Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

emicka1
20. čer 2009

Ahoj holky,tak už se konečně hlásím ,po dlouhé době 😅
Dneska jedeme za Beátkou,tak se vám odpol. pochlubím,jak nám zase vyrostla 😀 Včera večer měla 1290g 😀
Všechny vás moc zdravím,a pomalu vás zase začnu dočítat 😵 😵 😵
Papa

lenka_66
20. čer 2009

ahojte,
vcera som bola za porodnickou.prietoky ukazkove,krcok 2cm,dr.vravela ze taky mesiac by to malo este vydrzat.no a robime uz stojku a mame 2200g.

lenoc ,dakujem.mna zvykne pobolievat lonova kost , vtedy len lah pomaha.no a bedrove klby skoda reci.tiez len doma polihujem.ty mas tiez krasne tt.pomaly to ide do ciela 😉 .myslim ze ak by bolo nieco na hemat.zle tak ti to oznami a meni liecbu.zrnik este 2v1.

kell, nech sa vydari dovca.

emicka,krasne bojujete.zelam len to najlepsie.

mao,aj ked nepiseme stale vas mame v hlave .drzte sa.

zulok
20. čer 2009

ahoojte

EMICKAA..kraasne spravy..len tak daleeej.taaak sa z vas tesiiiiiiiiiiiiiiim 😀 😀 😀

LENOCKA...ak si pamatas..aj mne sa vsetko zvysovalo..ale ja somm mala leukocyty... vysoko nad hranicou..a vsetko pekne doapdlo..nakoniec klesli do normy...ono v tehulkovani su tie normy vyssie ako bezne...
joj..len sa nam pekne drzte..uz amte rkasny 28tt 😀 😀 😀 a Simonko je kraasne menooo

Liuska..ak je vsetko vporiadku. lezat nemusis..mam kamosku s trombofiliou.co v tehulkovani existovala normalne.chodila po obchodoch..s kamoskami...ale trosku zvolnila tempo..
ono ta mozno splasilo to, ze tu mame vkuse daky problem...a tak to vyzera, ze sme vsetky lezali.. 😉
ale nieze pojdes teraz behat maraton... 😵

LENKA>.ratulujem k ukazkovej kontroleee.. no sikuliatka naseeee... 😀

margarita
20. čer 2009

tesim sa, ze nase tehulky sa krasne drzia a ze aj Emickina Beatka poslucha a krasne pribera a silnie, len tak dalej 😉
myslim na vas a citam, hoci uz tak casto nepisem...len aby ste vedeli 😎

tanity
20. čer 2009

sokli,
takze dvoch malych 😵 tak tfuj tfuj tfuj nech sa obaja krasne uhniezdia a nech ti v pondelok povedia krasnu spravu, ze hcg je az do vysin 😀
a sokli, praveze pri tromboze je dolezite chodit, chodit a chodit...polihavanie a nepohyb praveze skodia...cize asi ked lezis, skor by som povedala, ze tu pancuchu hej 😖 ale spytaj sa svojej lekarky, ok? a skus aspon trosku chodit na prechadzky, ked sa budes citit, ale samozrejme sa porozpravaj s lekarkou, ja len vravim, co mne kazala hematologicka aj gynekolog-ze pekne dlhe prechadzky 😉 a s tou diagnozou asi musime jednosucho zit...ale bojim sa hned, ako citim nejake pocity v tej lavej nohe, teraz napr. v tom poslednom trimestri sa mi na lavej nohe dost zvyraznili zily...som take predtym nemala a teraz normalka varixy ☹ esteticky by mi to nevadilo, ale skor z toho lekarskeho a zdravotneho hladiska dumam 😖 ale co, tebe hlavne vela stastia v pondelok 😵

lenocka, krasne pokracujete aj s chlapcekom 😵 drzte sa xxx

emicka, beatka je bojovnicka 😵 len nech dalej krasne pribera a rastie, krasavica mala 😵

liuska, ja som tiez nikdy nelezala, aj ked som PN od zaciatku, praveze mi lekar naordinoval kvoli tej trombke prechadzky....ale neprehanat, prosto ako sa citis 😉

lenka krasne sa drzite 😀 mne minule lekar uz zahlasil, ze krcok 2cm a ze to vidi na taky 37-38tt, takze to by znamenalo o tt dva rodit 😨 ani sa mi verit nechce, ze naozaj uz budeme mat naseho chalpceka s nami...jaaaj, ja sa aj bojim dievcata, aj sa strasne tesim...ale tesim viac 😀

margi, a tebe som chcela, ja som sa ti ani nepodakovala za trombotabulku...prepac mi prosim a dakujem 😵 😵 😵 dnes som ju objavila v poste, ale neviem preco mi to hodilo do spamu, preto som si ju skor nevsimla...ale super je, vdaka xxx

maovka xxx

pekny vikend dievcata xxx

ob.soklina
20. čer 2009

Tanity doufám, že dojdu k tomu, že budu moc bez problémů chodit, ted se mi do toho všeho zapletl OHSS, ve středu mi D řekla že je v počátečním stavu, ale myslím, že se to moc nezpravuje. No snad to do pondělí mám. Jo jo o varixech mi nemluv já na nohách nemám vůbec nic, ale po druhé tromboze se mi udělali pletence žil na podbříšku, tak uvidíme jak to zvládne jestli budu těhu. Žádný dr. mi zatím neřekl co se může stát že to budeme řešit časem. No nic nemůže být jednoduché. ☹
uvidíš že to bude taky dobrý ty tvoje varixy - MUSÍ !!!!!!!!!! a děkuji moc v pondělí dám vědět jak to se mnou vypadá.

