Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenka_66
5. bře 2009

poleva , no ja mam injekcie od hemat.pockaj na vysledky a uvidis.mozno este je nieco okrem trombofilie naco injekcie pomahaju.vidis ty ich budes mat a kolke sme tu o ne museli bojovat.musis verit lekarom a ze vsetko bude fajn.

zrnik1
5. bře 2009

mala Johanka si krasnucka ako obrazok a slniecko a nemam slov, nech ti to pretlmocia...
mounty krasna rodinka 😵
priam Bozie dielo
papa

tanity
5. bře 2009

poleva, neviem 😒 mala by si rozhodne pockat na vysledky hematologii, ved fraxik je len na riedenie krvi, ale zasa som pocula teoriu, ze zena 3x prisla o babatko, mala vselijake mozne testy za sebou (bola lekarka) a vsetko negativne, tada nevedeli zistit pricinu a tam navrhovali liecbu- bud vsetko alebo nic...dost ma to prekvapilo, ale v podstate to spocivalo v tom, ze bud nebudu robit nic a pokusat sa dalej prirodzene az kym sa podari, alebo jej predpisu vsetky mozne lieky od prednisonu, heparinovych injekcii a neviemakych este liekov...tak mozno tvoja gynekologicka skusa nejak touto cestou, neviem vazne 😖 a uz mas vysledky z hemato a genetiky?

emicka1
5. bře 2009

Monty tak velikáááánskááááá gratulace 😀 😀 😀 😀 😀 Johanka je krásná,moc ti to přeji 😵 😵 😵

Já jsem se sem včera už nedostala,nešel nám internet. Jinak utz dopadl VÝBORNĚ 😀 😀 😀 No a je tam Rozárka 😀 😵 Prý už jí pindík nedoroste 😀 No máme 344g,stáří odpovídá přesně na den týdnům a ani ty rozštěpy tam žádné nejsou!!!! Tak snad je to všechno tak jak má 😵 Spadl nám obrovský kámen ze srdce 😵 No a taky jsme se byli podívat už na kočárky,aby jsme měli nějakou představu 😀 A dneska jsem koupila první věc pro Rozárku - bodíčko a čepičku 😀 Holky já jsem tak šťastná,ani nevít 😀 Teda asi víte,že jo 😵

Kell a jak pak vy? už by jste na to pomalu mohli hopnout,viď 😉

Zuločko tak prďolka má teplotky? Ale to určitě bude brzy v pořádku,viď? Po tom očkování se to stává,že? Tak posílám pohlazení Matůškovi 🙂

Tak já zase běžím,musím dodělat to účetnictví 😠
Moc se opatrujte,a zatím pa

kell
5. bře 2009

Ahojky!
Holčiny všem díííííky za držení palců! Nález od minula se hodně zlepšil, tekutiny už je tam jen nepatrně, vaječník je taky daleko menší, ale bohužel je pořád přilepený na dělohu. Dr. říkal, že by mito v podstatě ani nijak nemělo vadit,že tam stejně nemám ten vejcovod a tím pádem z toho vaječníku nemůžu otěhu. Pravý vypadá že je v pořádku, tak doufejme, že z něho budu hooooodně často ovulovat ať otěhotním co nejdří! Musím teď ještě dobrat tu antikoncepci takže 2 měsíce + 1 měsíc na očistu no a vlétě na to můžem vletět!

Mounty, Johanka je nádherná! Má vlasů daleko více než já 😀 😀 😀 ! A jak má dlouhé řasy! Je jako panenka!

