp
12. lis 2008

Ahojko,

hneď na úvod - Emička - gratuuuuuuluuuujeeeeem 😀 , krásne sa rozrastáme, len tak ďalej! Teraz to už výjde!

Zrník - nebojkaj - skoro každá sme bola choručká počas tehuľkovania, bude to v porádečku ale šup-šup na hemošku pre injekcijky - my sme mali od 3tt - Clexane 0,2 denne...

Bambuľky, ideme sa pochváliť - dnes sme boli na morfologickom UZV (20tt) u gyndoška v rámci poradne a sme v porádečku! Hurááááááá, a máme už 400g, takže sa pravdepodobne zaradíme k tým väčším bábenkám ... Akurát pohlavie sa určiť nedalo - dr. mal len takého tušáka, že dievčatko - ale na betón sa to povedať nedalo = bábo si sedelo na výbave a za žiadnu cenu sa nechcelo otočiť 😀 , ujo dr. sa aj snažil a ono začalo rozhadzovať ručičkami, potom otočilo tváričku na monitor a "ježilo" si uško, bolo zlatunké ... Chvalabohu aj plodovej vody máme dosť a krčok tiež drží! Jáááj - tak som sa modlila, aby sme boli v porádečku!

Pá - bambuľky a držte sa mi všetky!

zrnik1
12. lis 2008

ahojte,

dakujem za povzbudive slova.Vcera som si macala nohy v horúcej slanej vode, neviem, či som sa neobarila,ale pomohlo 😉 .

pila som veľa čaju, radšej sa ani nestarám, aké tam boli bylinky, lebo viem, že niektoré niesú vhodné pre tehu 😎 .

Teraz ešte niečo upracem a idem na tú hemošku.

Keby som mala rozčítaný román, tak si ho tam určite zoberiem a verte tomu, že by som ho tam celý dočítala.Teším sa na to čakanie. 😖

papa

emicka1
12. lis 2008

Ahoj holčiny,
Tééééda Ali ty jsi se ale rozepsala 😀 Jen tak dál!!!!!!!!!

Cikyta a W_h ahoj,děkuji vám za info.Mě teda píchá injekce manžel a zatím do břicha.Ale tyhly mi přijdou nějak bolestivější 😅 ,nebo co.

Zrníku i mě občas přepadne takový strach,že to zase prostě nevyjde.Hlavně večer ☹ ☹ ☹ A v pátek jdu na utz,aby koukla na srdíčko a taky na ten "divný útvar" a z toho mám zase hrůzu.Já vůbec mám strach z každého utz.Jak tam vždycky vidím to špatné ☹ ☹ ☹ No a když mě nějak zabolí břicho,nebo tam píchne,tak pomalu stuhnu a čekám,jestli to přejde. 😅 No občas suž si připadám,jako mešuge 😅 No ale jsme na to teď dvě a to by bylo aby jsme to nezvládly

Ale vy mi tu holky dodáváte odvahu a za to vám moooooc děkuji.VŠEM 😀 😀 😀

Kapp díky moc za gratulace 😀,moc chci věřit tomu,že to teď vyjde!!!!!!! Téda a takový pěkný utz,to je paráda!!!!!! Jen tak dál.A už máte vybraná jména?

Lola taky moc dík,jste zlatíčka 😀 😀 Já jsem teda testovat měla ale jak říkáš ty,jak vyjde pozitivní test,tak naklusat a okamžitě na injekce! A měření BT je dobrý,já to teda "naštěstí" měřila jen měsíc,ale docela se z toho dá dost poznat 😵 😀

Zuločko ahojky,moc tě zdravím 😀

Holčiny mějte se krásně,a zatím pa

margarita
12. lis 2008

kappuska - tesime sa s tebou, ze ste OK, to je skvela sprava dna! 😀 tak sa pridaj ku mne s tym "asidievcatkom", ja dufam, ze o 10 dni mi to povedia na 99% presne, lebo jeden aj tak nikdy nevie...

