Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
28. led 2011

@gejbule1 @margarita Gejbule, je mi luto, ze to takto dopadlo.. inak hrozne, ze napriek injekciam to takto dakedy dopadne.. al ono mozno teraz zafungovala ta blba nahoda..
a spermiogram, ono sa to dakedy zhorsi, dakedy zas byva lepsi, clovek nch robi co robi, dakedy aj poskodena spermijka zvitazi.. moc drzim palce, nech sa zadari.. je to hrozne na psychiku 🙄

@nektarine joj, no fakt ta caka toho dost, nezabudni oddychovat 😉

@velvet26 pri starsom syncekovi som si pichala viac do bokov, a teraz som do posledne chvile pichala k pupku a riasu som uz ani neurobila. pichla a hotovo.. len som si to miesto pridrzala, nech mi to ide lahsie

gejbule1
28. led 2011

Holky děkuju za podporu,samozřejmně že po MS do toho půjdu znova ale strašně se bojím.Už jsem takových neúspěchů měla poslední dobou hodně.No uvidím co doktorka až půjdu na kontrolu
.Já jsem taky měla strašné modřiny.Někdy větší a někdy menší.Teď mám pauzu tak se mi to alespoň zahojí.

tonytony
28. led 2011

Ahoj holky, tak už to mám pro dnešek za sebou... Teda zatím jen OPU... Už před OPu mě tentokrát děsně bolelo břicho- to minule vůbec, no a po probuzení teda děsný křeče a na zvracení... Sestra mi říkala, že mi hrozí hyperstimulák, že už mi dali 2 injekce a že mám ještě teď každý den píchat jednu- bdali mi je s sebou, ale k tomu nedali injekce ani stříkačky a jak jsem byla oblblá po narkoze a bylo mi zle, tak jsem si to uvědomila až v autě☹
No a taky mi dali injekci na bolest... No a výsledek je 21 vajíček- takže o 1 víc než minule, ale narozdíl od minule jsme si nechali oplodnit všechny, tak jsem moc zvědavá, kolik se jich oplodní a kolik Bobíčků z toho bude...

Je mi teda fakt nic moc...to u 1.IVF to bylo lehárko, přitom vajíček prakticky stejně, tak nevím, co a proč je jiné... ale to vem čert, hlavně ať to, BOže, vyjde...
Mám hodně pít a odpočívat, tak se o to jdu snažit...

ratonito
28. led 2011

@gejbule1 ty chceš jít do toho hned po MS? Nebudete si dávat pauzu? Mně doktor doporučil tři měsíce pauzovat. I když 1x jsme se nechránili tak doufám, že z toho nic nebude. Nevím co by mi na to řekl a jaká jsou případná rizika.

luly3
28. led 2011

@tonytony 😕 😕 😕 pekne pekne dobrú urodičku maš 😀
hej na haper. je najlepšie vela vela tekutín a postel 😉 držím
palečky

tonytony
28. led 2011

@luly3 Děkuju a jak Ty jsi na tom- teda vy?

luly3
28. led 2011

@tonytony to ešte netuším 😀 mosím čakat a to ma už nebaví 😉

nektarine
28. led 2011

@gejbule1 @ratonito vždycky po šestinedělí (i po potratu) by mělo být 3 měsíce pauza, ale jak moc vážně to brát, nelámala bych si s tím hlavu. Ta jedna MS na "dočištění a protažení" je myslím potřeba, ale jinak.... Já jsem taky chtěla hned po šestinedělí na to vlítnout a nakonec mi gyn. řekla, že ať necháme alespoň jeden cyklus. Příroda si dělá, co se jí zachce, tak ji nechme... (po císaři tedy půl roku myslím, ale jinak doktoři říkají vždycky ty 3 měsíce)
@zulok no právě, těším se, až to bude za náma a pak si konečně odpočinu.... Ale se stěhováním to přehánět nebudu, budou nám pomáhat naši a kámoši, takže spíš to budem jen dirigovat 😀 mm už sice zvládne chodit (po tom úrazu) ale nosit naky nic nemůže 😀 Takže sranda, my se budem stěhovat, ale odedřou to ostatní...
@tonytony tak odpočívej, myslím na tebe 😉

nektarine
28. led 2011

@cukor jéé, tak to se máš, už to máš za sebou 🙂 tu píchačku 😀

velvet26
28. led 2011

@cukor no super, uz si sa zbavila injekcii..ja este 99 do porodu..plus sestonedelie...ale v pohode..nic to nie je...nakoniec mi este aj budu chybat.. 😀

velvet26
28. led 2011

@zulok diky za radu, asi to urobim aj ja tak ked sa mi nebude dat uz urobit na brusku riasa, tak pichnem bez nej, len si pridrzim miesto..aj tak by som to tak isto pichala do stehien, tam ozaj riasu neurobim ani keby co.. 🙂

dayanka
28. led 2011

ahojte, baby, dlho som nebola. ako sa vam dari? 🙂 Ja sa konkretne teraz "pripravujem" na tehotenstvo, teda snazim sa dat si telo co najviac dokopy, aby potom prebiehalo vsetko dobre. Ibaze ma troska gynekolog sklamal. Pri trombofilii mi nechce dat ziadne lieky ny upravu menst. cyklu a podla mna je to dost zavazne, ak zena nemava aj 3 mesiace po sebe krvacanie alebo ho ma 1 den, dlhu dobu a ked este aj planuje babtko.Co myslite, ma niekto takuto skusenost prosim???

