Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kolumbia
16. pro 2009

Ahoj ,poradi mi tu neiekto ?V roku 1992 som potratila v 3mesiaci ,v roku 1994 som porodila zdrave dievcatko ,potom mi zistili tumor na hypofize ,tento rok som porodila v 26 tyzdni chlapceka ale zomrel ,patrali sme po pricine a vysledok som sa dozvedela 11.12.2009 ze mam vrodenu trombozu ,kedze mi meska menzes a v pondelok som si spravila testy dva ktore ukazali ze som tehotna ,poradil by mi niekto co mam spravit kedy treba brat tie injekcie ,mam panikarit a bezat hned na gynekologiu alebo mam este pockat?

janula.k
16. pro 2009

kolumbia ahoj, na tvojom mieste by som isla ku gynekologovi a nasledne k hematologovi. Naco cakat? Zoberu ti krv a nasadia liecbu. Drzim palce 🙂

bettynka222
16. pro 2009

ahojte 🙂

matita lupus je ziskana porucha zrazanlivosti, nie vrofdena, preot sa ti prejavila az v tehu. a mas pravdu, dobre ze ti dali injekcie preventivne, ale zase ty budes skor vynimka, nam to ais nehrozi 😕 inak aj mne ho zisutju pri kazdej kontrole, zatial mi tam nevyskakuje. v kolkom tt sa tebe objavil vo vyslekdoch? ja som 12 tt...alebo 13 uz asi, lebo som si zle zacala ratat zaciatok ms 😀

inak ja stale nepicham, fbg zvysene len mierne, d dimery tiez. dr. povedala, ze mi kontroly bude planovat podla vyslekdov, takze nie len raz za mesiac, ale ked sa jej vysledky nebudu pacit tak aj o tyzden. teraz cakam na vcerajsie vysledky, tak potom napisem.

chaarleene
16. pro 2009

holky, ještě mám jeden dotaz - platíte na hematologii regulační poplatek? protože já jsem v HK neplatila, vlastně jsem neplatila nikde, kde jsem ukázala těhotenskou průkazku - no a tady v nemocnici ho po mně chtějí 😅 jako mně to nevadí, nemám problém zaplatit 30 korun, jen mě to překvapilo...

cukor
16. pro 2009

chaarleene....a za čo to vlastne platíš?.....ja síce nie som tehotná ale chodím na hematologiu.....aj včera som bola na odbery a nikdy som nič neplatila....

chaarleene
16. pro 2009

cukor, to netuším, prostě regulační poplatek... platila jsem ho jen prvně na hematologii v HK, protože jsem ještě neměla těhotenskou průkazku ani jsem neměla žádanku ani si mě tam nepozvali na kontrolu - tak to jsem chápala, to mi bylo jasné... ale měla jsem pocit, že těhotné jsou od poplatků u lékaře "osvobozené", takže mě to minule jen překvapilo 😅

cukor
16. pro 2009

chaarleene....no čo spravíme...všade z nás tahajú len peniaze ale čo človek nespraví pre to malé........... a pekný týžden maš....

bettynka222
16. pro 2009

chaarleene ja som ani pred tehu ani teraz pocas tehu nikdy na hematku nic neplatila

matelko1
16. pro 2009

ani ja som pred tehu,ani pocas tehu nic na hematlogii neplatila,tak nechapem,ale vsade je to asi inac.

fiallinka
16. pro 2009

janula: já myslím, že když už pícháš fraxík, tak to bude všechno ok...

já jsem ale měsíc před porodem ležela v nemocnici, průtoky mi dělali pravidelně, monitor byl tři dny před porodem a ok - i když ty poslední průtoky byly týden před tím. Asi se to prostě rapidně zhoršilo, do té doby to muselo být všechno dobré, i porodní váhu kluků jsem měla dobrou, naprosto v normálu i pro jedno dítě - 2,65 a 2,75 na 35+6...kdyby byly průtoky dlouhodobě špatné, pozná se to i na tom přibírání...

matita
16. pro 2009

bettynka... mne ten lupus antikoagulans zistili teraz v 11 tt, ale ako hovoris, zrejme sa to moze objavit kedykolvek. a mozno ma k tomu niekto vacsie predpoklady, neviem.
drzim palce, nech mas dobre vysledky...
chaarleene... a ty nie si v cechach? mozno preto ten regulacny poplatok...

kolumbia
16. pro 2009

janula.k ahoj,ja som bola na hematologii v piatok a aj u geneticky ale to som este netusila ze som tehotna ,teraz neviem co spravit ked su uz dovolenky a ta moja hematologycka pride az zaciatkom noveho roku ...tak skusim gynekologa co mi povie lebo sa citim dost zle

lucila83
16. pro 2009

matita - ja mam tiez ten lupus antikoagulans.Zistilo sa to po prvom potrate v 11tt,ale mimi uz nezilo od 9tt.Pred dalsim tehu mi nasadili najprv tabletky vessel due,potom anopyrin a kratko na to som otehotnela,takze hned som presla na fraxiparin.Tie antifosfolipidove protilatky mam pozitivne stale,ale zatial sme ok.Som v 30tt.
Mimo tehu nemam s krvou ziadne problemy,dokonca som brala 7 rokov antikoncepciu a nic..... 😅

bettynka222
16. pro 2009

ahojte 🙂

no vyslekdy boli super, fbg mi dokonca klesol 😕 takze zatial ziadne injekcie. aj lupus je asi ok 😉

matita urcite na tu ziskanu zrazanlivost vplyva mnozstvo faktorov, napriklad zivotosprava, obrovsky stres alebo nieco podobne, alebo napriklad ako pise urcite fyzicke predpoklady. aj tebe drzim palce, aby uz bolo vsetko ok 🙂

vavenka
16. pro 2009

Ahojte, tak som sa prisla pochvalit, dnes nam potvrdili dievcatko 🙂
Fotka v albume 😉
Vsetko je ako ma byt, tak som sa velmi potesila..... Mi spadol riadny balvan zo srdca 😀

