Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

duschankova
28. čer 2011

Ahoj holky. Tak testila jsem dneska rano a byl na testu duch, alespon doufam, ze to duch byl, protoze jsem zacala v patek 8den po ET krvacet a od nedele silne i se sliznici nepredpokladala jsem uspech a nasledne tehotenstvi, ale ale.................................. Uvidime v patek kdy se otestim opet a rozhodne se..... co si o tom myslis????? Diky Paja

petra.happyday
28. čer 2011

Ahojky holky....i já už mám s Fraxiparinem zkušenosti...musela jsem si ho aplikovat v těhotenství každý den z důvodu mutace genu pro MTHFR a také zvýšené hladiny antikardiolipinových protilátek a protilátek proti beta-2-GP. Jelikož jsme si na naší lásečku museli počkat nekonečných sedm let, tak věřím tomu, že právě tyhle moje nálezy byly příčinou toho, proč jsem nemohla otěhotnět...měla jsem za sebou potrat, pět neúspěšných inseminací a dva neúspěšné pokusy IVF. A ikdyž už jsem podle lékařů neměla žádnou šanci otěhotnět přirozenou cestou....tak nakonec jsem právě přirozeně otěhotněla a naší lásečku nám nadělil přímo ježíšek 🙂 Držím vám všem palečky, aby vás injekce boleli co nejméně a vy všichni jste se dočkali svého vysněného mimíska!!! 😉

duschankova
28. čer 2011

@nena13 ahoj nechci te strasit, ale MTHFR 677 nemusi byt hlavni pricinou. precti si muj dnesni prispevek. Ja jsem take doufala a nadeje je doufam stale, ale den 8 po ET jsem zacala krvacet. Je to hodne o hlave a psychice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Drz se a moc ti drzim palecky!!!! Taky nam to musi vyjit, kdyz to vyslo jinym!!!!! 🙂

duschankova
28. čer 2011

@petra.happyday ahoj muzu se te zeptat jak jsi to mela s injekcema, kdyz jsi nebyla pod zadnym lekarskym dohledem v dobe otehotneni. Rozumis me otazce? Jen se ptam, kdyz jsem byla ve stimulaci a nasledne jsem podstoupila transfer, tak mi lekari rekli kdy mam zacit a tak. Taky jsis pichala Fraxiparin ci neco jineho v dobe otehotneni? dekuji a gratuluji ke princezne. Taky uz na miminko cekame 6rokem a je to dlouhe, ale co nadelame. Ahoj Pavla

mishel33
28. čer 2011

ahojte baby tak asi aj ja patrim do tejto skupiny, mam heterozyg.formu mutacie MTHFR(c677T)plus nejake nedostatky kus.listovej a este neviem coho, beriem anopyrin na riedenie krvi, dalej aci.folicuma pyridoxin B6.Od septembra sa chceme zacat snazilkovat s priatelom, myslite ze bude nejaky problems otehotnenim?momentalne pracujeme v zahranici ale ihned ako sa dozvieme ze sa nam to podarilo taks a vraciame na Slovensko lebo lekari mi povedali,ze ma chcu mat pod dohladom.Tak sa bojim,ze sa nam to nepodari :(

chomik
28. čer 2011

@fiallinka Tiež som niekde čítala, že do brucha je to najlepšie aj kvôli vstrebávaniu sa ale teraz, keď sa maličké stále hýbe, presúva a rôzne v tom brušku "vydúva" mám skrátka blok 😒 ale momentálne pichám claxine do ramena a je to v pohode, tak snáď to už do konca tehu nebudem musieť riešiť...ten zadok bol len núdzové riešenie, kým som sa dostala na hematológiu kvôli alergickej reakcii na fraxiparine

fiallinka
28. čer 2011

@duschankova doufám, že ten duch bude brzo silnější... a jinak já jsem taky podstupovala ivf, poprvé jsem nepíchala vůbec nic a vyšlo to výborně, podruhé jsem píchala fraxiparin od začátku stimulace a vyšlo to taky na jedničku... takže třeba u mne v tom rozdíl prostě nebyl, ale doktoři se v tom druhém případě už "jistili", a to ne ani kvůli udržení těhu, ale spíš kvůli tomu, že stimulace je zátěž pro organismus a je riziková i z hlediska rozvoje trombozy...

