Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lola19
10. říj 2008

Mounty o cystach na mozocku pocujem prvy krat. Ako je mozne, ze su tam, proste som mimo..... Budem za vas modlit a drzat palceky,verim, ze u vas vsetko dobre dopadne 😵
A ohladom toho fraxiku ti neviem, ja som si ho este nepichala
Inac aj ostatným prajem pekný slnečný vikendik, my zas budeme na domceku makat ako vcelicky 😉

zrnik1
10. říj 2008

Mounty, klobuk dole.
Ja mozem citat o vselijakych svatych, vstupovat si do svedomia, davat si podmienky, ano...urobim, ale chcem za to toto a toto...A ty bezvyhradne beries to, co ti davaju.
Zelam ti vela sily a zdrave dievcatko.
Vcera som si kupila deviatnik k sv.Gerardovi.Je tam aj modlitba za matky v pozehnanom stave a ich deti, ktore su v ohrozeni...
Pekny den 🙂

alinuska
10. říj 2008

Mounty, mas moj obdiv, uplne suhlasim so zrnikom, ja som stale s niecim nespokojna, chcela by som mat vsetko na 100% a pod kontrolou, si statocna a velmi pokorna 😔 , nie klobuk, ale siraaaacisko dole!!!
Budem na vas mysliet a pomodlim sa za malicku, aby to zvladla a aby ste boli dalsim dokazom toho, ze Bohu nie je nic nemozne a zazraky sa deju...aj na zemi...a dobrym ludom 😉 !!!!! Vydrzat!!! O pichani neporadim, zatial som si nepichala, tak sa v tom vooobec nevyznam. A suhlasim, ze pri zisteni pozitivneho testu je uz urcite neskoro zacat pichat ☹ (aspon pre mna urcite 😢 ).......
Pekny vikend vsetkym 🙂

margarita
10. říj 2008

mounty, to mas teda extra tazke, tiez obdivujem ako to statocne beries.Esteze to doktor vidi tak optimisticky, dufam ze ma pravdu a vstrebe sa to a malicka bude ok. Ja si tiez nepicham zatial, takze neviem 😢
Az sa vyzdraviete, dame stretko, jasne? 😉 dovtedy sa budeme za vas "iba" modlit. 😀

no ja sa mozem pochvalit, ze sme boli na tej hroznej Antolskej, ale nic som nevidela, lebo tam bol stres chaos panika, vela bab, takze cely moj mofro uztv trval cisteho casu 10 minut - to fakt neprehanam - a ani na sekundu neotocili monitor na mna, takze som mala ale krasny vyhlad na mojho rozziareneho muzicka, ktory bol ocami prilepeny na monitor a len sa usmieval...kebyze mi rychlo ten monitor neodfoti, ani babo nevidim. Ale hlavne ze je podla DR vsetko ok, v norme, a vyzera to skor na dievcatko...zatial 😀 len ten pristup v statnych nemocniciach je fakt divny...

cikyta
10. říj 2008

Mounty:Do 50kg-0,4ml Do 59kg-0,5ml Do 69kg-0,6ml Do 79kg-0,7ml Do 89kg-0,8ml Od 90kg hore-0,9ml.To píšu na nete,ale ja mám 60kg a dr.mi predpísala 0,4ml.

kapp
10. říj 2008

Mounty - pozri stránku - http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f... (tam som našla písať bambulky o tomto probléme) a potom našla som na MK užívateľku vystupujúcu pod menom "Pinco", ktorej maličká malá cystu na mozgu a v pohode sa vstrebala a malinká je v poriadku, už má 1 mesiac ... Skús sa trebárs cez albumy nakontaktovať na ňu a poslaľ jej IP, možno poradí ... Drž sa nám dušička, budeme sa za vás modliť = viera robí zázraky!

My sme mali výsledky z hemošky na 1 - dávku Clexane nám nemuseli zvyšovať ... zatiaľ sa stále držíme na 0,2...

w_h
10. říj 2008

ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla, tak jsem docitala.