Jééé Emi, tak to je fajn, že bude Rozárka!

natasienka
5. bře 2009

Mounty, gratulujem k babatku...dievcata tu spominali ze si si pichala injekcie a asi si mala aj EPI, mozes mi prosim Ta popisat ci nebol problem s EPI, kedze od posledneho podania injekcie by malo do podania EPI ubehnut 12 hodin. Pisala som sem otazku vcera. Vopred dakujem-

Zulok, dakujem za radu, clovek je spokojnejsi ked si vymeni poznatky s druhymi.

zulok
5. bře 2009

EMickooo.veeeeelka gratulaaacia k UZV..juchuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀 a super, ze Rozarka uz dostala co to na seba..taak babulka..joj, teda sranda, ze si od zaciatku vedela, ze to bude babizna 🙂

Kell..parada...ze sa nalez zlepsill.tak nech je uz leto a dovolenka prinesie svoje kuuuzlo.. 😉 🙂

sarafortuna
5. bře 2009

joj, dakujem všetkým za povzbudenie...zatial mám chut bojovat a som práveže plná energie do "snaženia" a dnes sa sestrička na gynde zasmiala, že "vy ale zbierate diagnózy".. ☹ ". Vyberem si? 🙂 🙂 🙂 Sú ľudia no tom oveĺa aj horšie... všetko chce čas a trpezlivosť. Majte sa!

margarita
5. bře 2009

ahojte, takze uz som schopna sadnut za PC, vdaka vsetkym, co ste na nas mysleli.
Takze mounty nas predbehla presne o hodinu, my sme rodili 27.2. o 12.28 😉
Kristinka je v poriadku, krasna, zdrava a dobrucka, pekne spinka, papa, kaka a vsetko.

Neskor vas docitam, a mozno napisem i viac. a aj foto budu dalsie, len co bude na to viac casu 🙂

zulok
5. bře 2009

MArgaritka...mamulaaa vitaaaaaj..teda Kristinka sa vaaam vydarilaaaa 😀 😀

SArafortuna..no tiez patris medzi "chamtivky"co si naskreckuju diagnozy..aaaaale ty ich zvladnes a to len bude paradicka... 😉 pozri na Emicku,ako kraasne jej tyzdniku nabiehaju a tiez ma toho viac .. 😉

zrnik1
6. bře 2009

kristinka ma jeden tyzden, akoze ja tomu normalne nemozem uverit.
ved teraz sme stavkovali, ze ktora ako a pozrite 😀 😀 😀
ten cas neleti, on normalne tryskuje jak stihacka
dobre ranko vsetkym 😉

capenka
6. bře 2009

ahoj holky ,já potřebuji poradit,mám po 3 potratech začli jsme chodit do centra udělali mi na všechno testy zjistili tromfobolii mutace C647T heterozigot,DP PAPÍRU JEN NAPSALI PŘI OTĚHOTNĚNÍ NASADIT ANOPYRIN 100,dnes jsem se ptala na hematologii a zase mi zdělili že při normál homocisteinu jen listovku,tak já fakt už nevím,nejhorší že jsem myslela že půjdu na umělí, oni mi řekli že to nemá cenu ,že bych zase mohla potratit strach z dalšího potratu mám.nejhorší že nic neporadili jen zkoušet a potrácet nevím si rady poradíte,

zrnik1
6. bře 2009

to je udel nas vsetkych
mne ked zistili mutaciu, tak mi hematologicka povedala, ze to mozem skusit, ale nic nezarucuje...s injekciami
teraz to skusam po piaty krat a ako vidis, som na tom celkom dobre
s anopyrinom by to mohlo vyjst
ved si pozri malu margaritinu kristinku
ona je tiez anopyrinove babulko 😉

zrnik1
6. bře 2009

a nad umelym oplodnenim nerozmyslaj
nas problem nieje otehotniet, ale donosit a to nema s umelym nic spolocne...

emicka1
6. bře 2009

Ahoj holky 😀

Margarita moooc vám to na fotečkách sluší 😀 Ještě jednou obrovská gratulace 😵

Kell to je dobře,že se to zlepšuje,jen tak dál 😉 A v létě pěkně otěhotnět 😀 Moc držím pěstičky 😀

Capenka no ono je to těžké a každý Dr. to taky řeší jinak.Já jsem taky nemohla 2,5 roku otěhotnět a pak se to povedlo.Skoro zázrakem,když už jsme tak začali přemýšlet nad umělým. Ale bohužel to nedopadlo.Měla jsem dvakrát injekce a nestačilo to a teď mám do třetice ještě anopyrin a snad už to dotáhneme zdárně do konce 😵 Přeji hodně sil,a neboj,určitě to vyjde!!!!!!!!Chce to jen nevzdávat 😵

