Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nektarine
24. led 2014

Dobrý den,
v této diskusi jsem trávila celé dny, před už téměř čtyřmi lety, kdy mi zemřel syn těsně před porodem kvůli sraženině v pupečníku. Rok a den na to se nám narodila Klaudinka, celé těhotenství jsem píchala clexan. Ve třtím těhotenství bylo něco špatně asi už od začátku a i přesto, že jsem si píchala od3tt, v 11tt už jsem byla v nemocnici na revizi pro zamlklé těhotenství. Teď už jsem v 34tt a opět s injekcemi tentokrát fragmin 5000 jednotek. Na včerejší kontrole na hematologii (kam chodím po měsíci) mi ale vyšly prý hraniční hodnoty D-dimerů a aXa, dr. mi řekla, že pokud to na příští kontrole bude zase tak, zvýší mi dávku na 7500jednotek. Jenže já mám strach, kontrola je až za měsíc, blíží se termín porodu... Pokud minule bylo ještě všechno v pořádku, teď je to hraniční, jaké výsledky budou příště? Mám z toho hrozný strach a nervy... @cell můžeš mi poradit?

cell
24. led 2014

@nektarine Tvůj strach chápu, ale poradit nedokážu, musela bych vidět Tvoje výsledky v čase. Spíš bych prosila lékařku o bližší kontrolu, vysvětlila bych jí svůj strach, jistě to pochopí. Držím place!

nektarine
24. led 2014

@cell ono je taky trochu blbý, že ve Znojmě na hematologii se točí 4 doktoři a já vlastně jdu po každé za někým jiným - kdo tam zrovna je, mají ty služby v ordinaci nějak nepravidelně. Ze včera bych ti mohla poslat kopii zprávy, ale ty předešlé nemám, dám je vždycky gynekoložce. určitě ale vím, že D-dimery byly minule 1,1 (za desetinou čárkou jsou 3 čísla, ale přesně to už nevím) a teď 1,485. Minule na hema jsem mluvila s jinou dr. a ta říkala, že se to zvedá, ale přirozeně, vzhledem k pokročilému těhotenství. že to je normální. Ale když jsem čekala Klaudii, tak to bylo v pořádku pořád, přesto, že mě upozorňovali, že ke konci se možná budou muset dávky zvýšit, nebylo to potřeba.

naxii
24. led 2014

Ahojky holky, mam heterozygot Mthfr a mutaci protrombinu F II. Uz se mi stalo dvakrat, ze jsem mela zpozdeni a slaboucke // a po peti dnech konec. Vcera jsem mela na testiku zaky dusika a premyslim, jestli nebezet k Dr? Co myslite?

cell
24. led 2014

@nektarine : zkusila bych zavolat té, co jsi u ní byla včera. D dimery se ke konci těhotenství zvedají, toto není nijak strašný výsledek, jen já bych si udělala kontrolu tak za 3-4 týdny a event. zvýšila dávku Fragminu.

@naxii :obávám se, že v tomto Ti doktor nepomůže. Těhotenství jako takové diagnostikované nebylo, čili se to nebere jako potrat a pokud nemáš nějakou jinou indikaci k píchání miniheparinu, tak přechodně slabě pozitivní těhutest tou indikac není

nektarine
24. led 2014

@cell tak jo, děkuji

naxii
24. led 2014

@cell myslela jsem si to.. tak to necham byt a uvidime.Pichala jsem si Clexane vzdy na konci tehotenstvi a v sestinedeli.Mam k tomu jeste anemii, tak ze v druhem tehotenstvi probehla i transfuze.Moc dekuji za odpoved.

sarafortuna
24. led 2014

dievčatá, nie som tehotná. Mám leidena a mthfr, no posledné dni mi opäť dosť opúchajú nohy, mám ich ťažké a pod. Je to pri trombofílií normálne? mne sa to nejako nezdá... Ked si doma zacvičím, tak po cvičení mam nôžky ako srnka, no teraz jak slon.. lytkovy sval mam schovaný. Je to zavodnenie, či čo to je, DOKELU.