psala jsem o mocaku a mykoze, nakonec to nebyla mykoza ale herpes virus, uff, mela jsem to poprvy, dr. mi rekla, ze toho se jen tak nezbavim, rekla, pokud to do tydne nezmizi, at prijdu, ale nevydrzela jsem, protoze uz jsem to mela urcite tyden pred, ale mentruovala jsem, tak jsem nesla na vysetreni, tak jsem si dala naky virostatika, pac to i docela bolelo, ted jse beru jeste preventivne.
budu muset nejak posilit imunitu, uff. ale uz jsem brala i najeaky imunostimulancia, protoze jsem prodelala chlamydie ( v dych. cestach)

jinak jsem si teda konecne zacala merit teplotu, ale zacala jsem asi den pred ovulaci, hmm, jsem lempl
dalsi vec - objednala jsem se do ambulance na lecbu endometriozy do prahy, tak uvidim, co mi reknou tam
a to je o mne vse

jeste vlastne jedna pekna zpravicka - moje segra je tehule
7.t., mthfr 677T heterozygot - doufam, ze bude vsechno v poradku
porodnik i hematolozka rikali, ze by to nemel byt problem, modlit se neumim, ale nejakou energii snad vysilam
(mutace mfhfr 1298C je pry horsi)

a ted k vam:

zulok:
u vas se plati za fotky miminek?
ja mam takovej pocit, ze u nas se plati jen za ty 3D nebo nevim kolik tech decek tam je 🙂)

zrnik:
mate peknyho klucinu
a nejak jsem nepostrehla co se ti stalo v tescu??

cikyta
diky za tehu virus

mounty
vim o dvou znamych, jejichz deticky taky mely cystu, ale nekonec zmizela (byla tedy jen jedna), taky meli strach, to je jasny, navic zdravotnici
takze drzim moc palce, jak jsem psala vys - modlit se neumim
davky fraxiku jsou vetsinou podle hmnotnosti
treba ja mam tak 50-55 kg - pri tomboze jsem brala 2x0,6 m l - ale to je ucinna davka a uplny naredeni, preventivne pak 1x0,4 ml. ale v tehu presne nevim, jestli se davky upravujou. verila bych hematologovi.
obycejnej fraxik stejne pusobi jen 12 hodin, tak uplne moc dobre nechapu, jestli to vlastne jednou denne staci.

margarita
jee, tak manza si uzival miminka v telce a ty nic? to ja bych se ozvala, ze ho chci taky videet. bych kricelaa, hih.

kapp
myslim, ze na hematologii se nemusi nalacno
mimi doufam roste a vsem se vam dari 🙂)

jo a ted nevim, jestli jsem uz gratulovala sivulce, takze kdyztak dodatecne.

emicka
jak to jde s bylinkama
taky jeste vyuzivame pocasi, podzimni slunicko je skvely a je skoda se zavrit doma, co?

taxe zatim mejte
pekny vikend 😉

mounty
11. říj 2008

Ahojte, dakujem vam vsetkym za mile povzbudenia ohladne malej Johanky, ja verimze bude vsetko OK........

Prajem vam krasny vikend, majte sa, pa

zulok
11. říj 2008

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ, SIVULKAAAAAAAAAAAAAAAA, GRATULUJEEEM K ADELKEEEEE, JEEEEEEJDA, TAAAK SA TESIIM, NECH VAS PAN BOH PO CLEY ZIVOT OCHRANUJE. CMUUUUUUK

Kell, , teda ani aj nechapem, prečo davaju injekcie až potom,.. no, asi by bol človek až moc nariedený, ale par kuskov by sa zišlo, aspon ked človek objaví tie kuzelnee //

Zrnik top ze povedala lekarka, že nemusí tehulkovanie s injekciami vyjst.. ako ono nikdy nie je v ničom 100% zaruka, ale prečo by nevyšlo , keď môže.. treba veriť, to je základ úspechu a ty tehulka budeš a pekne babatko živučke zdravučke donosiš a hotovo!!!
A mas pravdu z MAtuska mame najväčšiu radosť, aku len môžeme mať, zdravé dieťatko, nič nie je viac.. a Riško musí byť nádherný , ked tancuje, super, že ho to baví a teeda pani učitelka musí byť úúžasnáá 🙂
A som rada, ze nie si v tescu, ved by ta tam slak trafilo... neboj, čoskoro sa naskytne taka praca, že budeš musieť vyberať kočík.. to je len práca, a na to dakedy ani vysoka škola nestačí, aby človek vybral dobrý..
A ten deviatnik sv. Gerarda funguje, aj naaam veeelmi pomohol

Lenočka, juchuu, konečne net, už si nám tu eteda riadne chybala...a držím palce na genetiku a všetky vyšetrenia, čo nahodou ešte čakajuu..
Teda z tej endokrinologie by ma švaclo...držíím palce na vysledky

Cikytka, držím palce so včeličkovaním a čo anjmenej tupch ihiel.. a držím palce na testy. Posielam hladanček na bruško..
Teda, Čo si tu napisla tie hodnoty, davky injekciii pri kilach, ja som mala 48kg a dali mi 0,4 ale pred porodom som mala 71 a stale som mala 0,4.. teda bala som sa ako nikdy... a pytala som s aich na to.. prečo mi nezvyšia, lebo mi hystal krv.. povedali mi, že to zavisi od viacerych faktorov.. čudneeee..

