Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tromboska
14. srp 2009

betynka, a ty si k nej aj chodila?

bettynka222
14. srp 2009

ale co si tromboska. ved ja osm z trnavy 😀

tromboska
14. srp 2009

ale ci si nebola z KE...dakedy predtym....
...musis s nou byt spokojna, ked s nou konzultujes... 🙂

cukor
14. srp 2009

neviete nahodou ako sa má lenka s marekom?

garnelia
14. srp 2009

Margarita,
pekny prispevok!Dakujem!Teraz som uz ulne v pohode co sa tyka Anopyrinu! 🙂

Bettynka aj vy snazilkujete?Beries nieco pred...?

Cukor tiez som citala niekde,ze pred umelym sa dava fraxik,tak to bude tvoj pripad

bettynka222
14. srp 2009

tromboska nie, som z trnavy. ale do kosic obcas chodim, lebo tam mam kamosku 🙂

cukor nevieme, ale snad dobre, ked nic nepise 😉

garnelia nie, este nesmieme. a mala by som brat acidum folicum...ale zabudam na to. a budem brat clostil, lebo som mala trosku komplikovany potrat a rozhadzalo mi to hormony

tanity
14. srp 2009

dakujem dievcatka za pochvalu brunka 😵 😵 😵 je naozaj rozkosny, smejko nas maly 😵
pekny vikendik vam vsetkym xxx

tromboska
14. srp 2009

tanity tak som si aj pozrela tvoje fotecky...brunko je naozaj nadherny. zelam vam vela zdravicka 🙂

mima11
14. srp 2009

Ahojte!!!
Ono je to všetko iné keď je človek pred umelým oplodnením, tak preto má človek asi väčší strach. Ja keď som sa vtedy na to pýtala hematologičky, nikto mi nepovedal, že by som mala brať injekcie, ako príprava pred umelým oplodnením. A to ma štve, že mám pocit,že niektorí lekári to berú na ľahkú váhu. Cukor, to máš dobré, že sa o tebe hematologička zaujíma, mne na to nikto nič nepovedal, ale hlavne mi povedali, že nesmie brať hormonálnu antikoncepciu a keď som sa ich pýtala, veď som bola na umelom a stimulovaná, tak ako keby som hrach na stenu hádzala. Ak by som mala stáť pred tým, že budem riešiť 2. IVF, tak to budem dupať na doktora nech ma ešte raz pošle na hematológiu a nech by mi dali niečo.

Dúfam, že sa nám podarí KET a preto som sa bála hormónov, keď povedali, že hormonálna antikoncepcia je tabu.

mima11
14. srp 2009

Jéj Tanity, teraz som si všimla, malinký je krásny, bože takéto drobca mať, juj!!!

margarita
14. srp 2009

pre bettynku:
Nemohla som brat anopyrin pred tehu, lebo som zistila, ze mam trombofiliu, ked som uz bola tehu a tak mi ho nasadili (az) v 8tt.
a do kolkeho tt si chodila na hemato kazde dva tyzdne? - uz si presne nepamatam, ale zo zaciatku, asi tak do 4.mes. tusim. Potom uz len raz mesacne. Ale to doki vzdy zahlasil, kedy mam zase prist a hned mi dal termin, cize ako to jemu vychadzalo, ja som bola poslusna a chodila som tam.Okrem ineho aj kazdy tyzden na injekcie B12. 😉
a co ti zistovali? iba koagulaciu alebo aj nieco ine? - zakladny KO, koagulaciu a biochemiu a vitaminy a...skratka tisic veci...vzdy mi vzali tak 5-6 skumaviek.

lia
15. srp 2009

betty,ty uz chodis na tu antolsku??
ano,lenoc mi predpisal anopyrin 😀 zacala som brat polku v den ovu a brala az po vymenu injekcii 😉
veru cukor,ja tiez nicomu nerozumiem a radsej ani nechcem rozumiet 😉
a ta hemato vam to robi zdarma dievcata??ci ako to je??

