Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

maharishi
13. bře 2010

2910, měla jsem spíš na mysli nějakého gyndaře a porodníka,který má rizikové poradny, nebo se zabývá tady těma poruchama. Já jsem právě dojížděla 20km do Olomouce, přímo do fakultky do poradny pro rizikové a tam mi řešili veškerou léčbu apod. Na hematologii jsem vůbec nechodila - akorát mi tenkrát dali doporučení právě na toho gyndaře, co se tím zabývá.

Ale v okolí Liberce netuším...zkus si najít na internetu, nějaké poradny pro rizik.těhu někde u vás v okolí.

maharishi
13. bře 2010

Margarita,

já jsem ten první vyvolávaný měla taky rychlý, ale je fakt, že se říká,že je víc bolestivý. Tak uvidím ve čtvrtek 🙂

vavenka
13. bře 2010

Mahari takze stvrtok uz je to 100% ? Juuj tak drzim palce, nech vsetko dopadne dobre, myslim ze ste sa rozhodli spravne, netreba riskovat, ked je malicka uz dost velka, tak radsej takto....

cukor
14. bře 2010

ahojte všetky ......margi....ten album si spravila výborne.....ked som si ho pozrela,tak ma nabudil,ze naozaj mam chut zabojovat o vlastné dieta....dik

margarita
14. bře 2010

cukor, rado sa stalo 😉
drzim palce, nech je Tvoj boj uspesny.

walle
14. bře 2010

ahojte dievčatá...od apríla si mám pichať fraxiparin, koncom mája idem na ďalšie KET.Mám strach z injekcií, neviem si predstaviť pichať si to možno až rok ( ak budem konečne čakať bábo)...viem, že to vydržím kvôli bábu...ale ...trošku som dúfala, že anopyrin bude stačiť.. viete mi poradiť, kde to najmenej bolí, keď už si to budem musieť pichať? noha? brucho? ruka? ak niektoré ste zažili stimuláciu a pichali ste si gonal do brucha, je to to isté? ten gonal išiel dosť ťažko...trebalo silno tlačiť, vraj inzulín ide ľahžšie ako gonal...aj ten gonal som si sama nepichala...nezvládla som to...joj ☹
opatrujte sa... 🙂

vavenka
14. bře 2010

Walle najmenej to boli asi do brucha - no co na to napisat - asi ziadnej z nas to nie je prijemne, ja si picham uz vyse roka, nejak som si uz aj zvykla alebo co....
S gonalom to porovnat neviem, ale je to malicka ihla - strcim, zatlacim a hotovo, ide mi to v pohode 😅

Tak sa tesa drz, hlavne nech vam KET vyjde..... Tie injekcie su uz detail 😉

cukor
15. bře 2010

ahoj walle...ja som si tiež pichala gonal...vlastne manžel mi pichal......ten gonal išiel podla mna lahsie ako fraxiparine....ten aj sem tam zaštipal ale dá sa to zvládnut a ked chceme babo musíme vydržat.......tak ti držím palce a tie injekcie su nutné zlo ale ty to zvládneš.... 😉

matelko1
15. bře 2010

ahojte.
walle ja som si gonal pichala do stehna,a v tehu clexane do 3 mes do brucha a potom do ramena az do konca.fragmin a vobec ma to nebolelo.suseda mi pichala,lebo sama by som to tiez nezvladla.
ale my zeny sme silne a vsetko zvladneme 🙂

bettynka222
15. bře 2010

ahojte 🙂

vavenka ano som PN, ale napriek tomu kociar teda este nemame objednany...ajked dodanie trva az 12 tt....no ale sak este stihame, nie? 😀

cukrik len bojuja dockas sa 😉

ahoj matelko 🙂 a vsetky 🙂

vavenka
16. bře 2010

Betty a aky kociar mas vybraty?

sarafortuna
16. bře 2010

ahojte,
tak mne bolo povedané, že od 20tt budem pichať Heparin aj keby bolo výsledky akokoľvek dobré /LEIDEN hnusný-hetero/ ☹
Len ma zaujíma, či je to potom rizikové tehotenstvo a je potrebná PN /ja tipujem že hej, ved udiať sa môže čokolvek a aj reagovať môže telo rôzne.../
Viete mi povedať, či automatický pri pichaní je potrebná PN-ka... /ja osobne by som bola aj rada 😉 PN/

matita
16. bře 2010

ahojte, neviete poradit aka by mala byt v tehotenstve hranica pre hodnotu fibrinogenu a d dimerov... zacinam mat pocit, ze nemozem uplne doverovat mojej hematologicke, kedze musim ist na cievne vysetrenie pre podozrenie na trombozu napriek tomu, ze si picham heparin, pricom vsak az doteraz v nezmenenej davke od zaciatku tehotenstva...