Mounty, etda ty si ale úúžasnáá osôbka, tolko viery a odvahy, čo z teba vyžaruje,. Verím, že vaša pusinka bude zdravučkááá...
A vybrali ste anadherneee meno.. Johanka, kraasa

Kapp, jooj, super, že sa už tešíš z koapnčekov, a dudfam, že také chvíle , ako si zažila na kramaroch už nezažiješ... pri pôrode je dovolene všetko, inak nie!!!
Ty srdiečko jedno dobromyslenee, že na seba si zabudla s desiatou.. ach jaaaj, cela ty... sebe desiatu nemusis robit, ael drobciatku nabuduce vezmi.. a taku velku, ze jeden chlebik do jednej jeho ruky, druhy do druhej a ono vie aj nozickami prichytit, tak 3 chlebiky si pekne sprav, jasnee??!!!

Margaritka, aj ja som nosila desiatu k lekarom,. .. na hemočšku vždy desiata v kabelke.. a dakedy sa mi do nej len tak tak zmestila.. a ked sme chodili do poradne pred porodom, tams a dllho cakalo, tam maminy vždy vyťahovali desiaty. Pitie, hotová reštaurácia hhihi, takto ked si s odstupom spominam, úúžasnéé to bolo tehulkovanie, ale ten strach, bleeeeeee, ale stojí to za to

Andys, držím palce na endokrinologiu... a nech ťa pekne zavalia tehubacilky...

Astrinka, ahooj

ALinuska, hadam pride prival energie, anjlepšie dvojčiarkovej,.. držím ti palce a držkaj sa nam. Cmuuk

Emička, ahooj naša kytička... teeda, že nie su bylinky na riedenie krvičky??? Hm, škoda, ale verím, že etraz ti ju lekari spravne namiešajuu a to bude krásne zdrave babatko, že sa budeš len tak trblietať..
Jeeej a držím palce na snaženieeeeee

Lolkaaa, ahoj, ako sa nam mááš???

W_h, fuuha, herpes, etda držím palce, enchs a ho zbavíš. Jeejda,
A sestre veeelmi gartulujeeem a siilno držím palce, verím, že ju budeš čoskoro nasledovať
A u asn sa za fotku paltii,.. eda len v nemocnici, moj dr . mi robil fotky zadarmo.. vzdy sa tak tešil,ked videl, že sa bubačikovi darii

Lenusska , ako sa ti darii??

prepáčte za megapríspevok.. ale som tlčhuba

😅

emicka1
12. říj 2008

Ahoj holky
Kell já když jsem začala užívat ten Warfarin,tak se přes něj nesmělo otěhotnět.Teď už po těch pár letech,je to jiné a může se užívat do 6 nebo 8 tt.Ale je jessné,že čím dřív ho vysadím,tím lépe.No a ty injekce,já jsem je vždycky nasadila pomalu hned po těhot. testu a nevyšlo to stejně. Poprvé jsem "dosáhla" 11tt a podruhé jsem se nedostala ani do konce 7tt.A prý to taky není dobré píchat si injekce dlouho,a taky to prý není moc dobré na psychyku.Takhle mi to teď naposledy říkala Dr. No tak uvidíme.A vy se teď taky začínáte snažit? Tak hodně štěstíčka 😀

Mounty nemám slov!!! Jsi moc statečná a uvidíš,že to všecno dobře dopadne!!!!!!!! Moc na tebe myslím!!!!!!!!!!!!!!

Zuločko ahoj,beruško.No uvidíme,jak nám to teď půjde.Mám trochu stach,aby jsem měla správně ovu.,dřív jsem s tím měla problémy.A taky jsem si začala měřit BT 😅 tak jsem na to zvědavá.No moc by jsem si přála,aby to vyšlo.Fakt moc 😵

Tak se mějte těhulky a snažilky krásně,pa

kell
12. říj 2008

Ahojky!
Mounty: Držím moooc palečky a věřím, že se to malinkaté vstřebá a bude O.K. Už jen proto, že jste takoví moc stateční! 🙂 🙂 Hrozně moc bych vám to přála! Držte se holky!

