Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
18. srp 2011

@erika12345 radost citat, ze si tak stastna.. a mozno si na satku este len zvykne.. Daliborkovi sa pacilo v manduce az tak okolo 5. mesiacaa, dovtedy som ho tam len dala a hned aj vytiahla... bude lepsie, uvidis..

elischka
18. srp 2011

@lume spíš gynekoložky, přesně se to jmenuje Doppler UZ, kterým se sledují průtoky v placentě nebo právě v mozku - v mozku konkrétně na Arteria cerebri media, tak se zkus zeptat jestli je schopná Ti to udělat.o)

zuzanka2905
18. srp 2011

Ahojte potrebujem radu som 4týždni a dnes mi na hematologii predpísala Clexane 2000 lebo mám vrodený trombofilný stav beriem aj duphaston kedže som už dvakrát potratila tiež aj kyselinu listovú Acidum folicum chcem sa opýtať či Duphaston a Clexane neublížia babu a či má niekto z vás podobnú skúsenosť Doktorka mi vravela že to neuškodí plodu ale aj tak mám strach

karol84
18. srp 2011

@zuzanka2905 duphaston určitě neuškodí, bere se v těhotenství běžně a clexan by měl být taky ok

zuzanka2905
18. srp 2011

@karol84 no hej ale dokopi ked sa to užíva tak sa to neovplivnuje ?

karol84
18. srp 2011

@zuzanka2905 nemělo by

madormi
18. srp 2011

@zuzanka2905 ahoj já si píchám Zibor( obdoba clexanu)a do 13ttt jsem brala Duphaston, acidum folicum a ještě femibion 😉

zuzanka2905
18. srp 2011

@madormi A ako nemala si nejaké tažkosti ?

madormi
18. srp 2011

@zuzanka2905 ne ne vše v pohodě, myslím, že díky těm všem lékům jsem dnes ve 39 tt, jinak bych se sem nedostala 😉

zuzanka2905
18. srp 2011

@madormi No to je super tak dúfam že to všetko aj mne dopadne dobre vdaka tým liekom

madormi
18. srp 2011

😉 @zuzanka2905 věřím tomu že jo a držím palce 🙂 já dvakrát potratila a ted´si píchám od 4tt+2, a duphaston jsem brala od 7 tt kdy jsem měla problémy a byla v nemoocnic a ta listovka má určo taky svůj smysl

zuzanka2905
18. srp 2011

no ja som tiež 2krát potratila takže viem o čom hovoríš ja tiež som v 4tt aj ja tebe držím palce nech máš šťastný pôrod a nech všetko dobre dopadne

velvet26
18. srp 2011

@lume normalne gynekolog, ked ti bude robit sono babatka, tak cez to sono skontroluje aj prietoky..to budes pocut taky hukot ako tecie krv cez cievy pupocnika a taku krivku na obrazovke, skontroluje ti vsetky tri pupucne cievy..

velvet26
18. srp 2011

@zuzanka2905 neboj sa, neuskodi to babatku, praveze ti oba lieky pomozu aby si donosila, drzim palce

madormi
18. srp 2011

@zuzanka2905 děkuji moc, a neboj pokud potraty byly opravdu trombofilní mutací, což určo ano, tak toto pomáhá, mám dvě kamarádky v okolí, které na tom jsou stejně a jedna si vesele těhulí a druhá už chová mimčo 🙂

velvet26
18. srp 2011

@erika12345 tak to je krasne, ze sa pekne rozpapkal, pekne ti pribral, on to dozenie vsetko co nestihol pribrat prve tyzdne...aspon ale nemusis nosit velkeho valibuka, mna uz niekedy taaak boli chrbat to ti poviem, satku mam kupenu no este som ju neskusala...nasa spi lepsie doobeda, to vie zaspat aj sama v postielke bez uspavania, poobede hlavne v kociku, ale sem tam aj sama v postielke zaspi alebo na rukach ju uspavam, ked sa inak neda...vecer zaspi ako drevo uz okolo 18.45 hod. a spi do siedmej rana, papa dvakrat v noci..a ako pises, aj nasa je taka ukecanaaa, vselijake slovicka vymysla..aj sa jej podarilo uz viackrat povedat auto a havko.. 😀 a tiez take ksichtiky dava hrozne rada sa smeje, taky smejo je to nas..velmi dobru naladu mava, taka nasa mala optimistka..a presne tak, dobre ze sme to nevzdali a pichali si tie injekcie, takto mame nase krasne vytuzene babatka.. 🙂 tak som rada, ze sa vam dari a budem rada, ked sa sem ozves aj nabuduce..cmuk malemu 😉

zuzanka2905
18. srp 2011

@velvet26 Dakujem za povzbudenie 😅

velvet26
18. srp 2011

@zuzanka2905 urcite to tentokrat vyjde.. 🙂 ja som brala utrogestan az do 16 tt..plus injekcie od 5 tt. inak, vsetkym babam, co tu boli a pichali si to uz s injekciami vyslo..drzim ti velmi palce..a prispievaj dalej, som zvedava ako sa ti bude darit ale urcite to dotiahnes do uspesneho konca a aj ostatne kocky, co sem zacali pisat a su na zaciatku tehu.. 😵

zuzanka2905
18. srp 2011

@velvet26 budem prispievať aj ja dúfam že to zvládnem 🙂

mima9
19. srp 2011

ahojte kocky, tak ja som si to rozmyslela s tym sonom v 9 tt a idem az v 12tt 🙂 povedala som si a lekar nic nenamietal, ze necham drobca v klude co najdlhsie. Citim sa fajn,picham a verim 🙂 Sme v 9tt a vsetky tehu priznaky pretrvavaju, akurat ako mi byvalo zle cely den,tak posledne dva len na vecer,ale snazim sa neanalyzovat🙂Tak vam prajem vsetkym pekny den, zdravicko a same dobre spravy 😉

cukor
19. srp 2011

@mima9 ...držíme palce....