Přeji Vám všem krásný zbytek neděle a držím pěstičky v jakémkoliv boji 🙂

bettynka222
20. čer 2009

mao myslime na teba vsetky a stale. drz sa nam

tanity to je super, ze uz len dva tyzdne. mozno to tak aj bude lepsie pre teba, ked si mala tu trombozu, predsa len ten posledny mesiac je najzatazujucejsi.

velka vdaka margaritke, tabulku som pozerala uz davno, ale zabudla som podakovat 😝

lenusky drzte sa, nech len babatka pekne rastu 😵

ach baby, ste tu same tehulky...keby uz aj nam povolili snazilkovanie. planuju nam povolit koniec septembra...ale imuno to chce zatrhnut do konca roka....to by to bol presne rok, co sme chceli babatko...dva potraty a rok je fuc...je to take divne. ale ved vy to vsetky doverne poznate...a zazili ste horsie veci,t akze vam sa moze diat uz len vsetko dobre 🙂

tanity
21. čer 2009

sokli vdaka a na zajta veeeela stastia xxx

betty, ja silno verim, ze ti tie mesiace do septembra zbehnu skoro....ja viem, ze to ked nemozes snazilkovat, je strasne tazke, lebo tuzba je velka, ale je tu ten hnusny zakaz...ale vydrz a bude dobre...veruze to pozname, ja som tie ich zakazy neznasala, ale presli rychlo a potom ta doba snazilkovania bola super 😵

zrnik1
21. čer 2009

Tanity ty uz koncis??
Ja budem asi tajat az do konca..

poleva
21. čer 2009

pichala som cely menzes fraxik a nedostala som menstruaciu, porazi ma
a nesnazilkovali sme , moze to byt injekciami ze nemam ?

zrnik1
21. čer 2009

To znamena, ze budes rodit asi vtedy, ked ja 😉
Myslim na teba 😉 , ale neviem, ako to bude pri tych kontrakciach...

zrnik1
21. čer 2009

Poleva neviem poradit, lebo picham len cez tehu.

poleva
21. čer 2009

joj na nervy som z toho

zrnik1
21. čer 2009

Ukludni sa a nechaj to na odbornikov. 😉

lenka_66
21. čer 2009

ahojte,

poleva ,tiez neviem.no nebude to stres? skoc radsej kupit testik 😉 .

zrnik, tak ako?

zrnik1
21. čer 2009

Lenka uz ani chodit neviem, inak v pohodicke...
vytesujem sa z novych veci...z kociaru a malickych veciiii.
Velmi sa tesim, ale aj bojim.

A ty ako?

zrnik1
21. čer 2009

Chodim na monitory do novej nemocnice, aj zajtra idem.Zatial OK.
Neviem u koho budem rodit, nechavam to na nahodu.
Hoppan mi povedal, ze berie 400eur, takze on asi nie 😅 .
Uvidime, kto bude mat sluzbu...

mucilienka
21. čer 2009

ahojte koculky,

aj ja patrim medzi trombofilky, hoci sem teraz nechodim... zacala som pichat Fraxiparine - 0,3 od 23tt, lebo sa mi trosku zdvihol quick (na 0,27)... chcem sa vas opytat, kam si to pichate? ja som zacala do noh - po bokoch, lebo na rukach sa mi robia hrozitanske modriny, a do brucha sa bojim, no zacinam mat aj tam - na nohach modriny, a hlavne bolestive miesta vpichu - take tvrde kopceky, mate to aj vy? robim volaco zle?

zrnik1
21. čer 2009

Ahoj Muci,
ja si kazdu injekcie pripravim tak, ze si vzduch vytlacim, poklopem po injekcii a bubliny vytlacim a potom mi manzel pichne do brucha.Je to super pohodicka, vobec to neboli a za celych skoro 9 mesiacov sa mi neurobila ani jedna vacsia modrina.
Picha mi len do brucha.

mucilienka
21. čer 2009

zrnik, aj ja vytlacam vzduch, ale do brucha sa bojim a moj manzel je tiez taky prdolo, ze by skorej odpadol, ako by ma pichol... nemusia byt v chladnicke, vsak?

zrnik1
21. čer 2009

Nemusia.
U nas som prdolo ja, takze preto picha manzel. 😅
Neboj sa do brucha.Fakt je to poho. Manzel picha uplne pod kozu, plytko...