Zulok: Přesně tak, aspoň pár kousků 🙂

Emicka: My jsme se začali snažit už v září, ale MS bohužel přišla!Trošku mě to překvapilo, protože zatím ty dvě předchozí těhu byly hned napoprvé! No, ale zase si říkám, že tentokrát je to jiné, tak to i dobře dopadne 🙂 🙂 🙂! Jak se říká - rychle nabyl -rychle pozbyl. Já mám teď na ředění akorát anopyrin a baštím tu listovku, tak mě to snad naředí dostatečně do té doby než budu píchat inj. Vy se taky snažíte? Tak to doufám, že budeme (a taky lenusska se myslím snažilkuje) brzo těhule! Tak snažení 3x zdar!!

Páčko

lenusska
12. říj 2008

Ahojte 🙂
zulok - Dakujem za opytanie,dari sa mi celkom fajn.Vcera nam menili okna okrem kuchyne tam uz sme mali tak sme sa hrali na garzonku..mali sme v nej telku a sedeli tam asi 6 hodim kým urobili...inak nemam zatial nic nove..20.10 idem k novemu Dr tak uvidime co dalej.

mounty - Pevne verim,ze vsetko dobre dopadne..Drzkaj sa...sme s Tebou a drzime palceky 🙂

zrnik1 - mas nieco nove ?

Peknu nedelu prajem papa 🙂

lenoc
12. říj 2008

Ahojky, hlasim sa po takmer skoncenom vikende, dnes sa citim ako tehula - zaludok na vode, nejako mi netravi. Ktovie preco? 😀 Boli sme s kolegami na vikend na chate, bolo nam super, uzasne som si oddychla, aj psychicky. tolko sme sa narehotali, ze mam svalovku na bruchu.

Andys, tiez na stredu drzim pasticky. som a pobavila, ze si neni zaockovana proti tehu bacilom. 😅 ale imunna urcite nie si, ved uz mate jedeho nezbednika.

Astrinka, Alinuska, drzte sa, kocky, posielam pozitivnu energiu. Po tom vikende by som jej mala na rozdavanie, keby ma drahy nestval - asi zavidi tu chatu. 😀 😉

Emicka, aj ja teraz pijem take blinkove neviemco, dosla som k tomu jak slepe kura k zrnu - krstni sli k jednemu bylinkarovi, tak ma zobrali so sebou a on mi namiesal taky "elixir" bylinkovy na posilnenie maternice aj na problemy s krvou vseobecne, ani nie ze priamo na riedenie . vobec vsak neviem, co to obsahuje,, len ze je tam praslicka. A pijem aj alchemilkovy cajik.
Jeeeeeeeej, az teraz citam, ze idete stastie chytat, tak tfuj tfuj, nech sda dari. 🙂

Zrnik, pridavam sa k tebe, aj ja obdivujem mounty, ako to berie a o to viac ju obdivujem.

Margaritka, to je teda doktor, svina, ved musi vediet, ze kazda mamicka ledva caka na uzvf, aby videla svoje abo. To je teda pristup! ale hlavne ze je baby v poriadku.
Mne sa stalo nieco podobne este u byvaleho doktora v prvom tehu - na uzv nieco hovoril a ked som sa trosku nahla, nech vidim na monitor, zahlasil - Ja to ukazujem sestricke, nie Vam! 😠

Kappuska, paraaaaaadicka. A ako ste sa dohodli s tym (ne)papanim pred odbermi?

W_h, iiiiha, herpes, Potvora jedna!!! No ale gratulujem sestre! Nech sa dari jej aj drobcekovi.
Ja som si myslela, ze A1298C je ta "lepsia" mutacia. 😕

Kell, ked sa nezadarilo na prvy raz, zadari sa na druhy, aspon bude maternica lepsie pripravena a spevnenejsia. 😉

Lenusska, ty si zlata, ze hrqali sme sa na garsonku. 🙂 🙂 🙂

Zulocka posielam bostek malinkemu. Uz ti aj pekne haca?

