Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

w_h
30. srp 2009

ahoj holky,
chvilku jsem tu nebyla
vyklizime uz druhy byt, protoze ho budemem pronajimat
ale v tehotenstvi je to docela honicka, spis psychicka - spatne se rozhoduju, co mam a nemam vyhodit
k tomu se musim ucit a uz tyden mi to nejde
a taky uz jsem zacala shanet veci na mimi i kocarek uz jsme byli vyhlidnout
u oblecku jsem taky docela nerozhodna, potrebuju to? a tuhle veliost? co kdyz bude mimi velky? a oblecky neunosi? je to des
jinak jsem doted byla v naprosty pohode, i psychicky
doufam, ze je to tema hormonama

jo a mate nekdo kojici postar, kterej vyuzivate k lezeni vy? jako tehule?
ja uz jsem pribrala asi 12 kilo, tak uz nemuzu spat na brise, jde to na takovym poloboku meno polobrise
tak to zlousim s normalnima polstarema
mate nekdo zkusenosti s tema ´kojicima´? jakej je nej?

mejte se moc hezky a preju lepsi rozhodovani nez mam ja 😀

lenka_66
31. srp 2009

zdravim len tak na skok som .

wh , ja mam vankus . ku koncu tehu som ho pouzivala do vtedy som evedela s nim spat.

lenoc , uz si v cielovej rovinke 😉 .tak stastny dobeh.

tittika
31. srp 2009

ahojte

majka bola si dnes na hematologii?

bzzmajka
31. srp 2009

Ahoj, kedže je zajtra sviatok, tak som ráno volala a že majú len objednané pacienky, skrátenú dobu majú dnes...
ale dakujem za opýtanie

tittika
31. srp 2009

ja idem v stredu 😔 bojim bojim ale aspon ze mam quick-ov test na zrazanlivost a ta je ok tak to ma trosku ukludnuje 🤐

zuzub
31. srp 2009

ahojte,chcem sa spýtať: po 2 missed, mi robili hematologické vyš.kde mi zistili F V Leidenskú mutáciu heterozygotnú fornu-rezistencia na aktivovaný proteín C, mierne znížená hodnota funkcie proteínu S,momentálne som asi v 5tt, teda aspoň podľa mojich výpočtov, robila som si zopár testov boli pozitívne, tak som na stredu objednaná na gyn a hematológiu, viete mi napísať čo ma asi počas tehu čaká?máte niekto podobnú skúsenosť? ďakujem za všety odpovede

tittika
31. srp 2009

ahoj zuzub

som na tom podobne ako ty ale ja mam iny "mutant", dnes dom bola u gyn na sono som cca 5tt tehu tiez a nebolo este nic vidno len aky taky naznak ze sa nieco risuje ten vak, v stredu utekam k hematologovi

velmi velmi ti drzim palce aby sme to dotiahli do uspesneho konca tehulkovania 🙂

zuzub
31. srp 2009

tittika, takže ty si tiež v 5tt? ja som zvedavá čo uvidí ten moj doki v stredu na sone.tittika a doki ti vyrátal tt len podľa poslednej mrchy?
držím palce 😉

tittika
31. srp 2009

zuzub nic mi nevyratal doki lebo tam takmer nic nebolo vidno 😔 to len ja viem podla poslednej menstruacie...

papulka77
31. srp 2009

tittika nemysli stale na to najhorsie. 😉 To male to moze vycitit. Viem ze sa mi to hovori lachko ale skus to. 🙂
V stredu ti drzim palce aj na nohach. 😀

bzzmajka
31. srp 2009

Držím Vám všetkým palčeky, mne končí menzes.

