Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

andrea76
17. pro 2010

@erika12345
Ahoj Erika. Neviem či sa mi tvoria krvné zrazeniny kvôli tomu syndrómu, len mi lekárka povedala, že mám vážnu trombogénnu poruchu, že sa mi môžu tvoriť zrazeniny po celom tele napriek liečbe. Mne zistili aj hyperkoaguláciu vo vnútornom systéme, Zvýšenú hladinu inhibítora fibrinolýzy, Zvýšenú agregaciu trombocytov, susp. Sticky syn. a Mutácia MTHFR heterozygot. Chodím do PO do Centra Trombózy a hemostázy.

joda
17. pro 2010

@denisocka Zlate babetka ako z rozpravky.

nektarine
17. pro 2010

@erika12345 Ahoj Eri, já jsem loni přibrala 12kg (malej měl 3130g). A říká se, že optimální je 10kg. Ale jsou případy, kdy přiberou i 30kg, tak to tím asi mysleli, aby jsi nebyla ten 30-ti kilový případ 🙂 V 14tt jsem měla -8kg, jak jsem zvracela a v tom 18tt asi o 1,5kg už přírustek. Nejvíc se samozřejmě přibírá na konci, tak to to říkali asi kvůli tomu, aby jsi si do toho konce udělala "rezervu" 🙂
@fiallinka Karolínka je zlatá, princeznička 😉

Holky, mě asi hrábne, jdu na kontrolu v úterý 21. a nemůžu se dočkat. Ty tři týdny jsou nekonečný!!!!!!!!!!!!!!!!

nektarine
17. pro 2010

@denisocka ta fotka je super! 🙂

fiallinka
17. pro 2010

@denisocka jůůůů

denisocka
17. pro 2010

baby díky 😵

denisocka
17. pro 2010

mam aj taku

buburka
18. pro 2010

@erika12345 - Ahoj. pisala som uz do sukromky aj som pridala foto..maly je v poriadku, takze dakujem tebe aj vsetkym co na mna v piatok mysleli.
Nasla som celkom zaujimavy clanok o strave a spravnom priberani, celkom ma zaujal, tak snad aj vas baby 😉
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2803/ak...

bettynka222
19. pro 2010

@fiallinka ved aj ja som prekvapena, ako si tu pekne piseme rozumieme navzajom svojim "reciam" mladsie generacie uz dost pocituju jazykovu barieru 😒
jeeej, karolinkaaaaaaaaaaaa 😵 aka je krasnucka, taka pekne vymodelovana 😵 😵 😵 aj nas mal take krasne a vyrazne crty od zaciatku 🙂
@denisocka ahoooooooj, ako chlapci? 🙂 su rozkosni 🙂
@zulok ahooooj a co tvoji chlapci? 🙂 😉 😵
@andrea76 tie zrazeniny sa ti tvoria urcite kvoli tym vsetkym porucham. nie kvoli MTHFR, to s tym nic nema, len pocas tehu treba vela listovky...ale tie ostatne poruchy... 😖
@nektarine to je normlane ze s anemozes dockat kontroly. aj ja som pre ne "zila" pocas tehu. inak aj ja som pribrala nakoniec 12 kg, ale do 9 mesiaca osm mala len 6 kg navyse. potom som nejak nabrala, ale zas nebolo to vidiet na mne 😕

erika12345
20. pro 2010

@andrea76 tvoja diagnoza znie hrozne, ja som rada, ze mam len ten syndrom. Uz to mas dlho? A co uzivas konkretne na ten syndrom? A ak sa ta mozes spytat, na syndrom lep. dost. ti krv beru vzdy alebo musis specialne dlhsie cakat na termin?
@nektarine Asi ano, mozno mi to hovoria kvoli "rezerve". Ako sa citis? Drzim ti na zajtra palceky. 😉
@buburka tiez som ti dnes pisala. 😉 Dakujem za clanok. 😉

matelko1
20. pro 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
@bettynka222 tak co darceky uz kupene....sviatky travite doma...maly ako,rastie ako z vody,ze...zo dna na den robia tie deti pokroky...
my sme boli vo stvrtok na kontrole u dr co sme chodili na rehabilitacie,tak este v 1 roku nas chce vidiet.chodili sme na rehabilit.za to,ze sa narodili predcasne a ze su to dvojcata,ale od zaciatku bolo vsetko ok,chlapci napredovali,vzdy boli v predstihu aj k neurologovi sme chodili,ale tennas uz vyradil...

fiallinka
20. pro 2010

@matelko1 to je zvláštní, Jurča je o měsíc dřív a taky dvojče a doktor nás nikam neposílal... a sice měl pomalejší rozjezd, ale šlo to... přesto už teď se mi zdá, že Karolínka (je jen o týden a půl později narozená než on) je taková bystřejší než on... no asi holka 🙂

@bettynka222 hoď sem aktuální fotku malého, ať se potěšíme 🙂

andrea76
20. pro 2010

@bettynka222
Ahoj Bettynka222
Ja som nepísala, že sa mi tvoria krvné zrazeniny kvôli MTHFR. To som odpisovala Erike, pretože sa ma pýtala, či kvôli antifosfolipidového syndrómu sa mi tvoria zrazeniny. Viem, že kvôli tým všetkm poruchám, ktoré mám

andrea76
20. pro 2010

@erika12345
Ahoj Erika. Mne to zistili v apríli roku 2008. Začala som s vyšetreniami v januári a výsledky som mala až v apríli, potom zase nejaké vyšetrenia boli, tak v máji bola konečná diagnóza. Zo začiatku som mala len Plavix na všetky moje diagnózy a aj na ten syndróm. Na kontrolu chodím raz za 6 mesiacov vzhľadom na to, že pracujem a žijem v GB. Mala by som chodiť na kontroly každé 3 mesiace, ale keďže som v zahraničí, tak raz za 6 mesiacov. Odbery mám len tie základné koagulačné, o hodinu mám výsledky. Ale dosť často mi vraví, že mi nezaberá Plavix, tak teraz mi nasadila aj anopyrin 100 mg okrem Plavixu.

