Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenusska
12. dub 2009

kell - ja tiez drzim palceky. 😵 uz musi prist ta tehu vlna 😵

mabe
12. dub 2009

Ahojte holky, urco pristi vlnu rozjedem. 🙂 Ja teda jeste musim pockat na ty vysledky z hemosky - 18.5. a pak hura. Ja teda merim BT uz pres rok a to kvuli HA (po vysazeni pred 2 rokama jsem mela telo uplne rozhozeny - nejdriv nefungovalo vubec a pak spatne), takze uz vim, co a jak. Jeste musim nejak doresit spineni po ovu do MS - to asi Utros.

margarita
12. dub 2009

ahojte, sledujem ako tehulkam krasne pribudaju tyzdniky a moc moc moc sa z toho tesiiiim 😀
nemam v poslednej dobe vela casu sem prispievat ale aspon priebezne citam co mate nove a moc vsetkym drzim palce 😉

cikyta - to s EPI a Fraxi som riesila tiez, a aj Mounty, no a mne tu epi stihli dat, mounty nie - slo to prirychlo 😢
ale moj porodnik bol v pohode, ze ved ten porod naplanujeme, a den predtym si skratka uz nepichnem a je to 🙂 tiez som mala obavy ze ked pridu z cista jasna kontrakcie, ako zarucim, ze 12 hodin predtym som si nepichla...potom som sa na to vykaslala, a brala to tak, ze budu moct pichnut - pichnu, nestiham - nepichnu a prezijem a hotovo. Napokon som mala porod vyvolavany den po termine a EPI mi "vnutili", ze pre istotu, hoci som vobec nemala take desne bolesti. A po jej pichnuti uz vobec ziadne 😀 😎
Ved uvidis, jasne ze je to risk, ale mne anesteziolog vravel, ze ak tam bude ten odstup 12 hod. tak pohoda, ze je to mozne a nemalo by sa nic stat.

nunik
13. dub 2009

Holky moc Vám děkuji,o víkendu jsme to s manželem oslavili a objednala jsem si samou radostí kočárek.Ale budu ho mít až v pátek.Všem Vám tady přeju at Vám pěkně rostou bříška a snažilkám co nejdříve dvě //. 🙂

cikyta
13. dub 2009

Margarita.No som zvedavá,ako sa veci vyvinu...Kedy sa tá krpatučká vypýta von.

Pekný večer želám kočky!

kapp
14. dub 2009

Ahojko bambuľky - mamičky, tehuliatka aj snažilky!

Hlásim sa po dlhšej odmlke, lebo jednoducho nestíham 😉 = Dominka nás zamestnáva všetkých 😀 ... Uplietla som si na seba bič, lebo sa strašne rada nosí na rukách, je to také mačiatko zlaté = potrebuje cítiť maminkino objatie... Hneď vycíti, keď ju drží niekto iný ... Dokonca mi v noci odmieta spať vo svojom brlôžteku, nasáčkuje sa mi do postele, chytí sa tými malinkatými ručičkami niekde pod mojim krkom a spinká prakticky na mne... Inak prespí tak 5 hodiniek, takže zatiaľ v pohode... Nehovorím, mali sme aj noci, keď som ju roznášala do samučkého rána, ale to patrí k bábätku, no nie?

Musím končiť, odsávačka 😀 sa mi zobudila ... 😀 Skúsim sa ozvať najbližšie ako to bude možné ... 😉

Pridám zo 2 fotečky, ako sme vyrástli ... Pa

lenusska
15. dub 2009

🙂 Sup na prvu stranu. 😵

Ako sa mi mate ?...ja nemam nic nove,zatial.
Vidim ze tt pribudaju to je super,verim ze sa citite fajn,konecne je aj krasne pocasie.
Zrnik nejake foto nedas?
Kapp mala je kraasna 😵 😵 😵
margarita - aj Kristinka je krasna a uz aj chodi na konika 😀
kell ako sa mas?..nieco nove?

