Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

slavkav
2. led 2011

este doplnim - picham si Fraxiparin 0,3. nekrvacam inde - ani sa mi nerobia samovolne modriny.

slavkav
2. led 2011

a este som zabudla napisat - uz mi to nekrvaca ani z toho vcerajsieho vpichu.

nektarine
2. led 2011

@slavkav já si myslím, že by to mělo být v pořádku, ale pokud jsi nervózní, tak zavolej na hemato i na gyn, za to nic nedáš.

berule
2. led 2011

Ahojky, mě dnes ráno taky tekla krev, píchám si do břicha a dřív mě nebolel žádný vpich, teď už mě to bolí skoro pokaždé. Takže někdy musím i jehlu vytáhnout a pichnout jinde, jak mě to štípe. A dnes taky a navíc jak jsem přepichla, tak to bylo dobré, než jsem vytáhla jehlu, okamžitě mi vystříkla krev a tekla mi po břichu. Je zvláštní, že mi ale potom nezůstala modřina.

slavkav
2. led 2011

@berule mne zostala - ale len taka malinka. mavam aj vacsie. mne ked tiekla krv hned po vpichu - to som brala ok - ale mna vyplasilo to, ze ked som odlepila rychloobvaz, tak mi z tade zacala tiect znova. to sa mi este nestalo.
az mam obavy si dnes pichat.

berule
2. led 2011

@slavkav já se bojím celkově si píchnout do ruky, doufám, že nebudu muset vůbec píchat do ruky. Ale taťka si píchá inzulín do ruky a úplně v pohodě. No asi bych řekla, že budeš hodně naředěná, když to začalo samo krvácet. Asi by to chtělo se zeptat hematologa.

slavkav
2. led 2011

@berule preco sa bojis si celkove pichnut do ruky?
nariedena krv - no aj mna to napadlo - ale ked mne zase aj gyndos hovoril,ze to mam mat inj az do porodu - kvoli tomu, ze som mala pri prvom porode odlucovanie placenty .. no nic, zajtra zavolam na hemato .. uvidim, co povedia.

slavkav
2. led 2011

a este otazka - co sa moze stat pri prilis zriedenej krvi? moze to mat nejaky vplyv na babo?

kell
2. led 2011

@velvet26 moc děkuji za odpověď. Můj Dr. výsledky nijak nekomentuje, tentokrát mi dokonce psala recept na in j. sestřička v ordinaci jsem ani nebyla. Ještě jednou moc díky!!!

Holky přeji vám všem všechno nejlepší do nového roku!!!!

@zulok gratuluji moc k druhému miminku!!!

pindruzka
2. led 2011

@slavkav a to ti menila davku od minule nebo mas porad stejnou??? pokud by ti pridala, tak je mozne, ze by si byla vic naredena, ale jinak ne, cim delsi tehu, tim vic se krev jakoby zahustuje, takze by bylo nepravdepodobne, ze pri stejne davce (pokud jsi na minule kontrole mela vysledky ok) by si byla s postupujicim tehu vic zredena nez na ty kontrole.
ja ted s postupujicim tehu z vpichu taky nekdy krvacim, ale to jsou tak 2-3 kapicky, kdyz clovek napichne cevku, ale to se proste neovlivni
no urcite si tam zitra zavolej, at jsi klidnejsi 😉

slavkav
3. led 2011

@pindruzka nemenila mi davku vobec. a 16.12 mi praveze povedala, ze sa zrazanlivost mierne zvysila - takze sa mi tiez nechce verit, ze by som mala asi riedku krv. ale asi tam zavolam 🙂 dnesny vpich bol uplne ok - ziadna krv.
dakujem 😉

berule
3. led 2011

@slavkav protože jsem někde četla, že to do ruky bolí víc než do břicha a když se píchám sama, tak mi nepůjde na ruce udělat ani řasa 🙂 , s moc naředěnou krví nemám zkušenost, jestli by mohla ublížit mimču, to fakt nevím, jsem holt zatím začátečník 🙂

marikac
3. led 2011

ahojte, som po MA-hladam pricinu. Lekarka ma poslala na hematologiu...lenze tam ma skor ako o 3 mes. nezoberu,lebo vraj musia dozniet tehu hormony....vy ste boli kedy na vysetrenie? pocas tehotenstva,alebo predtym?