Bettyyy, sak uz si daj tt do pasu 😉

cukruska1920
16. pro 2009

vaven...gratulujem k dievcatku...je krasna 😉

vavenka
16. pro 2009

Cukrus dakujem 🙂

matelko1
16. pro 2009

jeeej vavenka super,dievcatko... 🙂

fiallinka
16. pro 2009

lucia: vidíš,taky jsem brala antiko snad 10 let a nic ....

bettynka222
16. pro 2009

vaven gratulujem k dievcatku 🙂 a na tt v pase este pockaj, pojdem tomu cunderlikovi najprv, oki?

vavenka
16. pro 2009

DAkujem dievcata 🙂
Betty a kto je cunderlik? 🙂 A teda teraz si ktory tt? 😅

bettynka222
16. pro 2009

no 12 tt predsa 😀 cunderlik je ten dr. co robi skriningy....vraj jeden z najlepsich. moja dokina ma za nim vyslal. pamatas, co som nechcela ist, ale ste ma tu presvedcili. a tomu dalsiemu skriningu sa uz ajtak nevyhnem, lebo ten je tusim povinny, ze? inak niekotre baby vraj povedali, ze nechcu tie vysledky.... 😀 ved kolkokrat su skreslene a len zbytocne stresuju....

vavenka
16. pro 2009

Betty no to som netusila 🙂 a kedy k nemu ides?

bettynka222
16. pro 2009

22.12. dufam ze kvoli tomu super datumu nebudem musiet vianocovat v BA 😕 co hovori mm na dievcatko? tesi sa? chlapi milaju dievcatka 🙂

lenoc
16. pro 2009

Ahoj babuĺky, ako vždy -čítať čítam, no odpisovať len občas, tak odpisujem, na čo si pamätám... 😀

Betty, super, že si takto pekne kontrolovaná a o čunderlíkovi som aj ja len dobré počula. Jooj, a máš kásne fotečky v albume. Ty si taká tenučkáá. 🙂
A prečo by si mala vianocovať v ba?

Vavušík, gratulujem k zdravej slečne, je zlatučká. Tak mali predsa lekári v tom 12tt pravdu, wow!

fialinka, lucilka, tiež som brala cca 4-5 rokov antiko.
fialinka, aj ja si Ťa pamätám rovnako ako Zuločka, nie sme tu až tak iná zostava, ako skôr že viaceré sme už maminkami, neni toľko času na net a pribudli nové snažilky no hlavne tehulienky. 😵
K tomu pôrodu a prenášaniu u trombošiek - závisí podľa mňa aj od lekára - ja zas až takú závažnú mutáciu nemám, doky mi ku koncu prietoky nerobil, len na monitor som chodila a tam sledoval krpca, no kvôli injekciám, našim dvojičkám aj kvôli veľkosti Maroška nechcel riskovať a nechať ma prenášať ani vyvolávať pôrod, tak sa to poriešilo deň pred termínom cisárskym.

Kolumbia, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
návštevou gyndoša isto nič nepokazíš....

Leni, a ktorý zúbok vyšiel krpcovi? Tam, kde mal to biele či predný?

fiallinka
16. pro 2009

lenoc: ahoj 🙂, já jsem tu teď neměla moc důvodů chodit, ale snad už nás brzo čeká KET, takže možná šance na mimčo, a budu ráda, když budu mít možnost probrat všechno s ostatními mutantíky 😉 , pro jistotu...

Maroško má nádherné oči, a ten pohled, baby se za ním budou otáčet 🙂...

Je to holky super, kolik vás má už mimča, to je pozitivní 🙂...

zulok
17. pro 2009

VAVENKA..gratulujem k dievcatku

LENOCKA.uzasneee fotky 😀

zulok
17. pro 2009

preco mi to poslalo skratenu verziu..:( so tu obdivovala LENOCKINHO MAroska..aky je sikovnyyyyya ze krasne pasie konicky..

a

Kolumbia..drzim palce..aby si zohnala nejakeho doktora.pripadne zbehni do nemocnice..nech ti vezmu krv a daju unjekciky alebo rpedpisu lieky.. 😒

Fiallinka..isto sa dockas drobatka..cmukk..mzono aj tak velkeho.aky bo lMarosko 😀

cukor
17. pro 2009

vavenka.....krasna fotka tej tvojej 😲

betty.....toho 22.12. ti budem držat palce a nemysli na nič zlé......tentokrát to tehotenstvo dotiahneš do uspešného konca

no a teraz je asi na rade janulka lebo veselinka......tak vám prajem vela štastia a možno si svoje štastíčka najdete pod vianočným stromčekom

a zdravím aj naše maminy...lenoc aj zulok......aj matúška aj maroška......pre matuška to budú uz druhé vianoce.....to bude radosti 😉

zulok
17. pro 2009

ahojte..neviem..kto vsetko budete uz tento vikend cestovat na sviatky k rodicom.ci svokrovcom..alebo kto kedy tu bude..tak vam vsetkym zelam

no a preto tak skoro..lebo som uz mailom posielala az potom mi doslo.ze podla normalneho mena ma asi nespoznate 😅
tak http://data.emimino.cz/emimino/images/original/...
POZEHNANE VIANOCE>.nech su ozaj pozehnanymi..a babatkam sa krasne dari a tym.co babatka nemaju, nech vam ich Pan Boh dozici do bruska..cmuk