Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zrnik1
27. bře 2009

Mabe konkretne u mojej zlatuckej a milej hematologicky to prebieha vzdy rovnako: zoberu mi krv a ja cakam na vysledky.Ked je to len bezne, tak su vysledky do hodiny, ked nieco vacsie, tak do 3 tyzdnov.
Podla toho sa urci aku mam krv a ake a kolko injekcii si budem pichat.

lia
27. bře 2009

janula,myslela som to tak,ze som potratila v zaciatkoch tehu,do tretieho mesiaca,raz som bola v druhom a raz v tretom mesiaci,ked sme o babo prisli.a kyret mi robili po kazde,bolo to za sebou,ani menzes som nedostala ked som otehotnela druhy krat a tiez mam fobiu z otehotnenia a neviem ako postupovat ☹ .

lia
27. bře 2009

na co je femibion??
teeedaaa zrnik,vytrpela si si dost ☹ .a ako tit to podchytili,ze si uz tak daleko??a gratulujem 😵

janula.k
27. bře 2009

Lia...myslela som, ze si bola ozaj uplne na zaciatku a kyret ti nerobili 😔 a este aj takto dva krat za sebou...Ja som mala medzi druhym a tretim tehotenstvom tiez len jeden menzes...este som nestihla byt zmierena s tym predchadzajucim potratom a uz je tu dalsi.... 😢 Ani ja neviem ako postupovat a hlavne ako si to v hlave usporiadat...

janula.k
27. bře 2009

Lia, Femibion su vitaminy...obsahuje hlavne kys.listovu v takej forme, ktora sa najlepsie vstrebava...odporucila mi to moja doktorka...

zrnik1
27. bře 2009

po poslednom kyrete som bola hned na hematologii a tam mi povedala, ze hned ked otehot., mam prist.
Prisla som, hned ako som mala // na teste. Zobrali krv a hned predpisali injekcie Fragmin.
Zatial sa drzim, ale na zaciatku som sa velmi bala, ci bude cinnost srdiecka.Chvla Panu Bohu bola a teraz uz ani nepotrebujem utz, lebo citim pohyby, takze som spokojna.

janula.k
27. bře 2009

zrnik, mozes aj mne odpovedat na otazku vyssie? 🙂

lenoc
27. bře 2009

Ahoj kočky, už som sa ukľudnila, tak môžem písať, včera som bola hotová z tej placenty a hlavne z tej zrazeninky, keď sa mi to rozležalo v hlave, no nakoniec som sa aj vďaka našej Zuločke (ktorej takto verejne ešte raz ĎAKUJEM) a kamoškám ukľudnila a v noci, keď som nemohla zaspať, som sa rozhodla, že náš drobček to všetko v zdraví zvládne a hotovo! Ja mu verím a inú možnosť nepripúšťam. no a hlavne dúfam, že mi tento optimizmus vydrží čo najdlhšie. 😀

Emička, no teda, ty máš pekne oddychovať a nie maľovať byt! No ešteže ti mamina pomáhala s pratovaním, ale aj tak! Už aby bolo toho 16.4., nech vieš, či sú príčiny tvojej migrény v zraku.

nunik, ty máš dnes kontrolu kvôli tomu pozit. tripple testu, tak sa drž, myslím na teba a myslím si, že to bde v poriadku, veď to naozaj často vychádza pozitívne a detičky sú potom predsa zdravé, ale ja by som bola tiež na tvojom mieste vyplašená.

Leni, ty sa tiež drž, no viem, aké to je, keď ti síce rozum hovorí, že musíš veriť, že to bude v poriadku, no v skutočnosti umieraš od strachu.... A hlavne 95% je krásne vysoké číslo, podľa ktorého by sa to malo upraviť.
A tiež si myslí, že je Maroško zatiaľ dole viac zadočkom. aj kamoškin malý je tak, je v 27tt alebo tak njeak.

Zrnik, čo sa deje, len také krátke správičky nám tu vždy zanechávaš, ty sa na nás hneváš? 😉
A ďakujem! Presne, už len 24tt, takto som sa na to nepozerala.