emicka1
1. zář 2009

Ahoj holky moje zlatý 😀 😀 😵 😵 😵
Tak já ostuda teda vůbec nestíhám koukat na žádné diskuze 😅 Dneska jsem konečně našla přiihlašovací heslo na trombošky,tak už budu víc na přijmu.
Jinak Beátka roste,včera jsme měli 3,31Kg a 50,5cm 😀 Taková klasická porodní hmotnost,co? 😀 Doufám,že jste všechny v pořádku!!!!!!!!!
Moc na vás myslím,i když tu nejsem.
Zuločko a co ty,jak se máš? Vše v pořádku? Co ten tvůj raubíř Matuško?
Posílám pusinku od Beátky 😲 😀

margarita
1. zář 2009

emi ahooooj, aj my na Teba - tesim sa, ze tak zdarne rastiete a priberate
myslim, ze sme viacmenej vsetky v poriadku, podaktorym sa to uz krati, ine su este len na zaciatku, ale bola by som velmi rada, keby tu vsetky tehotenstva mali uz len stastne konce.
Aj ja na vas moc myslim - vsetky nove babetka mi nezabudnite prosim potom nahlasit presne udaje - kvoli nasej evidencii, hej? 🙂 az sa tu dorodi ta jesenna vlna, aktualizujeme tabulku 😀

zulok
1. zář 2009

EMii..jeeeeeeeeej..ahooj.velmi sa tesim, ako Beatka uzasne napreduje..je sikulkaaa a nadherna vaha...na to, ze aka malinka sa narodila..nadherne priberaaa..sikuliatko 😀 😀
my sa mame dobre..MAtusko uz riadne divosi a je to teda sranda.. ved co ti budem pisat..Beatka vas ma isto tiez zmaknutych a urcite si hlavne ocinka omotala okolo prsta..dievcataka su na to sikulky 😀
a an fotkach je nadhernuckaaa

emicka1
2. zář 2009

Ahoj maminy,to jsem moc ráda,že jste všechny v pořádku 😵 😵 😵
Přidala jsem nějaké nové fotečky do fotoalba,tak jukněte,jak rosteme 😀
Krásný den,papa

bettynka222
2. zář 2009

ahojteeeeeee 🙂

som spat z dovci a vsetky vas zdravim, vidim ze pribudli nove tvare 😔

tittika ty mas tu istu mutaciu co ja. nic sa neboj, ta sa da vraj zvladnut aj bez heparinovych injekcii, ale musis dodrziavat urcite zasady - injekcie B12, kyselina listova 10mg denne a B6. ja som si kupila magneB6. B12 si davam pichnut raz za mesiac...to uplne staci. ale je to velmi dolezite, lebo keby si jedla len listovku, minula by sa ti ta B12tka, lebo ta ju metabolizuje... a potom by sa ti uz nevstrebala ani ta listovka.

zuzub lia ma leidena a ja uspesna tehulka, tak skus napisat jej 😉

lenka_66
2. zář 2009

zuzub , aj ja mam leidena + ine mutacie a kuk mam 3 yzdnove babulko.cakaju ta akurat injekcie a tablety.neboj nic.

emi, nadhernaprinceznicka 😉

tanity
2. zář 2009

emicka no ahoj 🙂
krasne spravy o beatke 🙂 🙂 🙂 a nadherne dievcatko...tesim sa emi, ze takto rastiete...uvidis, ako to ona este vsetko dobehne, je sikovnica 🙂
drzte sa xxx

betty ahoj spat z dovolenky..ako bolo? a kde si bola?

pus od brunka 🙂

drzte sa vsetky babule, nove aj "stare" 😵 😵 😵 nech sa tie 5tt zmenia na nedhernych (aspon) 38tt(40) 😀

lenka, este si pichas? ja (dufam) uz budem koncit, ale musela som 8tt..idem na druhy tt na kontrolu, tak snad uz len nejake tablety nasadia...ako ste to mali vy babule?

pekny dnik x

lenoc ako?