Maova,Zulok,Lenoc,Lenka_66.... 🙂 ostatne tehulky a snazilkyy tiez pozdravujeem

zrnik1
15. dub 2009

lenusska si zlata, ale asi nedam 😀 😀 .citim sa tak nepritazlivo a neexistuje nic, co by ma presvedcilo dat sa odfotit. 😀 😀
Tesim sa, ako budem chudnut po porode.
Nieze by som sa teraz citila zle, velmi sa tesim a na babetko sa tesim, ale tie posledne mesiace tehotenstva su take namahave, aspon pre mna. Fucim ako slon pri hocicom, nic sa mi nechce....babulo krasne kopka, co ma velmi tesi 🙂 .

caute vsetky tehulky, nech vam to v pohodicke ubieha 😉
papa

lenusska
15. dub 2009

Dobre Zrnik tak ja pockam na fotky Adamka,ved to uz o chvilku 😵

capenka
15. dub 2009

ahoj holky dlouho jsem tady nebyla hlásím // čárky na počtvrté ,ale panikařím špiním a za týden teprve mě berou v CARU hergot já nevím zda si mám vzít ascorutin a ten anopyrin koupila jsem si Femion 800, chlapovi to doma ani neřeknu už mám strach z neúspěchu.

lenoc
16. dub 2009

Zrník, no veď hej, ja sa ani nečudujem, že mi tam zostalo zle, občas sa mi to stáva aj normálne ako netehotnej, tak čo by som chcela teraz, keď celé dni viac-menej ležím a potom sa raz za čas vyberiem na "výlet." 😎
Ani bruško nám neodfotíš, prosíííííííííííííííím ? Tam nebude vidno, že sa necítiš byť príťažlivá. Aj keď podľa mňa každá tehuľka je pekná. (dúfam, že nezmením názor, keď budem v 28tt)

😀
Cikytka, tak prajem čo najmenej bolestivý pôrod.

Lenuss, ☹ tak nezabudni, deň pred ovulkou tu musíš byť ako na koni, my si ťa všetky popľujeme.

Zdravím Margaritku s Kristínkou a Kappušku s Dominičkou!

Capenka, potichučku gratulujem a veľmi držím plačeky, nech to tentokrát výjde. Dúfam, že špinenie už prestalo alebo čoskoro prestane. Aj ja som v tomto tehu na začiatku pár dní po vynechaní mrchy asi 3 dni špinila. tiež som sa strašne bála, no nakoniec to bolo v poriadku, tak pevne verím, že to tak bude aj u teba. Femibion papaj, Anopyrin by som asi papala tiež, s Ascorutinom však nemám skúsenosť.

Pozdravujem aj ostatné kočky. cmuk.

capenka
16. dub 2009

hlásím špinění přestalo.ale tajně ždibám anopyrin 50 mg denně není to moc,nebo ještě z té 50 mg žebych uděla 25mg, jsem zvědavá co vyřeším v Caru sice řekne že možná jedu brzo týden po menstruaci ale neva dřív radši než později

zulok
16. dub 2009

ahooojteeeeee

capenka...gratulujeeeeem k // nadhera...a pekne do seba supni anopyrin..urcite nim nic neskaziiis..drzte sa jeden druheho..musi to vyyjst..

Lenusske posiela Matusko maxipluvanec babatkovsky... aj s kuskom nezjedeneho keksika...verim,z e sa coskoro zadari
co to tu citam..ze tehulka a nepritazliva??? to ej co zahovadinu... tehulka je vzdy krasnunkaaaaaa 😀 horsie to bude po porode..ked sa nahodou vyhadzes tak ako ja..chichi.. 🙂

a poszdravujem vsetky mamulky...tehulkyyy.

Kappuska..Dominika je naadhernaaa 🙂

Cikytkaa..drzim palce pri porodeee

LEnocka.joj..esteze si neodpadla a nic sa ti enstalo..to aby si chodila uz s rozkladacou stolickou 😀

kell
16. dub 2009

Ahojky!

