Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lia
10. kvě 2009

gyndosa??ci hem??

bettynka222
10. kvě 2009

gyn.

andys004
10. kvě 2009

Lenoc tak si pěkně odpočiň,budeme na tebe myslet at jsi brzy doma,ale nejhlavnější je aby jste byly v pořádku ty i tvůj malý koblížek 😵 v bříšku.Držte se,opatrujte se a at jsou v té nemocnici na vás hodný a nezlobí vás 😉.

Cikyta malá je kráááááásná mooooooc gratuluji 😀, at vám krásně roste a dělá jen samou radost.

Emičko je hezké že jsi se na nás jukla moc na tebe myslíme a hlavně držíme vám oběma prstíky 😉.

Opět se omlouvám že nereaguji i na ostatní,ale vážně nestíhám dočíst jsem zkrátka ostuda 😠 .Mějte se všichni krásně a opatrujte se pa pa pa 😀 😀 😀.

avaka
10. kvě 2009

Lius,ahoj
no taketo stresy,co si mala...na nervy..hlavne ze je vsetko o.k a babatku sa dari,hlavne sa nestresuj... 😉
Ja teraz pestujem v sebe dalsiu nadej,stimulujem na 4.ivf,dufam,ze uz posledne...my uz mame komplet asi vsetky vysetrenia (okrem hemato),tak dufam...Inak v GF sme boli len na tom 1.ivf,potom FC a teraz uz ideme skusit do Ciech
Vam sa to podarilo prirodzene?Viem,ze si si ten 1x zazila svoje.. 😔

w_h
11. kvě 2009

ahoj holky.
uz jsem tu zase dlouho nebyla, tak vas budu muset docist.
zaregistrovala jsem hlavne emicku a beatku. beatka je opravdu malinka, ale snad to zvladne, kdyz mela pres pul kila, tak ma sanci. zensky jsou bojovnice. drzim moc palce.

ja jsem ted v 6. tydnu, porad jsem nekoho uhanela, jestli si mam pichat fraxik (mthfr 677t homozygot) a naprosta vetsina rovnou rekla ne, staci kyselina listova. a kdyz jsem se ptala na femibion - nee, to jsou zbytecne vyhozeny penize.
ptala jsem se vsech moznych odborniku, kazdej rekl, no, ze si fraxik pichat muzu , ale nikdo ho primo nedoporucil, hematolozka mi rovnou rekla, ze je to zbytecny.
jedinej doktor koucky na porodnice.cz doporucuje femibion, ze je pro nas (defekt mthfr) primo vyrabeny a ze tim mam vyresenej moznej neuspech u minuleho tehotenstvi (afetalni vejce)
tak teda kupuju ajim femibion 800 a verim mu, ale prece jen mi furt vrta hlavou ten fraxik (podle doktora kouckeho spise zbytecny , ale voli se individualni pristup a neni u nas ani v evrope jednoznacne doporuceni)
a taky to, ze kdyz je femibion primo pro zeny s mthfr, proc se jim treba nedava na predpis?! hmm
no, nakonec jsem mluvila jeste s mym gynekologem, rikal, ze fraxik asi nemusim, ale at si ho teda nakonec picham, tak jsem si ho napsala a picham, jsem klidnejsi, ale zase si rikam, jestli to teda neni zbytecny, ale nechci zazit dalsi kyretaz

k tomu bych mela na vas jeden dotaz, nebo dva?
kdyz si pichate fraxík nebo neco podobnyho - kontrolujou vas pravidelne na hematologii (d-dimery? antiXa?)? muzete sportovat? kolo, volejbal, brusle...
a vy kdo mate mutaci jako ja (mthfr 677t homozygot) berete LMWH cely tehotenství? nebo jen prvni a treti trimestr?

dneska jdu na sono, tak pak dam vedet.
diky za odpovedi.
pekny den.
a ja jdu na to cteni.