poleva
2. zář 2009

ahojte vsetkym mamickam blahozelam k babetkam
dlho som tu nebola aj sme prisli z dovolenky a tehu nikde
neviete preco mi tvrdne brucho od fraxiku ? a posledne dni ma to po vpichu strasne svrbi
a este sa chcem opytat ci vam boli zistene protilatky , lebo dodnes mi to nikto nevysvetlil
ja si picham fraxik na riedenie, anopyrin mi dr. vysadila ale tvoria sa mi aj protilatky
je tu nejaka z vas co mala tiez ? dakujem

bzzmajka
2. zář 2009

Ahojte, ja som bola u hematologičky, síce na výsledkoch bola pozitívna mutácia MF.... /terza tu nemám presný názov/ ale ýe to má každá siedma žena, a že to vobec nemohlo sposobovať potraty, to nech neberiem ani do úvahy, nato mi nemože dať nič atd.
Zobrala mi zase krv, že ešte niečo može skúsič, tieto výsledky boli po 2 mesiacoch a teraz zase mesiac čakať...

zulok
2. zář 2009

BZZmajka..je mi luto..ze ti to potvrdili..ale ze nemoze ti na to daco dat?? a preco nam ostatnym mohli..aspon pre klud duse.. 😒 ale zas poznam aj babulku co ma MTHFR homozygot dokonca a zvladla tehu len s vitaminikmi.. no, ale v porodnici s acudovali, ze jej nic nedali..

poleva
2. zář 2009

nikto neporadi ___??
MTFHR ja mam heterozygot

tromboska
2. zář 2009

Poleva,
ja mam tiez MTHFR heterozygot....ale asi neviem poradit....lebo zatial so mnou nikto nic nerobi....ze az ked otehotniem.....
zatial papam len acidum folicum....

poleva
2. zář 2009

ja si picham fraxik a mam velmi tvrde brucho od neho
picham od 1.juna
vysledky mam uz lepsie, krv je uz az velmi zriedena a preto som vysadila anopzrin
ale pichat si mam dalej

tromboska
2. zář 2009

a ty si uz tehotna ze si pichas? ci mas pichat pred otehotnenim?

poleva
2. zář 2009

2 krat som potratila naposledy v januari
picham si pred otehotnenim
a stve ma to ze mam take tvrde brucho a svrbi ma to

tromboska
2. zář 2009

no tak to ti neviem poradit...
ja som si nikdy nepichala...mam nabehnut ked budem tehu...ale to asi skor vyhram lotto 😀 😀 😀

dievcence piste....

zuzub
2. zář 2009

ahojte, chcem sa spýtať dnes som si začala pichať 1xdenne fraxiparine, ale neviem či to dobre picham???? 😕 😕 😕 ostala mi taká malá červená bodka, švrnka alebo skôr minimodrinka,je to ok? inak pichám si do brucha...

tittika
2. zář 2009

ahojte 🙂

majka ja kukam na tvoj prispevok ... 😀 a pravdepodobne sme boli u tej istej doktorky v NZ 😀 a brali nam krv este na antifosfolipidovy syndrom , mne povedala ze ziadne znamky doterajsich vysledkov nesvedcia o tom ze by to bolo pozitivne ale istota je istota a vysledky zas o mesiac 😖

takze baby MTHFR 677 a 1298 heterozygot ma strasne vela ludi, v poriadku je to vtedy ak su homocysteiny a zrazanlivost v poriadku

bettynka222
2. zář 2009

tanitka ahooooooooj 🙂 no my sme boli zase v tatrickahc a bolo uuuuplne uzasne 😎

bzzzmajka, tittika, ja mam to co vy, tiez nepicham injekcie, ale osm sa s dr. dohodla, ze ma pocas tehu bude sledovat (krvicku). no a teraz konzumujem Bcka vsetkeho druhu (teda hlavne B12, B6 a acidum folicum - to je tusim B9 😕). mozno ziadny fragmin ani potrebovat nebudeme...to sa uvidi podla toho, ako sa koagulacia bude vyvijat pocas tehu (ta sa vraj moze zhorsit aj u tehuliek, ktore nemaju trombofiliu).

emi gratulujem malej beatke k porodnej vahe 😵 je to sikovne dievcatko. nemas nahodou nejakeke spravy o mao? 😔