Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
6. lis 2010

V Caru mi ani nedoporučili tohle vyšetření, zařídila jsem si ho sama na vlastní pěst a ten dr. mi do tel. říkal, že to moc drr. neřeší, nai tomu moc nerozumí a každý na to má jiný názor, takže fakt dobrý☹

mv
6. lis 2010

To mě právě vytáčí.Když už jde člověk do CARu, tak má asi nějakej problém kolem početí a vyšetření, jako buněčná imunita, genetika,trombofílie by měli dělat všem.A ne jen frkat pokusy jeden za druhým a pak se divit,až když to nevýjde, či nedopadne dobře.Holt, co si člověk nevymlátí pusou, to nemá... 😒

bettynka222
6. lis 2010

@fiallinka muselo to byt hrozne ☹ dobre že lekári sú opatrní a chcú malinku vybrať skôr. budete v poriadku 😵
@cukor jasne že to potiahnete 😉 len pekne odpocivaj. pichali ti kortikosteroidy?
@zulok viroza to určite nie je, grcam z hladu, alebo z cokoladoveho nutridrinku 😀 ale ja všeobecne dosť grcavam - v tehu až do konca 8 mesiaca 😝 ako sa citis?
@nektarine to chodis asi do nejakej súkromnej ordinacie keď to nebude na pockanie, však? no tak budeš musieť vydržať - a my s tebou 😉 v pondelok napis 😉

fiallinka
6. lis 2010

@tonytony tony, hlavně neplaš 🙂... už ti tu kdosi dával odkaz, je to mutace MTHFR a v homozygotní formě ji má u nás cca 10% lidí, v heterozygotní formě asi 40% - je nejmíň nebezpečná a nejčastější... já ji mám taky... ale k tomu jednu jinou, která je horší, takže se mnou se srovnávat nedá. Všude se píše, že sice může mít souvislost s potraty apod., ale není to prokázáno úplně jistě, každopádně záleží i dost na hodnotách krve (já třeba ten homocystein vůbec zvýšený nemám), a jediná ofic. "léčba" je stejně ta kyselina listová...

na druhou stranu je tu pár holek, kterým taky nic jiného nenašli a protože mají za sebou problémy, tak nakonec braly anopyrin nebo píchaly i injekce a dopadlo to dobře... proč, to není jisté - možná to pomohlo, možná to bylo psychicky, kdo ví...

Každopádně uznej, že 10% ženských v téhle zemi rozhodně nemá problémy kvůli téhle mutaci 🙂, takže neboj, nepanikař, zobej listovku a femibion a prosadila bych si ze začátku ten anopyrin. A jak vidíš u mne, tak ivf není problém 🙂

tonytony
7. lis 2010

@fiallinka ´Moc díky, my se teď stihli ještě do toho chytit s manželem, takže jsem fakt v prdeli s nervama☹
Ten dr. do toho tel. mluvil tak vážně, že jsem z toho mimo ještě teď☹ Snad máš pravdu, já se prostě bojím- máme toho už nějak hodně- problémy s ovulací, spg šptaný, já stará, embryjka s vadou chromozomu, já v těhu krvácím a potrácím, teď ještě tohle...to byla poslední kapka...
A Ty jsi brala taky jen Anopyrin nebo i píchala? Snad to hl. stihnu nějak dořešit než půjdeme do IVF... Štve mě, že výsledky měly být už před 3 týdny a byla až dnes.- mohla jsem už mít vše pořešený☹
Ještě, že tady jste a poradíte🙂
Moc díky a pohlaď za mě bříško🙂

mv
7. lis 2010

Ahojky,
v noci jsem se s hrůzou na jiném foru dočetla, že kompletní vyšetření trombofílií(myslím teda včetně rodičů) na UHKT u doc.Kvasničky trvá přes 3 měsíce, než jsou výsledky. 😠
Nečekala jsem, že to bude do týdne,ale tohle mi připadá už hodně dlouho.Jsme objednáni na prosinec a do března,dubna s IVF čekat nemůžeme kvůli manželovi a jeho operaci.. ☹ Nemáte s tím někdo prosím zlušenost, ☹ jak dlouho jste čekaly na výsledky???Díky moc...

cell
7. lis 2010

@mv : ahoj, tak předně - není to na ÚHKT, ale v Trombotickém centru VFN ve Fakultní poliklinice a výsledky trvají max. 3 týdny. Takže pokud je v plánu IVF, dostávají pacientky termíny co nejdřív, vše je na domluvě 🙂 . Žádný stres 🙂

mv
7. lis 2010

@cell aha, tak já myslela, že to centrum patří pod UHKT.
Tak pokud jsou výsledky do měsíce, tak v pohodě.Už ten prosincovej termín od nich mám tak trochu protekční...
Říkal mi doktor, že je toto centrum jediné v Praze, tak proto tam mají tak dlouhé objednávací termíny, ale nevím, co je na tom pravdy.Díky za uklidnění... 🙂

cell
7. lis 2010

@mv : je to pravda 🙂 . Objednací lhůty jsou teď i 4 měsíce, samozřejmě těhotné nebo pacientky podobné Tobě dostávají termíny dříve. Tak hodně štěstí ...

