Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

naduska
30. zář 2009

chcem Vam podakovat ze ste mi odpisali inac som z Trnavy ,ale momentalne zijeme v Brne [manzel tu pracuje]chodim do reprofitu .lepsie povedane idem tam prvy x na iVF.Bola som este v Heliose v Brne a po prve na slovensku v Iscare[no hruuuza vecna]Ja by som potrebovala najskor dobru hemosku v Brne alebo v Trnave [ale to asi sotva odtial ma po kazde vyprasili ze mi nic nedaju].ako je to s homocysteinom ?ja som mala vtedy ked mi to zislili homocystein v norme 6,7 to bolo pred rokom.Meni sa ten homocystein?no aj tak vam vsetkym dakujem .Vzdy som si myslela ze iba ja mam taky problem ,ale vidim ze je nas vela.Je tu niekto ,kto si picha a teraz to tehotenstvo prosperuje?Viete bojim sa, ze to nikdy nevide a pytam sa ze este kolko toho vydrzim.pa,pa

zulok
30. zář 2009

ANDYS..drz sa naaam.u nas sa to vysetrenie robi...ked sa prenasa..aspon u kamosky ho spravili...urcite to vsetko pekne zvladnete...joj a chorucki ste boli.no brrrr...nech je uz len dobre a drobcovi sa uraci ist von v pravy cas 😉

LENOCKA>.juchuuu...tesim sa, ze sa ti podarilo rozkojit..sikulkaaa a teda MArosko vydrzi byt hore riaadne dlho 😨 to nie ako MAtusko..co spal hadam vkuse do 8 tyzdnov 😵

zulok
30. zář 2009

Naduska.teraz ked si pod kontrolou vseetko dober dopadne..siilno drzim palce a hejj..homopcystein sa meni...zial.. 😒

mima11
30. zář 2009

Ahojte!

Naduska s tou Trnavou (hematológia) by sme Ti vedeli hovoriť s Betty!!! Veď nám nič nie je!

naduska
30. zář 2009

aj ty si z TT?a kam chodite na hematologiu?mate uz deticky?

naduska
30. zář 2009

nechodi sem niekto ,kto chodi na hemosku do Brna?

mima11
30. zář 2009

Naduska, detičky nemám, bola som tiež na UO, ale stalo sa mi to, čo tebe, hneď pri prvom UO. Na hematológiu nechodím nikam, práve to riešim a snažím sa niekoho zohnať. Ako som už písala, píšem si s Dr. Benovou, ale tá je z Košíc, uvidím, či mi niekoho odporučí.

cukor
1. říj 2009

ahojte trombošky......
naduska......najdôležitejšia je psychika....aj ked to znie otrepane ale je to tak 😠
vydržíš toho dost...to mi ver.....ja mam za sebou 2xivf,2xket,4xiui..a 2x som potratila,ked zistili trombofíiu.....no ja to vôbec nevzdávam a verím,ze sa to podarí.....ved velkym povzbudením sú tu trombošky mamičky....lenka,lenoc,zulok,zrník,kapp,tanitka,margi.......ked som niekoho zabudla sorry.......všetky majú svojich anjelikov v nebi ale aj zázraky na zemi
...takže všetkym babám držím palce....

bettynka222
1. říj 2009

naduska aj ja som z TT ale na hemato chodim radsej na kramare. v brne ti nikoho neporadim, ale skus si v diskusii pohladat baby, ktore su z ciech pozrie v pase odkial su a napis im IP...mozno ti pomozu 😉

naduska
1. říj 2009

bettynka a ty mas dietatko ?ak si z TT mohli by sme sa niekedy stretnut a pokecat aj s mimou aj ta je tusim z TT.