nena13
29. čer 2011

@duschankova Neviem,ale ja som celkom pozitívny človek.Vždy mi vyšlo otehotnieť na prvý šup,len donosiť bolo problem-1MA 6 týždeň,2MA 12...Takže len naivne dúfam a verím,po všetkých vyšetreniach aj s partnerom(všetko ok)že to bude tou krvou,lebo psychicky som myslím v pohode(okrem obdobia potratov-to ma trápilo-ale smútok prešiel)...A o tej MTHFR677heteroz.som sa dozvedela až po hemat. a genetických vyšetreniach-nič iné mi nenašli-tak fakt neviem,radšej sa nad tým ani netrápim-bude ako má byť🙂

nektarine
29. čer 2011

@duschankova držím palce, ať čárka sílí 😉

tak já jsem byla včera na KO na gyn. všechno bylo O.K., v pátek jdu ještě na monitor a příští pondělí už mi řekne, kdy přesně mám nastoupit do nemocnice. Jaký mám to CS mi neříkala, ale myslí si, že v to pondělí ještě příjdu celá 🙂

miumia
29. čer 2011

@sarafortuna ahoj uplne suhlasim s pichanim fraxiku ovela skor pride mi to smiesne ze baby maju missedy v 4-5-6tt a niekto trepne ze sa to bude riesit neskor!!! napr. ja som po dvoch MA a hematologicka povedala ze ked najblizsie otehotniem nech sa stavim, spravia mi testy a uvidi sa...🙂))) proste cista komedia staci ze budem mat ovulaciu skor a mam proste smolu a uz mi fraxiparine nepomoze.. tak som sa opytala pani doktorky co sa mi moze stat ak si budem pichat 3-4dni pred MS a ona ze absolitne nic ale ze zbytocne skoro tak a mne to uplne staci tak picham stale dopredu a ked pride mrcha vysadim fraxik a tak dokola.. aspon mi mrcha rychlejsie zbehne 🙂)
drzim palce vsetkym !!!!

sarafortuna
29. čer 2011

@miumia ,
no veru ak sa nezadarí najbližšie mesiace, tiež asi pôjdem na injekcie od ovulky... 😖 😖 😖
no ja mám momentálne problém s ovulkou, takže najpr. musím vyriešiť toto 😉
držím palce!!!

lume
29. čer 2011

@petra.happyday To je az zazrak, ze sa Vam podarilo prirodzene. S mojimi mutaciami nam vyslo az IVF, teraz som zacala 11.tyzden, tak verim v uspesny koniec tehotenstva.

lume
29. čer 2011

@duschankova Velmi Ti drzim palce, Pavla a ozvi sa ako si dopadla. Verim, ze malicke sa uhniezdilo aj napriek krvacaniu. Beries nieco ako Utrogestan? Ja som zacala silno krvacat vo 8.tyzdni, nechali si ma tyzden v nemocnici, ale malicke bolo v poriadku nastastie. To krvacanie som mala vraj preto, lebo som na lekarov prikaz vysadila Utrogestan prilis skoro. Nevysadzaj to,ak by Ti povedali, aby si zacala tie lieky pomaly vysadzovat. Maju sa brat aspon do 12 tyzdna, pripadne este dlhsie.

miumia
29. čer 2011

@sarafortuna dakujem 🙂 aj ja drzim palce!

petra.happyday
29. čer 2011

@lume Ahojky! No taky jsem si říkala, že snad začnu věřit i na zázraky 🙂 Tobě držím moc moc palečky, aby bylo vše O.K.!!! 😉

duschankova
29. čer 2011

@lume ahojk, moc ti dekuji za podporu...cloveku to moc pomuze.. Jinak Ultrogestan jim porad a ted pri krvaceni jsem jedla misto jednoho 3xdenne 2. Cili 6 prasku denne. Vim, ze takhle to meli holky tady kdyz zacali menstruovat... Ja tomu moc neverim, ze najdu //, ale je to podivne, ze jsem uz takhle brzo zacala menstruovat i s tim Fraxiparinem..... Zitra chci zkusit testik, tak uvidime.... Zatim pa koceny 😀

lume
29. čer 2011

@duschankova To si po embryotransfere brala len 1 Utrogestan? To je trochu malo. Ja som mala hned od zaciatku 3x2. Nechapem, v kazdom centre je ina prax. ja teraz poctivo jem Duphaston.

lucyer
30. čer 2011

jA SI NECHALA NAPSAT ANTIKONCEPCI CERAZETTE...TAK UVIDIME..V LISTOPADU JEDU NA HEMATOLOGII-KONTROLA PO ROCE..