zuzana030
11. kvě 2009

w-h
ano, kontrolujú...ja som chodila 1*mesačne na odbery k hema...gynekológ nemôže predpísať fraxi a nie je ani voľne predajný, len na rrecept od hema
a radšej si pichaj, neuškodíš tým a hlavne radšej niečo urobiš aby dobre bolo, akoby si neurobila a potom by sisi vyčítala, môj názor teda...držím palce, aby vše dobre dopadlo

lia
11. kvě 2009

w-h,aj ja mam tu istu diagnozu a picham fragmin.lepsie neriskovat 😉
mne tiez kazal kupit lekar femibion,tak som ho kupila,uz som mala doma aj maternu,aj calibrum baby a zacala som teda femibion,minuly tt mi zas hemat. povedala,ze mam ostat pri kyseline list. a calibrume 🙄
to je hrozne,kazdy lekar ma iny nazor 😠
kazdy mesiac chodim na kontroly

w_h
11. kvě 2009

zuzana a lia:
holky zatim moc dekuju za odpovedi, asi jsem udelala dobre, ze jsem zaccala pichat, uvidime, mozna by to dopadlo dobre i bez toho, ale prave - nechci riskovat
vetsinou fraxi napisou, az kdyz se nepodari dve tri tehotenstvi, ale kdyz mam moznost...
hlavne uvidime na tom sonu, jestli se dari, nebo ne
ozvu se, az budu vedet vic
diky
mejte se 🙂

lia
11. kvě 2009

tak ja nechapem preco ja jedina tu mam fragmin,staci mi to?? ☹

w_h
11. kvě 2009

lia: fragmin je to samy, co fraxik nebo clexane, ale asi to vyrabi jina firma, mozna to ma nakou trosku jinou pomocnou slozku, ale ucinek to ma stejnej, bud v klidu! 😉

andys004
11. kvě 2009

W_h tak to moc gratuluji a držím pěstičky 😵 at to tentokrát vyjde a pokud máš injekce tak to je dobře a zkrátka vyjít to MUSÍ.Já mám to samé co ty akorát heterozygot což je lepší než máš ty a přesto si hned od začátku píchám Fraxiparin 0,3ml a papám femibion.Fraxiparín mi předepisuje můj gyn.dr a kontrolní odběr mi dělal zatím jen jednou a to jen na srážlivost,říkal že je to tak malá dávka že je to bezpečné.V předchozím těhu mi to dělala domácí péče a to vždy jednou za měsíc ale taky jen na srážlivost jinak nic jiného.Poprvé na hematologii jsem byla až po porodu tam mi udělaly kontrolní odběry pak jsem tam šla na kontrolu a dál nic.Ted když jsem zjistila že jsem těhotná tak jsem se tam objednala protože jsem si myslela že fraxík mi budou předepisovat oni ,ale to jsem se sakra spletla.Byla jsem přímo u paní primářka byla velice příjemná 😠 😠 doslova zralá na pěst její odpověď byla taková že kdyby měla předepisovat fraxík každé těhotné tak by jí brzy zavřely protože by překročila limity a at mi to předepisuje můj.gyn.dr.takže tímto skončila moje návštěva na hematologii a nevím zda tam ještě někdy v budoucnu půjdu.Ještě než jsem otěhotněla tak jsem také poslala dotaz na porodnici .cz dr.koucký a dle něho také postačí femibion a není třeba fraxiparin.Naštěstí můj gyn.dr. je zlatíčko a přes spoustu problémů a na jeho riziko že nakonec mu to pojišťovna neproplatí tak i přesto mi ho předepisuje a budu ho mít až do konce šestinedělí.Tak ti přeji at máš všechno v pohodě 😉

lia
11. kvě 2009

akurat som volala na hemat.,lebo este neboli vysledky homocysteinov vo stvrtok a sestr.mi povedala,ze to mam zvysene,ze mam zavolat za 10 min ☹
co sa robi ked sa to zvysuje??

w_h
11. kvě 2009

andys:
diky za pesticky, snad to klapne.
jak jsem byla na kyretazi, tak jen jeden mladej doktor rekl, ze jsem si to mela pichat od zacatku, proc si to nepicham a ja rikala, ze hematolozka rekla, at prestanu, ze to je zbytecny. tak mi rikal, at odpriste picham od zacatku.
oni jsou doktori hodne opatrny, ja si to zatim napisu sama a uvidim, jak to bude dal.
jdu se pripravit na to sono, uff, zacinam bejt nervozni.
ahoj a diky.
🙂

w_h
11. kvě 2009

lia:
mas vyssi homocystein nebo srazlivost?

lia
11. kvě 2009

asi homocystein,mala som volat za vysledok dnes,lebo este nebol spolu s ostatnymi vo stvrtok

lia
11. kvě 2009

co znamena zvysen&y homocystein??

andys004
11. kvě 2009

W_h to je pravda co doktor to jiný názor ale na druhou stranu by měl koukat na dobro pacienta.Je fajn že máš tu možnost si to napsat sama aspoň budeš vědět že jsi pro to udělala maximum a uvidíš bude to dobré.