Zrnik, drobcek neplace rano pred skolkou?

cmuk.

tanity
12. říj 2008

ahojky...hlasim sa po dlhsej dobe 🙂
idem hlavne povzbudit mounty....mozno by ste sa cudovali dievcata, ale tie cysticky na mozgu nie su az take necaste...poznam vela zien, dokonca aj moja svagrina, ktora ked cakala maleho, tak jej to lekari povedali a maly sa narodil uplne v pohode, lebo sa tie cysty vstrebali...takze mounty, ver lekarovi, ja naozaj pevne verim, ze to bude ok a malicka bude krasna a zdravucka...drzte sa x x x

vsetky vas pozdravujem a pekne snicky prajem 😵

zrnik1
12. říj 2008

To je hrozneee.Nevieme sa s manzelom dohodnut, kde budeme byvat.Ja chcem ist k mame a tatinovi a bratovi, do Bernolakova a on vychodnar jeden, samozrejme KOSICEEE.
Chcela by som riesit konecne uz nieco, lebo tento byt, vdaka Bohu aj zanho, sa mi nepozdava....ale hlavne je asi to, ze si nechcem zvyknut na KE, a rezignovat, lebo manzelikovi by to tak vyhovovalo..
Risko miluje babku v Bernolakove a je s nou len malo....nema vztah s manzelovymi rodicmi, nechce u nich zostat...tym padom my nemozemem nikam ist....DILEMA no.1
Nevadi, necham to teraz tak, ale v Blave su aj lepsie moznosti sa zamestanat...OK, vykecala som sa 😅
Som na takej zivotnej krizovatke, ze na takej som este nebola.Ja, znamenie VAHY, co sa neviem rozhodnut,to je tazke..

Zulocka ja veeelmi najviac na svete chcem babetko, ale to zamestnanie by sa nejake zislo.Ved ja som vo svojom 27-rocnom zivote este nepracovala 😕 .Chcela by som si to aspon skusit na chvilu, co to je...

Lenusska ze co mam nove??na moje zivotopisy mi prisla jedina reakcia a to z ORANGE, ze ma neprijimaju 😀 , ved ako inak..
Takze mate nove okna??bude vam v zime teplucko 😉

Drzte sa vsetky pracujuce aj tehulky aj maminky 😉

zrnik1
12. říj 2008

LENOCKA ci maly neplace?
Kapitola sama o sebe.Najprv sa tak tesil, velmi, stale zavidel detickam v skolke, ze su tam a ze sa hraju, chodili sme sa s nimi hrat.Teraz je situacia, ze je vsetko lepsie, ako hrat sa s detickami.Nechavam si ho obcas doma, kedze nerobim, a ucime sa spolu, lepime, strihame, vieme uz aj R napisat...
Vsetko sa mu teraz zda lepsie ako skolka..
Zatial neplakal, ale neviem, ci to nepride, s takym oneskorenim.

margarita
13. říj 2008

tak prvy krat sa mi stalo, ze pisem pisem dlhosiahly prispevok a ked som ho odoslala, odhlasilo ma to a nic tu nepribudlo ☹ nevadi, tak este raz a radsej to zostrucnim:

kell - mne dali Anopyrin az po potrvdeni akcie srdiecka, ale asi to zalezi od konkretnej diagnozy a Tvojej krvi, tak skus verit Dr ze vie, co robi

zrnik, zulok - aj ja frcim na deviatniku k Sv.gerardovi, je dobry 😉

w_h : tiez som brala po chlamydiach vsetko mozne, a potom presla uz len na prirodne podporovace imunity: acidka, jogurty, ovocie, zeleninu, cesnak, orechy a pod. Neskusis?

zulok: tak ako, vyhrali ste uz, alebo to pokracuje aj tento tyzden? 🙂
mas pravdu s tymi kocikmi, ja som zacala pozerat na nete vcera, a hned ma hlava rozbolela, a mam pocit, ze nemam ani maturitu 😎 horsie, ako kupa auta, normalne.

zrnik - dilema BA versus KE je stara, viacero parov poznam, co toto riesili a riesia, v prevahe su zatial ti, co prisli sem, ale mnohi KE lokalpatrioti BA neznasaju, a mna iba vytaca, ked nam v BA zavidia vyssie platy, no nechapu, ze aj naklady na zivot, byvanie a cestovanie tu mame omnoho vyssie, cize vlastne mozno taka ucitelka v KE si zije celkom slusne na pomery BA ucitelky, ktoru tu ma vela ludi za "chuderu" 🙂
hlavne aby ste ani jeden nemali pocit, ze druhemu nasilu ustupujete. A kolko si uz tam na vychode?
ved skus hladat robotu v BA, mozno to manzela presvedci 😀 😀 (to bol vtip)

