Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zrnik1
29. čer 2008

Katka ten slon je poriadne slonisko.Toto priniesť domov, to si ani neviem predstaviť.
Teraz som si pozerala tvoj album 😉
Už ti chýba len malý chrústik ku šťastiu, veeelmi držím palce.
Tých 90 dni ubehne.......

zulok
29. čer 2008

Zrnik, hej, mam MTHFR C677T homozygot, v tehu včeličky, dupahston, B6, listovka, vššeetko sis práávn napíísala, okrem toho len calibrum babyplan a neskor mami. Na 1.tehu sme sa nesnažili, prišlo po cca 3 mesiacoch, 2. prislo po roku a Matuško potom po 1/2 roku. az mi je teraz z toho zle. Jeeeeeej, tešííms a teda na september a už etraz držííme palce 😀
So stitnou problemu nemám, ale etta mala a aj sestra, tak mňa si pozývaju každý 1/2 roka na pozorovanie 😨 mojej obvodnej dr.sa zdalo, že mám moc vystrčený krk, ale ako som etraz pribrala, už to tak nie je 😅 no, uvidíme, ale hadam žiadne rpobelmy v buducnosti mať nebudem..
A ty enmááš žiaden albumčok??? to ťa máme ako okukovať ? 🙂 ani ťa poohovárať nemôžeme 🙄 aacch jaaaj, no treba spraviť, eby si si kam mala dávať fotky rastúceho bruška 😉

mucilienka
29. čer 2008

zulok, aj ja este kojim malicku, a uzivam tie tabletky, mala neprotestuje... skorej ked som zjedla nieco s normalnym cesnakom, ale to nebolo velmi casto, lebo mne telo cesnak netravi...k tej stitnej, ja mam hypotyreozu... a teraz ku vsetkemu ma zacalo pobolievat v celom lavom podbrusku a aj neskor v boku... bola som na gynekologii, myslela som, ze som tehu, alebo mam cystu, ci cosi, no nic.. tak ma poslali na chirurgiu, tam nic nezistili.. a rontgen ist nemozem, ked kojim.. tak nevedia, co mi je.. sa bojim najhorsieho.... ☹

babulky, mam navrh urobit tabulku o nas a tromboske v exceli a rozposlat cez maily, lebo ja fakt nemam prehlad o vas... ☹

emicka1
30. čer 2008

Ahoj holčiny,tak jaký byl víkend?

Zuločko jak ty to děláš,ale vždycky mě dokážeš uklidnit 🙂 Děkuji ti za to 😀 Jinak mě tenkrát Dr.říkala,že to co mám s krví,tak je spíš u holek,než u kluků,takže když budu mít holčičku,tak to asi bude mít bohužel po mě.A
chlapeček snad ne.Ale když vidím,že to má i tvůj tatínek,tak ti nevím 😖 Já jsem v naší rodině jediná a asi první 😠

Zrníku teda mrzí mě,že k nám teˇuž patříš "oficialně" 😢

Mucilienka já se štítnou žlázou problem nemám.Byla jsem i na krvi,protože jsem se po tom prvním potratu strašně potila.Ale třeba moje sestra s krví problem nemá a se štítnou žlázou jo. A o té tabulce jsem pro 🙂

Krásné pondělí

emicka1
30. čer 2008

Ještě holky jsem se chtěla zeptat,nosíte někdo podkolenky? Ty stahovací? Mě to tenkrát doporučila jedna Dr.která se zabývá operací žil atd. a že je to dobré proti bercovým vředům.Tak já je nosím poctivě a docela mě to neba.Ale co by člověk neudělal pro své zdraví.A hlavně jsem si na ně už zvykla
Tak díky,pa

zulok
30. čer 2008

Mucilienka, treba veriť, že ti nič nie je... že ej to len dačo prechodné a nie hneď plašiť s neviem čím, ale tvoj strach chápem, jasnéé, že sa človek bojí, ked ho dačo bolí ☹ dufam, že top rýýchlo prejde.
a to viem, že malinku, kojiš, preto somsa pýtala, to je uužasnéé, že papká tvoje mliečko, musíš byť pyšná maminka 😀 gratulujeeeeem

Tabulku vyrobila ALinuska, kazdemu ju poslala do IP , kto dal svoje udaje, ci vam neprisla???

