Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

capenka
13. bře 2009

jo to jím 2 krát denně doktorka napsala 6 balení

lenka_66
13. bře 2009

capenka , dobru chut 😉

andys004
13. bře 2009

Ahojte lidičky tak se hlásím po sto letech vůbec nestíhám.Zítra čekám návštěvu tak musím k tomu trochu přizpůsobit domácnost za posledních pár dní spíše týdnů jsem tomu moc nedala tak to musím napravit.Manžel šel dnes na nějakou pracovní oslavu tak můžu v klidu sedět u PC.Jen jsem chtěla napsat že jsem byla ve středu na kontrole a vypadá že je vše v pořádku.Dělal mi dokonce i utz sice jen takové rychlé bez měření ale prý to vypadá že odpovídá.Drobeček tak mával a kopal nožičkami no prostě náááááádhera.Příští kontrolu mám na apríla tak jsem zvědavá to bude dělat NT utz no hlavně aby bylo vše v pořádku.Mějte se všichni krásně já pádím do pelíšku jsem unavená jako malé kotě pa pa pa.

Capenka místo babyplanu si radši kup Femibion 800 ten je pro nás vhodnější umí lépe zpracovávat kyselinu listovou a té je tam taky mnohem víc.Je sice dražší než babyplan,ale o sto procent lepší.
🙂 😉

fiallinka
13. bře 2009

Napočtvrté ☹ , to je děs, a to ses nikdy nedočkala srdíčka? ALe jinak listovky se nepřežereš, neboj 🙂, to do sebe můžeš cpát preventivně, to je dobré pro všechny snažilky, nejen s blbou krví 🙂. Na druhou stranu je dobré, že očividně nemám problém otěhotnět, určitě se to už podaří.

melisska
14. bře 2009

ahojte babulky,

lenoc , zulok,...vsetkym dakujem za podporu 😉

cyki ja som nieco zmeskala ty chodis na hematologiu? odkedy? ozvi sami 😔

cikyta
14. bře 2009

Melisska? Si to ty z "optimistiek..."?
Codím tam od začiatku tehotenstva. Ked som bola 5 dní po ET išla som na genetické vyšetrenie (Hlavne skrz muža) No a našli mi zlé výsledky-2 gen.mutácie trombozy-heterozygot+homozygot a kým na to prišli,bola som v 10tt a od vtedy si denne pichám fraxiparín. Dávky mi stále zvyšuju. Začala som s 0,3ml a idem na 0,8ml 😝
(Ved ani neviem,ako pokračuješ? Skusim tu pokukať trošku)

fiallinka
14. bře 2009

cikyta: a to ti tu dávku zvyšujou podle aktuálních výsledků z krve? A jaké přesně mutace máš, prosím... (připadá mi to podobné jako u mně...)

capenka
15. bře 2009

holky za jak dlouho se snažit po potratu jo a cvičili jste metodu Mojžíšové a nebo co na to říkáte

astrinka
15. bře 2009

Tak vas zase vsechny zdravim po dlouhe dobe. Mounty a Margargaritka, tak jste se dockaly!!!!! Obrovske gratulace k holcickam! 😵 Jsou obe krasne. Preju jim do zivote hodne zdravi a spokojenosti 🙂

Kapp, ty uz to budes mit skoro take za sebou, tak preju hodne stesti, a tesim se az nam tady i ty ukazes tvuj pokladek 🙂
A opravdu koukam co je tady uz tehulek! Novym tehulkam gratuluju a vsem preju pohodove tehotenstvi. Nikdo to tady nema jednoduche a jste vsechny hodne statecne.

Lucie_b, je mi lito co te potkalo. Musi to strasne bolet. Z vlastni zkusenosti vim jak hodne to boli uz ve 20tt. ale takhle ke konci to je opravdu krute. Ale jak uz holky psaly, to potrebuje cas, a nekdo potrebuje min casu a nekdo vic i kdyz vzdycky asi zustane takovy ten "stin" te bolesti, protoze na tohle se uplne zapomenout neda nikdy. Hlavne neztracet nadeji, a uvidis, ze bude lip.

