Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
19. lis 2009

Ahojte babule...tak som bola na tych vysetreniach a uz cakam uz len na vysledky..mam volat na konci novembra...len trosku som sklamana ze mi nebrali krv na imunologiu... teda alergia na spermie, embryo a tak... brali mi krv len na toxoplazmozu a trombofilie vsetky typy.... vam brali aj na imunologiu?

cukor
19. lis 2009

testy na protilatky proti spermiam,embryu,trofoblastu sa nerobia všade......ak viem dobre vysetrujú to len v blave a košiciach......skús sa spytat na to svojho gynekologa.......

cukruska1920
19. lis 2009

cukor....no ved uvidim ci sa teraz nieco zisti..ak nie tak sa ho opytam... boze nech uz viem vysledky 😝

cukor
19. lis 2009

zbytočne to niekedy lekári natahujú.mal ta poslat aj na tie protilátky.....teraz budeš čakat do konca novembra na vysledky toxoplazmy a trombofilie a ke d tie budú o.k. tak zase pokial ta objednaju a pokial budú vysledky prejdú aj 2 mesiace. 😠 .....a čas letí .......a človek je z toho nervozny.

cukruska1920
19. lis 2009

cukor ani nehovor...nervy mam strasne tak ale nepomozem si.... ale co som si pisala s babami co boli aj na tych protilatkach tak mi povedali ze alergie na spermie mat nemozem lebo viem otehtoniet a tiez nie na embryo lebo to by som musela mat aj na spermie tak neviem...ty si bola nacom, ?

cukor
19. lis 2009

no mne sa podarilo 2 krat otehotniet ale som potratila a to mam protilátky proti spermiam ale brala som prednison.az po druhom potrate mi zistili trombofíliu.

cukruska1920
19. lis 2009

takze vlastne dovodom su trombofilie?

dalida
19. lis 2009

Dobre popoludnie, dievcata. Vsetky Vas zdravim. Pevne verim, ze sa tu pre mna najde miestocko... 🙂 Ja som tiez 2x ( po IVF) potratila... Poslali nas na hyperkoagulacne testy, trombofilne mutacie... Termin mam 14. 12. takze si este pockam aj na krvicku aj na vysledky 😒
Cukor, chcela by som sa ta opytat, ci dokazali priamu suvislost medzi tv.potratmi a trombo...
Aj ja by som pred dalsim pokusom chcela este vysetrenia na imuno (spermie, embryjka...). Moj lekar v tom priamu suvislost nevidi a vyjadril sa v tom zmysle, ze aj keby vznikla nejaka krvna aberacia to este nemusi znamenat, ze som potratila kvoli tomu... 😒

vavenka
19. lis 2009

Caute,
dalida to ti nikto takuto informaciu neda....
Mne tiez len povedali ze pravdepodobne boli potraty kvoli tromofilii, ale nemusi to byt tak.....

dalida
19. lis 2009

Vavenka, zistili ti trombofiliu? Liecila si sa pred otehotnenim? Dakujem za odpoved 😉

vavenka
19. lis 2009

Dalida ano zistili mi 3 trombofilne mutacie. Aj ked doteraz som ziaden zdravotny problem nemala - okrem potratov..
Trombofilia sa neda vyliecit, len sa da stav zmiernovat riedenim krvi - bud tabletkami /anopyrin, acylpyrin/ alebo injekciami..
Mne odporucili tak 3 mesiace pred otehotnenim riedit krv - pichala som si clexane 0,2 3x do tyzdna, nakoniec az polroka pred otehotnenim, skor sa nam nezadarilo 😅 😅 Teraz pocas tehotenstva si picham kazdy den....

cukor
19. lis 2009

presne ako hovorí vavenka.....to nikto nepovie na 100%,ze príčinou bola trombofilia.......proste môže aj nemusí.....

dalida
19. lis 2009

Dakujem za odpovede. 😉

matelko1
19. lis 2009

ahojte.
baby aj mne zistili na zaciatku tehu ,diagnozu FV-leiden heterozygot mutacia.teraz od jula si picham kazdy den injekcie,najprv to bolo clexane a od septembra fragmin 5000.koncom mesiaca idem na kontrolu,tak som zvedava.
ale myslim si,ze az do konca tehu si budem pichat.pritom v rodine nikto s tym problem nemal,tak tomu nechapem.

mima263
19. lis 2009

Ahojte baby 🙂
Tiež patrím k Vám, mám to, čo matelko.
Matelko možno ani nevieš, kto v rodine to má. Ja som to mala už potvrdené z krvi a potom bola na taký test aj moja mama.Má presne to, čo ja a pritom nemala žiadne problémy. Bez problémov porodila 2 deti, niekoľkokrát ju operovali, roky užívala hormóny a nič sa nestalo .... chvalabohu

lenka_66
19. lis 2009

dalida , dobrych ludi sa vsade vela zmesti 😉

moj gynekolog ano po porode neuznal ze chyba bola v trombofilii len respektoval hematologicku.raz sice na sone pocas// povedal moze ze to bolo tou krvou(3aborty).

matelko ani u nas nikto nemal , teda dedko(mamin otec) mal trobozu pred 20 rokmi no nikoho to nenapadlo.az teraz (ked to mne zistili)sa dala aj mamka vysetrit a aj jej zistili.pritom ma 3 deti bez problemov aj absolvovala narocne operacie.

matelko1
19. lis 2009

niekedy nerobili take vysetrenia ako teraz.teraz sa len stresuje a my sme potom hotove.clovek ani nevie pomaly co to znamena.

lenoc
19. lis 2009

Ahoj kočky, nejako vás zas nestíham (teda, písať), malý mi pospí dlhšie iba v kočíku a chodila som kočíkova´t tak na dlhšie, takže sa po príchode domov zobudil. A večer chodí spinkávať neskoro a ja hneď za ním, tatinka máme indisponovaného (seklo ho v krížoch), tak je krpec väčšinou na mne. Včera som išla spať o polnoci.