meiki
30. čer 2011

dobry den, chtela jsem se zeptat, zda je tu nekdo, kdo si picha fragmin, jsem ve 22tt a dneska jsem dostala fragmin kvuli riziku vzniku trombozi
dekuji

nektarine
30. čer 2011

@meiki Ahoj Znojmačko! A kde ti ho předepsali ve znojemské nemocnici? Já mám Clexan, je to jakoby jen jiná značka, jinak jsou ty injekce v podstatě stejný.

meiki
30. čer 2011

jj ve znojemsky, ale po konzultaci s mojim gyn

nektarine
30. čer 2011

@meiki já jsem taky ze Znojma, myslela jsem, že tady předepisují těhulkám většinou ten Clexan. Já už budu mít v neděli 240 injekci. Kvůli čemu ti je nasadili? Mě tam taky poslala moje gyn.

meiki
30. čer 2011

@nektarine mne to dali jako prevenci proti tromboze, protoze nejenze mam krecaky na nohach, ale pani dr Pavkova nasla krecovou zilu i na pupecniku, takze je to hlavne prevence kvuli mimi a proc si pichas Ty? Mela jsem trochu zvysene nejake hodnoty

nektarine
30. čer 2011

@meiki taky chodím k Pavkové. Bude to rok, co mi zemřel syn. Příčinou byla tromboza pupečníkových žil a infarkty placenty. Zemřel pravděpodobně jen několik hodin před porodem. Takže když se mi podařilo znovu otěhotnět, hned od začátku jsem začala píchat ty injekce, aby se to nemohlo stát znova. 11.7. to bude rok, a vypadá to, že tak nějak kolem toho 11. budu rodit i letos.
Tak to je dobře, že tě tam poslala, myslim, že je fakt dobrá a ví co dělá. Tak držím pěsti, s injekcema to určitě bude o.k. 😉

fiallinka
30. čer 2011

@nektarine to je stejně prča - tobě to asi tak neubíhá, ale pořád se mi zdá, že jsi tady teď nedávno teprve hlásila to nizoučké hcg 🙂

nektarine
30. čer 2011

@fiallinka 🙂 jo, to je pravda. No mě to moc neutíká, ale na druhou stranu si říkám, už je to rok!!! Tak strašně dlouho, ale aji před chvilkou... No jo, čas utíká furt stejně a nedá ani popohnat, ani zastavit 😅 Uplně jsi mi teď připomněla, jak jsem to tenkrát obrečela, že nic, a přitom jsem těhotná byla... Ach jooo... Ale jsem tak ráda, už abych měla malou u sebe, nemůžu se dočkat!

cukor
30. čer 2011

@nektarine .....uteká to strašne rýchlo.a ked budeš mat maličkú pri sebe pôjde to este rýchlejsie.však my uz budeme mat v nedelu pol roka♥

meiki
1. črc 2011

@nektarine moc dekuji, nene ja nechodim k Pavkove, u ni jsem byla jen na velkem utz ve spitale a tam prave nasla tu krecovou zilu na pupecniku a na hematolku me poslal az muj gyn, no dneska ta parada zacne. Chodim k Valymu, rekla bych ze je taky dost opatrnej a hned vsechno resi.
My taky prisly v podstate uz o dve mimi, v 5tt potrat a pak ve 13tt preruseni pro vaznou vyvojovou vady neslucitelnou se zivotem.
Vcera, kdyz mi pani dr z hematomky rekla, ze tam neco je a ze si chce jeste zavolat s dr a pak mi rekla o tech injekcich, jsem mela co delat abych se nerozbrecela a to pritom mame jednoho raraska doma a tam bylo tehu prochazkoa ruzovou zahradou, vse se zacalo komplikovat az kdyz jsme se rozhodli pro druhe mimi, chjo, doufam , ze uz je to vse a uz nic jineho nas nepotka

meiki
1. črc 2011

@nektarine a Tobe nasli nejake mutace nebo ty injekce mas ciste jako prevenci

bettynka222
1. črc 2011

@nektarine tehulka ahoj 🙂 fiiiha, ze 38 tt, som tu ais dlho nebola 😀 kazdy chvilku pojdu malinku vyvolavat, ze? ozaj, a pijes malinikovy caj? je velmi dobry na porod 😉
@meiki teraz sa uz nemusis bat, hlavne ze na tu mutaciu prisli vcas a babakto je v poriakdu. ak mas mthfr, tak by si ale mala brat listovku...
@cukor @fiallinka ahojte 🙂