Kell, ty toho mas take hodne za sebou. Vyzkousela sis opravdu trochu ze vseho, vid? Ja prisla trikrat o mimi a pokazde take jina pricina a kdyz to nebylo kvuli tromb. tak aspon kvuli necemu jinemu co se stava vzacne 😔
Pokud si dobre pamatuju, tak jsi psala, ze pockate se snazilkovanim do leta. To rychle utece, a pak se urcite dockas uz konecne bezproblemoveho tehu. Moc ti to preju.

Emi, jeee ty mas uz take krasne cislo vedle tt 😀 Drzim palce at to jen tak pokracuje.
Chtela bych se zeptat, Prof. Kvasnicka vidi jen pacienty co maji doporuceni od jineho doktora, nebo k nemu muze jit clovek na konzultaci sam?

U nas neni nic noveho. Zatim na zadne tehulkokvani nespecham, tentokrat to asi bude potrebovat trochu vic casu, i kdyz me obcas popadaji stavy "mimi posedlosti" 😉 Vsechno ma svuj cas 🙂 Hlavne bych asi chtela mit pocit jistoty, ze jsem u doktora, ktery by vedel co se mnou a ktrey by na to nekaslal. Mam tech mutaci hodne ☹ a tak to urcite nechci nechat jen tak na sanci. Jeste, ze je uz citit jaro, to mne vzdycky zvedne naladu a k tomu trochu i tu nadeji 🙂

Capenka, nejako mne uniklo kdy jsi potratila, pokud jsi to psala. Vetsinou mne bylo receno pockat aspon ty tri mesice. Jedine pokud to bylo hoodne brzo, tak staci asi jeden cyklus nebo dva.

Jinak zdravim i vsechny ostatni, je tady i hodne novych tvari. Opatrujte se a ja zase nekdy nakouknu 🙂

cikyta
15. bře 2009

Fialinka-V Leiden (G1691A) heterozyfot a druhá mutácia je Polymorfizmus MTHFR(A1298C) homozygot.

Zistili mi to na genetike a ked som prišla na hematologiu,tak mi dali hned 0,3ml fraxiparínu preventívne pichať. Potom mi zobrali krv a aj podla narastajucej váhy usudili,že musím pichať viac.Každý 2 mesiac mi zobrali krv a dávka sa zvyšovala. Teraz mám další výsledok krvy ešte horší ako bol-čo nieje nič nové.Jedná sa hlavne o
D-diméry kvantit: 1,48 mg/I (čo znamená,že sa mi významne zvýšila aktivita zrážania už o 3 krát.Max.hodnota D-di je 0,5 mg/I) Takže mi dr.kázala začať pichať už O,8ml fraxiparínu,len čo dosiahnem 75kg.Teraz mám 73kg.Ale priberám dosť rýchlo,tak uvidím,kedy začnem s O,8ml (veru ani by som nemusela,lebo čím vyššia dávka,tým sa mi ťažšie pichá ☹ )

melisska
15. bře 2009

jeeeeeeeeej ciky ty mas kraaaaaasne brusko 🙂 pfuj, pfuj, pfuj 🤐 😵 Silvinka si uziva 😵

cikyta
15. bře 2009

Dakujem Meliska.
V lete už budeš mať aj ty peknučké! 😉

melisska
16. bře 2009

Ciky 34tt 😕 ten cas rychle leti ani si to neuvedomujem 🙂

lenka_66
16. bře 2009

zrnik, kde si? ako hematologia?

capenka
16. bře 2009

AHOJ VŠECHNY TAK JSEM DNES volala do dvou tranfůzek jestli můžu darovat krev takže jo ale plazmu nééé.a jestli plánuji otěhotnění tak si mám zajít chut,tak škoda

zrnik1
16. bře 2009

lenka k doktorke som sa ani nedostala, len mi podali vysledky a dalsi recept na injekcie cez dvere.
Som z toho trochu sisi, lebo som mala predtym zle vysledky, ale uz som sa naucila, ze si musim na vsetko pockat a tak budem cakat do 7.4.
papa

lenka_66
16. bře 2009

zrnik, tak asi mas potom vsetko ok ak ti to len tak.mna tiez raz tak vybavili zda sa mi to drsne 😠 .viem ze maju vela ale aj tak.prezera ti doktorka aj tehu knizku?