erika12345
20. pro 2010

@andrea76 neviem, ako plavix zabera na dosticky, mne hematol. hovorila, ze na syndr. lep. dosticiek je najucinnejsi anopyrin. A mam chodit na kontrolu len raz za rok. Terat v tehu 3 krat, co sa mi zda malo, vraj to casto nevysetruju a neberu na to odbery, tak preto sa pytam. Inak aj mne trvali vysledky na toto tak dlho. A k tomu, co si pisala Bettynke, neviem, ci sme sa pochopili, ten antifosfolipod. syndrom je nieco ine ako synd. lepiv. dosticiek, nie?

nektarine
20. pro 2010

@bettynka222 @erika12345 Tak konečně zítra..... Jdu na hema i na gyn. Bude to na celý den, ale snad bude vše v pořádku, nevolnosti mám teda pořádné, zvracet 3x za den není žádnej problém. Tak dám pak vědět. Mějte se fajn 😉

bettynka222
20. pro 2010

@matelko1 sa tesim ze su chlapci taki sikovni 😵 jaj to muselo byt narocne starat sa o dvojicky a aj rehabilitovat 😒 ale hlavne ze su zdravucki 😵 cvicili ste vojtovku?
ano nakupene, malinky napreduje, vkuse sa tesi, smeje a viska 😵 😵 😵 strasne je zlaty 😵
@fiallinka ok, nieco sem hodim. zajtra mame vianocne fotenie s nasou frajerkou, tak potom, oki? 😉
@andrea76 ok, chapem. a inak sa ako citis? ako sa tvoje dg prejavuju v beznom zivote? toci sa ti hlava a tak?
@nektarine no al egrcnaie sa da este zvladnut, znova sa najes a je to v poho 😀 ale take nechutenstvo...to je des. ja som mala obe dokopy 😝 😀

erika12345
20. pro 2010

@nektarine zajtra daj vediet, ako si dopadla, drz sa. 😉

madormi
21. pro 2010

holky, prosím o radu, mám mutaci mthfr homozygot, po dvoupotratech v 5tt a 6 tt a dnes jsem našla // mám ještě před svátky letět na hematologii a začít to hned řešit? jsem dnes teprve 23 Dc ( Cykly mám 24 max 25 DC)

erika12345
21. pro 2010

@madormi urcite skus este hematologiu, potom mozu mat dovolenky, ja som isla na hemato hned 3dni po teste.

madormi
21. pro 2010

@erika12345 ach jo to teĎ budou nervy ☹ ale děkuji moc určo se tam zkusím natlačit zítra max ve čtvrtek

erika12345
21. pro 2010

@madormi drzim palce, nech ta zoberu a nech to tentoraz dobre dopadne. A ak ta nebudu chciet zobrat, zavolaj svojmu gynekologovi, mne dala gynekologicka fraxik preventivne este nez som isla na hemato, t.j. hned ten den, co som mala pozit. testik. Vsak vie, ze mas za sebou 2 straty velmi skoro, tak nemozte cakat. Uzivas teraz nieco na riedenie?

madormi
21. pro 2010

@erika12345 neužívám nic, tak teDˇjsem psala mé gyndaři tak uvidíme co mi odpoví, ale musím to začít řešti před svátky jinak si ty svátky ani trochu neužiju :-/

erika12345
21. pro 2010

@madormi tak to je super, ze uz to riesis, potom daj vediet, ako si pochodila. Drz sa. 😉

zulok
21. pro 2010

@madormi jeeej, nadhera, drziim silno palce, nech je vsetko vporiadku.

@nektarine hovori sa, ze nevolnnosti su znamuo kvality, drzte sa, aspon vies, ze je vsetko vporiadku.. a nech sa zadjtra velmi dari

a vsetkym Vam prajem pozehnane Vianoce, a mozete sa tesit spolu s vasimi bubulatkami, ci uz narodenymi alebo v brusku.cmuk

tonytony
21. pro 2010

@zulok Krásný🙂

tonytony
21. pro 2010

@madormi Já bych plašila, jak se znám aletěla hned🙂 Jinak moc gratuluju a držím palce🙂

madormi
21. pro 2010

@tonytony no ale na hemce mě asi nevezmou bez doporučení ne nebo?

tonytony
21. pro 2010

@madormi No, mně hematoložka řekla, že jakmile budu těhu, že mám přijít- sice mi neplánuje dát injekce, pokud krev bude ok, ale mám přijít na kontrolu krve, myslím, že když řekneš, že jsi těhu, tak to problém nebude... Nevím, kam chodíš, někde berou i bez objednání a pokud třeba máš jen nějaký papír s dg. z té své hematologie, kde je co a jak, pokud budeš těhu, tak Ti to napíše kdokoli na jiné hemato neboi Tvůj gyn. či praktik...

madormi
21. pro 2010

@tonytony tak uvidím, když bude mít gyndař volno až v pondělí tak skočím na hemku a uvidím za zeptání nic nedám. díky za info