Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
19. srp 2009

malému nunikovi veeeeeeellllllaaaaaaaaa stastia a zdravia...... 😲

bettynka222
19. srp 2009

zdravim na svete male nuniciatko 😵

rikuska ☹

lius to znie ako z kovbojky 😀 a preco ti vlastne vynadal? 😕

lia
20. srp 2009

betty,ze preco mam prepazku v nose 😅 😀 no pako 😀
ja som vedela co ma caka na stastie,inak by som asi s placom odisla,ale takto mi to bolo strasne smiesne 😀 😀
keby si videla co so mnou stvaral 😅 s tymi zelezami,tak necitlivo robil,ze ma hrdlo skrabe z toho 😠

w_h
20. srp 2009

núnik: gratulace 🙂

my uz mame po vsech vysetrenich, amnio, echo, ´velky´ sono
uz citim i pohyby, coz je docela fajn
tak snad to bude ok
jeste zitra na oGTT - fuuuj, blee

a kde jsou vsechny tehule a mamky? asi zalezly nekde pod stromem ve stinu, co?
ja se pres den ucim a odpoledne jedem vetsinou k nasim do bazenu

tak pekny zbytek prazdnin 🙂 😉 😎

rikuska21
20. srp 2009

Tanity,dakujem pekne, ja verim ze sa to teraz zadari, idem na prve ivf, tak snad

Nunik, gratulujem, a velmi vam to vsetkym prajen tiez,

zulok
20. srp 2009

NUNIIIK..velka gratulaaciaaaa..uzasneeee 😀

W_h super, ze uz svetky vysetrenia za tebou..tak drzimpalce na vysledky,, nech si to uz konecne mozes zacat aj uzivat,,

Lia, no aspon,ze ta to pobavilo..no a ako sa citis, ze to aspon trochu lepsie??

lia
20. srp 2009

tak ukludnilo ma to,ze to je alergia a tie pupaky boli....hhhmmm,nesmejte sa... 😀 ....chutove pohariky 😀 😀 😀

cukor
20. srp 2009

nooo liuška ....tak sme sa aj my dozvedeli niečo nové....

cukor
20. srp 2009

no dnes večer je to tu bieda............nič,nikto? ☹

bettynka222
20. srp 2009

lia 😀 😀 😀 tehu demencia asi silnie 😀 moja ty si taka zlata....ja si toto asi niekam zapisem, aby sme na to raz mohli spominat ked sa aj s juliet stretneme 😀

lia
20. srp 2009

veru betty 🙄 osprostievam a to este nie som ani md 😀
betty,noooo super,ze si ma budes pamatat ako tehu dementnu 😀

misovicovap
20. srp 2009

ahoooj. tak dnes mi došla kniha s Mojžišovej metódou tak som zvedavá či to pomôže poctivo budem cvičiť a idem si objednať zelený jačmen na pitie a nejaké tablety z riasy no tak uvidíme poradila mi to známa jej to pomáha

lia
20. srp 2009

aj ja som mala tie riasy inak miso,mozno aj tie nam pomohli,neviem

misovicovap
20. srp 2009

fíha no tak vidíš možno aj to no som zvedavá čo to urobí. už aby to vyšlo neviem sa dočkať no len veriť a cvičiť a piť a papať 🙂

lia
20. srp 2009

veru,to je dobre ,ze mas tie cvicenia 😉

misovicovap
20. srp 2009

tak idem ja pekne spinkať ráno chcem vstať zavčasu a zacvičiť no hádam vstanem 😀 dorú nôcku a držkajte sa

veselinka
21. srp 2009

Jupí, další miminko na světě. Nuník- veliká gratulace, hlavně zdravíčko a štěstíčko.
Tanity - malej je opravdu kouzelnej 😵
Tak teď je na řadě tuším Lenoc, držíme pěstičky

tromboska
21. srp 2009

caute Trombosky,
...no ako Vy to robite??? 😎

V kazdom pripade GRATULUJEEEEEEEEEEM 🙂

mima11
21. srp 2009

Ahojte!!!
Nunik, veľká gratulácia, prajem hlavne veľa zdravíčka!!!