ema263
19. srp 2011

Ahojte dievčatá.. Depkujem a poriadne... ☹ Pred rokom a pol MA, diagnoza MTHFR (A1298C) homozygot bez hyperhomoc., no ze VRAJ toto to nezapricinilo. Vsetky ine vysetrenia ok. Liečba na tu mutaciu B12 raz mesačne a Acidum Folicum, nic ine. Rok sa mi nedari ostat tehu...
Otehotniem s touto mutaciou????? A co potom? Dotiahneme to do uspesneho konca??? Tak by som potrebovala nejake svetielko nadeje... 😢 😢 😢 Mate niektora rovnaku diagnozu?
Vdaka baby...

sarafortuna
19. srp 2011

@ema263 , pokiaľ viem tak MTHFR až taký "zákerný" nie je... a ak máš Acidum folikum B12, tak by to vôôôbec nemalo mať vplyv...
A po gyn. stránke si OK? ovuluješ? 😉 😉
ak sa 1,5 nedarí, tak to už môžeš zveriť, resp. aspon dať všetko preveriť u gynekologičky, prípadne aj na endokrinologii... 😉 😒 😒

sarafortuna
19. srp 2011

@ema263 , preveriť aj manžela... 😉

ema263
19. srp 2011

@sarafortuna no, ja mam za sebou vsetky vysetrenie, aj endo, aj genetiku, infekcne, imuno, jedine na hemato mi toto zistili. Gynekologicky som oki, ovulujem, akurat po MA mam cyklus asi taky, ze spinim pravidelne 3-4 dni pred krvacanim, co do tehu nebolo nikdy. Aj hormonalny profil mam spraveny... A v pohode. No a mm... Ma blby spg, to vieme, lebo v zime prekonal vazne ochorenie, no pomalicky sa to zlepsuje.
Ja sa len tej mojej mutacie obavam, lebo som citala ze to je dg na potraty ako vysita ☹ . Prve tehu prislo ako blesk z jasneho neba, no teraz... ☹

bettynka222
19. srp 2011

@ema263 ja mám presne túto mutáciu a doma ročného chlapčeka 🙂 neboj sa, dieťatko určite bude 😉 len poctivo ber tie vitamíny čo ti dr. predpisal 😉
čo sa týka otehotnenia - ovuláciu máš v poriadku? My slimáky tým či je presne v strede cyklu. Na som ju po potratoch mala na konci a podľa dr. to nebolo dobre - preto mi na to nasadil lieky. Ale teda ked máš hormonálny profil v poriadku, tak potom neviem :-/

ema263
19. srp 2011

@bettynka222 ovu mávam tak 12-15 DC, takže v poho 🙂 MM bol v decembri vazne chory, tak mozno preto sa nedari, lebo spermie nie su take ako by mali byt, ale liecime sa a zlepsenie mame, tak hadam dojdeme do normy 😉 Si ma potesila, ked si napisala... Si tiez homozygot? Pises ze po potratoch... Teda bolo ich asi viacej ☹ Pichala si si injekcie od zaciatku, cele tehu, ci ako ste postupovali? A co si este brala? Vela otazok mam, co? No asi vies, ake je to tazke.. Vdaka. A blahozelam k tomu fesakovi 😵

ema263
19. srp 2011

@bettynka222 u mna bude asi aj problem psychicky... Ja neskutocne tuzim po babatku, neda sa ani opisat ako velmi... A odkedy sa nam to stalo, vsade same kociky, tehotne kamosky, sesternice, otazky od rodiny a znamych... Vrrrrrr!!! Cize mozno aj psychicky to nejako brzdim... Netusim..

sarafortuna
19. srp 2011

@ema263 , ja som na tom podobne, čo sa týka toho času ... MA som mala 3/10, mám 30 rokov a v podstate na bábätku pracujeme už 3 roky... je to na obesenie sa, ale proste som si povedala, že ešte "stará" nie som... a nakoniec to osud zariadil tak, že po 8 mesiacoch nezamestnanosti a čakania a snaženia sa o bábo, nastupujem do práce ako učiteľka, čiže je tam taký "nepriamy záväzok" nerodiť skôr ako cez prázdniny...
čiže trošku upúšťam z toho tlačenia na bábo... ale nebránim sa mu, to nie.. nech len príde, ked chce 😉 😉
U mna je od kyretu problém s ovuláciou... ☹ ☹ v podstate rok stále ten istý problém, ale na jeseň už idem na to, a požiadam doktorku o nejakú stimuláciu ovulácie...

Ja mám ale Leidena a aj MTHFR a plus ešte nejaké 2 mutácie - takže ja mám injekcie isté (no bohužial som musela raz potratiť, aby to hematologička navrhla 😠 😠 😠 )

Fakt MTHFR nie je problémom, zásob sa všetkými B-čkami resp. aby si ich mala dostatok v strave plus samozrejme antioxidanty E,C, Selezin, Zinok (SELEZIN od Walmarku) a musíte asi počkať kým sa dá manžel do poriadku... držím palce, viem, že je to strašné na psychiku, no musíme vydržať.

ema263
19. srp 2011

@sarafortuna DAKUJEM! 🙂 Aj ja som ucitelkaaa 😉, takze s deturencami som stale 😵 😵 😵 Tak hadam obe dobojujeme do uspesneho konca 🙂 Vdaka za povzbudzujuce slová! 😵