Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

alinuska
28. kvě 2008

Ahojte babule,

Zulocka, srdecne blahozelam ku krstinam, nech je malinky pozehnany a cely zivot ho nas Najvyssi sprevadza a ochranuje!!! 😵

Mounty, mas pravdu, ide sa dalej! S tvojou vierou to urcite coskoro vyjde!!! A nech tie vysledky dopadnu co najlepsie!!! 😉

Krasny dnik 🙂

zulok
28. kvě 2008

Ahojte babulky,

Ninkaa, všetko vynikajuuco dopadnee, jasne?!!!!

ALinuska, teeda, to cvičenie musí byť ozaj ťažké. Uff,. A to je dobre, že pri clostyle netreba včeličky. Budeš kratšie ako sitko. Hiihihi
Alinuska, ty si ako detektív , všetko vypátraš, veru v nedelu sme mali krst. MAtuško ho celý prespinkal. Ďakujeme za gratulaciu.

Mounty, ešte nie su vysledky??? Jeejda, ti si davaju načas, ale verím, že keď na ne tak dlho čakáš , že budú na 1*.
Pozdravujeme nezbedníčka.

A my sme boli na neurologii, lebo ma MAtuško radšej jednu stranu ako druhu, tak musime polohovať ďalej, ale nejde nám to už, lebo ako ho dám na jednu stranu nabok, zoslíži sa na chrbát a šúúp hlavu, tam , kam chce. No, bubuliačik. Tak ho skúšam aspoň kojiť tak, aby mal hlavku na tej druhej strane a odporúčili nám plávanie. Pravdupovediac sa hrozím tých naších plávarní, i keď v súkromných centrách, my sme vždy ako decká boli z plávarní choré. 

zrnik1
28. kvě 2008

ahojte babulky,
vidim a citam, ze sa mate ok.
prepacte,ze sa teraz nezapajam a neodpisujem, ale som na dovolenke....u nasich v Bernolakove.

Na tu modlitbicku pre Alinusku stale myslim,urcite ju poslem,ale mam ju doma v knizke Modlila som sa a verila som.
Su to asi 4 strany.

Uspiet u Dr. benovej s mailom,za pokus to stoji, ale ci odpise to je otazne.

Plavanie je pre deti super.mam vlastnu skusenost.chodili sme raz za dva tyzdne,lebo jeden tyzden sme isli, maly ochorel,liecil sa a isli sme zas. 😉
More je pre deti tiez super.Boli sme ked mal 11 mesiacov,perfektne.Teraz nahovaram manzela zas,aj ked nemame prasule,uz aj materska mi za chvilu konci,ale to more za to stoji...

Myslim na vas a mam vas rada.
Neviem sa dockat tych vysledkov z hema.

lenoc
28. kvě 2008

Ahoj kocky, dlhsie som sa neukazala, ale citkala som si vas, len nebol cas na odpisovanie.... a posledne dva dni som ani na nete nebola vobec...... A asi pol hodku dozadu sme prisli z vinohradu, boli sme okopavat, este nemam veci do skoly na zajtra prichystane,......
Uz mam takmer za sebou prvu mrchu (teda, aspon myslim, ze to bola ms), tak som rada, ze to nabehlo bez problemov...
Katuska, moc moc moc moc drzim palceky, ty to isto zvladnes aj tvoja babika (mimochodom, gratulujem k dievcatku). budem sa za vas modlit este viac ako predtym. 😉
No ,treba sa mi este ucit, tak zajtra hadam popisem viac, poodpisujem,....

pa.

nina23
29. kvě 2008

Ahojte babulky.

Ako sa mate? Ja stimulujem menopurom, dopujem sa anopyrinom a kyselinou listovou. Dnes som si pichala 4 injekciu, celkom pohoda,ale strasne som malatna a ospala, je to normalne? 😉

mate nejake pozitivne novinky?

zulok
29. kvě 2008

Ninka, prepáč, ale také počasie, kto by nebol unavený. 😵 Ale jasné, že aj tou stimuláciou to môže byť, veď sa tam niečo chystá a to dá asui zabrať 😉 Jooj, ale s avytešujem na kráásny výsledok.