Sarafortuna já toho mám taky docela dost,vybrala jsem si snad všechny diagnosy co jsou a nechci to zakřiknout ale zatím jsme pomalu za půlkou a věříme,že to dobře dopadne!!!!!!!! Neboj,zvládnete to taky 😵

Holky děláte mi tu takovou radost,jak ty týdny krásně přibývají a ty miminka jak se krásně rodí!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 No fakt radost číst 😀

Zuločko mooooc zdravím 😵

kapp
6. bře 2009

Ahojte moje zlaté kinderká, aj mamičky!

No nedá mi neozvať sa, aj keď veľa na nohách byť nemôžem ...😒
Mounty – gratuuuuuluuuujeeeeem, joooooj – tak som vám držala palčeky, aby sa tie potvorské cysty vstrebali a pozri ho – Pán Boh je milosrdný a zľutoval sa nad tým maličkým stvoreniatkom a všetko je v porádečku – juchuuuuuuu ... No a Johanka je „ k zulíbání“ ... Nech len robí maminke aj tatinkovi (tie rodinné fotečky sú bombové!) samučkú radosť ...😉

To isté prajem aj našej Margaritke – teeeeda, maminka to je teda riadny valibuk, tá tvoja Kristínka ... Ale je krásnučká ... Maminke prajem rýchle zotavenie, množstvo prespinkaných noci a veeeeľa mliečka pre Kikušku a Kike zase slaaaadké priberanie!😀

Zdravím naše tehuliatka – pacholiatka = teším sa s vašich UZV ... Špeciálne krááásny pozdrav do Čiech – Emičke – gratulujem k Rozárke (ten maminkovský inštikt na pohlavie v brušku nepustí, že? Ja tiež som bola od začiatku presvedčená, že v brušku nosím dievčatko ...)

Samoška, že držím palčeky aj snažilkám a našich novým kočkám ... Chýba mi tu Alinuška – ktovie, čo je s ňou????

Zuločka, Lenočka – vy moje zlatíčka – pekne sa mi držte – ty Lenočka bruška (modlím sa za teba, aby to tentoraz vyšlo a teraaaz to na betón výýýýjde, ja to viem!) a Zuločka pekne za ručičku Matúška ... (tie horúčkové reakcie na očkovanie mám ešte v živej pamäti, fúúúúúkam o dušu a posielam boštek Matušiačikovi)...

My sa zatiaľ držíme ... Dominka kopká o dušu (aj keď tieto 2 upršané dni prespinkala, len sem-tam decentne kopla maminu, aby vedela, že ju má), tak dúfam, že je všetko OK ... Keď príde sem-tam nejaká tá slabšia kontrakcia, tak na radu lekára – prekrížim nohy a nepuuuuustíííím, 😀 potom to zase prejde ... V pondelok ideme na UZV-prietoky a znovu na CTG-pásy, tak nám mooooc držte palčeky a modlite sa za nás, aby si nás tam ešte nenechali (čo si tí moji dvaja loptoši počnú sami dvaja) a v utorok už mám predoperačné odbery + potom s výsledkami internistovi (už budem taká kľudnejšia, keď ich budem mať v ruke) + kontrola u môjho gyndoška-pôrodníka ... Dúfam, že nám termín neposunie na 12.3. – zatiaľ to vyzerá, že by sme do toho 19.3. mohli vydržať ...

Pápá moje zlaté a utekám späť do postielky ...