tanity
15. srp 2009

mimi, tromboska ste zlate 😀 dakujeme 😀 teraz mi tu spinka v babystake a skacem za pocitacom na fit lopte hahaha...ma rad nasu blizkost, cez den vela v postielke nenaspime, ale nastasite-klop klop-vecer a v noci nemame problemy 😉
budem silno drzat paluchy, aj brunkove male pasticky, aby to vyslo...nech vyjde babatkovske slniecko aj u vas dievcence 😵
pekny vikend xxx

cukor
15. srp 2009

tanity..z tvojich riadkov velmi cítit stastie....tak si to stastie užívajte a nech vám robí iba radost 😲

lenoc
15. srp 2009

Cau baby!
Liuš, tak ako pichanie do stehienka?
Ja som doteraz furt pichala kolmo a teraz už druhý deň som to pichla trošku zošikma a išlo to akosi ľahšie! Uvidím, či to aj naďalej tak bude fungovať, ale ak ano, tak si môžem "gratulovať", že som tak SKORO na to došla. 😠 no ale radšej neskoro ako nikdy, nie? 😀
Mojko, ani sa nepýtaj natie nákupy, v piatok som aj uronila pár slzičiek - piatok mal byť konečne ten deň D, kedy sa drahý aj švagriná dohodli, že odídu skôr z práce (posledné cca 2 týždne sa robili nejaké veci na dome, atak aj preto nebolo moc času) a švagrinú od štvrtka tak bolel chrbát a potom aj noha, že v piatok ani do roboty neišla a celý piatok aj dnes ležala v posteli, ani na wecko poriadne nemohla vstať. Takže nákupy zas neboli. ☹ Drobec musí ešte trošku počkať. (čo drobec, ale jeho mamina)
A nejaká fotka Liušky s bruškom, hm? K tomu havovi v albume...

Cukor, aj za Fraxík sa dopláca len pár centov.
Mne zistili trombošku po 1. potrate.
Máš pravdu, niekedy aj príliš veľká informovanosť škodí. no ja som rada, že o mojej "chorobe" čo-to viem, ale zároveň sa snažím veri´t lekárke, že vie,čo robí.

W_h, vďaka. ano, mám stále 0,3. Dokyna furt povie, že vy máte len MTHFR..., nebudeme zvyšovať dávku.

Lucia_b, aj ja mám občas problém prepichnúť kožu, aj svrbiace fľaky sa niekedy objavia, no nie také veľké a vždy to do večera zmizne. Dúfam, že na bábo to nemá vplyv.

Ahoj Tromboška! podľa mňa je nás dosť veľa, no nie každá o tom vie/má s tým problémy. aj tu na koníkovi natrafím sem-tam v nejakej inej téme na kočky, ktoré majú trombofíliu a v tehu si pichajú inj., no nechodia k nám do témy.

Betty, nemám žiadnu skúsenosť s clostylom, tak neporadím. Ale hlavne, aby pomohol. 😉

Mima, máš pravdu, viem si predstaviť, že ri umelom je ten strach ešte väčší. Ja som si furt myslela, že keď niekto ide na umelé, snažia sa lekári pred tým porobiť čo najviac všemožných testov, keď nie pred prvým tak aspoň pred druhým, no ako vidím u viacerých kočiek tu aj inde, nie je to vždy tak. ☹ A pritom ide o jeden poondený odber krvi.Teda, eiviem, či je to vyšetrenie drahé.... ale keď fuirt tvrdia, že MTHFR má neviemkoľko percent populácie a vedia, že to môže spôsobovať problémy, tak nevem, na čo čakajú. 😠

Tanity tak Brunko veeeľmi ľúbi maminku, keď chce byť stále pri tebe. 😵

cukor
17. srp 2009

ahoj lenoc......mne zistili trombofíliu po druhom potrate a medzi tym som absolvovala 2XIVF,2XKET ,4XIUI.fakt nechápem prečo nemôžu robit tie hemato.testy skôr.to fakt sú také drahé?tak človek musí aspon dvakrát potratit-vytrápit sa-aby sa spravili testy.tiež som bola z toho šokovaná,prečo až teraz ....a pritom mam už 38 rokov...ale aspon už viem kde je asi príčina....

....no a teraz som ovela pokojnejsia....verím si...a verím,že to vyjde...

bettynka222
17. srp 2009

margi vdaka za odpovede 🙂

lius nie, chodim na kramare. nakoniec s ato vyriesilo a ta hemato bola fajn 😉

mimka ved napis tej benovej, co si o tom mysli ona. podla mna by si sa s nou mohla aj pred UO dohodnut a zajst za nou, je to sice daleko, ale co by s neurobila pre baabtko. nikdy nevies, ci by ti nepredpisala injekcie ona 😎

tanitkaaaaaa nech si stale takato veselucka. a co je na otm, ze brunko nespi cez den. ved nocny spanok tiez nie je na zahodenie. svagrinej maly spaval pol hodku v noci iba.... 😕

lenoc drz sa nam. uvidis, vecicky sa nakupia raz dva 😉 hlavne ze ich mas komu kupovat 😵 a aj ja chcem vidiet fotku liuskinho bruska

cukor drzim palce. a kolko rokov sa uz pokusate o baby?