vsetkym ostatnym zelam vela uspechov pri vysetreniach a snazeni a uz koncim, kym ma to zas zmaze 😀

zrnik1
13. říj 2008

Ja viem, ucitelky aj predavacky aj recepcne a v bankach.Zarobky majju rovnake v BA aj v KE.Rozdiel je v tom, ze v KE sa najes za polovicnu sumu ako v BA.
Manzel mi stale hovori, ze ked mu zozeniem pracu ako ma tu v KE, tak pojde :
domov chodi o 15.00
netto 28.000 plus 13.-ty a 14.-ty plat + 2500 soc. program
velmi dobre platene nadcasy
20 dni dovolenky,14 dni plateneho volna, 14 dni paragraf na seba a na nas
treti pilier
Viem, ze platovo by to v BA islo, ale urcite by som ho nemohla cakat doma o tretej

Asi mi fakt nezostava nic ine, len si haldat pracu v BA a mozno sa to podari.

Zajtra idem prvy krat oficialne k mojmu novemu dokymu.Ma dvere hned vedla mojej starej Dr.,dufam, ze sa nestretneme.Som velmi zvedava. Co sa mi posledny mesiac deje v bruchu je neopisatelne.

Margaritka ked sa ti to stava, tak si to ctrl+c skopiruj a potom ctrl+v vloz odznova.samozrejme predtym, ako to ides poslat, lebo potom je to uz nanic.tak som to urobila aj ja teraz.PS: v KE byvam uz 5!!! rokov.

margarita
13. říj 2008

diky za tip, pisala by som si to aj do Wordu, ako robi Zulok, ale na to som prilis leniva 😀 a ja dost rychlo pisem aj rozpravam, tak mam pocit, ze ved stiham...zmizlo mi to fakt prvy krat odkedy chodim na MK 🙂
svojej starej doktorky sa neboj, nemas preco, sme v slobodnej krajine (zatial 🙂 ) a je slobodny vyber lekara, ked ju nahodou stretnes, este ju pekne nahlas pozdrav, nech vidi, ze si vychovana 😵
Zrnik, mas pravdu s tou pracou, ale urcite to zalezi, niektori tu maju pohyblivu pracovnu dobu a tiez rozne socialne a ine vyhody, len zalezi od pozicie a firmy. Ale pravdou je, ze drviva vacsina firemnej kultury je robit od vidim do nevidim, najma mladi studenti alebo cerstvo po skole, aby zapadli tak makaju, nik ich doma necaka, takze tak. Drzim palce, aby si nasla tu spravnu pracu.

alinuska
13. říj 2008

Babule, trosku vam do toho zasiahnem, lebo iba oci vyvalujem, co to tu citam o "rozdieloch" medzi KE a BA 😕 . Myslim, ze s tym lokalpatriotizmom je to vzajomne, lebo mnohi blavaci su vlastne odideni vychodnari, a ti veeeelmi rychlo zabudnu na to, odkial prisli. Myslim, ze je medzi BA a KE akasi nepisana nevrazivost??? My tu na vychode mame pocit, ze sa tu na nas zvysoka se.. (pardon) a nie kazdy moze a chce odist "za lepsim zarobkom", ved kto by tu potom ostal? 😨 . Viem, ze to tu neporiesime, ale nie kazdy tu ma take zamestnanie a taky plat a vsetko ako pise zrnik = takze dost podstatne je v akej sfere robis a na akom poste. Ze 13-ty, 14-ty plat, velmi dobre platene nadcasy, konci o 15.00 = o tomto mozem akurat tak snivat, nemaju tam nahodou volne miesto???? 😀 😀 😀 Ja totizto neverim, ze platovo je to rovnake, a ani tie naklady na zivobytie ze by mali byt tak rozdielne v pomere k vyske zarobku...ale mozno iba ja mam tak slabo platenu pracu, o ktorej si mimochodom spustu ludi mysli, ze je neviem ako dobre platena za nic, vlastne za kavickovanie...o tom by som vedela pisat roman, hlavne teraz, ked neviem, co skor a ide ma roztrhnut od zlosti za tu zodpovednost co mam na hlavne oproti tomu smiesnemu platu, co nedosahuje ani uroven priemernej mzdy na Slovensku!!! Ale dost rozculovania, nechcela som ist tymto smerom, len ma to trosku vytocilo, ale inak, baby mam vas tu vsetky rada, ci ste z vychodu, ci zo zapadu, ci z juhu, ci zo severu...fakticky...cmuk 😉 😀 !!!!!!