Pekne sa to tu rozrastá, dúfam, že to bude pokračovať a všetky babuľky z témy trombofílie budú tehotné a hlavne budú mať zdravé detičky!!!

želám nám to všetkým, veľmi!!!

bettynka222
21. srp 2009

lia 😀 inak s tymi poharikmi to bolo fakt zlate...neboj, coskoro si ty budes zapisovat moje tehu vyciny 😀

misovicovap ale nie z ebudes len cvicit..k tomu potrebujes aj mobilizacia. skus pozriet do temy o mojziske, tam baby o tom tuism pisali. tie mobilizacia su totiz velmi dolezite

mima, tromboska ahooooooooj 😎

lenoc
21. srp 2009

Ahoj trombokamošky!!!

Rikuška, posielam pohladenie, muselo to byť hrozné mať choré dieťatko a nakoniec prehrať boj s tou hnusnou chorobou... ☹
Tiež si myslím, že keď lekári vravia pichať, tak pichaj, nič tým nestratíš. Je tu viacero báb, ktoré vedia, že majú vrodenú trombofíliu, sú po 2 či viacerých potratoch a lekári im nechcú predpísať injekcie. Tak keď tebe chcú, treba to využiť!

Včera bol drahý na "veľký" nákup, polovicu vecí tam buď nemali alebo mali ale škaredé či ružové 😝. Tak ale aspoň niečo doniesol, zvyšok dokúpime alebo objednám cez net. Hlavne sa ale teším, že sme postíhali včera kopu iných vecí, hlavne objednať kočík a bola som aj na kontrole, vraj krčok je už trochu kratší, ale veď v mojom tt je to už ok. Na CTG sme počuli srdiečko nášho špunta (aj drahý s neterou to počuli až do čakárne 😵 ). Budúci štvrtok ďalšia kontrola a bude aj uzv, tak už sa teším... 😵 😵

Nunik, gratulujem k nuničiatku Adamkovi, nech ste len zdraví. 🙂

Liuška, prepáč, ale na tom sa nedá nesmiať. 😀 Si taká zlatá. 😀

W_h, teším sa, že je u vás všetko v poriadku. Neboj, glukózový test je určite oproti strachu po amnio len malina. Mne osobne to celkom chutilo. Horšie bolo len to, že mi to saestrička zarobila do 7dl vody,tak toho bolo veľa a po dvoch hodinách som skoro odpadla, keď som sa na ošetrovňu išla dať pichnúť. (robili mi to v nemocke a tam pichajú do prsta nie raz, ale až trikrát, po hodine, dvoch a troch.)
Ach jaj, bazénik 😵 Celkom maličký by mi stačil..... ☹ no, asi nie, takej veľrybe 😀
Na čo sa pripravuješ, keď sa tooooľko učíš?

Zdravím aj betty, mimu a trombošku, a Zuločku s Matušiačikom.

lenoc
21. srp 2009

ou, aj margi a tanity s ich drobčekmi.

zulok
21. srp 2009

Lenockaaa.uzasne, ze je svetko vporiadku a ze sa rkcok skratil..no aj nacase..som zvedava, ci aj ty bude prenasat..chichi 😀
a aj my sme velmi vela veciciek zohnali cez internet..je to na slak trafenie ist do obchodu a nic tam..to vidim , aj ked etraz kupujem pre MAtusiacika.. 😒
joj..no nadherny tyzden sa ti tam ukazuje a musel to byt kraasny zazitok..pocut srdiecko tak nahlas, ze az do cakarne 😀
cmuk na brusko 😵

lia
21. srp 2009

lenocik,tak super,ze vsetko ok,boze mojko,ty ma drzis od zaciatku za lano ,tak sa musim s tebou potiehnut az do konca.
ale ja proste tomu verim,na ine ani nemyslim.uz aj zariadujeme a nakupujeme.
lenoc,skus mmb,je tam vela peknych veci,daj si do vyhladavaca napr.znacku next
a v tescu bol manzel??

lenoc
21. srp 2009

joj, babulky, ste take zlate. 🤐
liuska, len sa tahaj. ale uz mas krasny 24tt!!!
nie, nebol v tescu, ale v jednej takej dedine asi hodinu cesty od nas. bola tam nakupovat kamoska pre ich drobca a ona to veelmi chvalila, ako dobre tam nakupila. diky za tip.
skusim net aj mmb no a dnes idem este ja s maminou a tetou ale len do SA.