Kell, super ,že sa ukážeš a že nedepkuješ teraz, ale HAK máš už len na 1 či 2 mesiace, že? 😵 😵

Lenuss, zato u teba asi zas mrcha došla.... ☹ Posielam obrovskúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú pusu a megaobrovskúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú dávku tehubacilov, lebo nám to tu nejako stojí s ďalšou tehuvlnou a ty si na radeeeeeeee.

Marione, asi by som ti "poradila" to isté, čo Lenka no a hlavne držím palce, aby to tentokrát vyšlo, nech môže paltiť Do tretice všetko dobré (vieš, to je momentálne aj moje "heslo")

Zdravím aj Janku.cb, neboj, tie injekcie zvládneš ľavou zadnou! Máte pekné meno vybraté pre bábo.

Fialinka, mám pred sebou výsledky z hemošky a v rámci koagulácie vyšetrovali APTT, Quickov test, INR - trombopl- pomer, Fibrinogen, trombinovy čas, antitrombin III. Neviem, či si myslela práve toto a či som ti nejako pomohla. 😕

Zuzi, joj, tebe so mzabudla napisať, aké krísne fotky má Matúško, ty si normálne fotoreportér, chi, máš krásne zachytené všetko z jeho prvého rôčku života, ja to krásne vlasaté okaté bábo. 😵 😵 😵
Neviem, ako sa majú Katušky, ☹ aj tie mi tu chýbajú.

Mounty, vďaka za správu od sivulky a o sebe nám nenapíšeš nič? ☹

Lia a Janula, ☹ ☹ ☹ .
Lia, Lenka_66 bola na tom podobne myslím, no neviem, či má aj tú istú mutáciu ako ty. Ja by som asi skúsila Anopyrin ťak 30 mg obdeň po ovulácii a potom postupne zvyšovať dávku po // na tehu teste a hneď, keď sa bude dať z uzv potvrdiť tehu (teda, po asi týždni meškania), ísť za gynekológom a aj na hematológiu.

Ahoj Mabe, so mnou to na prvej návšteve na hematológii vyzeralo tak, že najprv sme sa s doktorkou rozprávali o tom, prečo som u nej, pýtala sa aj na "rodinnú anamnézu" trochu, aké lieky beriem,... potom mi zobrali krv, základné výsledky boli na druhý deň a ešte mi vtedy brala aj krv na homocysteín (hormón, ktorý ak je ho príliš, spôsobuje zvýšenú zrážanlivosť) a z toho sú výsledky o 3 týždne.

lia
27. bře 2009

aj mne to iste povedali,ze ked budem tehu,tak mam dojst,mala si aj nejake potvrdenie od gyndosa,ze si tehu??ci netreba??horsie je,ze ja mam vsetky tie vysledky v tt u gyndosa 😒
ale ved oni musia mat zaznamy z tych mojich vysledkov,nie??
na buduci mesiac si ich radsej zoberiem od gyndosa,dufam,ze mi ich bude chciet sestricka vratit.
ja som bola u takej hematologicky,ze nie som si ista,ci ma hned zoberie,dufam,ze hej,lebo sa asi zblaznim,aj ja sa najvieac bojim uz teraz toho,ci sa dostaneme po srdiecko,este nam to nevyslo 😔
a pootm budme kludna

mabe
27. bře 2009

Lenocko, dekuju. Snad bude vse ok, uvidime. Drzim palecky. 😉

lia
27. bře 2009

dakujeme lenoc 😵
ale to si asi nemozem sama naordinovat ☹

lenoc
27. bře 2009

lia, ja som išla tuším tak v 6tt (keď mi asi týždeň meškala MS) ku gynekológovi, na uzv bolo vidno dutinku, vypísal mi odporúčanie na hematológiu, tam som sa hneď v ten deň zastavila a spýtala sa doktorky, či môžem na budúci týždeň prísť (ona ordinuje len utorky, no je tam každý deň), o týždeň sme sa teda porozprávali, zobrala mi krv, povedala, že naďalej môžem brať anopyrin v tej dávke 30mg denne. (Mám len MTHFR A1298C homozygot, teda nalmenej závažnú mutáciu) No s gyndoš navrhol 50mg denne a ja som nebola proti, tak beriem teraz takúto dávku. Dúfam, že ťa tá hematologička vezme hneď a bude to chcieť hneď aj riešiť. Fakt, ako som písala lenka na tom bola rovnako, tiež sa nikdy nedostali po srdiečko a teraz je v 22tt, tak treba veriť, že s Anopyrinom či s injekciami to tak bude nabudúce aj u teba. Skús si nájsť jedny z jej prvých príspevkov v tejto diskusii, tam o tom písala. 😉