fiallinka
16. bře 2009

cikyta: díky moc za vysvětlení, aspoň vím, jak to funguje - já nemám Leidena, ale jsem heter. pro faktor II, takže to není to samé, tebe asi musí hlídat víc...ale už to máš skoro za sebou 🙂🙂🙂... a říkali ti, jestli budeš rodit normálně nebo třeba ti navrhnou císaře?

cikyta
16. bře 2009

Fiallinka........Zatial to vizerá,že budem rodiť normálne. Tam tá trombofília nerozhoduje.(aj ked vdaka tomuto mi vybehla škaredá zlatá žila a občas mi to krváca z tých napuchnutých cievok medzi nohami.) Len je dôležitý čas pôrodu. Tých 12 hodín po pichnutí injekcie fraxiparínu.
No a tá EPI sa tiež môže pichať až po 12 hod.ale nesmie sa zasiahnuť nejaká cievka,inak bude zle. Takže EPI nebudem mať.

kapp
17. bře 2009

Ahojte moje zlatunké ...
Tak zajtra definitívne hneď od rána nastupujem do nemocky a vo štvrtok by som mala mať malinkú na rukách – čaká ma cisársky pod celkovou narkózou – hneď ráno ... (Dostanem injekciu Atropinu a Dithiadenu = takže mne bude doooobre = samé oblbováky...). Takže bambulky držte palce, nech je všetko OK (môj operujúci lekár si dal dohromady svoj tím, vrátane krvných konzerv, takže malo by to ísť ako po masle) ... Poslednú injekcijku pred pôrodom si pichám zajtra skoro ráno... Včera som bola na poslednej poradni, s lekárom sme sa dohodli, že si dáme rande až na sále – jaaaaj, tento týždeň tak strašne rýchlo ubehol ... Naňulka bude sama bačovať s taťuldom. Obaja sú takí zlatí, ako sa ma snažia presvedčiť, že všetko zvládnu sami...

Dám vedieť prostredníctvom našej Zuločky, keď bude malinká na svete, resp. keď sa preberiem z tých opiátov a budem schopná troška komunikovať ...
Zatiaľ pá – musím ešte doprať, dožehliť veci pre manžela a Naňulku, troška upratať – tak decentne = s mierou, no a skontrolovať, či máme všetko do pôrodnice ... Ozvem sa až po návrate s nemocky...

Prosíme s Dominkou o modlitby, nech to všetko dobre dopadne a konečne po toľkých mesiacoch čakania ju budem môcť zovrieť v náručí ...

Ospravedlňujem sa, že sebecky kecám len o sebe, ale pravdupovediac, momentálne - na iné ako na Dominku a tých mojich dvoch loptošov domka –sa neviem sústrediť ...

Pápá ...

lenka_66
17. bře 2009

kapp - prsty ma uz bolia od zovretia no do stvrtku vydrzim,drz sa ( ooo vlastne drzte sa)

fiallinka
17. bře 2009

Capenka: já jsem cvičila Mojžíšovou před ivf docela poctivě 3/4 roku a ivf se povedlo na poprvé, tak třeba to tím bylo 🙂, ostatně teď budu cvičit taky. ALe pozor, nejméně první dva měsíce cvičení není dobré otěhotnět, je tam zvýšené riziko potratu.
Cikyta: díky za odpověď 🙂..

melisska
17. bře 2009

kappunka silne drzim prsteky 😵

astrinka
17. bře 2009

Kapp, drzim vam palce at to spolu hezky zvladnete a at mas malou co nejdriv u sebe 😵

lenoc
17. bře 2009

Ahoj babule.

