Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenusska
14. říj 2008

Jeee Zrnik to je skvela sprava 🙂 ...uz len to rozhodnutie ci do toho ist..Ale drzim palceky 🙂 ...Aký si mala pocit s dokyho?

margarita
14. říj 2008

zrnik, nepicham - zatial. Ale v 3.trimestri by som uz ten Anopyrin nemala, pisu v pribalovom letaku. Takze pocitam, ze tak o mesiac si mozno budem musiet uz aj pichat 🙂 Mozno je to tym, ze Ty mas MTHFR A1298C - homozygot, a ja mam to C667T. Ale urcite to suvisi s celkovym hematologickym vysetrenim. Ja v tomto uplne spolieham na doktora, lebo on to studoval - na rozdiel odomna 😀
Tak super, ze mas "pozehnanie" od doktora 🙂 ja som vzdy na to cakala ako na spasenie, kym nam opat "dovoli" sa snazit. Drzim palce, nech to cim skor prinesie vysledky 😵

kell
14. říj 2008

emicka: Ty taky měříš BT? Já jsem tento měsíc taky začala, je fakt , že už jsem jednou měřila, ale jen měsís, páč jsem hned otěhu. Tentokrát jsem začala po MS, ale nějak se mi teplotky nezdají-mám pořád kolem 36,6-36,7 a to jsem na začátku cyklu.

rikuska21
14. říj 2008

Ahojte a dakujem vam za privitanie

Zrnik, ja svoju diagnozu viem iva tyzden a to len z genetickeho vysetrenia, teraz cakam na vysledky z hematologie a uvidim co mi povedia 😝

Pravdu povediac , vela o to neviem.

Margaritka, musi to byt tazke byt nonstop doma, ale ty mas velmi silnu motivaciu , tak urcite to vydrzis.

zrnik1
14. říj 2008

Ahoj Lenusska 🙂
Som vysmiata, ale nieje to take ruzove.Povedal, ze som ready otehotniet.Je suuper.Bola som tam dost dlho, vsetko mi povedal, ultrazvuk ukazal, ze maternica je uplne v poriadku, dokonca, ze teraz mam ovulaciu, takze by som to mohla skusit.Nie mohla, ale mala. Bojim sa, ale skusim.
Na konkurz idem aj tak.Aspon to skusim.
Vy ste ako na tom? Tak by som vam to zelala. 😉

margarita
14. říj 2008

kell, a nie si prechladnuta,alebo take nieco? ja som po MS mavala niekedy tiez 36,5-6, inokedy len 36,3. ale vraj to zalezi aj od toho, kedy rano si merias, lebo cim skor vstavas, tym nizsia je teplota, a o hodinu - dve moze stupnut o par stotin v pohode. Ale kazda sme ina, takze mozno je toto Tvoje minimum, a po ovu budes mat 37,0 😉

margarita
14. říj 2008

rikus - prve cca2 tyzdne mi boli tazke...a potom som si zvykla 😀
zrnik - tak vidis, ze zmena doktora bol vyborny napad. To je super, ak ma taky mily a profesionalny pristup, toho sa drz! 😀

rikuska21
14. říj 2008

Alinuska
aj tebe dakujem za pozitivnu odpoved, a tiez by som si velmi rada precitala ten clanok len netusim co je to IP.

Chcela by som radu ak mozte. Nemam este ani dobreho gynekologa, Chodila som na antolsku, ale on robi na oddeleni a nemoze sa mi tak venovat. Som z BA a chcem sa opytac, mi neviete doporucit niekoho, alebo spon centrum alebo stranku kde si to mozem najst.

tak vdaka zatial 🙂 🙂 🙂

margarita
14. říj 2008

rikus - IP je interna posta, staci ked pri alinuskinom prispevku kliknes na tu ikonku obalocky so sipkou (je pri kazdom prispevku), a to je akoby si poslala dotycnej uzivatelke sukromny mail, presne to funguje ako mail. Napises, odpises, ale nezverejni sa to tu na fore.

mounty
14. říj 2008

Ahojte, kto sa to pytal na podrobne info o sivulkach? Uz ani neviem ale mala Adelka sa narodila na Antolskej 9.10 2008.......3,5kg, 50cm..... So sivulkou som volala cez vikend, maju sa fajn, robili jej cisarsky a tak na poslednu chvilu, mala vysoke teploty.........atd, ved vam to tu sama popise. Dnes by uz mali byt doma ale kedze rada po sekcii sa dlhsie hoji, tak je mozne ze sa tu daky cas neukaze sivulka. Myslime na nu ale, nech su v poriadku...........inak mala je krasna, taka baculka ale nie moc , tak akurat, vlasata 😀 😀

rikuska21
14. říj 2008

Margarit, dik za info, zase som o nieco mudrejsia.