lia
27. bře 2009

anopyrin je na predpis??tak ty beries 50 mg denne??nemoze to ublizit??
dakujem velmi pekne lenoc,skusim nieco najst na vecer 🙂
a krasne bezproblemove tehu ti prajem 😉

lenoc
27. bře 2009

Ja som si naordinovala sama 😉 no, celkom sama nie, vedela som, že to tak robila Zulok a tuším aj Kapp, tak som vedela, že je to odskúšané. vieš, mne to stačilo, ja som nemal taký problém, že by sme sa ani po srdiečko nedostali. ☹

janula.k
27. bře 2009

Lenoc a nie je to neskoro ist k hematologovi az v 6tt? Stacilo ze si brala ten anopyrin pred tehu? Ten sa da kupit v lekarni, ci je na predpis?

lenoc
27. bře 2009

ďakujem, 🙂
anopyrin 30mg je aj bez predpisu, potom je 100mg, z ktorého beriem denne polku, ten je už na predpis.

Ublížiť by to nemalo, veď to by mi to potom neodporúčal gynekológ a aj hematologička. viaceré bay to tu brali takmer celé tehotenstvo. 😉

lenoc
27. bře 2009

Janula, vidím, že sme písali naraz 🙂 , tak tam som ti v podstate aj odpísala. U mńa to neskoro nebolo, ale u teba či Lii by možno bolo lepšie ísť tam skorej.
Prvé tehotenstvo bolo "bezplodové", teda boli len plodové obaly bez bábatka, vtedajší lekár na to prišiel až v 12tt, potom mi ten nový zistil trombofíliu. No a druhé boli dvojičky, o ktoré sme prišli v 22tt. Zakaždým to mohl oale aj nemuselo súvisieť s trobofíliou, takže mne naozaj stačilo brať ten anopyrin až tesne po otehotení.

lia
27. bře 2009

o dvojicky si prisla?? ☹ to je strasne kolko si musime vytrpiet ☹
a hned si brala 50mg??ci zacala si 30 mg??dnes skocim do lekarne 🙂

janula.k
27. bře 2009

Lenoc, tak toto je tvoje tretie tehu? Aj my sme prisli o dvojicky v 15tt..zle prekrvena placenta..uz vtedy ich mohlo trknut, ze asi nieco s krvou nebude v poriadku...ale nieeee, ja si to vsetko musim zopakovat este dva krat aby sa na nieco prislo....A presne, najhorsie na tom je, ze aj ked sa podchyti to tehu hned na zaciatku a urobi sa vsetko pre to, aby to fungovalo, aj tak mi nikdy nikto nezaruci, ze nebude iny problem....

kapp
27. bře 2009

Ahojček bambuľky,

iste mi prepáčite, že nebudem odpovedať všetkým - nejak babenky nestííííham ... Dominka v noci už spinkáva dobre - pediatrička nám predpísala Espumisan - detské kvapky, také banánikové ... Tuším mi rastie pred očami - jeeeej a obliekli sme konečne prvé dupačky (doteraz som ju balila tak, ako bola zvyknutá v pôrodnici - len košielka a nožičky na šarkana zabaliť do plienočky + zavinovačka) ...
Lenočka - ty si sa tuším pýtala na ranu po cisaráku - dá sa dušička, ono to sem-tam zašklbe, troška mi robí problém, keď cikám - vtedy to štípe, a strašne rýchlo sa mi ruluje maternica, takže aj stolica kapáneček stagnuje tak 1-2 dni a potoooom jaaaj ... 😒 Ale všetko sa dá do porádečku = hlavná vec, že je malá OK. V pondelok idem na vybratie štichov - je ich tam požehnanie - celkovo 9 ks...
Naťulka si ju ešte poriadne ani nevychutnala, nádcha síce ustupuje, ale pomaly ... Však ony sa ešte ponunkajú do sýtosti ...