Capenka, nieeeee, neštvrťkovala som Anoyrin 100mg, aby som mala denne 30mg. 😉 Predávajú aj 30mg balenie. Neviem, prečo niekomu dávajú anopyrin a inému injekcie... závisí to vždy od konkrétneho lekára, od mutácie, koľko potratov si prekonala a v koľkom tt, od výsledkov zrážanlivosti a možno aj od iných faktorov.
Ale hlavne je to iné od lekára k lekárovi. 😒
Myslím, že 4 mesiace od missedu sú postačujúce, tak keď sa rozhodnete snažilkovať, držíme pevno palce.
A super, že sa kŕmiš listovkou, 2x denne je tá najlepšia dávka. 🙂
Treba si postupne zvykať, lebo keď otehotnieš, budeš mať na stole tiež asi pätore - šestore lieky ako ja (vrátane vitamínov). 😝
Ja som cvičila mojžišovej metódu a chodila plávať vrámci rehabilitácie asi mesiac, ke´d sa mi po prvýkrát podarilo otehotnieť. no u mňa to bolo skôr o psychike, že som mala pocit, že pre to otehotenie niečo robím a ešte som sa v tej dobe spoliehala na laparku, ktorá ma čakala, ak sa nepodarí. Ale myslím si, že niečo na tom je. ale, ako píše fialinka, aj ja som počula, že nie je dobré snažilkovať, keď začneš cvičiť. No u mňa sa taká tá ozajstná Mojžišovka aj tak nekonala, žiadne naprávanie kostrče a pod., len cviky, ono to bolo v rámci rehabilitačného pracoviska, nie v takom pracovisku špecializovanom na mojžišovku.
Ozaj, a predtým si už darovala krv niekedy?

Mirip, blahoželám, krásny 11tt. 🙂
Leni, myslím, že my sa tu pekne-krásne ťaháme jedna za druhou a rovnako to aj dotiahneme až do konca. Tak polovica tehu je už za tebou!
A tebe na hemoške pozerajú tehu knižku? (mne nie.)

Andys, určite si po uzv kĺudnejšia, keď je všetko, ako má byť. 🙂 Ešte grckošíš?
Ja už len tak 2-3x do týždńa, úspech! Som taká chamtivá, že musím mať všetko, čo má druhý. Keď kamoška povedala, že jej bývalo zle do takého 16tt, musím to mať aj ja!!! 😀 😠 A keď vraciam, "vyhrážam" sa krpcovi, či toto je jeho vďaka za to, že mu háčkujem papučky. Teda, také akoby botasky, veď hodím do albumu.

Kappuška, moje zlaté, konečne príde ten krásny deň a ty budeš držať svoje vytúžené bábo v náručí.😵 😵 😵
Držkaj sa nám, opatrujte sa. budeme sa modliť a vo štvrtok netrpezlivo čakať na správičky od Zuločky. CMUK! mamine aj brušku.
Nebojkaj, doma to rčite zvládnu a veď nebudeš preč dlho. no myslím, že by to kĺudne zvládli qj dlhšie, ak by bolo niekedy treba, veď malá dominika za to stojí.

Jaj, nemôžem uveriť tomu, že už začínam 15tt. No bruško mi to každodenne pripomína, promenádujem sa po dome v mangelovom dlhorukávovom tričku ("rozčuluje" sa, že čo on bude nosiť do roboty 😀) a naparujem sa pred ním alebo pred zrkadlom ako páv.

lenoc
17. bře 2009

Astrinka, tak-tak, psychická pohoda a dorý lekár, na ktorého sa môžeš spoľahnúť, to je a tehuľkovanie mooooc dôležité. A potom sa dočkáte aj vy. cmuk.

Lenuss, kde siiiiiiiiiiii?

lenka_66
17. bře 2009

lenoc, no uz 2x si ju pytala.a aj vsetky vysledky usg ju zaujimaju.

zulok
17. bře 2009

Kappuskaa....drziiim palcee..jejda..ja som nervozna z tolkej nedockavosti..taaak sa tesiiim na stvrtok...

tehulkyyy taaak sa vam to kraaati,,, 😀 😀

Andys, gratulujeem k uspesnej kontrole...

Lenocka, jeej, no kasny 15tt 😀 😀 joj ako to letii

Cikytka..jej..no ty ides na rad cupidup 😀 😀 fujha a aj ja som mala zlatu zilu...potviru jednu... au au... drz sa... po porode mi sama zmizla..potom sa este raz objavila a uz potom pohodicka...

lenoc
17. bře 2009

Leni, to je fajn, že sa dokyna takto zaujíma.