No a teraz sa už budí (spal asi 10 minút) 😠 , tak pá.

lenoc
19. lis 2009

no uz ho mam pri sebe... zeby som mu pustila maaaaaaaaaaaaaaaaju? zaujimaju ho vsetky hracky, ktore vydavaju nejaky zvuk, tak mozno aj vcielka maja by sa mu pacila.

ani u nas v rodine o tromboske nikto nic nevie, ja som prvy "zisteny pripad", ale urcite to musia mat aj ostatni, aspon niektori urcite. a bohvie, ci moja babka nemala este aj nejaku zavaznejsiu mutaciu ako ja (potratila tusim 6x a z toho raz aj tak neskor 😢)
a ked ja mam moju mutaciu ako homozygot, tak ju stopro musi mat aj moja mama aspon ako heterozygot, aj ked o tom ani nevie (teda uz vie - vdaka mne).

vitam nove trombosky! ale rada citam ,ze aj tie "stare" sa ozvali.. andys, ja sa tu "stazujem", ze maly chodi spat neskoro a ty a vyspi len par hodin... chuda moje. neviem si to ani predstavit... dufam, ze sa to coskoro upravi a maly sa v noci vyspi viac a ty s nim.
bettynka, drz sa nam, ale mi odlahlo, ze je babulko v poriadu.. ale sranda, s tou krvou.... ze prilis riedka.
este si stale v nemocke?
matelko, mozno budes pichat aj pocas sestonedelia alebo aj dlhsie.

matelko1
19. lis 2009

lenoc tak to si ma nepotesila,mne uz tie injekcie idu na nervy.cim dlhsie si ich picham,tak ma to viac boli.

lenoc
19. lis 2009

matelko, neboj, to zvladnes. 😉
ale mozno nebudes musiet, to zavisi od tvojich vysledkov po porode a aj od hematologa a jeho zvyklosti.
dvojky mate asi prirodzene, ked su jednovajecne, ze?

margarita
19. lis 2009

ahojte babulky trombokamosky,
ja vas stale citam, ale pisem len obcas. Teraz pisem hlavne preto, aby ste vedeli, ze na vas vsetky myslim a drzim moc palce snazilkam, tehulkam a aj maminkam.
Moj muz pred casom dokonale preinstaloval nase PC, a teraz sa snazim dostat k nasej milej tabulke a casom do nej doplnit udaje o novych babetkach..lebo sa mi to nejako vymklo a neaktualizovala som ju od leta tusim.
Tak len aby ste vedeli, ze na to myslim, ale tiez mi dieta spi uz len obcas 😀 najma vonku na prechadzke a tam uz fakt s laptopom nechodim 🙂

a k tym potratom a trombo - presne ako pisete, nikto nikdy na 100% nepovie a fakt sa to neda spatne zistit, ze to bolo pricinou alebo nie. Je tam tooooolko moznych pricin a blbych zhod okolnosti, ze az az...
hlavne nech nas sleduju nasi mili hemosi 😉

matelko1
20. lis 2009

lenoc nie,ja som podstupila ivf,vlastne KET.

cukor
22. lis 2009

ahojte trombošky......nemá nikto nič nové?......je tu akosi smutno

wodanka
22. lis 2009

ahojte babule.. som tu u vás v téme myslím prvý krát a chcela by som sa na niečo opýtať.. je tu niektorá z Vás, ktorá mala trombózu a bola na IVF? Nás to s mm čaká v decembri, kedy by som mala začať so stimuláciou. A tu je ten problém, tie lieky ktoré mám užívať spôsobujú vznik trombózy u žien, ktoré ju už mali alebo majú zvýšené riziko k jej tvorbe. A ja som ju už mala a bola by som nerada, keby sa to má znova opakovať. Ďakujem za akúkoľvek info.

w_h
23. lis 2009

wodanka:
asi zalezi kdy jsi ji mela, kde, jak jsi se lecila nebo jeste lecis, jestli mas nejakou vadu zjistenou
kazdopadne by to v CARu meli vedet a bud ti daji prevenci oni, nebo hematolog
myslim, ze minimalne na stimulaci by sis zaslouzila nejakej nizkomolekularni heparin a myslim, ze ho predepisujou i v tech CARech

bettynka222
23. lis 2009

ahojteeeeeeeee 🙂
tak som konecne domka 😵 este som si trosku pokravacal...bolo to hrozne, vzdycky ta nadej,ze uz je to ok a otom zase ta hnusna jasno cervena krv 😝 no ale terz sa uz od stvrtka dzrime, tak nam to uz vydzi 🙂

rejoice super hladina homocysteinu 😉 ja mam mimo tehu dvojnasobny...tak uvidim ako to bude v pokrocilejsom stadiu, zatial sa vraj zrazam malo 😕

kajca nebooooooooj, ved ty mas len spinenie. ja som tri tyzdne normalne krvacala. akoze nie moc, ale desne to bolo teda....

renko som 9 tt, babatko uz 10tt, srdiecko bolo uz v 6 tt 😵

cukor
23. lis 2009

jej bettynka to je fajn ,ze si uz domka.tak s babetkom odpočivajte a fakt som rada,že sa ti polepšilo. 😉

lenka_66
23. lis 2009

betty, vies ako sa povie : lehni a nehni 😉 .ved uz skoro mas po 1.trimestri 😵

veselinka
24. lis 2009

Betynka - držím moc palečky!!!!
Všechny moc zdravím a myslím na vás, i když tu teď tak často nejsem. Mějte se moc hezky 🙂