Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

matelko1
1. pro 2009

ahojte.
vavenka ja mam uzivat zelezo 1 tabl.ob den.dalsiu kontrolu ,i dala zaciat.februara,ved vo februar mam temin a tym,ze cakam dve,tak dovtedy aj porodim 🙂

cukor drzim palce,zadari sa,len nemysli na to.ja viem teraz sa mi lahko hovori,ved aj my sme si vela vytrpeli,ale ver.. 🙂

klongova
1. pro 2009

keď vás tak čítam asi nie som na tom tak zle ako sa cítim máte sa aj horšie. To pichanie je hrozné no ak to má pomôcť musím vydržať nič iné mi nezostáva.
Od 10.12 idem na rizikové no neviem si predstatviť čo budem celé dni doma robiť čo robíte vy baby ? prvý mesiac poriadim a potom ešte skoro 4 mesiace termín mám až 21.4.2010. Asi sa dám na nejaké ručné práce alebo ja neviem čo. malého zanesiem do škôlky a čo doma. Sem tam bude doma aj mm ak nebude v robote tak asi budem len spať a priberať.
Aj vy ste také unavené po tých injekciách ja si ju pichám okolo 19.30 a som tvrdá už o 20.30 každý deň pokiaľ nespím poobede.

w_h
1. pro 2009

ahoj holky,
jak se vsechny mate? musim vas docist
ja se teda nestiham nudit ani nervovat z porodu, ucim se, jeste nemame vsechnu vybavu, ani postylku, ani kocarek, vcera uz jsem si vyndala tasku do porodnice, ale jeste jsem do ni nic nedala a vecer jsem asi mela poslicky 🙂))
predporodni kurz mam naplanovanej asi tyden pred prvnim terminem 🙂)) snad ho stihnu
mam navrch 20 kg, picham furt do bricha, ted mi to nevadi, nejvic me to stvalo nekdy v pulce, ted uplne ok, ani uz se mi modriny nedelaji
musim zaklepat - tuk tuk

jen nevim, jestli je v pohode fibrinogen 5,9, kdyz antiXa a D-dimery jsou ok, nevite nekdo?

klongova - jsi unavena po LMWH?! to nebude tim, to je proste tehu unava

janula.k
1. pro 2009

ahoj w-h 😉 my sme na tom podobne, kocik nam prisiel len minuly tyzden, tiez este nie som pobalena do nemocnice a na predporodny kurz uz nestiham ist 😀
Ja mam fibrinogen 5,5 a vraj je to ok..idem este na jednu kontrolu na buduci tyzden. Hematologicka mi predpisala 3krat denne 20mg B6.
aj mate uz vybrate meno pre dievcatko? 😉
vavenka super ze 18tt 😵 aj uz citis nejaky ten pohyb?

janula.k
1. pro 2009

cukruska, tak predsa si trombofilka? vidis, dobre som to tusila. Tak šup šup k hematologicke a dohodnes sa s nou ako dalej v pripade tehu 😉

vavenka
1. pro 2009

W_h ahooj, takze mate sa dobre, to je super 🙂 sa ti to uz pekne krati 😉
Noo tak aby si tu tasku cim skor pobalila....A co sa ucis?
S fbg ti neporadim, ja sa spolieham na odbornikov a -zatial - doverujem hematologom 😉
Mna gyndoska furt len na dimery opyta, ci sa drzia 😉
A co meno pre malu? Uz mate vybrate? My sme mali jeden vikend taku mini rozpravu o menach, a som so zdesenim zistila ze mame uplne, ale uplne rozdielne nazory na mena, to bude este boj 🙂

janula.k
1. pro 2009

vavi, aj u nas je meno boj 😀 tiez uuuuplne odlisne nazory 😀

vavenka
1. pro 2009

Cau Januul, ako sa mas zlato?
Secko ok? Kokso ved uz aj ty ides rodit, ja umrem !!!
Ako sa ma Danka?