Lenocka, ahooj, konecne si tu po dlhsej dobre, chýbala si nám. No a ty už okopavaš vo vinohrade? aby si nám tam ešte nezakorenila.
A gratulujem , že už prvá mrcha za tebou, telíčko bude čoskoro fit a pripravenéé na zabývanie sa. Ešte mesiac aj kúsok a prááázdninyy, už máte pláány? 😀

mounty
29. kvě 2008

Ahojte, mam uz konecne vysledky a tam hore sa rozhodlo ze mam patrit medzi vas 😅 Akurat som magor z nazvu tej tiagnozy, teda typu a potrebovala by som vediet kde mate tu tabulku nech najdem niekoho s takou istou a riadne vyspovedam, mam tisic otazok 😅 A najma jednu konkretnu, bola niektora z vas u Dr. Janovej na Antolskej na hematologii? Ak ano prosim mate na nu cislo alebo casy kedy je tam? Velka vdaka vopred.....majte sa zatial, stale na vas myslim a kazdy den prosim za zazraky deti 😵

alinuska
30. kvě 2008

Ahoj Mounty, tak vitaj "oficialne" medzi nami a neboj, da sa vsetko zvladnut aj s tymi nasimi diagnozami 😠 😉 , ved ty sama si toho zivym dokazom 😅 !!! Napis presne aku mas diagnozu, aj ked v podstate liecba je obdobna u vsetkych typov trombofilii, t.j. bud lieky alebo injekcie na riedenie krvicky. Pred tehu stacia lieky, aj to iba ak je to nevyhnutne a su zle vysledky zrazanlivosti, a pocas tehu sa pichaju injekcie az do sestonedelia...tolko v skratke. Tabulku posielam cez IP vsetkym babulam, ktore do nej prispeli. Takze ak mas zaujem, treba mi poslat tvoje udaje do mojej IP, ja ich doplnim do tabulky a rozposlem cez IP tebe i ostatnym prispievajucim. Tot nase "tabulkovske pravidla" 😀 😀 😀 ...

Do tabulky poslat: vek, typ mutácie (diagnóza), doba snaženia, liečba trombofílie (absolvovaná resp. navrhovaná), anjeliky (kedy/ktorý tt), čakáme bábo (tt, bude to chlapček/dievčatko, termín pôrodu), naše detičky (meno, dátum narodenia, váha/výška)...papa 😉

P.S. Plati pre vsetky zaujemkyne o tabulku 🙂

nina23
30. kvě 2008

Ahojte babulky a Alinuska.

mam zaujem o tabulku,tiez chcem prispiet 😉

mounty
30. kvě 2008

Dakujem alinuska, si mila 😉 a je uzasne ze ste vymysleli tu tabulku, isto mnohym pomoze, mozno si nan nej spravi daky doktor raz dizertacku 😀 budeme dobra vzorka 😎

V nedelu pride k nam moj ujo doktor, tak ked mi pomoze rozlustit tu diagnozu, tak napisem.zatial sa majte....

zrnik1
30. kvě 2008

Ahojte,
chcela by som sa ta opytat lenocka,inac aj ja sa volam Lenka,ci mas nejake bolesti,alebo ci sa citis v poriadku.
Ja mam teraz po tolkych potratoch pocit,ze nieco nieje v poriadku.Ze sa pri "cisteni"nieco pokaslalo.
Pamatam si,ze som predtym po zakroku do tyzdna normalne fungovala,ale teraz to stale citim,stale take slabe krce.
Nemalo by to byt,to viem urcite,ale mam zly pocit.Bojim sa ist ku gynekologicke,ze mi oznami nieco,co urcite nechcem pocut.
Myslela som si,ze sa po lete pokusim znova otehotniet,ale cim dalej tym viac sa bojim.
Necham to asi tak.
Mozno je vsetko v poriadku,len mam oslabenu maternicu.....
v utorok idem na kontrolu,potom vam dam vediet.
Dobru noc

zulok
31. kvě 2008

Mounty, tak teda vitaj, ked uz si nemohla bez nas vydrzať 😕 , ale vieš, že si sem mohla chodiť aj ako zdravá osôbka 😉 jaaj, keby sme to tak mohli ovplyvniť. Mounty, verím, že trombofilku vyklepes ako rezeň a pekne ju date pod kontrolu. Hadam ju nenecháme vyhrať, no nie? 😠

Alinuska, teeda, ty s tou tabulkou fakt mozes poskytnut dakomu do nejakej prace, si ty ale sikulka.