kell
13. říj 2008

zrnik: jsem taky ve znamení VAH, tak vím o čem mluvíš 😀 😀 😀 ! No, a aby toho nebylo málo, tak manžel je taky VÁHA 😀 😀 😀

margarita
13. říj 2008

alinuska, nechceli sme Ta vytocit 😉 ja sice som z BA, ale rozhodne nie som lokalpatriot, a vacsina mojich kamaratov, vratane manzela, nie je vobec z BA povodom, ale ostali tu po VS. Nikto netvrdi, ze ludia z BA alebo KE su lepsi, krajsi a viac zarabaju a pod. 🙂 v konecnom dosledku je to vzdy o konkretnej osobe.
Moj plat tiez nie je ani priemerny slovensky, a zijem v BA 😉 ale ked sme boli minule v Bardejove, tak musim napisat, ze tie ceny celkovo: potraviny, obchody, restauracie - mali v B. doooost nizsie, a pripadali sme si ako Amici za socika 🙂

lenusska
13. říj 2008

Ahojte 🙂
zrnik1 - tak to nevedia o co prisli ked Ta nevzali..Ja sa mozem popozerat po Optime ci niekde nehladaju..hmm?
Zajtra ides k Dokymu,tak daj vediat co a jak..

Pekný den vsetkým..papa

rikuska21
13. říj 2008

Ahojte 😉 😉
som tu nova a doteraz som bola len pasivnou citatelkou rôznych diskusii. Nakolko v poslednom case sa mi pretrhlo vrece so zdravotnymi problemami 😝 a novymi diagnozami.tak som sa rozhodla nezostat len pri citani.
Snazime sa o babatko 5 rokov. Mam endometriozu a z genetickeho vysetrenia mi vysla mutacia MTHFR677C-T.Tu z vasich prispevkov som sa o tom nieco dozvedela a cakam na podrobne vysledky z hematologickej ambulancii. 😅 ..........

Som z BA a v 17. 10. som objednana do gyn-fivu na vstupny pohovor.

mam velmi zmiesane pocity ale chcela som vam vsetkym povedat, ze velmi pomahate svojimi prispevkami nam pasivnym citatelom.

Mam strach ze s tymito diagnozami sa mi moj sen nikdy nepodari
pekny vecer vsetkym

margarita
13. říj 2008

ahoj rikuska,
ja mam len MTHFR - to iste co Ty, endometriozu nie, ale chcem Ta potesit, ze som momentalne tehotna, a nie som tu s tym jedina, takze to ide 😉 a ako si uz isto citala, je nas tu viac, a okrem smutnych pribehov su tu mnohe aj povzbudive. Strach je normalny a prirodzeny, ale s dobrymi lekarmi sa to moze napriek diagnozam podarit. Ak je to vola niekoho Vyssieho 😉

rikuska21
13. říj 2008

prave tieto stastne oznamy mi davaju torsku sily.

Jachcem ti srdecne pogratulovat a zazelat stastny koniec. 😀

Chcem sa opytat, ci musis aj sa podrobovat pocas tehotnosti nejakej liecbe? Pichas si aj injekcie a si na rizikovom?

vdaka za odpoved

zrnik1
13. říj 2008

Lenusska dakujem, ze sa poobzeras.
Samozrejme dam vediet, co a ako.

Rikuska21 vitaj, vela sa pytaj a ani sa nenazdas a budu ti vedla mena svietit tt 😀. Ja som sa k teme pridala este predtym, ako som do nej patrila, ale podla toho, co sa stalo mne a pribehov z tejto temy som vydedukovala, ze sem asi budem patrit a potvrdilo sa. 😒

Alinuska teraz si hladam pracu, ako som uz pisala, a mam trosku o tom prehlad. Chodim k nasim velmi casto do BA, v porovnani z KE je veeelmi draha a s tym, co mam tu a vyzijem v pohodicke, tam by som urcite nevyzila.Platy su male, alebo veeelmi velke.Ale naozaj statna sfera a banky a predavacky v hypermarketoch maju rovnake platy v KE aj v BA.Ale v BA je zivot drahy... a preto moj drahy manzel tak vaha, ci ist, alebo nie do BA 😠 .