Lenočka - dušička, nebojkaj, všetko dobre dopadne = ja som tie moje 2 šťastíčka (Naďku a Domču) doslova vymodlila ... Máš IP ...

Pá - bambuľky, idem kojiť ...

mounty
27. bře 2009

odkaz pre mabe a janulu.k: mam taku istu diagnozu ako vy a krasne dve deticky, tak sa nebojte otehotniet, ked uz sa vie diagnoza tak je sanca donosit vase babatka aj dokonca, sme zivym prikladom...........a na injekcie si ja teraz uz ani nespomeniem 😉

pre tych co reklamuju ze nepisem o nas.........nuz, som rada ze mam este par vlasov na hlave co nie su sedive 😀 je toho fakt dost s dvoma malymi detmi, ked som na nete, tak to len pri odgrgavani malej a cez obed ked synak spi, alebo vecer, ale spanok ma premaha na kazdom kroku..............mame sa fajn len by sa mi zislo na tyzden dospat vsetky noci........malinka je milunka, sice aj dost placka cez den lebo ma koliky ale v noci spiiiiiii ako ruzenka. to ju musim budit na krmenie.......

vsetky vas pozdravujem a velmi vam prajem len a len dobre spravicky na tehu testoch a krasne brusenka a potom radost z deti, nevyrovna sa to ziadnemu uspechu v kariernom zivote, deti sa stali zmyslom mojho zivota...........papa, modlime sa za vas........

mabe
27. bře 2009

Ahoj mounty, ty si si musela pichat injekce? Jak prave o tom problemu ctu, tak nekdo jo nekdo ne. 😒 Ale dekuji ti za priklad, ze se da v pohode donosit mimisky 😉

lenka_66
27. bře 2009

ahojte dnes mam depku tak len narychlo.

dakujem za povzbudenie.

lia , janula ( vy uz viete ktorej co patri) no ked uz viete co vam je tak to bude ok.no ja som prisla na to ze som tehu v 3tt.boleli ma prsia ako pred mrchu tak som si dala tesik.usg este neukazl nic ,tak dr. vzal krv a ja som klusala na druhy den na hematologiu.tam to slo hned ked som povedala ze som //.
cize netreba cakat na oneskorenie mrchy ale testnut uz par dni pred.ziskate drahocenny cas.
ja som hematologicke len ukazala papierik z krvi HCG.inac ja som dostala injekcie ihned.sice tazko ale dala mi ich.

tie co este neviete vysledky tak radsej pockajte na vysledok aby bolo o vas adekvatne postarane 😉

zdravim tehulky, snazilky , a mamicky s drobcekami

lenusska
27. bře 2009

lenoc - jej som rada,ze si sa ukludnila.Jasne ze bude vsetko ok. 🙂
Ja som dnes bola na hematologii na kontrolu.Vsetko je ok,duphaston mi nerobi zle mozeme pokracovat 😵 .

Ja inak berem Anopyrin100 a nieje na predpis .

janula.k
27. bře 2009

leni vdaka za povzbudenie. Tiez si predtym potratila? No ja by som najradsej brala nejake lieky alebo injekcie este pred otehotenenim... 😔
mounty IP 😉

lenusska
27. bře 2009

Lenoc, Lenka_66 😵 krasne fotky..
Lenoc ta so psikom je mila 🙂

Zrniik teda 26tt 😵 😵

janula.k
27. bře 2009

Lenuska aj ty si trombofilicka, okrem toho ze si meratelka Bt 😉

lenusska
27. bře 2009

janula.k - no som ☹ .Mame to vrodene po mamke.Zatial chodim na kontoly raz rocne a berem anopyin preventivne.

janula.k
27. bře 2009

Leni a este si zatial nebol tehotna ci bola?

lenka_66
27. bře 2009

janul, ano 3x.
mne preventivne nedali nic iba listovku a babyplan doporucili.ono asi aj zalezi od hustoty krvi ci dat uz pri snazeni o //.