zrnik - co ja mam nastudovane, tak lipovy alebo sipkovy cajik sa v tehu moze, a oba su dobre proti prechladnutiu, nadche a tak. A hlavne vela prirodnych vitaminkov, medu...

emicka - strach je uplne normalny po nasich "nepeknych" predchadzajucich skusenostiach. Ja sa bojim tiez, aj ked si to vacsinou nepriznavam 😀 ale vsetky Ti tu moc drzime palce a modlime sa, ked Boh chce, mozu aj traktory z neba padat a vyjde to, neboj sa 😵

zrnik1
12. lis 2008

Babulky tak premiera je za mnou.Mam v sebe prvu injekciu a je to FRAGMIN 2500.Bolelo to dost, takze som sklamana.Mam sa dat vypisat, takze klud.
Zajtra tam mam prist aj s manzelikom a naucia ho pichat 😀

Budem dostavat injekcne aj B12, do svalu, takze AUUUU.B12 az do 12-teho tyzdna tehu.
Mam brat listovku 2 krat denne.
Nepovedala to priamo, lebo nevedela, ci som veriaca, ale povedala, ze sa nemam stresovat a mam to odovzdat, asi ten strach, Bohu.

Zatial mam ok vysledky, ale ked som jej povedala, ze vzdy som potratila do tretieho mesiaca, tak mi nasadila injekcie.

Kappuska som rada, ze si OK.
Emicka nech ti vyjde utz.Nestresuj sa, je to nas najvacsi nepriatel, ten stres.

Margaritka cajik lipovy mam, takze uz len zaliat a pit 😉

Zulocka mas pravdu, u nas sa moze vselico skomplikovat a potom ked skoncime v nemocnici, tak su nasi drobcekovia zbytocne v strese.Je dobre si to naplanovat.Teraz to viem. Neviem si predstavit, ze absolvujem ten kolotoc lekarov s Riskom.Vzdy ked mam nieco, ide do skolky a ked mame volnejsie, tak si ho necham doma.

Papa, majte sa pekne

kapp
12. lis 2008

Zrník - zlatúšik - držkaj sa nám ... Ja viem, ako bolia injekcijky - pichám si do ramien, kde toho svalstva veľa nie je, ale zvykneš si - pre bábenko všetko vydržíme! O to viac si budeme vážiť život, ktorý sa v nás prebúdza ... Ja som hovorila - že keď sa to maličké narodí, tak ho vyboštekujem na riťulku za tie boľavé injekcijky 😀 !

Emička - všetko bude OK, neboj - mne tiež vždy riťka cvaká pred každým vyšetrením - toho strachu sa asi žiadna z nás nezbaví - pochopí to iba tá, ktorá aspoň raz v živote počula tú vetu "Nevidím akciu srdiečka - je mi ľúto ... " - ale mne strašne pomahá modlitba - viem, možno to znie fanaticky - ale fakt sa každý každučký večer modlím za život a zdravie toho stvoreniatka, ktoré nosím v sebe a samoška aj za vás všetky - a potom mám takú duševnú istotu, že všetko dobre dopadne - MUSÍ!

Margaritka - pridávam sa do "asidievčatkovského" klubu - Naťulka by sa strašne potešila sestričke, len svokrovci by boli straaaašne sklamaní - oni by chceli chalana - dievčatá sú pre nich menejcenné = takýto názor nechápem a nikdy asi nepochopím!