cukor
17. srp 2009

ahoj bettynka.....no vlastne už 4 roky.....viem,že som začala so snažilkovaním dost neskoro ale najprv som musela nájst toho pravého........a našla som ho a spolu to všetko zvládame a je mi velkou oporou....

mirip
17. srp 2009

fúúúúúúú cukor tak to držím palce aj ja, my sme sa takmer 4roky, inak by bolo fajn keby prišlo naše stvoreniatko na svet 2.oktobra to by sme jedným vrzom oslávili aj 5. výročie svadby 😵

cukor
17. srp 2009

noooo tak aj ja ti držím palčeky,tie 2 mesiace už vydržíte a fakt by to bolo super keby to bolo v den vašeho výročia.....

a ešte si niečo picháš alebo berieš niečo na riedenie krvi?

rikuska21
17. srp 2009

ahojte,
na MK som uz dlhsie, ale v tejto teme som bola len parkrat. Mam na vas prosbu, ci mi neviete poradit? Bola som vysetrena na antolskej v BA a zistili mi trombofiliu i ked po opakovanom vysetreni mi trombolfilicky stav nepotvrdili.Napriek vsetkemu mi pani dr predpisala fraxiparine.Idme n krat na IVF a kazala mi to pichat od zaciatku stimulacie az do konca tehotenstva.
Mate s tymito injekciami nejake skusenosti, a ci je to nutne si pichat,tento liek. Za akekolvek rady vopred dakujem

cukor
18. srp 2009

ahoj rikuska...mne len v juli diagnostikovali trombofíliu,ale takisto idem v novembri na IVF a od zaciatku septembra si budem pichat fraxiparine.takže tak isto ako tebe naordinovali v blave aj mne ale v košiciach.som ešte v tejto téme laik,tak tiež nasávam informácie čo ma asi čaká. ale je tu vela správnych kočiek,ktoré majú bohaté skúsenosti a donosili už aj zdravé detičky.......však tanity i lenka 66.....alebo sú teraz tehotné....však lia i lenoc......takže ti určite poradia......

.....hlavne nie sme v tom sami......a musíme si pomáhat 😉

lia
18. srp 2009

rikuska,ty si uz potratila??ak ti lekarka odporuca pichat,tak pichaj,aby si si nemusela zazivat ako tu vacsina z nas.
ja si picham od zaciatku fragmin,ale myslim,ze je jedno ake si pichas,ci fragmin alebo fraxiparine.

lenocik,no nic moc,robia sa mi take male modrinky a stipe to jak fras,ale co uz,ked musis,tak musis 😉
ja stale picham do sikma,ale ze bxy mi to pomahalo,nemozem povedat 😖
musi ma manzel odfotit,potom vam dam vediet 🙂
ale rastieme pekne 🙂
baby,mne sa uplne vzadu vyhadzal jazyk,stale ma svrbelo podnebie a jedneho dna som sa pozrela lepsie do zrkadla,lebo mam to uuuuplne vzadu a neviem co s tym 😒 .tie lactobacil vitaminy mi na to nepomozu??mala nemoze dostat nejaku infekciu??ja neviem,odkedy som tehu,stale nieco mam. 😖

bettynka222
18. srp 2009

lius na toto ti laktobacily urcite nepomozu. ved chod za obvodakom, urcite pride na to, co to je, neboj 😉

lia
18. srp 2009

nemyslim betty 🙄

bettynka222
18. srp 2009

a co myslis ze to je?

cukor
18. srp 2009

liuš tie laktobacily ti fakt ako píše bettynka nepomôžu......kolko dní to už máš?......asi by som na tvojom mieste stepovala u obvodáka......neriskuj,však si tehotná...tak je pochopitelné,že máš väčší strach.

lia
18. srp 2009

uz dlhsie,len som tam stale nic nevidela,az pred par dnami som zbadala az pri konci jazyka.
nesstraste,dufam,ze nic vazne.lenze ja mam taku obvodnu,ze ja som asi lepsia 🙄

cukor
18. srp 2009

liuš tak zober kartu a uteč k inému dr......rýchlo 😀

lia
18. srp 2009

nemozem,to je moja krstna 😅 🤐