Zuločka, Matušiačik bude oslavovať čoskoro krááááááááááááááásny jeden rôčik, že? Žeby už zajtra??? 😵

Zlatú žilu som mala aj ja, po príchode z nemocnice po dvojičkách sa zjavila, potvora jedna, no postupne to prechádzalo, až zmizla úplne, už sa na ňu znova pomaly začínam tešiť. 😖 Ciky, až teraz čítam poriadne, to myslíš tak, že kvôli tromboške sa ti to spravilo? Íha! 😲

andys004
17. bře 2009

Ahojte tak už se to pomalu blíží,že Kapp asi jsem přišla pozdě abych ti řekla že ti moooooooc držíme pěstičky já i Tobík.No přečteš si to až přijdeš za pár dní z nemocnice se svým vymodleným štěstíčkem.Moc na tebe budeme myslet a těšit se na dobré zprávy.Ráno jsem si říkala že se podívám na net a podívám se co je tady nového a písnu abys jsi věděla že na tebe myslím a držím všechny prstíky co mám,ale nějak se to nepovedlo.

Tobíka jsem ráno odvedla do školky,proběhl nějaký nákup,šla jsem na kávu k tetě.Domů jsem moc nepospíchala protože manžel byl po noční směně tak jsem ho nechtěla rušit at se v klidu vyspí.V půl dvanácté jsem šla pro Tobíka do školky a tam mi pěkně zkazila paní učitelka náladu.Sdělila mi že se ve školce objevily neštovice a přímo v jeho třídě.Chlapeček prý je celý osypaný a mamince se namohla dovolat takže paráda.Za normálních okolností bych z toho nedělala takovou vědu,ale háček je v tom že já jsem je ještě neměla což v tomto případě není zrovna vhodné.Takže jsem měla pěkně zkaženou náladu,ale nadalo mi to a zavolala jsem k dětské lékařce,vysvětlila jsem jí co a jak co by nám poradila tak řekla že nejvhodnější je naočkovat Tobíka že do tří dnů po styku s neštovicemi by to mělo zabrat a neměl by být infekční.Tak jsem tam hned jela a našeho drobka naočkovala za pouho pouhých 1350kč a za dva měsíce by měla být druhá dávka za ty samé penízky no co by jsme pro to neudělali že.Hlavně se ted modlím aby to mělo ty správné účinky a bylo to k něčemu,no nějaký ten čas ještě budu mít strach a modlit se aby to bylo v pořádku.Nejvíc mě na tom štve to že jsem se na tento problém chtěla připravit už před těhotenstvím a chtěla jsem se naočkovat já a když jsem přišla na hygienickou stanici tak mi řekli že je jen malé procento účinnosti jen 70% tak mi to doslova vymluvily.Jak se říká co doktor to jiný názor.No a já nemůžu mít nic jednoduše vždycky se musí něco vy….. už mě to pěkně štve.

Lenoc krásný 15tt u vás ostatních mi to tak strašně utíká a u mě jako by se čas zastavit no to je si tím že jsem pořád jen v závěsu,ale aspoň nejsem ocásek to je zatím Mirip,ale doufám že dlouho nezůstane a její žezlo převezme další a potom další je vás tady pořád ještě dost tak hurá do toho a půl je hotovo.Lenoc já už nezvracím přibližně dva týdny je mi vcelku fajn i když takový tlak těžkost na žaludku mám nejhorší je to večer a musím jíst malé porce jinak je zle.Problém mám taky s čištěním zubů dost často se mi zvedá žaludek a někdy se stane že provedu opačný průplach úst.Při Tobíkovi to bylo mnohem horší to jsem přišla k umyvadlu viděla jsem kartáček a letěla jsem na WC takže většinou ranní hygienu jsem nechávala až na pozdější čas,ale jen když jsem musela ráno k dr.tak to bylo žůžo dávila jsem se zvracela a čištění bylo jen hala bala a trvalo to až do vyvátého týdne+celodenní nevolnosti takže ted je to paráda i když někdy ve mně hlodá červík jestli je vše v pořádku.Taky moje první otázka na kontrole u dr. byla že už mi není špatně a on řekl vždyť to je dobře,tak snad je to dobře.

Zulok jo toto letí před nedávnem jsme se těšili jako ted u Kapp na nový přírůstek a on malej Matuško slaví první narozeniny tak hodně štěstí a hlavně zdraví.Oslavu si pěkně užijte a doufám že uvidíme nějaké foto.

Zdravím i ostatní a hlavně se opatrujte pa pa pa.