madormi
24. led 2014

@nektarine ví lékařka o tom co se stalo s malým? poud ne, šla bych tam si o tom s ní promluvit. já si celé těhu píchala u malé zibor. ted jsem zjistila že jsem těhu, šla jsem tam a paní doktorka, výsledky jsou ok, přijdtě za měsíc, tak se jí ptám, zda to není dlouho, že jsem vždy potratila 5 týden a u malé jsem si od 4 týdne píchala a ona prý jee to jsem si nevšimla tak to mění situaci, napíši vám to hned... takže doktorům to chce pořád vše připomínat asi ☹

cuculik1
24. led 2014

@nektarine ja som mala v 37 tt d dimery 1,84 a moja hemato mi povedala, ze je to ok. ze porodili aj zeny s hodnotami 10,....ale ja som pre istotu chodila na kontrolu kazde dva tyzdne...

nektarine
24. led 2014

@madormi ví, bavili jsme se o tom právě včera.
@cuculik1 to já věřím, jde o hodnotu srážlivosti, čím větší je číslo, tím větší je pravděpodobnost sraženiny, ale neznamená to, že se něco musí pokazit... Tak to teda chápu.

petula_lm
26. led 2014

:( ja už neviem baby pred rokom sme prišli o babo v 6 mesiaci. Mi zobrali ..od tej doby sa nám nedarí gynekolog mi povedal že si mám kúpiť vitamiiny ...poradili by ste mi neco ......ta kyselina je len vitamin prečo je škodlivé pri tromboze ?...

petula_lm
26. led 2014

@adkap myslíš ?? 🙂 však veď je to len vitamín ...môžem to brať aj pri tých flexiparin 0,6..?

cukor
28. led 2014

@margarita ...dlho som tu nebola a aké prekvapenie.....tretie bábo...super...tak nech je všetko o.k. 🙂

cukor
28. led 2014

@petula_lm ...acidum folikum ...čiže kys.listovú určite ber.....to sú bludy,ze nebrať.... 😀 😀 ..je velmi dôležitája som pichala celé tehu clexan a brala som 2x denne po 10mg kys.listovej.a ked smiem poradit kúp si femibion alebo calibrum baby plan.....a som brala este aj b-komplex....

soi
28. led 2014

Ahojte. Som v 22tt a hodnoty mam: d-dimery 1,873, fibrinogen 5,1. Ma niekto skusenosti? Zvysili mi davku fraxiparinu na 0,6ml a pridali pyridoxin.

margarita
28. led 2014

@cukor
vdaka 😵 😵 😵
ako sa inak mavas?

cukor
28. led 2014

@margarita .....nastupujem do práce o týžden a uz som z toho na nervy ako to zvládnem.....a inak obdobie vzdoru nastúpilo .....a som v podstate šťastný človek..mám dieťa a sme sťastní.....čo iné by sme si mohli priať... 🙂

margarita
29. led 2014

@cukor
obdobim vzdoru som si s dcerou uz presla, a ona je teraz uz pomaly v puberte 😀 😀 to ma ledva 5 rokov.
ale uz hadze na mna vety ako > AAaaaale mami... 🙂

tak zelam hladky a plynuly navrat do pracovneho procesu, ja som si toto o par rokov oddialila, aj tak som de facto nezamestnana, lebo uz pred 2 rokmi mi zrusili pracovisko, uvidim, ci do tych 3 rokov cca nezrusia aj celeho mojho zamestnavatela 😀 to by som prisla o odstupne....

petula_lm
29. led 2014

@cukor ďakujem ti za radu si ma potešila ...cem sa opýtať ten calibrum beyby plán je na lekár.predpis? Môžem ho kúpiť na voľno? 🙂

cukor
30. led 2014

@petula_lm ...je to na volno...je to taký komplex vitamínov ale keby si otehotnela potom určite ten femibion....

petula_lm
30. led 2014

@cukor Ďakujem ti moja za radu ...ty si ten calibrum brala ked si chcela babo? Pomohlo ti to?