bettynka222
1. říj 2009

naduska babatko zatial nemame. zadarilo sa nam pomerne rychlo, ale rychlo sa to aj pokailo. potom sa zas zadarilo hned, upne necakane, zase zle...a teraz mame polrocny zakaz otehotniet....
jasne ze sa mozme strtnut 😉 s mimkou si uz dlhsie piseme, takze by to bolo aj fajn sa spoznat 🙂

naduska
1. říj 2009

preco mate zakaz otehotniet?ja som v TT len v sobotu a v nedelu .Tento vykend ideme prec ,ale buduci by sme sa mohli v sobotu stretnut isli by sme na kafco.posielam Vam svoj mail nadarybarova@gmail.com.packo

veselinka
2. říj 2009

Ahojky všem, moc se na vás teď koukat nechodím, protože mi začalo dost tvrdnout břicho a tak musím odpočívat. Moc ale na vás všechny myslím!!! Andys, držím pěstičky, ať je to co nejdříve a nejrychleji za Tebou. Pak je na řadě tuším Mirip, i když sem už moc nechodí, držíme pěstičky i jim.
Všem našim maminkám a těhulkám posílám pohlazení pro jejich malá štěstíčka a snažilkám přeju ať už brzy mohou čekat na to své štěstíčko. Mějte se moc hezky

cukor
2. říj 2009

ahojte trombošky
veselinka.....držte sa ,do silvestra to musíte vydržat..... 😀 .....odpočívaj a čakaj na svoje štastíčko 😲

dnes som bola u svojej gyn. na kontrole ....som 31 dc...mam dostat mrchu a asi ju aj dostanem...cítim to nielen v kostiach.....ale mám dost nízku sliznicu...len 6 mm a to chcem íst po mrche na iui....je to dost málo...ani lekárke sa to velmi nepáči ....no uvidíme čo so mnou spraví clostyl....máte s nízkou sliznicou nejaké skúsenosti?dá sa to nejako ovplyvnit....alchemilku pijem už od potratu a asi mi nepomáha......určite mi pri kyrete niečo pos.....li...normálne mám zlost 😀 😀 😀

mima11
2. říj 2009

Ahojte!
Cukor, na rast sliznice sa dáva Estrofem, apoň pre Ketom (vklad rozmrazených embryí) sa dáva, kde sa stimuluje sliznica. No 6mm je nízka, mala by byť aspoň minimálne 8 mm.

lenka_66
2. říj 2009

veselinka , no ti poviem to bude teda riadna bomba na silvestra(tym nemyslim sampanske) 😉 .drzim palecky

bettynka222
2. říj 2009

nadus lebo som po dvoch potratoch, tak preto....ani ja tento vikend nemozem. ten dalsi mi to vyhovuje, lebo potom ten dalsi uz zase nie 😀 a co mimka, prida sa k nam?

cukor na rast sliznice super pomaha cvicenie podla ludmily mojzisovej. ja ju cvicim, ajked ja osm maval sliznicu celkom ok aj predtym. a inak rast sliznice ovplyvnuju estrogeny, tak mozno preto je nizka. mas ovu? lebo ja osm po potrate ovu nemala, len vela malych folikov a lsiznica bola ok a odki tvrdil,z e to vdaka tym malym folikom....

naduska
2. říj 2009

bettynka a tu trombosku ti zistli po potratoch?teraz chodis na kramare?ok buduci tyzden sa dohodneme na tom stretku moj mail mas tak mi posli tvoj.pa

sarafortuna
2. říj 2009

Ahojte, ja som sa borila najprv v téme PCO - a asi po 6 mesiacoch som konečne mala ovuláciu a tak ma už začína strašiť moja druhá diagnóza.. Mám Leidenskú mutáciu heterozygotna forma + nedostatok proteinu S.

Viete mi povedať, kedy je potrebné utekať na hematologiu? "hned" ked nájdem 2 // alebo až neskor...?
Začínam mať z toho strach...
Tehotná som ešte nebola, lebo moje vaječníky nepracovali ako mali...našťastie sa na trombofíliu prišlo viacmenej náhodou. Takže možno som už jeden problém prekonala a ovulácia bude aj 6krát do roka 😉 no ešte je tu tento strašiak.
Beriem listovku a čítam že sa odporúča aj B12 a pyridoxin. Možem to užívať, ak mi to dR. nenakázala?
Ešte jedna otázka - na vstupnej prehliadke do nového zamestania mi náhodou našli že mám málo železa - je to priamo spojené s trombofíliou ?- viaceré ste to su omínali.
A nemáte problémy so žilami - mne sa robia take trochu bolavé dole na stehnách a tam kde sa ohýba koleno z druhej strany 😉 /bože, jak odborne som to opísala/.
Môžete mi v tomto trochu poradiť...