EMička, ono trombofilku môže mať žena či chlap, akurát u žien s tým býva problém. U nás ju nitko nemá, až an starého ocka, preto som sa vasa pytala na genetiku, napr. ci je sanca, že ju budu mať sestrine deti... by ma to zaujimalo, kde ma až tá potvora chapadla...u nas sa to dedí asi ob generaciu, tak možno MAtuškove detičky... 😖 ale haadam nieee.
Emicka a vy ste si to so setrou tiez pekne rozdelili, ako aj unas. 😉
a take podkolienky nemám, aach jaaaj, tak treba nosiť?? 😒 blee, musí to byť nepoholdné a teplo v tom. ja enmám rada ani obyčajné podkolienky, no, ale asi by som mal prehodnotiť tie podkolienky. to ako vyzerajú? to su klasika balvnenéé?? teraz na leto isto po nich nešiahnem, ale v zimeee 😉

alinuska
30. čer 2008

Ahojte babule,

len tak narychlo cez obednajsiu prestavku, takze nebudem reagovat na vsetky prispevky 😒 , ale co sa tyka tabulky, ona aj povodne je v exceli, len potrebujem od vas do mojej IP vase e-mailove adresy, aby som vam ju mohla poslat v tomto formate. Tam je to ozaj prehladne 😉

Zrnik a Emicka, vas musim najprv pridat do tabulky (ak mate zaujem) a potom ju budem rozposielat, takze potrebujem od vas nasledovne: Meno/ Vek/ Typ mutácie/ Doba snaženia/ Liečba trombofílie (absolvovaná resp. navrhovaná)/ Anjeliky/ Čakáme bábo (TT,Bude to (chlapček/dievčatko),Termín pôrodu)/ Naše detičky (Meno,Dátum narodenia,Váha/výška). Toto vsetko poslat na moju IP 😉 .

Katuska, na hemosku som nakoniec skocila osobne v piatok, ze sa opytam, kedy na kontrolu a ci mi treba vymenny listok (novota po novom roku) a predstav si, kedze som bola nalacno, tak ma hned aj odpichli a na kontrolu idem 22.7., tak som bola taka rada, ze som to vybavila jednou ranou. Oni tam v juli aj budu aj nie, taku odpoved som dostala, ked som sa pytala, ci su tam nabuduci (tento) tyzden. Takze hej, ale dr. tam asi nebude kazdy den. A Katus, musim zasa potvrdit, ze si fesanda 🙂 a brusino mas kuzelne. No a ten slon, parada, len fakt si neviem predstavit, ako si sa s nim trepala v autobuse domov 😀 ?????? A nebol ti moc tazky, ci ti s tym niekto pomohol?! Sestre nech dopadnu dobre tie odbery a vsetko naj k svadbe!!!

Zrnik, mrzi ma, ze oficialne sa radis medzi nas, ale neboj, spolu to tu vsetky nakoniec zvladneme 😵 !!! Do tabulky uved aj presne typ MTHFR, lebo su dva...

Muci, neboj, urcite to nie je nic vazne, to len nasa psychika dostava zabrat, takze pracuje na plne obratky a hned nas napadaju hrooozne veci. Pobolievanie moze sposobit cysta a ta moze aj sama od seba prasknut, takze neboooj, lekari vedia, co treba robit 😉 .

Zulocka, tusim ty si spominala zoznam potravin, ktorym by sme sa mali vyhybat. Nespomenies si? Ked dobre pamatam, cesnak tam bol, ze zahustuje. Tie kapsule su potom v pohode?