Zrnik, moja kamoska mala po druhom cisteni tiez dost velke bolesti stale, vobec jej neprechadzalo, nic jej nenasli, zeby daco nebolo vporiadku a ekar jej povedal, ze žial to sa dakedy stava a že ju to bude boliet asi až kým neporodí, že vtedy sa to zvykne dať dokopy.
A aj mna tak minuly rok po cisteni stale bolel bruch a sla som k dr., a ze som vporiadku, ze sa asi telo dava dokopy.., tak ja fakt neviem, dufam, ze ta ta bolest ustupi.
A chapem ,z e sa bojis, nečudo, ale žiadne take, že to nechaš asi tak. ti nacapem na riťku. Zvládnete to a budete mať krásneho drobčeka jasnéé??!!!! a tomu ver, že sa to podarí.

a to teplo prežite v zdraví, bleee 😒

nina23
2. čer 2008

Ahojte babulky 🙂

Tak ako po slnecnom vikende? Oddychnute?
Ja stimulujem, zajtra idem dokimu na kontrolu, tak uvidim kedy bude IUI, asi vo stvrtok.
pekny den, papa

zulok
2. čer 2008

heheheee, čoskoro tu bude nová tehulkaaa, Ninuška, moooc držíme palceeeee 😀 😀 😀

nina23
2. čer 2008

Ahoj Zulok 🙂 ,
dakujem si zlata, bodaj by si mala pravdu 😉 , ani nevies, aka by som bola happy 😉 .
A Tebe ako sa dari?

alinuska
2. čer 2008

Ahojte babule,

tak kto sa to chcel pridat do tabulky? Mounty a Ninka, nemam od vas IP 😕 = nemozem vas pridat 😒 ... sup-sup to rychlo napravit!!!

Priznam sa, ze urobit tabulku ma napadlo po tom, co som to videla na inych diskusiach, ale viac-menej tam ide o "cakatelsku" tabulku a u nas je to skor taka "diagnosticka" tabulka, aby spredhladnila kto, co a ako... 😉 Ale zeby az dizertacka 😝 ??? To by sme s tym najskor museli suhlasit...asi si to dam patentovat 😎 😀 😀 !!!

Ninka, drzim moc palceky na IUI, dufam, ze za 2 tyzdne hlasis // a ja sa potom rada pridam 😉 !!!

Zrnik, tie neprijemnosti ma mrzia, ja si myslim, ze by si mala na to upozornit lekara. A davaj na seba pozor, nesmies sa pretazovat a to doslova = nic tazke nedvihat a nenamahat sa moc, az dokial sa nezahoji maternica. To iste plati pre Lenocku. A babule, neprechladnut!!! Coskoro hlasime vsetky // 😵 !!! Ozaj, a nezabudla si na mna s tou modlitbickou?

Zulocka, ako ten cas leti, Matusko rastie ako z vody a ani som nemusela dlho patrat, zbadala som minule novu fotecku z krstin a spomenula som si, ze si mi to tu pisala, kedy mate krstenie, takze ziadne specialne patracie schopnosti som nepotrebovala 🤐 . Ako travis cas na materskej? Bozkavam malinkeho...cmuk
Zulocka, aj ty si nejaku modlitbicku spominala...sem s nou 🙂

nina23
2. čer 2008

Ahojte babulky 😉

Alinuska, na IP adresu potrebujes este nejaky iny udaj ako moj login-Nina23? 🙂
lebo v podstate neviem ako to presne funguje 😉 a rada by som sa aj ja pridala.

pekny den

zulok
2. čer 2008

to je sada modlitbičiek, nestiham písať všetky, postupne ich sem budem dávať,

Sv.Gerard, ty si prinášal požehnanie a šťastie mnohým ženám, najmä problémového tehotenstva. Prihováraj sa za mňa počas celých deviatich mesiacov tehotenstva, aby ma Boh uchránil od chorôb., nešťastí a všetkých nebezpečenstiev telesných aj duševných. Vypros, aby tento požehnaný čas bol pre mňa časom radosti a očakávania, že sa narodí dieťa. Odovzdávam tvojmu príhovoru chvíľu pôrodu, lekára, celý zdravotný personál, aby boli naplnený Božou múdrošťou, trpezlivosťou a láskou. Pros za mňa ,. Aby som prijala bolesť, nech z nej vytriskne radosť, že sa rodí nnový život. Zvlášť ti hcem odovzdať matky, ktorým sa narodia postihnuté či choré deti. Vypros im u Boha silu, pokoj a radosť: nech im Boh dá svoj pohľad na celú situáciu, odhalí svoje zámeryaj s týmto dieťaťom. Nech majú neochvejnú vieru v to, že im chce len to najlepšie a že tým, ktorímilujú Boha, všetko slúži na dobré.