cukor
2. říj 2009

bettynka......aj ja som mala pred potratom sliznicu o.k......teraz mi vzali krv na hormony a stery....všetko je o.k.....teraz mam dostat 5 mrchu po potrate a všetky boli dost slabeéééé 😀

sarafortuna.....aj mne zistli malo železa,beriem aj béčka. ....ja všetky
......takže kludne to ber aj ked ti dr.nekázal
a ked budú // utekaj na hematologiu

sarafortuna
2. říj 2009

OK, dakujem...
musím sa trochu pošprtať aj v tejto problematike.... 🙂 🙂 🙂

S dvoma // asi najprv zabehnem na hemato a potom ku gyndošovi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀 😀
ahojte a držím vám palce, nech všetko funguje ako má...

zulok
2. říj 2009

sarafortuna..jasne..ze vitaminiky mozes papat aj ked ti nekazali..nic tym nepokazis a hlavne lkys.listova sa odporuca este pred tehulkovanim.. 😉
a neviem, ci ti nebude treba na hematolgii potvrdenie, ze si tehu.okrem ocikaneho testiku..ja som musela mat.tak som letela na gyndu..jasne. ze bolo moc skoro a nic nebolo vidno.ale na zaklade ocikaneho tetsiku mi dal papierik,ze sa predpoklada tehu a teda nasadit liecbu an hematologii..no a aj mi zobrali krv..nech je to teda oficialne..noa sup na hematologiu..to som stihla v jeden den 😀
drziiim silno palce , nech uz letis na hematologiu co nasjkooor 😀

CUKOR..juchuu..super, ze je vsetko vporiadku.. aj hormony aj stery.. uzasneeee..tak uz tomu nic nebrani 🙂 😀 😀 drzim palcee

sarafortuna
2. říj 2009

Zulok dakujem...
To by ma nenapadlo ist s ocikanym testikom ako dôkaz k Dr. ... ale každá sekunda je drahá, nie? 😉 😉 😉 🙂 🙂
možno sa aspoń zasmeje.... no v našom prípade ide o veľa...

zuzub
2. říj 2009

ahojte, pichám si už skoro mesiac fraxiparine a teraz sa mi začali robiť také hrčkové mapy alebo ako to mám nazvať ako ked vás poštípe komár alebo čo len je to také väčšie nie je to ani červené len ma to svrbí.neurobí sa mi to hned po vpichu ale až neskôr v priebehu dna.myslíte že je to ok?

lenka_66
2. říj 2009

sarafor... , najprv gynda, potom hematologia.ale cim skor.ja som uz v 3tt letela a kuk album oplatilo sa 😵

zuzub , radsej aspon cinkni dr. ze co.

cukor
2. říj 2009

zuzub...natieraj heparoidom....
aaa lenka nas prišla kuknut.... 🙂

vavenka
2. říj 2009

zeny - ked ste tehule (alebo ste boli) - ako casto ste chodili/chodite na kontrolu na hemato?

lia
2. říj 2009

sarafort,ked uz mas kartu u hemato,zavolaj tam hned rano v pondelok a povedz,ze si tehu,ak si si nasla //,vydup si nech ta co najskor zoberu,nemusis ist ku gyndosovi,teda ja som hned zavolala na hemosku a za 10 minut som uz cakala v cakarni na odber krvi 😉
ide o tvoje dieta,bojuj!!drzim palce 🙂
mne vobec to B nevysetruju,preco??myslite,ze si ho mam kupit a ake??
magne B6 si davam 2 tabl.vecer,zevraj je to lepsie a fakt mi tusim netvrdne brusko

lenka_66
3. říj 2009

vavenka, kontroly urcovala dr. priblizne asi mesiac.no ked mi menila injekcie tak cca tyzden.

lia , no ja som mala B6,B12, a listovka je tiez B vitamin.

cukor , no citam ale menej pisem 😉 .

margarita
4. říj 2009

vavenka - tiez som chodila asi raz mesacne, ako lenka. zo zaciatku aj raz za dva tyzdne, ale ked mi nastavili liecbu, tak uz raz mesacne.

tak ako andys, este stale 2v1 ? netrpezlivo cakame na Tvoje spravicky 😉