vavenka
16. bře 2010

Sara myslim ze trombofilny stav nieje na PN, ale ak chces ist, tak ak mas normalneho gynekologa, nemal by mat problem vypisat ta na nejaku klasicku diagnozu 😉

Matita ja ti neporadim...

maharishi
16. bře 2010

Vavenka, díky za podporu, budu to potřebovat, jsem už z toho na nervy, když vím, že mě to ve čtvrtek čeká a když už vím, o čem ten porod je 😀

Sara, taky si myslím, že samostatný trombofilní stav nemusí znamenat hned PN, pokud nemáš přidružené potíže (já jsem u obou těhu krvácela a špinila, tak jsem byla dá se říct od začátku doma). Ale většinou se s doktorama dá domluvit, aby vypsali nějaké potíže, kvůli kterým by jsi mohla být doma. 🙂

Walle, s tím pícháním je to pokaždý jinak, já vždycky zkouším nejdřív jehlu přiložit na některé místo (třeba na břichu) a lehce se tím píchnout a pokud to nezabolí, můžu aplikovat. Nejbolestivější je, když si napíchneš cévku. Ale u mě nezáleží, jestli to je noha nebo břicho. Jo a přišlo mi, že mˇíň bolestivý je fraxiparine než clexane, ale nevím proč 🙂 . Jo a já bych si to nenechala píchnout od nikoho jinýho než od sebe - ani od sestřiček v nemocnici. Jenom já vím, které místo mě nebude bolet 🙂

fiallinka
16. bře 2010

Maharishi, nechodila jsi náhodou k MUDr. Procházkovi?

Walle, já teda teď píchám puregon i fraxiparin a puregon (to je skoro to samé co gonal) jde teda píchnout líp... teď mi to oboje píchá manžel, ať si to ivf taky užije, ale jinak to zvládám sama - ale pořád mám problém to do sebe bodnout, to jo...

maharishi
17. bře 2010

Fialinko, jo chodila. Teda nejdřív ke svému gyndařovi, ale na něho jsem byla moc riziková (pořád krvácení nebo špinění), tak mě přesunul od 19tt k Mudr. Procházkovi. Ale nechtěla jsem rodit v OL, tak mě pak předal do porodky v Prostějově, kde mi tu srážlivost hlídají (zdá se mi, že až moc 🙂 ) a zítra, když budu 37+4 musím na vyvolání porodu (ikdyž mám všechny testy i průtoky placentou dobrý)...takže tak.

mabe
17. bře 2010

ahoj holky, chtela bych se preptat. mam mutaci MTHFR heterozygot, srazlivost mam v poradku, nic si nepicham a nedelam. v patek jdu na cisare kvuli poloze miminka. Myslite si, ze bude problem se spinalni nebo epiduralni anestezii? diky za odpoved

matelko1
17. bře 2010

ahojte.
vavenka,betynka uz sa vam to krati 😵 ...ako sa mate
my priberame,vcera sme boli v poradni,tak alex ma 4570g,maxim-3560g.vcera sme mali 7 tyzdnov.strasne to leti 😵

cukor
17. bře 2010

ahojte......matelko.....uz mate 7 tyzdnov...to je super ....aj vahu majú peknú......tak nech sú hlavne zdraví a nech sa vám darí
betty ,vavča ...ako tehulkujete?...ja som bola dnes u dr.......11dc a folik len 13 mm.......uvidíme v pondelok čo mi povie dr......

fiallinka
17. bře 2010

mabe, myslím, že při tvojí mutaci s tím problém nebude, vyčetla jsem to jen u těch "horších"..

maharishi, taky jsem se k němu dostala 🙂, ale byla jsem tam jen 2x, pak jsem našla hematologa, ke kterému to mám blíž...
jinak je zvláštní, že tebe hlídají v Prostějově až moc a nedávno tu psala holčina, co se tam na ni vyflákli... ach jo...