Kell dve vahy??Vy budete meno opre babetko velmi dlho vyberat 😀 😀
Dobru noc

alinuska
14. říj 2008

Ahojte,

tak uz som po vcerajsku vychladla 😀 😀 v pohode babule, ja sa nehnevam, iba ak sama na seba, ze takto reagujem, tak sa nehnevajte ani vy na mna, lebo ja na vas nedam dopustit 😵 , a aj ked moj nazor sa nezmenil, nebudem sa viac k tomu vracat, len asi nemam moc stastie na dobre platene miesto a aj manzel sa za par tisic naviac riadne namaka a rozhodne si teda nepripadame ako amici u nas za sociku 🙄 (asi sme v tej kategorii male platy), ale tato tema je o inom, takze:

zrnik, vela stastia pri hladani prace, nech si spokojna aj tu u nas 😉

w_h aj ja viem tak, ze A1298C je ta "lepsia" mutacia

kapp, ja teda na hematologiu tiez musim nalacno

rikuska21 vitaj medzi nami a aj ked na mna tej stastny koniec dufam este len caka, tak je tu kopec pozitivnych pribehov so stastnym koncom 😵 a mnozstvo info, ktore su neocenitelne...

kell, ja som uplne na nervy z toho, ze nezacnem pichat nacas, koniec koncov, aj sa mi to teraz stalo ☹ , takze som rozhodnuta pri najblizsej kontrole na hemoske vydupat si zopar injekcii, aby som ich mala doma pre pripad co ak 😕 ??? v pripade riadenej gravidity sa pichaju uz pocas stimulacie, takze si to pekne nariadim, zariadim a zariedim 😀 😀

lenusska, teda nech nelutujes svoje rozhodnutie, ale naopak, nech sa ti oplati // 🙂 zmena dr. vo vela pripadoch zabrala

zulok, lenoc...dakujem vam za priliv energie, ste moje zlaticka...cmuk
a tebe zulocka som zabudla minule podakovat za mailik s vitaminkami, je super, takze trochu oneskorene, ale o to srdecnejsie, vdaka 😅 !!!

emicka, prehliadla som ake bylinky popijas? skus inspirovat

mounty...krasne meno pre malinku mate...Johanka...normalne sa mi mooooc zapacilo, drzkajte sa obe!!!

prosim podat presne hlasenie o sivulkinej Adelke, lebo datum narodenia som nepostrehla a rada by som tuto uzasnu udalost "zvecnila" v nasej tabulke 😉

co je s nasou katuskou????????? neozvala sa nam odkedy je mala na svete, dufam, ze sa im dobre dari 🙂

babulky, mam jeden clanok a rada by som vam ho poslala, lenze potrebujem mailove adresy, lebo je to naskenovane a cez MK to nepojde 😒 , takze ak mate zaujem, poslite mi do IP mailovu adresu. vsetkym, co mam mail, to poslem, mozno to bude pre niekoho podnetne a mozno to niekto ani nepotrebuje citat, co je ten lepsi pripad, ale myslim, ze pre nas zufale snazilky je to dobre odrazenie sa... 😉
tehulky...necitat!!!!!!
kell, tanitka...bude vas to urcite zaujimat...poslite adresu

tanitka, chystam sa ti poslat IP, nezabudla som, len este chcem nieco zistit

tak, a teraz uz mozem zasa makat o dusu 😝

margarita
14. říj 2008

alinuska, tesi ma, ze na nas nedas dopustit 😉 na margo nasej zapado.vychodnej diskusie len tolko uz, ze ako sa vravi: neposudzuj cloveka, kym si nepresiel nejaky kus cesty v jeho topankach. Kazdy ma svoje problemy tam kde je, a tazko povedat, ci by to tam inde bolo lepsie, alebo horsie, kym nezazijes na vlastnej kozi.

rikuska - vdaka 🙂 , ano som na rizikovom, ani vychadzky mi nedali - takze chodim iba ked musim k lekarom, alebo to risknem cez vikendy, ze kontrola nepride 😀 .Zatial si nepicham, na riedenie krvi mam Anopyrin, a este beriem Kys.listovu,Zelezo a B12.Uvidime, ako dalej.

zrnik1
14. říj 2008

Margarita ty si nepichas? MNE DNES LEKAR POVEDAL, ZE MOZEM tento tyzden otehotniet, ale ze si hned budem pichat. Povedal, ze som uplne v poriadku, ze by som to urcite mala skusit. Vsetko sa mi opat prevratilo naopak a ked tak nad tym rozmyslam, velmi by som to chcela.
Ako si sa dostala na rizikove...?