janula.k
1. pro 2009

Vavenka neuveritelne rychlo to prebehlo to je fakt, vsak uz aj ty si takmer v polovici 😎 malinke este nekopka?
Danuska sa ma dobre, mala dobry a celkom rychly porod. Teraz si uziva Klarku 😵

vavenka
1. pro 2009

Janul no hej, mne sa prvy trimester hrozne vliekol, ale teraz to uz ide 🙂
Este necitim, teda sem tam nieco, ale neviem ci je to crevo alebo male, sak ja si pockam na kopanec 😀
Stvrtok mam poradnu, uz sa neviem dockat, teraz prvytkrat az po mesiaci idem, doposial stale som videla drobca minimalne kazde 2 tt 😉
A ty ako? Kolko si pribrala? Si doma cele tehotenstvo? Ako stavba? Uz zazimovana? 😉 Muz ide k porodu?

janula.k
1. pro 2009

No ja som taky riadny kopanec citila tusim az v 25-26tt, dovtedy len take kopkanie sem tam. Teraz su to uz kopance do rebier, ktore vyrazaj dych 😀
Ano som na Pn cele tehu, ale nelutujem a vobec som sa nenudila..ty si tiez doma, ze? Pribrala som asi 12kg zatial, neviem presne. Brucho mam riadne, inak v pohode. Inak malinky vazi odhadom uz asi 3kg, tak som zvedava na jeho konecnu vahu 😅 Vies co, keby som velmi chcela, tak asi by isiel moj mm k porodu, ale asi tam chcem skor maminu, lebo moj muz odpadava, len ked citi nemocnicny pach a nedokaze mi ani pichnut fraxiparin, ledva mi urobi riasu na ramene a nemoze sa na to ani pozerat ako si to pichnem..takze myslis, ze porod zvladne? 😀
Hej, stavba zazimovana, zaciname zas na jar 😉 a vy?

w_h
1. pro 2009

janula.k a vavenka:
utika to silene, to jsem rada, ze nejsem sama 🙂) taky jsem celou dobu na pn
5,5 je skoro jako 5,9 - tak to necham byt, diky
a ty si pichas, nebo ne?
jmeno mame - bude po mne 🙂) vyber uplne jineho jmena by asi taky bylo docela narocny 🙂)

vavenka: me doktorka rekla uz asi v 16.t. - pohyby uz citite, ne? Ne! 🙂)) rikala, ze je to bud jako motyli kridla nebo jako vetry 🙂)) tak si vyber. uz to bude za chvili, tak uz ani nemusis na sono a vis, ze mimi je ok

janula: muj manza me s chuti picha fraxik, ale k porodu se mu zatim moc nechce, ze prej nikdy v historii chlapi k porodu nechodili, zenska se schovala nekde v lese za vsi a kdyz bylo po vsem, tak se vratila
a vy mate jméno?

vavenka
1. pro 2009

W_h no ja milujem tieto prirovnania k historii - tak potom aj tvoj chlop nech zbehne do lesa ulovit nejakeho diviaka na veceru, a nie do hypermarketu si nacupkat na zabalene stiehienko, uz aj bez kosti 😀 😀

Hej no tie pohyby - uz aj mna sa pytaju citis? citis? no ja este necitim, no co, tak mam asi vela tuku 😀 nejak to este nerieism, ale jasne, uz ked budem citit, budem pokojnejsia, to je logicke....
Picham si picham, Clexane 0,2 denne, zatial stale do brucha - ja som pichala uz polroka pred otehotnenim....
No to si mi teda pomohla s tym menom, ze bude po Tebe 😀 😀

Moj sa k porodu moc nehrnie a mne je to asi jedno, tam kam sa chystam do porodnice, do "vzdycharne" nepustaju oteckov, az na porodnu salu, a tam mi to uz asi bude jedno ci je tam alebo nie 🙂
Janul no tak vy mate objektivne priciny, preco nevolat otecka 😀 😀
Nas domcek sa este stavia, teda dorabaju strechu, a mozno aj okna este dame, uvidime... A ak budu okna a nebude moc tuha zima, tak sa bude robit asi aj pocas zimy......