Lia hlavní je že jsi pod kontrolou a doktoři si s tím poradí.S homocysteinem ti neporadím nevím nemá zkušenost 😕.
Já mám taky nervy a ☹ to už nějaký ten den trvá,prcek pořád nekope lenoch jeden snad je to v pořádku.Před chvilkou jsem si volala na výsledy z tripel testů a stále nejsou tak nevím co si mám o tom myslet 😖 už to bude tři týdny a pořád nic já se z toho snad zblázním mám si zavolat ve středu😠.

lia
11. kvě 2009

andys,nestresuj,mozno to je temperamentne dievca a kopka len tak symbolicky,aby ta nevystrasila 😉

andys004
11. kvě 2009

Lia kéž by jsi měla pravdu.Někdy si říkám že se tam něco hnulo a začnu se na to soustředit a nic.Při Tobíkovi jsem pohyby cítila už v 16tt a i když to bylo poprvé tak jsem si byla 100% jistá že je to ono, ted bych už měla vědět co očekávat a stále si nejsem jistá někdy si říkám že jo,ale pak je pár dní klid tak moje předchozí jistota je zase pryč no jsem já normální no nejsem já vím 😠 .Jinak můj veliký nos mi říká že to bude kluk a tak nějak s tím počítám,kdyby to byla holka to by mě vážně překvapilo.Jinak at je to co chce hlavně at je to zdravé to je to nejdůležitější,ale jsem hrozně zvědavá 😕 už abych to věděla.

tanity
11. kvě 2009

lius, ja mam fragmin cele tehu...je to tiez nizkomolekulovy heparin ( LWMH), v podstate to iste, co clexane a fraxiparin, len rozdiel je v tom, ze jediny fragmin ma odskusane a odtestovane ucinky na tehotnych zenach. takto mi to vysvetlila moja hemtologicka, ze ten fraxik a clex sa predpisuje netehotnym, kedze nebol odskusany na tehulach, ale ze sa taktiez predpisuje tehulkam, len to nie je akoze na papieri a certifikate-jedine fragmin to ma odskusane na tehulach...tak sa nemusis bat, je to praveze vhodny LWMH, aj ked nevravim, ze tie ostatne nie su... 😉 urcite su, ved kolke z nas si to cele tehu pichali...ja mam fragmin, som s nim spokojna, mame s nim dobre vyslkedky ddimerov a aj antixu, som stale na tej istej davke....nebojaj, budes ok 😉 drz sa.

w_h, krasne 🙂 len sa drzte 🙂 a myslim, ze si urobila lepsie, podla mna neuskodi, len moze pomoct....moja hematologicka vravi, ze ona predpisuje vsetkym zenam, ktore potratili, LWMH, aj tym co maju MTHFR najslabsiu formu heterozygot...a ze este nemala zenu, ktora by zasa o babatko prisla....verim jej 😉 ja som prisla o bababtka 3x a teraz sa drzime...zeby to naozaj bolo tym fragminom? ani ona sama mi nevie dat 100% odpoved, len mi vravi, ze som dalsia, u ktorej to zatial nejak vychadza a som na LWMH...tak sa drz a kontroly su nutne...najprv sopm chodila kazde 2tt, potom 3tt, teraz mam zasa dobre vysledky tak ma dala o 4tt..ale je to rozne, ona rozhoduje podla vysledkov 😉

drzte sa vsetky babule xxx

tanity
11. kvě 2009

juuj a este som si precitala, ze cikytka ma dievcatko 🙂 tak vsetko dobre obom dievcatam, hlavne vela vela zdravicka 😵 😵 😵 drzte sa xxx

a lenocka, ty sa drz v nemocnici, velmi na vas budem mysliet a drzat palce, som rada, ze lekar je taky starostlivy a nezanedba nic 😉 a chlapcek 😀 😀 😀 tak gratulujem!!! vidis, asi to chlpate brusko vychadza 😀 😀 😀 drzte sa obaja xxx

111zabka
11. kvě 2009

Ahojte neviete ake maju byt hodnoty na fibrinogen a dimery ked sa robia hemokoagulacnom vysetreni?