Papa ...

emicka1
12. lis 2008

Zrníku to jo mooooc dobře že máš už injekcičky 😀 Já mám taky Fragmin,ale 5000 a 2x děnně.Ale máš pravdu,taky mi přijde,že nějak víc bolí 😅 Mě je taky píchá manžel,já jen když neni doma na tu hodinu a to jen do stehna.A fuuuj je to pěkně blbý pocit. Tak že přeji manželovi zítra hodně štěstí,ať se to pěkně naučí a nebolí tě to od něj 😀
Margarito máš pravdu,tím strachem si nepomůže,jenom ublížím 🙄 Tak já se polepším,slibuji 😀

emicka1
12. lis 2008

Kapp mooooc krásně jsi to napsala,až mi slzička ukápla! Máš naprostou pravdu.I když já teda nejsem vůbec věřící.Ale věřím tomu,že se to prostě povede,protože nějaká ta spravedlnost na tom stvětě přece musí být!!! No ne? 😵

lenusska
12. lis 2008

Ja Vaaam Taaaaaak drziiim palcekyyyyyyyyyy 🙂 🙂 🙂

dyna
12. lis 2008

Emička gratulujem aj ja 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zulok
12. lis 2008

Jeeej toolko kraasneho odhodlania, ze musi sa to podarit a hotovo.. 😀 😀 😀

KApp, gratulujeeem ku krasnemu uzv a k moznodievcatku.. a ze dievcata su menejcenne??? teda davno som nepocula taku hovadinu.. ale co tam po nich... zasmej sa nad ludskou "mudrostou" , ale ono to vie riadne zamrziet 😒
a kraasne si to napiiisalaaaa. posielam pusinkuuu

Zrniik juch a mas injekciu v sebeee, tesiiim sa, teraz to uz vyyborne dopadne a ARisko je velky chlapina... s ocinkomvsetko pekne zvladnuu.. CHlpov netreba podcenovatm su fakt sikovni, len im treba nechat priestor na sebarealizaciu a chvalit, chvalit a chvaaalit, to je to najdolezitejsie... ty len s babatkom pekne oddychuj. a ze ta bolia injecie??? ono to prestane tak boliet, zvyknes si... mna najviac boleli injekcie, ked sa Matusko uz narodil, zrazu tam nebolo take, ze musim vydrzat... no, ale uvidis len co je to bolest, ked sa ti chrustik zahryzne s 1.zubom do bradavky... 😠 a este sa zarehoc, potvora mala, nevedela som ci plakat, ci sa rehotat 😀
tesiiim sa, ze si pekne pod kontrolouu , vsetko vybone dopadneeeee a Risko bude starstny velky brat..

EMickaaa, posielam hladkancek na bruskoooo... jeejda same dobre spraaavy, taak sa tesiiim 😀
a to ze nie si veriaca... ono pomaha, ked veris, zze vsetko dobre dopadne....
vdaka babulkam tu som s anaucila tesit sa z kazdeho dna tehulkovania , nech si to poriadne uzijem.. jasne, ze boli chvile, kedy som sa veelmi bala, ale neuveritelne mi tu pomohli a boli primne pri kazdom jednom zavahani, ci smutku... ked ta bude dac tapit, len sa postazuj, vykric to zo seba.. ale uvidis, ze vsetko bude dobre a za par mesiacov, ubehne to rychlejsie, ako sa zda, budu na teba kukat dve kraasne ockaaa. cmuuuk

tehulky, krasne vam tie tyzdniky ubiehajuu... ja len dufa, ze tehuliek tu bude coraz viac a viaaaac...
je to vsetko tazke, ale verim, ze sa dockate.. dnes som mazala na starom mobile stare sms co som posielala manzelovi, z cias snazilkovania,. ako som mu oplakala do telefonu mrchu... zvlastne citat to.. je to ozaj tazke snazit sa o babatko, ale stastie vas neminie. smuuk

Lenockaaaa. chyybas naaaam tu.... zas hneva PC??? ☹

zulok
12. lis 2008

KAppuskaaaa, a ozaaj, nmas fotku maleho, teda velkeeeho KAppusiatka??teeda 400g, krasny hrosiik 😀 vidno, ze sa mu u teba eextra paaci... 😀 😀 😀 😀

margarita
13. lis 2008

ahoj zulocka, vdaka za mile povzbudenie, Ty si tu taky nas tehulkovsky vzor 😀 teda pre mna urcite!