bettynka222
1. pro 2009

ahojteeeee

cukruska to som pocula aj ja, ze pani Anka je proti babyplanu....inak ja by som to tiez nebrala. nemyslim si, ze sposobuje potraty, ale famibion je urcite lepsi 😉

wh som ti chybala cooo? 😀 ja osm tiez s hematologickou riesila fibrinogen avraj je to zle az ked je jeho hodnota 8.. inak co si myslis o konzumacii morksych plodov? ked ja si obcas dam nejaku muslu, krevetku alebo taaaaaak. ale nejem ich na kila...moze sa to? a co homeopatika? ma trosku bolelo hrdlo, tak som si ich par supla, ale potom som s tym radsej prestala a este som si dala panthenol - 100mg kyseliny panthotenovej....to sa moze v akych mnozstvach? ach to je otazok, coooooo? 😀 prave som si docitala nazor toho tvojho na porod 😀 😀 😀 no pekne sa snazi z toho vyvliect...a ty ho tam nechces? ja osm najprv tiez nechcela, ani on...al epo zazitku z kyretaze som si povedala, ze ked ja budem z personalu vydesena, tak snad on im uz nejak dohovori. ajked, zacinam o otm pochybovat, lebo bude vydeseny so mnou 😀 ozaj a odkedy sa v tehu pribera? ja som zatial schudla,a le uz sa to apson zastavilo...uz mi aj trosku viac chuti jest - pomohli tie infuzky v nemocke 😉

cukor drzim palce v nemocke. skoda ze o vsetkych nasich zdravotnych problemoch nevieme este pred planovanym otehotnenim....to by sme potom nemuseli trpiet kvoli nevydarenym tehotenstvam...a halvne ked to nejde prirodzene, to mi to pride fakt chore, ze najprv niekolko neskutocne drahych a pre zenu fyzicky narocnych (myslim tie lieky, viem ze sa pritom necvici 😀) pokusov a az potom sa hlada pricina problemov....ach 😔

klongova no nejak sa uz zabavis. doma je toho stale viac co robit ako v nemocke....tam ma skoro porazilo. a ty sa aspon mozes pohybovat, prechadzat.....ja po tom prelezanom mesiaci asi moc daleko nezajdem 😅

cukor
1. pro 2009

ahoj betty....nooo že si sa tu ukázala... 😉 ani sa nečudujem,že si schudla,však z nemocničnej stravy sa nevykrmiš.no ale teraz to doma dobehneš.včera som doma bulila 😢 jak male decko,ale ma to uz prešlo ,zatinam zuby 😀 ,som v znamení barana 😠 tak aj ked bude treba ide hlavou aj proti muru............

janula s w_h ....mate skoro rovnaký termín.....som zvedavá ktorá skôr.......

janula.k
1. pro 2009

w-h tak to si nas teda dobre odpisala s tym menom 😀

vavenka
1. pro 2009

Cau betty, kedy si uz das tt do pasu? 😉
Inak aj ja som PN uz od zaciatku, ale nejak sa vobec nenudim - teda do konca 3tieho mesiaca som musela lezat - takze serialy, knizky, konik 😀 a tak som zlenivela, ze teraz ked uz sa mozme hybat, tak by aj bolo co, ale sa mi nechce 😀 😀
Myslela som ze napisem jednu pracu a skusim obhajobu v marci (uz 5 rokov sa odhodlavam) - furt som si hovorila ze na materskej si to spravim, popri praci nebol cas - ale uz som od polovice septembra doma a este furt som ani ciarku nenapisala 😀 😀 a uz to ani nevidim realne......
Co sa pribrania tyka, tak je to hrozne individualne, a hlavne je to priamo umerne nevolnostiam - tak napriklad ja - kedze som nemala ziadne nevolnosti a chutilo mi papat + musela som lezat - tak som priberala uz od zaciatku - uz teraz mam nejakych 5 kil plus... Ale su baby ktore do soesteho mesiaca nepriberu ani deko a su take ktore dokonca chudnu 🙂