Konci mi prestavka, musim makat 😠

Papa 🙂

lenusska
30. čer 2008

Ahojt...Fiiha tak clanky tphtp fora ma uplne dostali..Mam tiez vrodene nejake problemy s krvou..uff dufam,ze to pojde..

zrnik1
30. čer 2008

LENUSSKA Aspon o nich vies hned na zaciatku a nebudes bludit v tme a hladat dovody, preco sa nedari donosit babetko.pojdes za Dr. a hned nieco podniknete, aby ste to cele prekabatili a ked si z KE tak veeeelmi odporucam Dr. Benovu nova nemocnica.
PAPA

Alinuska prispejem, lebo tu tabulku veeelmi chcem.

Inac ostatne sa mate asi dobre, vsetky vas pozdravujem 🙂

katka28
30. čer 2008

Ahojte 🙂
dakujem pekne za komplimenty, velmi potesili, lebo asi chapete, ze si nepripadam ktovieako uzasne. Uz mam problem si ostrihat aj nechty na nohach 😀 😀 😀 Ale to su take mile trampotky, no nie?

Zrnik, takze v septembri by ste chceli ist na to? Velmi vam drzim prsteky 🙂 ,aby uz v oktobri si objavila // a babo by bolo akurat na leto 🙂 Nasa dobra dr. Benova Ta urcite da do poriadku do septembra 🙂

Alinuska, ako v robotke? Chce sa Ti v tom teple makat? Chodis aj na kupko alebo ako travis volny cas? Bude aj dovolenka? Poslem Ti cez IP mailovu adresu, ale staci mi poslat tabulku az po pridani Zrnika a Emicky 🙂

Zulocka, tak by som chcela, aby ja som bola posledna osobka v nasom rodokmeni, ktora sa trapi s touto potvorou. Dufam, ze ju nezdedi nasa bambulka ani uz nikto dalsi. Ale to je asi len moje zbozne prianie. Ja vobec o tom neviem, ze by v nasej rodine mal niekto trombosku, nie to este dalsie veci. Akurat mamka ma problemy so stitnou zlazou, tiez hypotyreozu ako aj ja. Takze to viem, po kom som mohla podedit. Ale tromboska?

Lenusska, takze sa k nam pridavas ako nepriamy navstevnik? Zrnik Ti uz odporucila nasu hemosku, uz k nej chodime tri (ak sa nemylim). Ktovie, mozno sme sa tam uz aj stretli 🙂 . Ked sa vam bude zdat niekto znamy, skuste zakyvat, mozno odkyvem 😉

Mucilienka, urcite budes v poriadku. Musis verit, ze to nic nie je. Ale ked mas silne bolesti, stale lekarov otravuj. Drzim prsteky, aby sa prislo na to, co to tam robi sarapatu.

Emicka, ja nenosim ziadne podkolienky. Jedny doma mam, ale tie mal nosit po zlomenine moj manzel 😉 Teraz v tom teple si to ani nedokazem predstavit. Nosis ich aj teraz v lete?

So slonom mi pomahala kolegyna. Teda ja som jej zobrala kvety a ona slona. Velmi sa jej nechcelo, bolo velmi teplo a je pravda, ze je velmi tazky. Dali v zborovni navrh, ze mi ho niekedy ina kolegyna privezie domov, ale ja som ho taaak straaasne chcela mat doma 🙂 Tak nakoniec, co mali so mnou robit 😀 ? Tehotnej sa nesmie odporovat 🙂 Pohlady sme pritahovali 😀 . Nebol clovek, ktory by sa nepristavil 🙂 🙂 🙂

Pozdravujem vsetky kamosky, pekny tyzden, papa 🙂

zulok
30. čer 2008

ALINUSKA, cesnak nezahusťuje, ten práve rozpušťa zrazeninky, ale preto treba obozretne, že sa môže odlupnut zrazeninka väčšia, ktorá by zacpala cievku inde...tak v tehu pomenej papať cesnak, ale ja som sa to dozvedela až nejak v 7.mesiaci, dovtedy somho priam žrala.
A ja som sem tie potraviuny nedavala, to bol dakto iny, pamatam si, že nie avokado...
Šípky majú vplyv na krv , riedku zahustia, a hustu zriedia, ale čo ak zahustnu to, čo sme krvopotne riedili, tak asi obozretne.. ja som pial šípkový čaj v 2.tehu, ktovie, či som to aj tým nepos....