...normalne mam skoro pocity viny 😀 ze ja si zatial este vzdy nic nepicham, mam na riedenie len ten Anopyrin, ale mozno ma to coskoro nemienie 🙂 ale zrnik, mne pichaju B12 este stale, neviem, do kolkeho tyzdna - lebo ze az do odvolania 😀 ale raz za tyzden to vobec nic nie je, a skoro to ani necitim. Tie kazdodenne injekcie musia byt horsie, a este emicka 2x denne-no sucitim s vami 😵

vsetkym snazilkam posielam vela sily a nadeje, ze aj oni tu budu coskoro riesit taketo "zalezitosti" 😵

a ze su baby menejcenne je hovadina najvacsia - pozrite sa na nas tu, co vsetko mame za sebou a ako to (obcas -ne) zvladame 😉 myslim, ze zeny su silnejsie ako sa zda, len nas oznacuju za "slabsie pohlavie". Kappus, ak chcu svokrovci chalana, mali by sa zacat snazit 😀 😀 ze im odkazujem 😎

kapp
13. lis 2008

Margaritka - ty si teeeeeda číslo! 😀 😀 😀 V tom dobrom slova zmysle, samoška! 😝 Dávno som sa tak nezasmiala! 😀 😀 😀 Moji svokrovci sú kapitola sama o sebe, zvlášť môj "milovaný" svokor - to je teda "sen každej nevesty" ... Škoda reči - ale poviem vám, kočky, že to ďalšie dievčatko by som im normálne na truc dopriala ... 😉

Zuločka - ty naše slniečko zlaté, krásne to napísala naša margaritka - ty si náš TEHULKOVSKÝ VZOR - veru! Tá fotečka (najnovší UZV) je taká nevydarená - nič na nej nie je poriadne vidieť - len hlavička otočená smerom na monitor, takže teraz mi Naťulka zahlásila, že už malé nevyzerá ako KOZMONAUT ale ako BAMBUS! 😀

Bambuľky - chcem sa spýtať jednu vec: že vraj v tehotenstve by sa nemala škorica - a môžem medovníky (Natuliatku som sľúbila, že keď mi dobre dopadne UZV a poradňa, tak tento víkend robíme medovníčky = je to taká naša dievčenská tradícia = robíme ich spolu už od Naťulkiných 2 rôčkov, každý rok robí viac a viac - minulý ich takmer všetky sama povykrajovala = som patrične hrdá mamina na moje šikuliatko 😀 ) a chápete, musím aspoň cesto ochutnať kvôli ingredienciám ako dobrá gazdinka ... Keď budete chcieť - dám "do placu" dobrý receptík na medovníčky - ale najprv radu! 😀 Tak môžem tie medovníky - ide tam cca 1KL škorice? Ozaj a prečo sa vlastne škorica nesmie?

Modlím sa za vás všetky, je mi jedno,či ste veriace, neveriace - jednoducho som si vás zhrnula do jednej kopy a hotovo! 😀 😅 😉

kapp
13. lis 2008

Emička - srdiečko - pýtala si sa na tie mená - nuž tí moji dvaja domáci loptoši ma ukecali na DOMINIK alebo DOMINIKA (po manželovom dedkovi - on bol Domino a manža ho zbožňoval, tak to sa nedalo odmietnuť 😉 ).