zulok
2. čer 2008

Sv.Gerard, ty si po celý svoj život stál vytrvalo v službe životu, ktorý sa vo mne počal. Pomôž mi poďakovať sa Bohu za tento nový život, za to, že môžem mať účasť na jeho stvoriteľskom diele, za to, že môžem prežívať konanie Boha v mojom lone, keď vytvára nového človeka, jedinečného a neopakovateľného na tejto zemi. ČI to nie je zázrak Božej lásky a múdrosti? Pomáhaj aj ostatným v tejto chvíli, keď sa dozvedia, že sa počal nový život v ich lone. Aj keď je to niekedy ťažké prijať, nech ich posilňuje myšlienka, že Boh sa nesmierne teší z každého nového človeka a že od prvej chvíle ho ochraňuje a zahŕňa svojou láskou a nehou.

zulok
2. čer 2008

pre snažilky::::

Drahý Pane, prosíme ťa, aby si vypočul modlitby tých, ktorí túžia po dieťati. Ty si stvoril všetko z lásky. Daj, aby aj ich láska bola plodná. Prosíme ťa, nech nezatrpknú v sklamaní, najmä keď vidia, ako iní pohŕdajú životom. Nech tí, čo nemôžu mať dieťa, nájdu iné vhodné cesty, ako naplniť dar svojho rodičovstva. Prosíme ťa o to skrze Krista nášho Pána.

zulok
2. čer 2008

Babulky, ja verím, že sa jedného dňa dočkáme tej krásy, že tu bude mať každá dieťatko pri sebe v náručí. Cmuuuuk

Potom napíšem ďalšie modlitbičky.

mounty
2. čer 2008

alinuska, do tabulky sa zatial nepridavam lebo idem este na hemato 10 juna, tak az potom, mozno to nie je az take zle, ma potesil vcera moj uja ked lustil sifry geneticke 😉 majte sa.......

alinuska
3. čer 2008

Jeeej Zulocka, vdaka, si poklad, tak teraz to uz urcite bude tutovka 😵 😵 !!!

Mounty, ok, nech ti to teda dopadne co najlepsie! 🙂 Ale potom snad uz das vediet... 😉

Ninka, ked sa prihlasis na mk, staci sa potom postavit na moj prispevok a vpravo su take tri ikonky (fotak, list so sipkou a trojuholnik s vykricnikom), tak sa postavis na ten list so sipkou (prostredna ikona) a nakliknes sa do internej posty (IP), ktora bude automaticky smerovana mne. Potom uz len klasicky pises prispevok 😉 ...ja uz cakaaaam... A nasledne ta pridam k nam a poslem celu doplnenu tabulku vsetkym, ktore do tabulky prispeli.

Pekny den 🙂

zrnik1
3. čer 2008

dakujem za povzbudenie,ste velmi zaltucke
uz som doma,takze budem castejsie
alinuska na modlitbicku som nezabudla
zajtra sa budem cinit
zulok dakujem,nevzdavam sa
dnes mi kamoska,co sest krat potratila jej sesternica povedala,ze uz je v piatom mesiaci a zistili jej trombofiliu,samozrejme,skoda len ze nato prisli az teraz
dobru nocku

katka28
4. čer 2008

Ahojte 🙂

Pre Lenocku a Zrnik1 (dufam, ze som na nikoho nezabudla 😉 )
Nech sa vam splnia vsetky vase najtajnejsie priania, sny a nadeje, nech stastie sa na vas stale smeje. Nech vas to naj-naj-najhorsie stale obchadza a to najlepsie nech vas denne sprevadza. Nech nepoznate bol ani klam, to vsetko a este viac vam prajem k vasim dnesnym prekrasnym MENINKAM 🙂 🙂 🙂
A hlavne vam dievcence moje drzim palceky, nech mate co najskor v brusku malych drobcekov a potom o devat mesiacov aj v naruci. A toto prajem samozrejme vsetkym babulkam 🙂

My sme zatial v poriadku, snad to dotiahneme pekne do septembra. Bambulka sa uz stale ozyva, predvcerom som sa zobudila o tretej rano, ze sa jej bud ckalo alebo si robila v mamkinom brusku techno party 🙂 🙂 a to trvalo asi do pol siestej. Hlavna vec, ze cez den spinkala 🙂 potvorka jedna. Ale aj tak je to ten najnadhernejsi pocit, ked viem, ze je v poriadku. Ze zije. Na tyzden v stredu idem na GTT, snazim sa nejest nic sladke, ale mam s tym problem, od kedy mi to zakazali. Dovtedy som na sladke ani nepomyslela.
Dlhsie som sa neozvala, je mi akosi horuco 🙂 Ale citam si vas pravidelne kazde rano. Prajem vam pekne letne dnicky a vela radosti zo slniecka 🙂

alinuska
4. čer 2008

Lenocka, anjelik, vsetko najsamlepsie a najsamkrajsie k dnesnym meninam a hlavne splnenie toho najcennejsieho a najdolezitejsieho snicka 🤐 zo srdiecka zelam...cmuk 😵

Zrnik, tebe samozrejme to iste 🙂 !!!