Lenusska u mě nic nového, poctivě dlabu antikoncepci a každý den si říkám, že pilulky mizí docela rychle, mám ještě na 14 dní, pak menses a dále děj se vůle Boží! Dneska už jsem začala baštít i Femibion 800 a Calibrum, chystám se vyzvednout si receptík na anopyrin a B12 a začnu s přípravami. Už se těším, jak příští měsíc rozjedeš těhu vlnu a já se pak ten další k Tobě přidám, abys na to nebyla sama!!! 😉

Capenka, potichounku gratuluji ahrozně moc moc držím palečky! Tfuj tfuj tfuj!!!

Holky mám dotaz! Vy, co jste měly trombózu, jak to bolí? Mě už dva dny bolí noha pod kolenem. tak jako kdybych ji měla unavenou z nějaké velké tůry! Připadám si jako hypochondr, ale vite jak ...! Díky za info!

Zrnik foto foto foto! Alespoň břuška, jak psala Lenocka!

Zulok, Matuško se božátko uplive!!!! 😀 😀 😀 😀

janulcek
16. dub 2009

ahojte baby.Tak dnes mi prišiel vysledok z genetiky-som heterozygot???je tu tiež niekto taky...?????Viete čo to premna znamena???Už som raz potratila.V popise mi prišlo že to nie akože nič strašne,len odporučili kys.listovu uživat aj pred planovanim a aj počas tehul...

margarita
17. dub 2009

capenka supeeeeer, tesim sa aj ja s tebou, zatial opatrne ale velmi 😀
lenoc aj my Ta zdravime 😉 aj kapp, zulok a pluvajuceho matuska
a lenusske a kell co najskor tie // zelame 😵

monajs
17. dub 2009

Ahoj holky,
tak jsem 13 den po ET a právě dorazila mrcha 😢 na testu / 😢

Janulcek - já mám taky heterozygot - mám za sebou 2 potraty a jedno biochemické těhu.Teď jsem si od prvního dne ET píchala Clexan.Ale bohužel se nepodařilo. 😢
Ještě máme 2 mrazáčky,tak snad.

capenka
17. dub 2009

ahoj holky ,byla jsem na gyndě nic není ještě vidět mám 3+1 ascorutin na to špinění mě se to nelíbí celý den nic až třeba jen štibec ráno,no a v úterý frčím do Caru ale beru 50mg anopyrinu,a jestli to zase nevyjde tak budu trvat na umělým na podzim,normál to nejde.

mabe
17. dub 2009

Ahoj holky, tak jeste mesic a budu mit vysledky z krve. Snad to brzo utece a bude to ok.

Capenko, drzim palecky. 😉

Ostatni holky taky drzim palecky. 🙂

kell
17. dub 2009

Ahoj Monajsku, je mi to moc líto, ani nevím co na to říct!!! 😢 😢 😢 Musíme pevně věřit, že se těch našich broučků jednou dočkáme! Posílám pofoukání na dušičku!!!

Capenko, co je to 3+1? těhu týdny? Ale ty se přece počítají od 1. dne MS, to máš asi až od Ovu, ne? To znamená, že jsi vlastně 5+1tt. Budu moc držet palečky, určitě to bude dobré!!!!

Mabe, tak to jsme na tom asi stejně, já sice nečekám na výsledky, ale taky to tak zhruba za měsíc u nás vypukne! Tak hodně štěstíčka!!!!!

mabe
17. dub 2009

Kell, tak snad nam to dopadne dobre a hura na to. Je to moje posledni vysetreni. 🙂

lenusska
17. dub 2009

Dakujem Vam za podporu 😵 😵 to ma vzdy tak povzbudii

mabe
18. dub 2009

Ahoj holky, tak uz bysme mohly rozjet dalsi tehu vlnu. Co rikate? 😉 Vy nejdriv a ja se pak k vam po kvetnu pridam. 😉

maova
19. dub 2009

Ahoj holky 🙂
Doufám, že těhulky se mají dobře, maminky si užívají miminka a snažilka budou brzy taky těhulky 🙂