majjka24
7. lis 2010

Hojda, mám dotaz, zase 😅 nechávali jste si některá dovyšetřit mutace? mě testovali na těch 20 nejčastějších+leiden a MTHFR - negativní z 88% 😕 Trvá to dlouho?Nevíte?

tonytony
7. lis 2010

Holky, prosím Vás, můžu mít ještě dotaz k těm mutacím... Je možné, že by s tím souviselo to, že jsem v těhotestvích( 1 úspěšné) v prvních měsících docela dost bez příčiny krvácela? Prostě, že u toho může být paradoxně zvýšená krvácivost???Moc děkuji....

majjka24
7. lis 2010

@tonytony myslím, že je to možné, já se třeba ptala toho Kouckého. Je na porodnice.cz nebo prozeny.cz (tam odpovídá do druhého dne 😉 ) nebo když si to zadáš do vyhledávače, tak ti to určo něco najde 🙂

tonytony
7. lis 2010

@majjka24 Moc díky, zkusím to tam🙂

majjka24
7. lis 2010

@tonytony nemáš vůbec zač, hlavně že ti to pomůže 🙂

tonytony
7. lis 2010

@majjka24 No, uvidíme, už jsem to zkoušela, ale dnes má už plno☹ Doufám, že ton nebude denně tak☹

majjka24
7. lis 2010

@tonytony a kde? Na porodnici? Tam to moc nezkoušej, tam je to plné pořád 😒 Zkus to spíš na prozeny.cz 😉 mě odpověděl na druhý den i když tam měla napsáno, že je offline. hodně štěstí, snad ti pomůže. Jo a ještě mudra radí na tehotenstvi.cz , ale není to Koucký .-(

tonytony
7. lis 2010

@majjka24 Teď už tam plno nemá, ale nevím, jetsli se mi dotaz odeslal, tak uvidíme...

majjka24
7. lis 2010

@tonytony tak držím pěsti 🙂 To koukám, to je snad poprvé, co mi někdo napsal, že tam nemá plno, téééda 🙂

tonytony
7. lis 2010

@majjka24 No, už to tam to PLNO zmizelo, tak nevím, no☹ Uvidíme... Dala jsem mu tam dost dotazů, tak bude mít asi zase PLNO pěkně dlouho☹

majjka24
7. lis 2010

@tonytony držím palce aby ses odpovědí dočkala co nejdřív 😉 🙂

nektarine
7. lis 2010

Tak dnes ráno jsem dělala další test od Rapiclear, protože mamatest10 jsem včera nikde nesehnala, A nakonec jsem tu druhou čárku našla, ale skoro vůbec nejde vidět, je ještě míň než ta v pátek. Tak se už připravuju na tu horší variantu.... Každopádně špinění přestalo, to je jistě tím utrogestanem a cítím, větší prsa, to může být taky tím??
bettynka222 nene, není to soukromá, tak nevím, co jim tak trvá, no nedá se nic dělat.

galanta
7. lis 2010

@nektarine aj ja som mala najprv silnejsiu ciarku,potom slabsiu a dva poklady su na svete. 😉

jancica74
7. lis 2010

@nektarine ten test není moc dobrý - co se týče kvality - nevěš hlavu....mysli pozitivně a hodně štěstí přeji 😀

tonytony
7. lis 2010

@nektarine Já myslím, že taky záleží na naředění moči apod.- ale chápu, že by jsi raději viděla čárku silnější, ale určitě to nemusí nic špatného znamenat🙂 Držím palečky🙂
@majjka24 Tak ještě nic, ale čekám- asi až zítra- snad🙂 Díky ještě jendou za tip🙂

bettynka222
7. lis 2010

@nektarine už to do zajtra nejako vydrž, budeme na teba všetky myslieť. hlavne buď silná, bábenka sa určite dočkas 😵

fiallinka
7. lis 2010

@nektarine takhle ze začátku nemůžeš spoléhat ani na sílu té čárky 🙂, prostě holka vydrž.... i když vím, že se to lehko říká 🙂

tonytony
8. lis 2010

Ahoj nspolubojovnice.... Mně se dnes snad rozjíždí MS, ikdžy tak diovně, já nevím- s tou Proverou je to takový divný s ní... Tak jsem si volala do Caru a jdu tam nakonec až 25.11.( budu 18.DC- pokud teda to dnes už je MS)- od 16. dne budu brát Proveru- tu už doma mám a pak byhc tam měla dostat injekce Dipherelinu na stimulaci od 23.DC... Jen jsme se nezeptala koordinátorky, jestli fakt nebudou problém ty Vánoce, neb mi to na ně fakt cca vychází☹
No, snad tento týden něco taky vyzjistím bližšího ohledně těch trombofilií, abych věděla...

madormi
8. lis 2010

@mv ahoj já na výslekdy čekala 5 týdnů ( dělali mi to v gennetu v praze, můj mudra to tam posílal a od poslání fakt pět týdnů)

tonytony
8. lis 2010

Holky, netušíte, kolik přesně se má u té mutace mthfr brát té kys. listové, B6 a B12 denně?

madormi
8. lis 2010

@tonytony ještě odpovídají na www.tehotenstviaz.cz