maova
6. bře 2009

Ahoj holky, musím vás jít dočíst, nějak jsem tu dlouho nebyla.
A koukám, že Emička má už 22tt, to tak utíká 😵

melisska
6. bře 2009

ahojte, maova silne ti drzim palceky 🙂 tiez pekne rastiete 😵
emmi a kapp tiez radost sem nakukovat 😵

maova
6. bře 2009

Mounty, veliká gratulace k Johance, ta je tak krásně vlasatá 😵

Emičce moc gratuluju k Rozárce 🙂

Kell, jsem ráda, že se to zlepšuje a brzy se budete moc pustit taky do snažení 🙂

a lenusska má po ovulaci, tak doufám, že nám bude brzy hlásit // 🙂

fiallinka
6. bře 2009

Holky, jdu se za váma poradit - jsem homozygot mutace pro MTHFR a heterozygot pro Faktor II, byla jsem na hematologii a tam mi po dalším vyšetření krve řekli, že ok, že nemusím píchat žádné injekce, takže jsem to dál moc neřešila...ivf se povedlo, čekala jsem dvojčata, vše ok, ale v 35+6 týdnu jedno z nich nečekaně zemřelo z důvodu trombozy pupečníku (příčina nezjištěna). Logicky se nabízí, že to s tou mutací nějakou souvislost mít může... začala jsem to teď trošku zjišťovat a úplně se děsím, skoro se mi to jeví jako zanedbání péče ze strany té lékařky ... chápu, že mutace por MTHFR není tak závažná /ale jsem homozygot/, ale ta první asi opměrně jo i v heterozygotní formě.

Můžete se se mnou podělit o zkušenosti (hlavně pokud jste některá heterozygot pro F. II) - na kterém pracovišti jste byly a jestli jste si píchaly heparin, fraxiparin, apod.. Zadala jsem jen jednoduchý dotaz do internetové poradny a doktor odpověděl, že v tomto případě je medikace nutná...opravdu jsem z toho dost zděšená, protože mám strach, že jsem tomu všemu, co jsem prožila, mohla předejít...

Díky moc za odpovědi, napište mi třeba i do IP, jestli tu moc kecáte, ať to najdu... díky.

poleva
6. bře 2009

neviem ci ich budem mat...neviem ci som ju zle nepochopila
vysledky budem mat z hematologie za 2 tyzdne a na genetiku cakam
lenka napisala si ze ich budem mat vy ste o nich bojovali, ja som po 2 potratoch a nebavi ma len tak cakat co bude, preto chodim povysetreniach a chcela som sa poradit ci je mozne brat injekcie aj preventivne
dakujem

maova
6. bře 2009

fialinko, nemáme faktor II, jenom mutaci MTHFR heterozygot a i tak se mi nedaří donosit miminko. Dvakrát samovolný potrat ve 20tt a 23tt. Takže i já teď beru injekce Fraxiparinu a proto bych řekla, že i u tebe by to bylo určitě vhodné, po tvojí zkušenosti. Ale je to jen můj názor. Jenže jsem se na hematologii taky nesetkala s tím, že by byli pro a slyšela jsem jenom, že tato mutace není ani považována za trombofilní stav. Fraxiparin mi předepisuje gynekolog, který to tak nevidí. Já jsem se přesvědčila, že hodně záleží na doktorovi.

poleva, já nevím, jestli preventivně, určitě počkej na výsledky a potom uvidíš podle toho. Třeba se na nějakou mutaci přijde a budeš je muset brát, počkej ty dva týdny a potom teprve uvidíš, takhle je to asi těžké nějak rozhodnout.

mounty
6. bře 2009

neviem kto sa pytal na tu PEDU, ale fraxik sa ma vysadit tych 12h. predtym, ja som na odporucenie hemato vysadila uz tri dni pred..........aj tak mi nezabrala, porod uz fical, tak som si odtrpela, ale stalo to zato......a uz si nepicham po porode kedze sa d dimery krasne vpratali do koze a klesli...........

natasienka
6. bře 2009

Mounty, ja som sa pytala na EPI, tak dakujem za odpoved. Mne hematologicka povedala, ze vysadit nie, ze si to budem pichat az do ukoncenia sestonedelia. Tak uvidim ako sa bude vyvijat hustota mojej krvi. Este raz dakujem a vela krasnych chvil s babatkom prajem.

emicka1
6. bře 2009

Holky vy jste takové moje zlatíčka 😵 Fakt jsem tak ráda,že vás všechny mám 😵 😵 😵

Kapp téééda 37tt,tak to už je taky mazec 😀 Určitě to vydržíte do toho 19.3.,budu na vás moc myslet 😀