ema263
3. led 2011

@marikac poslem IP 🙂

pindruzka
3. led 2011

@slavkav tak třeba to byla nahoda a napichla se jen nejaka vetsi cevka nebo tak. ja nekdy taky z vpichu krvácím, ale to jsou třeba 2-3 kapky, vic ne. pro klid si tam radeji zavolej, ale prehnane naredena urcite nebudes 😉

winii
3. led 2011

ahoj holky krásné ráno, já si připadám jako po flámu, malá celou noc prořvala, zuby jedny zatracený 😝

@marikac ahojky já jsem byla až po těhu jelikoož do tý doby jsem vůbec nevěděla že něco takovýho mám 😝

slavkav
3. led 2011

@marikac ja som bola 1x ako netehu - kedze som mala za sebou 2x vcasny potrat.

marikac
3. led 2011

@slavkav po akej dobe od MA-3 mesiace? mne tolko kazali pockat....a zase jedna kamoska cakala mesiac...nerozumiem tomu 😖

slavkav
3. led 2011

@marikac uff tak to netusim - lebo po druhom MA som sla k gyndosovi - sa vypytat na dalsie vysetrenia a kym som dostala termin na hemato - veru netusim aky cas ubehol

marikac
3. led 2011

@slavkav a pricinou tvojich MA bola trombofilia? je to aj dedicne ochorenie....ma ho niekto u vas v rodine?

slavkav
3. led 2011

@marikac to mi nikto nikdy nepovedal, ci bola pricinou. ja uz jedno dieta mam a vtedy som o tom netusila. maminka nema trombofiliu, otec nebol na vysetreni - ale asi by ju mal mat on - kedze je to jedine po rodicoch.

fiallinka
3. led 2011

@marikac zvýšené můžou být kvůli potratu některé hodnoty, ale pokud to bylo na zač. těhotenství, tak to asi nebude zvýšené tak moc... nevím, kdy se ti to stalo... ale parametry srážlivosti krve se v těhu zvyšují, čím pokročilejší stupeň, tím víc...

nemáte zprávy o cukor? Už má malou u sebe, ne?

marikac
3. led 2011

@fiallinka plod prestal rast v 6tt+6d a MA mi zistili 10t+4d na kontrole. Tak to bude skreslene velmi?

fiallinka
3. led 2011

@marikac já myslím, že teď by to nebylo moc zkreslené, většinou se ta srážlivost zhoršuje až v 2. a
3. trimestru... a u genetických mutací se to samozřejmě nemůže zkreslit vůbec... ale co naděláš, když tě dřív neobjednají, že...

marikac
3. led 2011

@fiallinka ale viem sa dostat na hematologiu do ineho mesta, tam by ma asi vzali aj skor...asi to tak urobim,ked vravis,ze tie mutacie aj ked tam su....tak ich neskresli....ak vobec nejake su.

slavkav
3. led 2011

ahojte, tak som volala na hemato - tak mi sestricka povedala, ze som asi riadne zasiahla nejaku cievu - ze ked sa to uz neopakovalo, malo by to byt uz ok. tak snad 🙂

nektarine
3. led 2011

@marikac o tom jsem teda neslyšela, že by měly doznít hormony. Mě poslali na hematologii týden po porodu.

marikac
3. led 2011

@nektarine no vidis, co lekar a stat-to iny nazor...a ja si teraz neviem vybrat ☹

fiallinka
3. led 2011

@marikac ty tr. mutace se zkreslit nemůžou, to je genetická informace, která je fakt neovlivnitelná 🙂, takže pokud jde o ně (a to je zásadní), tak se klidně objednej jinde. Počítej s tím, že jejich zjištění může trvat nejméně měsíc až dva, tak ať nečekáš zbytečně dlouho.

nektarine
3. led 2011

@slavkav no vidíš, tak to bude dobrý 😉
@marikac já na tvém místě bych taky zkusila někam jinam, příjde mi to jako blbost, čekat 3 měsíce. Zvlášť, jestli plánuješ, že by jste se začali hned snažit, bylo by dobrý vědět, jestli máš krev v pořádku. Protože jen než budou výsledky těch testů, to taky není hned... Držím pěsti 😉