Já mám za sebou první kontrolu po cerkláži a dopadla super 🙂 Mám velkou radost, ale stejně radši dál ležím. Čípek je uzavřený, steh drží, je asi v polovině a ani nad ním se nic neděje 🙂 Ani vak blan se neprovaluje, což je vždycky můj problém. Takže hurá, doufám, že to tak i dál vydrží 🙂 Teď mě sice občas břicho zabolí a dneska dopoledne jakoby v kříži, ale doufám, že to je normální 🙂 Zítra jdeme ještě na kontrolní utz, kvuli nějakým těm nespojeným obalům a jinak kontrola po 14ti dnech.

Mějte se krásně 🙂

lenoc
20. dub 2009

Ahojteeee!

Zuzik, skladacia stolička je super nápad, no neviem, či sa mi oplatí kupovať ju pri tom, ako "často" chodím teraz do obchodu.

Janulcek, ale musíš napísať heterozygot pre akú mutáciu - to, že si heterozygot znamená toľko, že si tú mutáciu zdedila po jednom z rodičov (ja som homozygot=mám to po oboch rodičoch). Ale tipujem, že asi MTHFR C..... Kyselina listová je dobrá a určite pomôže, no neviem, či by ešte aj niečo na nariedenie krvičky nebolo zlé.

Monajs, to mi je ľúto. ☹

Capenka, moc držím palčeky na zajtra, nech už vidno aspoň dutinku (mňa tu tá moja "dutinka" práve okopkáva 😵 )

Mao, super! Len tak ďalej!

Baby, musím vám povedať, že na to, že som ešte len 19tt, kedy niektoré tehule ešte ani necítia pohyby, tento drobec je riadny silák. Včera, keď sa mrvil, mi normálne párkrát taká vydutinka vyskočila na brušku. Normálne som nechápala. Ale bolo to zlaté. Zato dnes ráno ma budil už od šiestej, vždy kopal do toho boku, na ktorý som si ľahla, tak to už až také zlaté nebolo. 😠 😀 Ale aj tak ho ľúbim.
Včera u nás boli kamaráti a doniesli video zo 4D uzv ich bábatka (majú termín cca. mesac pred nami) a môj magel bol z toho taký unesený, že strašne chce ísť na 4D. Ja som doteraz aj chcela, ale v podstate mi to bolo jedno a on moc nechcel, no teraz je z toho úplne namäkko.

Krásny deň prajeme!!! A držte palce, nech ten náš drobček v stredu poriadne rozťahuje nôžky na veĺkom uzv.

lenoc
20. dub 2009

Zrnik, že sa nehanbíš! Že nepríťažlivá. Práve som vymákla čerstvé fotečky teba aj s bruškom a sú nááááááááááááádhernéééééééééééééé, až mi slzičky skoro vybehli. Napr. á, kde ťa malý pusinkuje na bruško je ozaj krásna. 😵

lenoc
20. dub 2009

Zrnik, že sa nehanbíš! Že nepríťažlivá. Práve som vymákla čerstvé fotečky teba aj s bruškom a sú nááááááááááááádhernéééééééééééééé, až mi slzičky skoro vybehli. Napr. á, kde ťa malý pusinkuje na bruško je ozaj krásna. 😵

A ešte som zabudla. držte palce aj, aby bolo všetko v poriadku - teda placenta a krčok.

jankageo
20. dub 2009

baby,mate niektora antifosfolipidovy syndrom?
Dnes mi to povedali na hematologii, no lekarka tam nebola a sestricka mi nevedela nic povedat.

kell
20. dub 2009

Zrnik, no Tobě to sluší!!! Jsi moc hezká a máš krááááásnééé břušenko!!!

lenusska
20. dub 2009

Zrniik Tebe to ale pristane 😉