Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

siwinka1717
19. pro 2011

@lume Taktiež plánovaný kvôli injekciám, a teda ale neviem, čo by bolo keby to začalo skôr spontánne ?

siwinka1717
19. pro 2011

@nikinka1981 Máš úplnú pravdu, neodporúča sa, ale môj gynekológ povedal, že ešte uvidíme

lume
19. pro 2011

@nikinka1981
@siwinka1717 Ja sa na toto chystam opytat v stredu lekarov. Myslim trombofilia a epiduralka, lebo pojdem na konzultacie ohladne epiduralu. Ale nerobim si iluzie o tom, ze lakari povedia, ze mi to neodporucaju. Aj v tomto pripade ide o prachy a farma firmy su silne....(som normalna? Za vsetkym vidim peniaze 😠 )

siwinka1717
19. pro 2011

@nikinka1981 teda ale to je sila, že Ti to vyšetrenie robili až potom, čo ste tri krát prišli o bábo!

lume
19. pro 2011

@siwinka1717 To neviem ani ja. Preto dufam, ze mala vydrzi v bruchu do januara. Na dalsiu kontrolu som objednana az 4.1.2012.

siwinka1717
19. pro 2011

@lume my ideme vo štvrtok na preváženie a prietoky a potom až 11.1.2012. Normálne sa modlím nech priberá.

lucy.l
19. pro 2011

@lume já taky přirozeně, císařský řez určitě ne,pokud to nebude nezbytně nutné...

Mě vůbec doktorka neříkala že bych měla rodit plánovaně, přičemž mi injekce nasadí až 6.1 a kdybych prý začala rodit dřív,tak se nic neděje a musejí mě zajistit porodníci, v kartě, těhu průkazce o tom info mám ...
a Vanesku jsem porodila bez ničeho, o nemoci se nevědělo,tak snad v pohodě
Injekce do břicha mi teda píchali po porodu,protože jsem neporodila placentu,byla na revizi a při té měla krevní ztrátu 1l

lume
19. pro 2011

@lucy.l Aha, no ja musim planovane, ale som tomu rada. Kedy mas presne termin? Lebo v case porodu to vyzera, ze si uz budes pichat.

lume
19. pro 2011

@siwinka1717 Drzim palce a neboj, bude priberat 😵

lume
19. pro 2011

@siwinka1717
@lucy.l Zatial sa majte pekne. Idem si dat pauzu od inetu.

nikinka1981
19. pro 2011

@siwinka1717 no prvý krát v r.2000, potom v r.2001 to mi urobili len nejaké klasické testy aj genetika a proste všetko vyšlo dobre...otehotnela som opäť a v r.2002 presne v tom istom týždni 12tt som potratila...absolvovala som kooopec rôznych vyšetrení aj manžel a nič absolútne nič nezistili...ja som si povedala, že viac nebudem riskovať a nechcem radšej ani otehotnieť aby to nedopadlo rovnako... minulý rok sme s manželom len tak, že vyskúšame po rokoch, ale ani vo sne by ma nenapadlo, že otehotniem hneď na prvý krát...vtedy manžel cez známeho vyhľadal lekára až z MT, my sme z PP. Tam mi okamžite urobili tieto hematologické testy a on povedal, že to mi mali robiť aj tu a je to základ pri každom potrate...možno by som nepotratila ani druhý krát...keďže výsledky trvajú 8 týždňov, tak mi odporúčali pichať si fraxiparín zatiaľ len preventívne a ak sa to vylúči, tak prestanem. Po 8 týždňoch mi volala lekárka a povedala, že mám istú dedičnú formu trombofílií neviem teraz presne jej názov, ale mám vysokú zrážanlivosť krvi čo spôsobovalo predchádzajúce potraty. Ja čo mám panický strach z injekcií som to absolvovala tak, že mi to každý večer pichal manžel. Pichal mi to do bokov brucha, do stehien s predu jednoducho tam kde je koža, nie do svalu to sa nesmie. Ale dnes sa tešíme z dcérky, ktorá bude mať o týždeň 1 rok.

siwinka1717
19. pro 2011

@lume Pekný večer, ja ešte na niečo čakám v práci(-:

poisonblu
19. pro 2011

dnes som bola u dr., mam poruchu zrazanlivosti krvi ale doktor mi zatial nic nedal, ze az ked otehotniem, tak nasadi hormony....myslite, ze kona spravne? bojim sa, ze nieco zanedba a ja zase potratim..

mam zistene toto:
Polymorfizmus 4G/5G - homozygot 4G/4G
Doštičkový glykoproteín Ia (C807T) : heterozygot
Doštičkový glykoproteín IIIa(T393C): heterozygot

siwinka1717
19. pro 2011

@nikinka1981 Tak ste si prešli peklom..., je to pravda, že hneď pri sp.potrate by to mali robiť.Ja to isté, ja som si prvé injekcie proste nemohla pichnúť sama, hrozne sa mi to zdalo také..neviem na to nájsť správne slovo...už teraz si viem aj sama

siwinka1717
19. pro 2011

@poisonblu Ja veľmi tie hodnoty nesledujem ani sama u seba, ale aj mne nasadili, až keď som otehotnela

nikinka1981
19. pro 2011

@siwinka1717 ja som za celé tie mesiace nenašla odvahu pichnúť si sama...po prvých injekciách som to chcela vzdať...ešteže mám super manžela a zvládli sme to spolu...Celé tehotenstvo v strachu...vždy ako som šla na ultrazvuk som sa hrozne bála, lebo vždy pri ultrazvuku mi povedali tie hrozné vety, že bábo nežije ☹ neviem či sa dáme ešte na ďalšie aj keď by som chcela...