w_h
11. kvě 2009

ahoj holky, tak jsem zpet
bylo tam embryjko i se srdickem, vyzvedla jsem v lekarne dalsi fraxik a holt budem pichat a sledovat
nechce se mi tomu verit, juchuuu 🙂

tanity - diky za podporu a za odpovedi, tvoje hematolozka je fajn, tak jsem rada, ze jsem zacala 😉

lia - zvyseny homocystein se uklada ve stene cev, ty se tim zuzujou a pak z toho muze byt infarkt nebo mrtvice - samozrejme ne hned, proto se ma brat listovka, anizuje hladinu a tomu ukladani by mela zabranit

andys - neboj, budou i pohyby, nejsou az nak kolem 20 t.? budu to muset prostudovat, ale pro me je to jeste daleko, ted mam prvni metu 12. t. 😉

lia
11. kvě 2009

tanity,dakujem velmi pekne za odpoved
aj ja ti drzim silno palce,ty si si presla o moc horsie veci 😔 az sa mi slzy tlacia 😔

kell
11. kvě 2009

Zabka: Fibrinogen 2-4 g/l, a d -dimery 1-5 g/l.

zulok
12. kvě 2009

W_h obrovskaaaaaaaaaaaaaaaaaaa gratulaaaaaaaaaaaaaciaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 😀 😀

ob.soklina
12. kvě 2009

Krásné dobré ránko holky, pořád sem na Vás chodím koukat a číst příspěvky. Moc mi pomáháte. 🙂
Moc moc gratuluji všem novým těhulkám a držím pěstičky.
Já stále čekám na 19. kdy hematoložka rozhodne jestli můžu na IVF. Chchi se zeptat máte některá zkušenosti s hematologií v Brně Bohunicích??????
Děkuji

margarita
12. kvě 2009

w_h suppppeeeeeeer 😀 tak sa drzte, myslim na vas (aj na ostatne, pochopitelne 😉 )

mima263
12. kvě 2009

ahojte, dnes som sa dozvedela výsledky z hematológie.

vrodený trombofilný stav FVL heterozygot
potromb. stav - zvýšené PT, pozit. D-d, pokles PS

nenájde sa dobrá duša, ktorá mi trošku vysvetlí tie skratky? -hlavne tie posledné

kell
12. kvě 2009

Ahoj mima263,
to mě mrzí, že patříš mezi nás, ale věř, že s námi Ti tu bude dobře a všechno se brzy v dobré obrátí 😉.
FVL- by měla být mutace von Willebrandova faktoru V čili Leidenská mutace-naštěstí "jen" ta poloviční. Předpokládám, že potromb. stav je stav po tromboze? zvýšené PT znamená hodnotu Quicka-INR-jednotky nebo se udává taky v procentech. Je to základní test sloužící k monitorování antikoagulační léčby nebo také k zjištění jak rychle se Ti bez léčby sráží krev, normální hodnoty jsou od 0,8-1,2 INR. Pozitivní D-dimery jsou vlastně taky ukázkou zvýšené srážlivosti krve a nakonec nižší hodnoty PS - protein S - více méně je lepší nižší hodnota než vyšší! Tzn, že čím vyšší PS tím zase vyšší srážlivost! Ono se to nakonec vykompenzuje ostatími zvýšenými faktory! Pochopit celou koagulaci se mi ještě nepodařilo - je to hrozně složité - jeden faktor závisí na druhém atd., tak doufám, že aspoň trochu Ti to pomohlo 😵.

w-h skvělé zprávy! Mám radost! Další pozitiva! ale nasadila jsi mi docela brouka do hlavy s těmi injekcemi. já se tentokrát budu muset spolehnout na ten anopyrin, nic jiného mi nezbyde, na základě výsledků homocysteinu a agregace trombocytů mi ho Dr. nechce napsat, prý je to zbytečné! Anopyrin jsem horko těžko vybojovala, tak jsem ráda, že ho mám. Začala jsem uvažovat, že si zajdu u nás v práci za holkama do ambulance ať mi předepíšoiu alespoň ten nejslabší clexane. Minule jsem měla 0,6, ale bohužel nemůžu posoudit, zda splnil účel, jelikož to bylo mimoděložní a předtím jsem potrtila bez léčby 2x. Tak teď fakt nevím! 😒 , ach jo! No, ale nebudu předbíhat, nejdřív budu muset ještě otěhotnět, že 😕 😕 😕

mooc zdravím Emicku, Beátku a ostatní spolubojovnice!