lenka_66
21. čer 2009

muculienka , tak isto picham ako zrnik .ja od zaciatku juna do pleca.

zrnik, stale mam pocit ze drobec vypadne von.moj obodak je v poslednom case divny ,tak som si pocas pobytu v nemocke vybavila dr.sice som sa nepytala kolko berie a ani neviem ako sa spytat.no pocitam tych 150-200e.to za 400 rodi miesto teba ci co?

lenka_66
21. čer 2009

muculienka, brucho je v podtsate bez bolesti. to plece strasne stipe , aj drahemu pri tom stale vynadam.chuda moje on sa snazi a ja takto. lenze na bruchu uz sa neda vobec spravit riasa.

zrnik1
21. čer 2009

Lenka nie nerodi, ale zavolam a hned pride.Ale na to nemam a on povedal, ze nemoze ist lacnejsie, lebo ma aj ambulanciu a v pripade, ze by to bolo v case jeho ordinacnych hodin, vsetko necha tak a ide za mnou.
Dufam, ze bude mat sluzbu niekto normalny...

Ty si si koho vybavila...rodis v novej nemocke???
Mne odporucil Rosakovu, Murina alebo nejakeho Holovaca, alebo take nejake meno...

lenka_66
21. čer 2009

nie ja idem do starej.dr. toporcerova ona ma vlastne poslala na hematologiu ked som chodila do CAR.na novorodeneckom mam kamosku sestricku tak som sa jej pytala kto je aky ( kedze je pri porodoch tak vidi dost) dala mi 2 mena a jedno z toho bola ta moja z Car. tak nie je co riesit.nebola by som mozno ani objednavala , no ten moj obvodak - hruza co robi.bola som na poradni 11.6. a dalsiu mi dal na 9.7. a to na zaciatku sam tvrdil ze ako rizikovka budem cele tehu 2x mesacne chodit na poradnu.usg ani nepamatam kedy robil.
v teme nova nemocnica som citala ze murin ma 2tyzdne dovolenky v juli.

lenka_66
21. čer 2009

jooj zrnik este som ti chcela.posledne na hematologii mi vraveli ze dr. ide na kongres a bude tam az po 20.7. tak si potom radsej zavolaj ( mozno ti aj sestricky z oddelenia brnknu) , aby si sa tam po porode zbytocne nevlacila.

mucilienka
21. čer 2009

som sa musela odmlcat, prisla ku nam navsteva, ale este mi neda nevratit sa...

ja som si to dnes pichla do nohy - zasa tak zboku a zasa modrina, a tvrdy hrbolcek.. doteraz mi to nerobila az teraz - mam nove balenie fraxikov, tak neviem, ci je tam enjaky zadrhel, alebo co.... ja sa do brucha velmi bojim... vsak urcite tam je tooooolko tuku, ze by som sa k malickemu babatko neprepichla, ale aj tak... tusim sa budem musiet poradit so sestrickou s hematologie...

kocky a co nohy, bolievaju vas? mna posledny tyzden zacali, ale neskutocne....

margarita
21. čer 2009

mucilienka, ahoooj, neboj - my si ta stale pamatame - teda ja urcite 😉
k tomu pichaniu, ja som mala Fraxi az od 36tt (dovtedy len anopyrin), tak si vies predstavit ako mi bolo sa pichat do takeho brucha, ked predtym 8 mesiacov nic 😠
nastastie moj muz je multifunkcny a celkom ho bavilo pichat mi tie injekcie cele 4 tyzdne az do porodu.
Zasadne len do brucha, striedali sme strany a tak zboku sikmo pod rebra som vzdy este mala peknu riasu...tiez som mala nervy, ze ci neprepichneme az k babu 😀 ale nie, nepodarilo sa 😀 😀 😀
Tak len zelam vela odvahy, ja som sa sama pichnut nevedela...a mm ani ten vzduch nevytlacal a dalo sa, sem tam to stipalo ale v pohode.
Po porode v nemocke mi sestricky pichali par dni do ramena, a to len bola bolest - brucho je proti tomu uplne nic 😉

nohy ma bolievali tiez, vraj to je aj z toho, ze Ti babo tlaci na malu panvu a tam tie cievy doln.koncatin a je to normalne...casto treba ich vykladat, ked sa da...

zrnik s lenkou a s tanity - vy uz to mate za par 😀 tak nech koniec dobry, vsetko dobre.
a nezabudnite mi poslat presne udaje o vasich drobcekoch potom do tabulky 😉

zulok
22. čer 2009

MUCILIENKA jeeej ahooj a ja som tu pred par tyzdnami patrala, ze kde si??? konecne si sa ukazala..super, ze vsetko vporiadku..nohy aj mna bolievali...

tehulkyy..drzte saaa...a kontroly nech dobre dopadnu..papa

zulok
22. čer 2009

a ako sa ma omladinka babatkovskaa??? 🙂 mamulky pochvalte saaa 😀