lia
21. srp 2009

tak drzim palec nech nieco zozeniete,aspon na zaciatok.
ty to mas v poho,aj po porode sa mozete uz s drobcom vybrat na nakupy,my to budeme mat horsie,budu vianoce a uz vobec nic nebude v obchodoch a mozno ani otvorene nebude a este k tomu severak a mraz 😖
takl ja si musim tipnut a kupit ,nebudem riskovat to,ze potom nasu krpanku budeme balit do plienok 😀

lenoc
21. srp 2009

moj drahy, ked pozera do skrine, tak horekuje, ze krpec bude mat viac veci ako on. 😀 Tak tiez mu na to poviem, ze ci by chcel, aby som maleho balila do jednej plenky a koniec. 😀 no je fakt, ze na oblecenie mam uz takmer vsetko, ale zas v tej skrini mam klasicke biele zavinovacky (neviem, ako sa to nazyva u vas, u nas "perinka"), je ich asi 5 a zaberaju kopu miesta, potom 5 diek, z tooh dve nove a 3 podedene a z toho oblecenia je aspon polovica len "na doma". Chybaju mi take veci ako supravicka do postielky, zavinovacka, podprda na kojenie a potom uz len drobnosti. A mam doma napr. asi 5ks tenuckych vloziek+ tampony =nepouzitelne veci. 😀 bola som v dvoch lekarnach a nikde nemaju poporodne vlozky. Ale tak to si kupim aj v normalnom obchode dake obycajne vlozky a je.

Ved hej, keby si mala babo az po vianociach, mozno natrafis aj naejake povianocne zlavy, ale takto... a prederat sa s bruskom v davoch ludi nie je zabava.

lenka_66
21. srp 2009

zdravime vas aj s drobcekom.
dakujem za gratulacie a tiez gratulujem nunikovi k adamkovi.
marek bol lenosko tak som sla na CR. moje bolesti chrbta neprestali , neviem ani maleho na ruky dvihnut ☹ .davaju mi obstreky do chrtice no neako nic nebadam k lepsiemu ☹ .inac sme ok.

lenoc , krati sa ti to 🙂

lucia_b
21. srp 2009

Ahojte, pripajam sa a srdecne gratulujem k malemu Adamkovi a Marekovi, zelam hlavne vela zdravicka.

Nedavno som vam pisala o koznej alergii, ktora sa mi vyhadzovala po vpichu fraxiparinu. Nakoniec sme sa s hematologickou rozhodli vymenit Fraxiparine za Clexane. Viem, ze v podstate ide rovnako o nizkomolekulovy hepari, predsa len by som sa rada opytala, ci sa mozu prejavit nejake neziaduce ucinky, najma, ked fraxiku bolo 0,3 ml a Claxane je 0,4 ml a ci to nevadi, ze sme zmenili znacku, v navode som totiz citala, ze pri pouzivani by sa nemal v ziadnom pripade zamenit za iny heparin. A pravdu povediac, ani hematologicka tomu nebola velmi naklonena, ale ta alergia tiez nie je dobra. Vdaka za radu.

krtecko
21. srp 2009

Ahoj Lucia-b, celkom urcite sa smie Fraxiparine 0,3 menit za Clexane 0,4, je to sice podobna latka, ale predsalen su niektore pomocne latky aj ine a tym padom Ti moze lepsie vyhovovat. 😉 Pribalovy letak zahod a vobec ho necitaj !!! 😎 (To si tam len vyrobca prihrieva polievocku, aby bol kryty, keby nahodou nieco nemalo byt v poriadku a aby ludia neodchadzali ku konkurencii 😀 😝 ) A vobec sa nad tym nezamyslaj, jednoducho je to tak spravne. Urcite. Rozdiel vysky davok nic neznamena. Jedina uloha, co mas, je tesit sa a tesit sa a eventualne - velmi sa tesit 😉 Z babatka a na babatko. 😉 😉 😉
krasne dni 😉