LENUSSSKA, dufam, ze to enbude nic hrozneee, drziim palce.

KATKA, super, ze ti so slonom pomohli.
Jaaj, prepaacte, nestriham dopisat, hlados volaa

Zdravim ostatok, papaa

mucilienka
30. čer 2008

ahojte babusky,
zulok, dakujem za kompliment za to kojenie... neboj, dolezite je byt v pohode a budes kojit aj ty, dlhooooo... 😉
alinuska, ty si sikulka, uz teraz sa tesim na mailik od teba, aspon nebudem mat taky chaos v informaciach o vas...

a diky za vsetky pozitivne slova, snad to bude v poho... 🙂

zrnik1
30. čer 2008

Takze ZULOK nemáme to isté, lebo ja mám C 677T negatívne, ja mám nejakú inú mršku a volá sa A1298C.
neviem prečo, ale vôbec sa mi nechce spat.Asi pijem vela pepsi.Ale musím, ved chcem dodržiavat PITNÝ REŽIM 😀 😀 .
Teším sa na tabulku

Katka ináč som sa teraz na hema obzerala, či ma niekto neosloví, alebo, či tam nebude niekto známy...
PAPA

alinuska
1. črc 2008

Katus, v praci makam o sto sest, az som z nej nervna 😠 . Zajtra ma navyse caka stahovanie z jednej kancelarie do druhej o poschodie nizsie a ja nie som vooobec pobalena a mam teda toho dost 🙄 ... O dovolenke sme este nerozmyslali, ale mne sa ina ako pri mori nerata, takze mozno na jesen nejaky last minute???? Na kupko nechodim, ja totiz nevleziem do bazena, mam predsudky, ze tam nieco chytim, takze bleee 😝 , vleziem iba do mora, tazke ja horuce leto nemusiiim 😒 .

Zrnik, pitny rezim s pepsi-colou 😕 ???? Pozor, jednak je plna cukru a navyse obsahuje kofein a ten dehydruje, takze ziadna pepsi-cola, ale pekne cista voda 😀 😀 . A pri tomto type trombofilky vraj stacia mega davky listovky, pokial viem, je udajne najmenej nebezpecna, ale zasa si homozygot, co je to horsie, takze najlepsie sa riadit podla rady lekarky = mame uzasnu hematologicku, takze je to v suchu 😉 !!!

Zulocka, mrkla som na fotecky, Matusko je fajny pampusik a uz tak vyrastol 😨 , to neskutocne letiii. Aha, tak to bolo s tym cesnakom, uz si spominam. Ja ho mam velmi rada ako prichut v jedle, ale zasa to nim neprehanam.

Babule, sorry, tabulka bude az niekedy koncom tyzdna, lebo nejako nic nestiham a este sa do toho aj stahujem 😝 😠

Pa slniecka moje 🙂

emicka1
1. črc 2008

Ahoj holčiny,
Zrníku já mám v papírech napsáno 677C>T homoyzgot a koukám že to mám asi to samé jako Zuločka. Teda vůbec nevím,kolik je různých druhů těch mrch krevních 😠

Kačenko a jak je? Jak se cítíš? Určitě dobře,viď 😉 Sloník je teda fakt supráckej 😀

Alinusko hned zítra sepíšu ten můj "životopis" a pošlu ti to 😉

emicka1
1. črc 2008

Jo a holky s těma punčochama vám posílám adresu (jen tak pro zajímavost) na ty podkolenky co nosím.http://www.sigvaris.cz/Sortiment/KompresivniP...
Nosim je každý den v létě v zimě,už jsem si na ně dost zvykla.Dr mě do toho tenkrát dost naverbovala,že je to dobrý atd. 😖
Zatím papa

lenusska
1. črc 2008

Ahojte,

zrnik1 - Dakujem za radu...mamka chodi do novej k Dr.Hulikovej...tiez sa mi zda dobra...uz vela krat mamke pomohla..Aj manzel to ma vrodene a bol tam tak nas pozna vsetkých..Ja ani neviem presne co mi je..Ale viem ze ked zistim ze cakame babo mam hned ist k nej..mi povedala,ze ma bude sledovat.