Držte sa nám (Emička, Zrník) pri pichaní - tie prvé sú najhoršie, potom to už ide!

lola19
13. lis 2008

Ahojte vsetky. Kapp tak ja som nepocula o tom, ze sa skorica nesmie, ja viem len o citrusoch a polotovaroch a plesnivych syroch,... ale o tomto som nepocula 😒
Inac aj ja mam vyborny recept na medovnicky, len neviem ci budem mat u svokry chut piect ich tento rok, jedine ak mi na domceku sprevadzkuju stary sporak 😵
Musim vam povedat, ze vy ste vsetky moj vzor, obdivujem Vas, ako zvladate vsetky ti nastrahy a tu bolest z injekcii, velmi mi dodavate sily. Prestavam sa bat a aj ja by som do toho isla aj hned, len ked ta fazulka strajkuje. A kapp aj moj svokor je tak trochu iny, tiez pripad pre lekarov 😠 Ako moze niekto povedat taku debilinu, ze dieta niej pre neho dovtedy kym sa nenarodi zive.... a to si hovori veriaci??Tuto vetu mu nikdy neodpustim... 😔

kell
13. lis 2008

Ahojky holky!

Moc gratuluju Emicce a Zrnikovi! Holky hrozně mooc vam držím palečky!

Já jsem bohužel zase tam, kde jsem byla před půl rokem ☹ Taky jsem otěhu stejně jako Emicka aZrnik, ale bohužel od minulého týdne jsem začala opět špinit, pak krvácet, takže honem k Dr, na utz - hematom, tak jsem se trochu uklidnila, ale kromě hematomu nebylo ještě nic vidět, tento týden v pondělí viděla Dr. 3mm dutinku, jemomže problém je v tom, že vůbec neroste HCG pořád je stejné jako minulý týden! To znamená, že ani mimi se nevyvíjí - když neroste HCG. Zítra jdu znova na krev a na utz, tak jsem zvědavá, co bude dále! Ukecávám Dr. at nemusím na kyretáž, zatím to vypadá, že asi jen vysadím utrogestan a uvidí se!

kapp
13. lis 2008

Kell - bambuľka zlatá - to je mi ľúto, ale možno že sa mimi ešte rozhýbe a začne sa vyvíjať ... Zajtra daj vedieť, držím pästičky!

Lolika - prepáč tú otázočku, cháp to u mňa ako prejav pokročilej tehotenskej demencie 😀 - ale citrusy - to sa chápu aj mandarínky? To nemôžem ani jednu? Aspoň 2 za deň, prosíííím ...
Lolika - neboj, založíme klub pre "múdrych" svokrov! Teeeda, ten tvoj svokor je obyčajný chrapúň - prepáč za výraz, ale za ten jeho slávny výrok si iné "ocenenie" nezaslúži! Mojenko, to muselo teda bolieť! Kašli na nich ...

margarita
13. lis 2008

kell, to je blbe, dufam, ze sa Ti doktori aspon patricne venuju a sleduju to...budem na Teba specialne intenzivne mysliet, drz sa.

loli, k tym citrusom, prave vcera mi vravela matka 3 deti (to je uz pre mna autorita 😀 ), ze ona v poslednych mesiacoch pred porodom vysadila citrusy, mandarinky a tak, lebo vraj ak ich jes aj pred porodom, mozu mat potom babetka alergiu na ne. kappus neboj, aj ja spraskam zo 3 mandarinky, ale teraz pomaly ich uz asi bude menej a menej, pre istotu...
a k tej skorici, nemala by sa vo vacsich davkach, lebo: Zázvor, klinčeky a škorica môžu vyvolať silné kontrakcie. 😒 aj ja skoricu zboznujem, ale dam si max.raz za cas trosku na krupicovu kasu, mnam 😀 zalezi asi na tom, ako casto a ako vela toho cesta budes ochutnavat 🙂

kapp
13. lis 2008

Margaritka - díky, ahaaa, tak už mi je to jasné ... 😀 No - počkaj, počkaj, ale autorita si pre mňa aj ty - takže keď ich ty ješ zo 3 mandarínky za deň, tak to budeme aj my! 😀 😀 😀 A o tej škorici - teeeda, to som nevedela, alebo možno aj vedela (tuším Zuločka mi to vravela), ale zabudla som 😀 , teraz zabúdam všetko ... 😕 Takže budem s tými našimi medovníčkami opatrne ... Jeeej, margaritka, ale ti krááásne pribúdajú týždniky - nám sa na 22tt prehupne v sobotu 😉 ...