zulok
29. led 2011

@dayanka ja som mala kedysi na upravu duphaston a potom aj pocas tehu, dost mi pomohol

tonytony
29. led 2011

Já si teď volala a jsem trošku zklamaná, z 21 vajíček jen 16 bylo zralých k oplození a z nich se oplodnilo jen 12, což je nakonec stejně jako minule, kdy jsme nechávali oplodnit jen 15... Tak se bojím, že nezbyde po PGD nakonec nic☹ Když minule bylo jen 1 z těch 12 ok... Tak trošku zklamání... ale musíme bojovat dál...

ratonito
29. led 2011

@nektarine mně po tom vyčištění nikdo ani nemluvil o šestinedělí. Primářka mi řekla, že ten den vyčištění mám brát jako první den cyklu a měla bych to dostat zhruba za ten měsíc. Krvácela jsem asi 14 dní a za dalších 14 dní jsem fakt dostala MS. Bylo to za 32 dní od toho vyčištění. Další MS přišla za 30, takže se to pěkně vrací do normálu. No a teď za dalších 14 dní uvidím jestli dorazí či nikoliv. Ale byla by to asi moc velká náhoda, kdyby se nám zadařilo zas jen na jeden pokus.

ratonito
29. led 2011

@tonytony a to PGD budou dělat kdy? Kdy se zas dozvíš kolik jich teda je? Držím palce, ať jich je více a ať vám zůstane pro jistotu i na zamražení.

tonytony
29. led 2011

@ratonito S KETEM nepočítám vůbec- to by byl víc než zázrak... V pondělí si budu volat, kolik embryjek bojuje dál, ve středu bude teprve to PGD a dle toho asi až ve čt ev. ET- jestli teda bude co zavádět, ale to se dovím až tam na místě, jestli k ET něco vůbec je☹

katrenka111
29. led 2011

@dayanka Ahojky, ja mam tiež trombofíliu a tiež nepravidelne cykly...je možne že to je z trombofílie???
Pri trmbof9lii je to komplikovanejsie ked6e nesmieme hormony a na upravu su vacsinou len tie....
Skus vitaminiky, ja tiez berem vsetko mozne a MS sa neupravuje

ratonito
29. led 2011

@katrenka111 já si myslím, že nepravidelné cykly s trombofilií nesouvisí. Tam spíš půjde o pohlavní hormony, štítnou žlázu, prolaktin atd.

gejbule1
29. led 2011

@tonytony budu moc držet palce ať je co nejvíce embryjek.A budete si dělat mrazáčky?
Já počkám na první MS a pak tomu nechám volný průběh když budu v pořádku.Stejně to nepůjde hned 🙂
Holky jakou kyselinu listovou jíte?Bylo mi řečeno že s trombofilíí se špatně vztřebává kys.listová.
Nebo co jíte za vitamínky?

gejbule1
29. led 2011

@ratonito vy se snažíte přirozeně?

katrenka111
29. led 2011

@ratonito No ja myslím že môže to mat suvis aj so zražanlivosťou krvi...aj ked ja som mala nízke hladiny hormonov, takže to z toho....

luly3
29. led 2011

@tonytony prečo máš strach máš vela embryek 😉 neboj ET budeš mat
a potom budeš tehula 😉
ja som mala len jedno jediné vajko a teraz čakám ako dopadnem 😕
veľa štastia

velvet26
29. led 2011

@gejbule1 ano moze byt, zena s mutaciou zle vstrebava kyselinu listovu, bezne pripravky su viac menej neucinne, odporucam ti kupit si Femibion 800 a ked budes tehu po 13 tt Femibion 400, tam je kyselina listova vo forme Metafolyn, t.j. uz vo forme, ktoru telo vstreba bez problemov. Odporučal mi ho aj moj gyndos. 😉

tonytony
29. led 2011

@luly3 Normálně bych se z toho počtu radovala, že je to dost, ale po předchozí zkušenosti( 1.IVF), kdy jich taky bylo 12 anakonec k zavedení zbylo jen jedno jediné zdravé( po PGD), tak vidím, že to je spíš špatný, ta pravděpodobnost, že to bude zase podobný tady prostě je veliká, takže hrozí právě i to, že se nenajde ani to jedno jediné☹ Navíc jsem tak tajně doufala, že by se mohli najít aspoň dvě, když si necháme oplodnit tentokrát vlastně o 6 vajíček víc a prd☹

tonytony
29. led 2011

@gejbule1 No, my bychom si rádi udělali" mrazáčky, ale jak píšu, u nás minule z těch 12( co máme i teď) bylo jen jedno jediné na zavedení- jedno jediné bylo v pořádku, takže na mrazáčky nezbylo nic, takže předpokládám, že nezbyde ani tentokrát a budeme rádii za to jedno, jestli se tam najde...☹ Bohužel...U nás začátek krásný- počty relat. vysoký, ale pak po tom genet. vyš. embryí vady a jsme na jednom☹ Což teď může být i nula☹ ale chci věřit aspoň v tom jedno, ikdyž dvě byl můj sen...

tonytony
29. led 2011

@gejbule1 ´Taky jednoznačně doporučuju Femibion 800🙂 V něm je ta kys. štěpená a Ty ji vstřebáš 100%- někdo ji totiž neumí naštěpit, tady už je naštěpená! Stojí to sice 300 na měsíc, ale vyplatí se amáš jistotu, že zabere🙂

ratonito
29. led 2011

@gejbule1 jj, přirozeně. S početím problémy nemáme.

ratonito
29. led 2011

taky se zeptám na tu kyselinu listovou. Četla jsem, že na to dobré vstřebávání stačí aby ta kyselina byla s vitamínem B12. Co myslíte, neříkal vám někdo i toto?

skippy7
29. led 2011

dievčata, neviete kolko si musim ešte pichať po pôrode? celé šestonedelie? 😕