Maova jsem tě chvilku neviděla a ty už budeš mít 3 měsíce za sebou 😀 Dáte si říct,co to bude? 😀

Meliska zdravím tě 😀

Poleva já myslím,že je to všechno věc názoru 😅 Mě třeba moje hematoložka moc nepomohla,i když se fakt moc snažila.Pak jsem se dostala do Prahy a teď už je to snad na dobré cestě!!!!!! Jinak jako "prevence" před otěhotněním - jde o to,jak dlouho by jsi si ty injekce píchala (jak dlouho by jsi čekala než otěhotníš) Mě říkala tenkrát Dr.,že před otěhotněním se dává třeba Prednison.A injekce až od poz.těhot.testu. Hodně štěstí 🙂

Mounty prosím tě a ty jsi si píchala Fraxík až do porodu? Já na tom totiž budu stejně 😉 Tak zjišťuji 😉

Fialinko já teda nevím přesně,jestli mám nebo nemám pro F.II,ale vím,že toho mám taky dost 😅 Ale jak jsem tu psala teď Polevě a taky jak píše Maova,je to fakt co doktor to názor 😖 A vy se snažíte o druhé mimi,nebo spíš přemýšlíš,kde se stala chyba u těch dvojčátek?

bendy25
6. bře 2009

Ahoj baby!
Chcela by som len jednu otazocku....myslim ale, ze to tu uz bolo pisane...alebo som to uz skratka niekde citala...
Cize my, ktore mame antifosfolipidovy syndrom, to je vlastne, laicky povedane, ze nase telo je alergicke na plod v tele, teda pre matku sa stava cudzorodym? Suvisi to aj s protilatkami v tele?

lenka_66
6. bře 2009

poleva mozno sme sa nepochopili.ja som myslela ze ti ich davaju aj ked nevedia na co vlastne.preto som pisala ze mozno to ma aj na ine ucinok.(ak by hemat.vysledky boli OK).

ze ta nebavi zazivat sklamania chapem ja som mala 3 aborty.po zisteni trombofilie mi nic nedali len ze mam prist ihned ak budem tehu.v tomto tehu som naklusala na hematologiu uz v 3tt.no najprv mi povedali ze mam prist az ked bude srdiecko.na moju odpoved ze ja som sa srdiecka ani nedockala som sa dockala od dr.tejto odpovede: tak to vam uz neviem pomoct.po tejto vete sa zarazila a predpisala injekcie.neskor sa sama vyjadrila ze ani neverila ze pomozu.
dalej tu su plno kocky co tiez trvali na injekciach.preto som pisala ze sme o ne bojovali.podla mojho laickeho usudku ono to nie je je sranda riedit krv a nie to ak je v poriadku.
preto pockaj na vysledky z hematologie.viem ze by si bola rada aby ti uz nieco nasli a tym vies kde treba davat pozor.

viem ze to chces cim skor , no pomaly dalej zajdes.
moj prvy neuspech bol v r.2002 .budem mat 36r. a tt pekne narastaju a ja verim ze aj budu.

veselinka
6. bře 2009

Ahoj holky,
maminkám ještě jednou veliká gratulace, jsme rádi, že jste tady zase s námi už i s mimískama. Moc se těšíme na další fotečky 🙂 Johanka i Kristýnka jsou úžasné.
Tak jsem se konečně dočkala, zdálo se to tak daleko a už příští týden jdu na tu hematologii. Tak snad to dopadne dobře.
Lenka 66- tedy už tak dlouho čekáš na mimíska, to jsem nevěděla. Držím moc pěstičky, teď už bude vše v pořádku.
Hezký víkend všem..... 🙂

mounty
6. bře 2009

margaritka, Kristinka je riadna baculka vypapkana, je kraaaaaaaaaasna a tiez vlasana, drzte sa ako sa najlepsie da......Ty si este pichas? Lebo mne uz vysadili 🙂

margarita
6. bře 2009

mne pichali este dva dni po porode, ale tiez uz nemusim, comu som velmi rada 😉 kojime kazde 2 hodiny, no je to riadny valibuk, to je pravda 😉