katka28 No rada sa pridam 🙂 ..

zulok - Dakujem...tiez dufam

Ako to tu chodi na fore?...ci len volný stýl zoznamky,pomahania a info ?

zulok
1. črc 2008

Zrnik, Lenocka ma hentu MTHFR… jaaj, no necudo, ked pijes pepsinu 🙂 ale hlavne, ze pitny rezim frciiii, che, ja som tak ra drzala pitny rezim s extra sladkym zelenym cajom, to bol teda des, sladke ako neviem, co, len co mi zle bolo 

Alinuska, stahovanie nezavidim bleeee. ANi ja nechodim do bazena, tiez mam strach, ale uz od malicka chodime na jazera , co maju na spodku strk. Vy nemate dakde jazierko? Drzim palce na last minute…
A ja som tiez MTHFR a listovka nestacila, krv hustla ako najataaa. No, ale ja som zas lezala…
A dakujem za pochvalu MAtuska, no je z neho riaaden chlap.

Emicka, jeejda, tolko druhov podkolienok, no to musiim riadne prestudovat, vypytam sin a vianoce nejake sexi 🙂

Lennuska, no hlavne, ze si pod kontrolou, uff, ako to tu chodi na fore?? Nad tym som sa tusim nikdy nezamyslala.asi by som sa mala

Eejha , pocula som komara, idem lovit, papappa

zulok
1. črc 2008

Jeeeej, EMicka ma albumcok, si fesandaaaa 😀 😀 😀

kde je Lenockaaa a Kappuska a Lolka, Jablucanka a .... ???

mucilienka
2. črc 2008

ahojte babulky,

emicka, ty si ale kocka 🙂 k tym pancucham, aj ja nosim. jedny mam take na predpis od chirurga, ale teraz v lete nosim normalne kompresinve zakupene v pancucharni, odfotim krabicku, ak najdem, alebo aspon pozriem kompresiu.. emicka a ty nosis az od vrchu dole pancuchy? ja sa musim hlavne v lete poriadne nutit do toho, hoci mam na predpis len take po kolena, aby mi stahovalo lytka, tam kde som mala trombozu...
lenusska, vitaj medzi nami 🙂

kocky a co ostatne, nerozmyslate nad fotkami? aspon v profile? 😉

zrnik1
2. črc 2008

Lenuska ano, zevraj je tiež super....hlavne ze vas pozna a mate s nou dobre skusenosti 🙂

ZMENILA SOM PITNY REŽIM rajec medovka.Može byť????
Ale pepsi som sa nevzdala, iba Riško sa jej musel vzdať 🙂 🙂 🙂 😀

kapp
2. črc 2008

Ahojte bambuľky,

vítam nové kočky - ale vás tu teeeda pribudlo, kým som tu nebola ...