Katuska, drzkaj sa nam, len tak dalej...mala nech si robi techno party 😀 kolko len chce, aspon vies, ze je ok!!!

Ninka, este potrebujem od teba kopec udajov, aby som ta mohla pridat (vid par prispevkov dozadu, co vsetko uvadzame do tabulky) .

Zulocka, vcera som hned poslala kamoske tie modlitbicky, co si sem napisala, mimochodom su neskutocne krasne 😵 😵 , dnes by mala absolvovat embryotransfer (mozno uz ma aj po), tak je to veeelmi aktualne, este raz obrovska vdaka !!! cmuk

alinuska
4. čer 2008

Ninka, poslala som ti IP, tam je uvedene vsetko, co treba dat do tabulky. Pa

zrnik1
4. čer 2008

Ste take mile,dakujem za priania
rychlo upratujem,lebo mi kamoska zobrala dieta na dve hodinky do...ani neviem kde,je taka mila ma svoje dve a este mysli aj na mojho chrustika.
inac aj preto som asi prisla na vychod,ze su tu dobri ludia..ale ti su urcite vsade
inac v BA bolo super,mala som moznost vidiet babetka v roznych najnovsich modeloch kocikov,viem zas co je moderne v mode medzi mamickami...ale na to nemam,dobre ze som v KE.. 😀

mucilienka
4. čer 2008

ahojte babulky,
tak sa chcem pridat aj ja medzi vas... ja mam tiez zistenu DNA analyzou leidensku mutaciu, konkretne mutaciu MTHFR 677 C-T bez zvysenej hladiny homocysteinu.. Pri prvom tehotenstve som o tom nevedela, az po porode, a to keby som nebola dostala hlboku venoznu trombozu do lavej nohy, tak to ani netusim.. dlho som si pichala fraxiparin, orfarin som uzivala a pod.
Teraz by sme chceli otehotniet.. dnes mi doktor povedal, ze radsej skor, lebo aj pri prvom tehotenstve to neislo lahko.. len ma trosku vystrasil, ze tehulkam s trombofilnou mutaciou hrozi castejsie preeklamsia a eklamsia ako inym...
tak mam velky strach.. no aj velku tuzbu... ak ma prijmete medzi seba, budem velmi rada... 🙂

zulok, tu modlitbu k sv. Gerardovi som sa modlila cele tehotenstvo.. asi preto bolo take bezproblemove.. pozehnane 😵

zulok
4. čer 2008

Zrnik, teda uff, 6x potratiť, tak to je teda, ale je to teda silnáá osôbka a teším sa, že je už v 5.mesiaci.
A to je tak jedno, aky ma kto kočík a čo je v mode, hlavne, že splňa účel a je pre drobčiatko pohodlny. tu je aj link o tom, aké nie je dôležité to materiálne http://www.rodina.cz/clanek6370.htm
velmi pekný článok

Zrnik a Lenocka, vseeetko naj k meninkam a prajem vam to, po com tak túžite a to držať v núručí živučké zdravučké babatko, verím, že sa toho krásneho šťastia čoskoro dočkáte. Prajem vám velkú silu, kým ten deň príde. Cmuk na dušičku.

KAtka, no to tak byva, že zrazu človek zatúži po tom, čo nemôže. BEz sladkosti to vydržíš, veď čochvila je tu sepútember, juchuuchuu a pekne v tieniku ak sa to teda dá, desné je to teplo, ale konečne už prišli aj búrky.
A želám ti vela technopárty , cheche.

Alinuska, teším s,a že modlitbičky budú plniť svoj účel, keď bdue viac času, hodím sem ďalšie. Ale myslím, že aj keď sa modlíme vlastnými slovami, má to veľkú silu. A to, že budeme veriť, najviac pomôže. a o tom sa tu všetky presvedčíme

Mucilienka, tešíím sa, že tehotenstvo bolo napriek tej potvorke v poriadku. TAk si prišla k nám akurát v pravý čas, povzbudenia tu nie je nikdy dost.
A Tebe držíím pästičky an lahké otehotnenie a výborný priebeh tehu. Teda ,a le si si s tou trombozou teda vytrpela, bleeeee.

Babulkyyyy a musím vám dačo vykecaaaaaaať. Pamätáte si na Emičku??? Je TEHULKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa, takže vššetky držííme pekne palce, juuuj, ako sa tešííím .

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