Idem jej teda poslat moj mail.

alinuska
14. říj 2008

rikuska21...uz ho maaaam a idem na to...

mounty, to ja potrebujem kazde info do tabulky 😉

margaritka, to s tymi topankami je kraaasne...uz som to pocula...a veru je to tak

rikuska21
14. říj 2008

Jej Dakujem Alinuska, tesiiiiiiiiiiiiim sa.

lenusska
14. říj 2008

zrnik1 - Tak mi sa snazime 🙂 ...som rada ze mas s neho dobrý pocit, mna uz chyta taký strach s toho pondelka, hlavne koli tej endometrioze ci mi povie nieco nove a tak.
Urcite skus, urcite by si to zvladla,bolo by to ukazkova tehotenstvo-ono to tak byva,ze ked cakas zle tak je to super..A mozno sa stretneme niekde na prechadzke o par mesiacov..Teda ak ostenete v KE.
Ten konkurz urcite skus,podla mna tam sanca je a ak to nevujde tak sa tým pripravis na iný konkurz aj to je skusenost...Tak sup sup na snazilkovanie a o 2 týzdne potom fot testik s dvoma //.....VELMI TI DRZIM PALCEKY 🙂

tulenka
14. říj 2008

Babulky, chcem sa spytat, je tu aj niekto s antifosfolipidovym syndromom?

lenusska
14. říj 2008

zrnik1 - Ahoj tak som sa presla po Optime a dam Ti do posty výsledok... 🙂

lenusska
15. říj 2008

Pekný deň 🙂 ...dnes tu nieje nikto ,??...hmm.
Sa tesim dnes lebo ideme s koleginou na výlet do tatier..huraaa

zrnik1
15. říj 2008

Ahoj lenusska a ostatne zienky,

pekny vylet prajem, uzi si to a pondelok bude zlomovy.Uvidis.
Dakujem za ponuky, ked sa zmobilizujem, tak tam skocim. Problem je, ze oni ma s VS nezoberu, lebo vedia, ze odidem hned, ako si najdem nieco lepsie....ale to si myslia oni...no ved uvidime.

Vcera mi miesto snazenia moj manzelik zachrapkal. Aj som sa tesila, aj nie.Stale je tu ten strach, ktory sa tazko prekonava. Malo doverujem Bohu 😠 .Co som to za bojka ☹ . Keby sa dala zmazat minulost, alebo aspon tie zle skusenosti.Normalne teraz, ked to pisem, tak mam zimomriavky na chrbte, tak sa bojim.

Ale ved aj november je pekny mesiac na snazenie, ci nie?

Papa

lenusska
15. říj 2008

zrnik1 - november je super mesiac, vonku pada sniezik a vy pod dekou v teplucku...romantika.. 🙂 ..aj ked aj tento mesiac je super co povies?jul je na narodenie krasny mesiac 🙂
Uvidime ako to dopadne v pondelok,trosku sa bojim.ale snad bude vsetko fajn.
Co sa týka tej VS, tak ak sama seba presvedis ze chces presne toto robit tak presvedis aj ich..to ze planujes najst si potom nieco lepsie si len myslia...a mozno to bude fajn platene aj casu bude vela ,robi sa tam asi na smeny..nejak dlhý kratky týzden vacsinou sa robi takých obchodných centrach.

zrnik1
16. říj 2008

Dnes sa prekonavame babule, priprava na vikend?
Vsetky vas zdravim.

Zajtra idem kupovat nejake handry na pohovor.Idem v pondelok. Drzte palce, nech sa dostanem aspon do 2.kola.

Dnes som si robila test 😎 😎 , a nic.
To som aj cakala.Ved tomu nebol ani den.
Som netrpezliva.

Pekny vecer

kell
16. říj 2008

Ahojky!
Zrnik na pondeli drzim palce at Ti to vyjde! Můžu se zeptat co jsi testovala? Ovvulaci nebo těhu test? 😀 😀 😀

Mějte se krásně!!! 🤐

kell
16. říj 2008

zrnik: pokud to byl těhu test, teď jsem si zpětně ještě přečetla, že jsi měla mít tento týden OVU, tak se nedivim, že nic! Já jsem taky hrozně netrpělivá a pak jsem sama na sebe naštvaná, že se v tom porad hrabu a jsem z toho jen nervozni!!! Třeba tento měsíc jsem si říkala, že nebudu ani zjišťovat kdy mám Ovu a dnes už jsem zase testovala, připadám si někdy jako blázen!Ale co se už dá dělat, že 😅 . No a teď sama sebe zase přesvědčuju, že těhu test si udělám až pokud mi nepřijde MS! Ale už teď vím, že to zase nevydřžím a sama sobě se vymluvím , že čím dřív to budu vědět, tím dřív začnu píchat inj. aby se historie neopakovala!
Tak pa a v pondělí ať vše dobře dopadne!!!