emicka1
13. lis 2008

Kell co to čtu????? ☹ Mě je z toho tak smutno☹ Já na tebe tak myslím! Říkala jsem si že nějak dlouho nepíšeš! No a dostala jsi nějaké injekce,nebo prášky nebo něco? Naděje umírá poslední! Drž se zlatíčko, a zítra určitě napsiš! Moc ti držím pěstičky a myslím na tebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kell
13. lis 2008

Holky díky moc, ale ne že bych byla pesimista, ikdyž po třetím abortu už ze mě asi bude, ale myslím si, že už je to v háji! já jsem si začala píchat injekce ještě dřív než jsem měla dostat MS, měla jsem HCG 50 tak mi na hemce hned napsali Clexane 0,6 1x denně, předtím jsem tři měsíce užívala anopyrin a ten jsem ďobala i při tom clexanu. Takže si myslím, ža teĎ už to kvůli trombofilii nebylo. Jen nevím co už pro to více udělat! I kvůli případné imunitě jsem užívala prednison a ten taky nic nepomohl. Pokaždé to těhu končí dřív a dřív! Když jsem se ptala Dr. co mám dělat, jestli teda potratím potřetí, tak mi řekla, že už se můžu leda postavit na hlavu! Super odpověď, že?

Holky nevíte, jestli když nám jde otěhotnět v pohodě, tak jestli máme nárok na spermiogram? Ještě mě napadlo, jestli třeba manža nemůže mít blbou genetiku spermíí? Karyotypy máme oba O.K., tak jestli existuje i nějaké to genetické vyšetření spermií? Prý když jde o abort do 10tt je v 80% na vině chlap.

alinuska
13. lis 2008

Ahojky Kell,

je mi velmi luto, co sa ti opat prihodilo. Ani nevies, ako ti rozumiem. Tiez to mam vcelku cerstvo za sebou ☹ . Napisem ti neskor viac do IP, ale ako ta tak citam, aj ja budem definitivna pesimistka 🙄 , kedze som sa na tie injekcie dost spoliehala a aj na ten prednison... 😒 No, popri tych super spravickach, je to obcas aj o takych smutnych prispevkoch...nam ostava iba dufat, ze aj my sa raz budeme takto radovat a ostatne s nami budu nasu radost zdielat 😉 !!! A co sa tyka kvality spermii, nieco na tom bude, tiez som cosi podobne pocula, ze mohlo ist aj o nekvalitnu spermiu, takze to embryjko nemalo sancu. Skus ist teraz tymto smerom. Myslim si, ze po tychto skusenostiach tam narok na spermiogram urcite je !!! Ak by aj nebol, nemyslim, ze by to bolo drahe vysetrenie... Drz sa babula a ked to ma pomoct, tak aj na hlave budeme stavat 😀 !!! Som s tebou...cmuk cmuk

Zrnik, na zaciatku tehu je imunita troska oslabena, kedze vsetko sa sustredi na toho malickeho tvora v brusku, takze take nachladnutie je dost bezny jav a nemusis sa obavat. Pokial nie su vysoke teploty, bude to v pohode, len si to pekne vylez, nozky pomoc, len nie vo vriacej vode 😲 , cajicek popi a bude to raz-dva prec 😅 !!! Super, ze uz pichas, aspon pre mna by to bola minimalne 50%-na ulava, tych zvysnych 50% ma bude prenasledovat snad cele tehu... 😠

Emi, ty sa nam zajtra pekne "pochlap" a drzkaj sa na kontrole, nech nam hned hlasis iba dobre spravy, mas to rozkazom!!! 😀 😀

Babule, drzte sa, nech sa len pekne rozrastame 🙂