cukor
30. led 2014

@petula_lm ....áno brala som calibrum ale ja som mala aj iné problémy a normálne neotehotniem.otehotnela som po umelom oplodnení. ale ber to,sú to vitamíny, nemôzu poškodit.

donkacik
31. led 2014

Ahojte, dievky, pridavam sa k vam. V utorok som sa dozvedela, ze mam zvysenu zrazanlivost krvi. Grnrtika bude o 2 mesiace, ale toto je tiez mimoriadnr dolezita sprava. Bola som zhrozena a stastna zaroven. Stasna preto, ze v juni sme v 6. mesiaci prisli o nasho prcka a nikto nevedel, preco sa to stalo. A toto mohla byt pricina. Kazde ranno si davam Anopyrin, zverbovala som mamku a sestru, nech aj ony idu na hemato a uvidime. A mam uzasny tyzden, som plna nadeji, ze ked sa do toho v marci pustime, tak velmi velmi verim, ze sa nam zadari a ze to tentokrat dotiahneme do konca. Ked budem mat cas, chcem si to tu poriadne precitat. Viem, ze niektotym ani dalsie tehotenstvo nevysli, ale tusim, ze vacsine uz hej a som z toho naspeedovana 🙂 Drzim vam vsetkum palce a dufam, ze sa nam budelen darit.
Pekny den.

petah82
31. led 2014

@donkacik ano, mas pravdu, pod dohladom a s liekmi a vacsina s injekciami to dotiahla k stastnemu koncu. aj ja som pichala od pozitivneho testu a vyslo to. ad mutacia protrombinu.

manutdcr7
20. únor 2014

Ahojte. neviem či to patrí do tejto debaty, ale neviem kde sa mám spýtať...Beriem druhý mesiac antikoncepciu a bola som si isíť že je úplne spolahlivá len teraz neviem či to platí, ked beriem vessel. Nemá potom antikoncepcia nejaký znížení účinnok alebo môžem byť pokojná?

maria1989
20. únor 2014

@manutdcr7 vessel berieš kvôli trombofílii? potom nesmieš brať antiku... toto si zavolaj gynekologičke, či vôbec smieš s vesselom a ak áno, či nemá vplyv 🙂 ja beriem vesse a antiku preto nesmiem brať 😒

adka11
21. únor 2014

Ahojte baby, zajtra zacinam 22 tyzden tehotenstva. A od zaciatku som sledovana u hematologa pre trombofilny stav. Chcem sa vas spýtať, že či je tu niekto erudovaný a vie mi vysvetliť čo si mam presne vo vysledkoch vsimat, ktora hodnota je tam dolezita. Picham si Fraxiparin 0,3ml. Od zaciatku ma trapi iba APTT, ktore prvotne som mala 0,32 a teraz poslednu hodnotu som mala 0,25. Nie je to nizka hodnota, lebo na kontrolu mam ist as o mesiac. Ddimer som mala 1800. Prosím poradite mi 🙂

margarita
21. únor 2014

@adka11
myslim, ze najerudovanejsi bude asi Tvoj hematolog 😉
ja som teda tehotna uz po 3.x, a nikdy som svoje vysledky nejako neriesila, spolahla som sa na nich, ze vedia, co si maju vsimat. urcite je dolezita suhra vsetkych vysledkov, ja viem, ze mam napr.nizke zelezo, vyssi cholesterol, menej bielych krviniek nez je referencna hodnota, ale akosi to velmi neriesim.
v minulom tehu mi casom zvysili Fraxi z 0.3 na 0.4, lebo som pribrala az 22 kg, tak kvoli tomu. teraz este stale mam 0.3. napr.
tak neviem, podla mna keby bol s cimkolvek problem,urcite Ti povedia, ze toto je velmi extremna hodnota, alebo tak nieco, inak stacia uplne tie mesacne kontroly.

adka11
23. únor 2014

@margarita Ja viem, ze je najerudovanejsia hematologicka, ale ked ja mam tendenciu to tak riesit :( A ty uz tretie tehu na fraxiparine? Da sa to zvladnut?