margarita
17. říj 2008

zrnik, ani neviem, na co mam palce drzat viac: ci na ten pohovor, alebo na ten test 😀 😀 😉
hlavne nech vyjde vsetko tak, ako bude pre Teba najlepsie.

kell - k tomu testovaniu, tiez som predtym robila test akonahle som mala podozrenie 🙂 a vysli mi vzdy pozitivne, ale potom o par dni, po potrvdeni z krvi od gynekologa som potratila ☹ a co je zvlastne, tak teraz naposledy som si preto ani ziadny nekupila, a nechcela som zazit opat to sklamanie. Tak som cakala vyse 3 tyzdne od ovu, a ked stale nic, objednala som sa na krvny test a sestricka ze u vam vysiel domaci test pozitivny, a ja ze nie, ani som si ho nerobila, ale myslim, ze budem tehotna - tak nadomnou krutila hlavou, ale mala som pravdu 🙂 pravda ale je, ze vtedy som este netusila, ze mam trombofiliu, co som zisitila az o par tyzdnov neskor.
Ale ked Ty uz to vies teraz, chapem Tvoje obavy. Drz sa 🙂

zrnik1
17. říj 2008

Poviem vam pravdu, ovulaciu som nikdy nesledovala.Risko sa nam postastil krasnou nahodou a tie ostatne tehotenstva boli vzdy prekvapko. Test som si robila az vtedy, ked mi meskala menstruacia.Takze vcera to bol moj prvy negat. test. Bola som taka smutna, ale tak rychlo by sa to neukazalo aj tak. Musim byt trpezliva.
Teraz som nastvana na manzela, teraz, ked mam ovu a mali by sme sa venovat istym veciam, on ma teploty.Teraz sa tu mota a chysta sa ku Dr. Dostane nejake antibiotika a zas mozme cakat ☹ .To je na porazenie.Byva chory tak raz za dva roky 😠 .

Margaritka tebe sa tak krasne zvysuju tie tt. Musis byt prestastna. Velmi ti drzim palce.

papa

margarita
17. říj 2008

zrnik, neuveris ale SOM 😀 dakujeeeem, ze aj Ty mi drzis palce. Vidis, ako to funguje 😉

kell
17. říj 2008

Margaritka, a ty si se dozvěděla, že máš trombofilii až teď při tomto těhu?

kacurienka15
17. říj 2008

ahojte baby. prosim poradte mi. V pondelok som si bola pre vysledky z genetiky.Doktorka mi povedala, ze mam vsetko v poriadku. Ale v papieroch mam pisane , ze mam MTHFR heterozygot- ze vraj podla nej to ma polovicka populacie, ze to nesposobuje potraty. Co si o tom myslite???Co mam s tym robit? Ked ja vsetko lekarom neverim 😒

jabluncanka
17. říj 2008

Kačko,

mám taky MTHFR jako homozygot.Máš to lepší v tom,že jako heterozygot jsi tuto trombofilii zdědila jen po jednom ze svých rodičů.Já po obou.Jde o to,že v těle kolísá hladina homocysteinu,což krevní bílkovina,která do těla sice patří,ale pokud je jí moc,způsobuje potraty,trombozu,záněty žil,vysoký tlak atd.Navíc tato trombofilie se vyznačuje nedostatečným,nebo úplně chybějící schopností vstřebávání vitamínů skupiny B v tlustém střevě a z toho většinou plynou alergie...Zkus si koupit v lékárně Femibion 800 metafolin.Je tam naštěpená kyselina listová a mělo by to pomoci.K tomu si ber ještě 2 B-komplexy denně.

😉

mounty
17. říj 2008

kacurienka, ja mam tu istu diagnozu ako Ty a veru keby som si nepichala Fraxiparin na riedenie krvi, tak by som asi nenosila pod srdcom nase druhe babatko........mozno je to problem naozaj velkaj casti populacie, ale potraty su dosledkom aj tohto faktora...........takze doktorke odkaz nech si to riadne nastuduje a radsej chod k inej aby si nemusela pisat smutne pribehy ako mnohe z nas.........mozem Ta ale potesit, ze ja cakam uz druhe babatko, takze s liecikmi sa to da, samozrejme aj pri troche "stastia", pozehnania zhora.......pa 😉

cikyta
17. říj 2008

Kacurienka aj ja to mám.A okrem toho aj homozygot.Tiež si musím pichať fraxiparin 0,4ml denne a papať viac kys.listovej.Mne dr.vravela,že to má 5% ludí!(ale neviem,či myslela obe mutácie,či len túto jednu čo mám ešte navyše na rozdiel od teba.)