Našim "stálicám" som dlžna ospravedlnenie a vysvetlenie, prečo som tu tak dlho nebola ... No - jednoducho - NAŠA ZNAČKA - NESTÍHAČKA 😀 , Naťula končila školský rok, akurát mi nabehla do tých týždňov, keď sa stále písavali písomečky, tak sme makali ... Po mononukleóze sme sa zotavili perfektne, zrušili nám dietu už úplne, hepatálky sme mali negatívne = takže super! Joooj, a mali sme samé 1 (aj napriek 5-týždňovej absencii v škole = maminka je patrične na dcérenku hrdá! 😅 ) a doniesli sme domov aj pochvalu od triedneho učiteľa ...
Túto nedeľu sme mali to individuálne 1.sv.prijímanie (pri plánovanom spoločnom v apríli 2008 sme skončili v nemocnici) - Nana bola nádherná v tých bielych šatočkách, takáá veľká - až mi stislo srdiečko, keď som ju videla krásne upravenú s dospeláckym účesom ... jáááj bambuľky moje zlaté, však toť to bolo malé bábenko a už je veľká slečna ... Všetko nám vyšlo podľa predstáv - Naďkini spolužiaci ju v civile voviedli v zástupe do kostolíka, odspievali prvoprijímajúcke pesničky - pán farár sa jej počas omše stále prihováral - bolo to dojímavé, veru poviem vám, kočky, že slzičky som mala na krajíčku ... A Nana bola statočná, aj trému mala, ale držala sa - rovná ako svieca - hovorila, že to bol jeden z najkrajších dní v jej živote ... Takže toľko o mne - mala som behačky okolo toho prijímania, tooooľko vecí bolo treba vybaviť ...
Zajtra na mňa myslite, a silno, silno držte palčeky - idem na pracovný pohovor, dúfam, že to výjde = chystám sa odísť z tejto práce ...

Zuločka - malinký už ako naráááástol, jeeej, to už ani pravda nie je, že toť bol taký krpčiačik ... 😀
Lenočka - kde si?

Mucilienka - tie pančušky veeeeru začínam nosiť aj ja - kvôli začínajúcim kŕčovým žilám na ľavej nohe ... 😖 V tejto horúčave nie - ale na večer áno ... Inak - ja mám V.Leiden + Zuločkinu mutáciu - takže sa snažím hodne hýbať = podarilo sa mi zhodiť 4 kilečká na stacionárnom bicykli, takže pokračujem v chudnúcom programe 😀 ... Akurát - som vysadila listovku + Calibrum - kašlem na to, bambuľky - už to bude za chvíľu rok, čo sa snažíme o druhého potomka - a stále nič - idem od jednej MS k druhej ... tak som si povedala, nevadí, bude iba Nana ...

Alinuška - v práci ako, dušička?

kapp
2. črc 2008

A emička - je mi ľúto ďalšieho abortu - dúfam, že to bol v tejto téme posledný! Ale si kočka, teeda! 😅

A mounty a jablucanka = teším sa s vami, hurááááááááá 😀 , držte sa bambuľky!

A na niekoho som zabudla - KATUŠ - teeeda, ty si ale fešanda - ako to robiš, že tak dobre vyzeráš aj v takom pokročilom tehotenstve, celkom ako Zuločka - aj tá nám tak krásne kvitla, keď čakala Matúška ... A ten sloník je bombový!

mucilienka
2. črc 2008

kapp, tak krasne si to napisala... vsetko.... tak by som nam vsetkym priala babatka do bruska, ze az... ale ked to nejde, tak to nejde... aj ja idem zatial od jednej MS k druhej, ale vsak si hovorim, ze mame este cas... musime dakovat a tesit sa z toho co mame, verit v dobre a dufat v to najlepsie 😉
ako vam je bambulky v tomto teple? ja tusim zvladam lepsie sibirsku zimu ako toto teplo.... 😝

lenusska
2. črc 2008

Ahojteee..

Zulok...Zda sa mi ze sa poznate teda pisete si tu uz dlho tak som to myslela ci mam aj daco o sebe..chichi..Ze som Lenka a viem toto... 🙂

Zrnik1...Tak uvidime aka je ked dojde nato, ze bude mat nieco aj urobit..Zatial nam len kazdý rokbere krv pre kontrolu a uzivame Anopyryn..