chirabell
19. pro 2011

@poisonblu ono zalezi od vela veci, ale pokial mas mutaciu, ktora ta v beznom zivote neohrozuje,resp aktualny stav krvi (zrazanlivosti) je v norme, tak lekari nasadzuju liecbu az v tehotenstve, hned ako sa potvrdi tehu, nakolko tehotenstvo same o sebe sposobuje zahustovanie krvy a vtedy to teda treba riesit liecbou, ale je vela zien, ktore mimo to ziju uplne normany zivot, bez liecby, len su sledovane ako sa to vyvyja a ci su hodnoty v norme.

poisonblu
19. pro 2011

@chirabell oki, dik...mne dr. povedal, ze ma 3 pacientky s mutaciami, ktore predtym potratili a ze v pohode, druhe tehu mali ok...tak dufam, ze vsetko dobre dopadne...

a da sa to ovplyvnit nejakymi babskymi receptami? cajikmi, kvapkami?

siwinka1717
19. pro 2011

@nikinka1981 a to si pri potrate krvácala alebo prestalo biť srdiečko ?

siwinka1717
19. pro 2011

@poisonblu ja mám čaje doma na riedenie krvi, je na to taký špeciálny, pila som ho kým som neotehotnela, večer Ti napíšem názov. Ja si ešte musím dávať injekcie i keď cestujeme a dlhšie sedím - autom alebo lietadlom , teda hocičím dlhšie ako 10 hodín

lucy.l
19. pro 2011

@lume 21.1

poisonblu
19. pro 2011

@siwinka1717 oki...dik...ja som zatial nemala nejake problemy s tymto, len som brala ascorutin, lebo sa mi robili modriny, obvodna mi povedala, ze mam slabe vlasocnice, zilky...7 rokov som brala HAK, nemala som problem....

nikinka1981
19. pro 2011

@siwinka1717 no začala som krvácať, hneď sme šli do nemocnice, ale zakaždým zistili, že už nežije cca týždeň.

nikinka1981
19. pro 2011

@lucy.l ja som mala tiež termín 21.1.2010, ale na mňa to prišlo skôr už 27.12.

chirabell
19. pro 2011

@poisonblu neda...mozno kusok stravou, aby sa to nezhorsovalo...mne hematologicka (inak primarka tu u nas na hematologii) povedala, ze vposlednych rokoch tych mutacii narasta aj u inak predtym zdravych zien, ze ma pacientky, co roky darovali krv, maju zdrave deti a zrazu im pri kontrole tot vyskoci...vraj je to do velkej miery sposobene tym, co jeme, ze vela veci je umelo konzervovanych (myslela take priemyslene), chemia sa dava do vsetkeho, ci salamy, maso, udeniny rozne, polotovary, omacky, no proste vsetko...takze mi odporucila co najviac sa tomu vyhybat a ak mame moznost (co my mame) tak si radsej co sa da zaobstarat z domacej produkcie...ale zas, nie kazdy tu moznost ma...asi len starostlivo vyberat, co jeme a z coho varime...bohuzial taka je doba...ale ak myslim, ci sa nejakymi prostriedkami toho dokazes uplne zbavit, tak si myslim ze nie, ze taka moznost nie je, len sa sledovat a davat si na seba pozor, v pripade operacii toto nahlasit, aby s tym rizikom ratali...no a v tehu ked si budes pichat, tak zas vsetko hlasit, dokonca aj k zubarovi ak by si sla...a davat si pozor, aby si sa velmi neudierala a tak...ale pozri, kopu ludi s tym zije, kopu zien ma krasne deti...je to trochu komplikovanejsie, tazsie, treba viac davat pozor, ale nie je to take cierne, ako to na prvy pohlad alebo pocutie vyzera 🙂

siwinka1717
19. pro 2011

@nikinka1981 mne tiež týždeň asi nežilo, ja som však vôbec nekrvácala teraz, len nebilo srdiečko a doktor vlastne neurobil žiadne vyšetrenia a tak nevieme, či to asj nebola ureaplazma, vôbec som nebola 11 tt ani raz na krvi a vôbec mi nerobil stery, nič, napriek tomu, že som ho upozorňovala na výtok

lucy.l
19. pro 2011

@nikinka1981 týjo, to měla malá pěknou váhu !!!Ale 27.12 by mi už nevadilo, hlavně chci být doma na vánoce s Vaneskou!🙂Silvestra nemám ráda, ten by mi v porodnici nevadil 🙂

siwinka1717
19. pro 2011

@poisonblu specialne na trombofiliu je komonicovy caj,najdes ho cez web alebo v lekarni

nena13
20. pro 2011

@siwinka1717 Takže ti nezmenil injekcie,len ti kázal zmeniť miesto?Skušala som do stehien-skoro som z kože vyskočila-do ruky ked ma pichol muž tak som tam mala ešte väčšiu hrču-al tá nesvrbí....

nena13
20. pro 2011

@ginger32 A nesvrbí ta to?