mabe
17. bře 2010

fialko, diky 😉

maharishi
17. bře 2010

Fialinko, já jsem v r.2007 chodila taky do porodky v PV a malá měla už ve 36tt hodně špatný ozvy, tak jsem šla na vyvolání dřív. No a teď, když jsem začala chodit znovu sem, tak primář říkal, že nebude riskovat, že se to i tentokrát tak rychle zhorší a proto mi vyvolá porod taky dřív aby předešel komplikacím. No fakt asi záleží, na koho v porodce narazíš. Mě si doktor pamatoval ještě z minula.

matelko1
17. bře 2010

cukor ako citam,tak si uz zacala stimulovat?do ktoreho CAR chodis.

matelko1
17. bře 2010

cukor ako citam,tak si uz zacala stimulovat?do ktoreho CAR chodis.
🙂

lenoc
17. bře 2010

Ahojky.
Vavusik, mooc pekny kocik mate kupeny. A strasne sa mi paci ten chlpaty fialovy overal, aka to je velkost? (ze ci stihnete vyynosit?)

Maharishi, drz sa zajtra, nech to ide co najrychlejsie a co najmenej bolestivo.

Fialinka, Cukricek, drzim palceky pri stimulke.

Matelko, krasne vahy drobcov. 🙂

Margi, dodatocne sa pripajam k blahozelaniam, Kikuske len to naj. A fotky ako vzdy nemaju chybu. 😅

Nas drobec uz papa zatial mrkvu a jablcko, zatial celkom chuti, ale obcas hadze ksichtiky. Akurat kasle jak stary hrniec, chudatko, je na antibiotikach. ☹ Minuly piatok sme boli prvykrat "plavat", bol taky zamrznuty, cudzie miesto... ale dfam, ze nabuduce, ked vyzdravie, sa mu bude uz viac pacit, lebo doma ma vodicku rad.

Zuzi a preco si odstavila Matuska? inak aj svagrina sa pokusala odstavit maleho, mal nedavno 2 roky a zatial sa jej nepodarilo.

papa, vsetkych zdravim.

Jednym ockom sledujem modre z neba a behaju mi zimomriavky po chrbte.... ☹ ☹ ☹

fiallinka
17. bře 2010

cukor, ty jdeš na iui?

Maharishi, psala to Vazka myslim, str. 256... já se v těch doktorech nevyznám prostě...

vavenka
17. bře 2010

Maharis zajtra na teba myslime 🙂

Mabe nemal by byt problem - ak si nic nepichas tak nevidim dovod..... V kazdom pripade potom daj vediet, aby sme boli informovane 😉

Lenoc no pekne, kokso uteka to, maly uz ma polroka 🙂 ten overalik je na 9-12 mes, akoze na dalsiu zimu 😀 som okolo neho chodila asi mesiac, tak ked ho uz dali v ramci vypredaja na 70% zlavu, tak som neodolala 😀

Cukor ale tak ved to nieje az tak hrozne, v pohode do toho 17DC by mal dorast, ak z neho bude ten pravy dominantny 😉 takze toho mesiaca folikulometria? Aj HP ti robia?

Matelko no jo, uz to pomalicky odsypa, ja som zatial ok, akurat ze dnes som bola na nohach od obeda az do osmej vecer, a teda mala som dost, ma bolel cely clovek 😀 uz to nieje sranda... A konecne sme vymalovali - som povodne chcela len detsku, ale nakoniec sme malovali cely byt, som myslela ze ma porazi ako som fucala 😀 ale tak moja chyba, som si mohla aj o par tyzdnov skor spomenut, ze chcem malovat 🙂 ale mame to za sebou a som spokojna.....

margarita
19. bře 2010

ahojte trombokamosky,
uz som podlahla obavam, ze pri prechode na novu verziu MK sa nasa tema niekde stratila v kyberpriestore 😀
a potom si ju dam vyhladat, a oni ju presunuli zo Snaziliek do sekcie Nedobrovolna bezdetnost.
To je uz, prosim pekne, aka haluz?
Teda ja viem, ze ano, nie je uplna brnkacka donosit zdrave dietatko, ale co sme my trombofilky uz uplne bezdetne - ved kolko deticiek sa v nasej teme uz narodilo, a este len narodi? !!! 😉

vsetkym tehulkam drzim palce, a vsetkym snazilkam, nech su coskoro tiez tehulky
😵

cukor
20. bře 2010

no ahojte...ani ja som nevedela najst tuto temu...tiež nechapem prečo nas vyšachovali zo snažiliek...... a mne sa ten koník nejako neee.......uz som bola zvyknutá na starého.............. 😉