zrnik1
2. črc 2008

Tak babulky

teraz naozaj nepreháňam, ale tie fotky do albumu som tam dávala asi 2 hodiny.Stále boli velké.Ale už to viem, takže to je super.
Moje plány do budúcnosti : 1.zmena gynekologičky
2.nájdenie si dobrého a skúseného odborníka - gynekológa
3.dať sa tomu novému vyšetriť a ísť k moru - ževraj sa tam dejú, čo sa týka
otehotnenia, divy
4.stále sa kŕmiť kyselinou listovou
Na leto aj stačí, no nie? Dúfam, že stíham.Ale aj tak som zabudla a nesmiem to podceniť ísť k endokrinologičke.
Dobrú noc, aj keď ja vôbec nie som unavená. Ale keď tá pepsi je taká super 😠

mucilienka
2. črc 2008

zrnik, risko je kraaaaaaaaaasny 😵 😵 😵

zrnik1
3. črc 2008

Ďakujemeeeee, aj vy ste kraaaasny.
Aj tak nezaleží na vonkajšom vzhľade.Mojou snahou je z neho vychovať človiečika s pekným vnútrom....s Božou pomocou 😉
Dnes mám nejakú extra náladu, ráno sme sa modlili pri raňajkách....pekne sme papali pri stole....ale rozprávku si aj tak vydobil.....ale dovolíme len jednu a potom vooooon
PAPA, pekný deň

mounty
3. črc 2008

Ahojte, dakujem velmi prevelmi za krasne priania a spolocnu radost aj modlitby z nasho malickeho babatenka v brusku..............zatial si to ani moc neuvedomujem lebo ficat so synom sa musi dalej, ale zacina mi byt v noci zle, tak aspon mozem dakovat Bohu 😉 fakt sa oplati trpiet za malinkych anjelikov......my sa kazdy den modlime za vsetky zeny co tuzia po detoch a je super ze drzime retaz, Boh nas isto vypocuje a potom si dame riadne stretko s drobcami 🙂

Co sa tyka hematologie, tak mi povedali ze pichat si zatial nemusim a ze mam iba hranicne hodnoty homocysteinu, tusim 6, tak verim ze babo vydrzi.......pisomne mi zatial neprisli vysledky, tal alinuska, potom Ti dam vediet presne do tabulky.......zatial sa majte, pekny den vsetkym, papa

zulok
3. črc 2008

KAppuska, viitaaaaj stratená dcera,a el jasné, že si tu nebola , ked si toho mala vyše hlavy, teším sa, že Nanuška mala z 1.sv.prijimania taky kraasny zažitok, fakt užasnéé, na to fakt tak lahko nezabudne, muselo to byt veru dojemnee.
A teeda šikulkaaa, že mala samé jednotky, ste to spolu perfektne zvládli , gratulujeeeem , tak etraz pekne prazdninujete, že??
No a to tvoje snažilkovanie, super, že si to nechala volnejšie tempo, teraz sa to isto podarí, ani neviš ako, budeš kludnejšia...a eeejha, stacionárny bicykel je teda tvoj verny kamaraatm, len nieže schudneš do stratena.
He a že ja som kvitla v teotenstve? Dakujem, ale na mne kvitli akurat tak vyrážky...

Mucilienka, aj ja mam radsej chladnejšia, prvé leto, čo chcem, aby bolo zimšie, kvoli Matuškovi, ja som mala rada teplo, večer sme si chodili zaplavať, ale je pravda, že cez deň som skapíňala...

Lenussska, jasneee, že sa nám môžeš predstaviť, jooj, no super nápad, môžeš začať s celým životopisom, hihi, no ja som na toto forum prišla tak asi skoro pred rokov, par dni k tomu ešte chýba... a tak nejak sme sa pozliezali ako dážďovky po daždi a je nás tu tooolkoto , no musím povedať, žail, i ked vas mam veelmi rada, radšej by som vas stretla v inej teme :(

Zrniik, perfektné plány, držím palce, a pri mori sa veru divy dejuu 🙂
A to davanie fotiek cca 2 hodiny poznam, ešte , ked popritom padne kôň...
Jooj a Riško je náádhernučký, hneď by som ho uňuňkala, ale je už velky chlap, asi by sa už nedal , hiihi

AHooj Mounty, teším sa, že sa darí a pekne aj bude , držííím palceeeeee. Posielame cmukanček na bruško 🙂