janula.k
1. pro 2009

ano vavi, je to individualne...ja som tiez lezala, nebolo mi zle a tiez mi vsetko chutilo a prve kilo som pribrala asi az okolo 18-20tt, hoci brusko rastlo, na vahe to vidiet nebolo..a najviac som pribrala asi od 7. do 8. mesiaca...teraz uz maternica tak tlaci na zaludok, ze aj ked velmi chcem, natlacit sa moc nemozem, lebo mi byva zle..palenie zahy a tak..
bettynka v ktorom si teraz tt? 😕
cukor ☹ Barani sa len tak lahko nevzdaju 😉 a ja budem asi skor, lebo vcera mi doktorka povedala, ze to vyzera na skorsi termin ako silvester 😉, neviem ako w-h 😉

cukor
1. pro 2009

janulka ......skôr či neskôr ...je to jedno.....hlavne nech je to zdravé a nech obaja budete v poriadku.......aj tak je to krásny vianočny darček......najkrajší 🙂

bettynka222
1. pro 2009

cukricek drz sa nam...viem ze to je tazke, ale ty to zvladnes, uvidis 😵 a ja som schudla este doma...asi ten stres z krvacania a nechutenstvo. v nemocke osm uz nastastie nechudla, podrzali ma infuzky 😀 ale inak tuism od vcera mi trosku viac chuti 🙂

vavenka tak je snad ok to moje chudnutie....mam minus dve kila a ked sa mi uz zda, ze som nieco pribrala, tak ma vaha vzdy vyvedie z omylu....ja nevraciam, len mi nechuti a napina ma

jani presne ako pises, mne rastie len brusko. podla mna vsetko co zjem spotrebuje babatko a nieco sa ulozi do bruska. a asi nejem zle, ked ja osm v 10 tt a babatko uz v 11...ono ma stale predbieha 😀

cukor
1. pro 2009

betty ....dik za povzbudenie.......teraz mam trošku strach z tej hysteroskopie....čo tam vlasne uvidia a hlavne sa bojim narkozy....teraz ked viem,ze mam trombofiliu dufam,ze mi nič nehrozí. 😒

cukor
1. pro 2009

janula...na palenie záhy.....nastruhat zazvor a zaliat ako čaj...osladit medom......dr.bukovský odporuča najmä tehotnym ženám
a betty...morské plody...nee

vavenka
1. pro 2009

Kokso ked vidim Bukovskeho tak sa mi noz vo vrecku otvara 🙄 🙄
Hlavne treba jest menej a castejsie, potom nebude treba ani zazvor, ale sak janula to isto uz ma odsledovane 😉

Preco sa nemozu morske plody? Mne teraz hrozn chutia morske ryby.... Viem z to nieje to iste, to len tak 🙂

cukor
1. pro 2009

morské plody zvyčajne nie sú tepelne dostatočne upravené ....napr.mušle

vavenka
1. pro 2009

Cukor aha, jasne...
Ale ked si objednam napriklad pizzu s morskymi plodmi - teda budu spolu s cestom v peci 20 minut, tak to mozem pokojne, hej?

bettynka222
1. pro 2009

cukor ale ved ja som ich jedla v cestovinach...tam su dstatocne tepelne upravene. surove by som ich nejedla 😝 ale ked som este nevedela, ze osm tehu, tak som dvakrat zjdla sushi....tak ale snad sa nic nestalo. ja som dnes o tych morskych priserkach hladala, a su v poho. vysoky obsah ortuti ma zralok, meciar, nejaka makrela (pred slovom makrela bolo este nieco, tak neviem presny nazov)....krevety napriklad su ok, a musle som mala asi 4...mozno 6. a tie co sa davaju u nas do cestovin su ajtak z konzerv a tam uz su tepelne spracovane....

cukricek a nebojl, ak tam maju nieco njast, tak len dobre ze do toho ides. a narkozy sa neboj....mne sa sice tiez nepaci, ale anesteziolog si ta postrazi 😉

tromboska
1. pro 2009

Ahojte Trombosky,

tehulkam gratulujem, ostatnym drzim palce 😉

Chcem sa spytat taku vec...mozno je to banalita, ale aby som v tom mala jasnejsie.

Ak ma zena trombofiliu picha si aj pred otehotnenim aj po porode? Alebo iba pocas tehu?
Alebo mozu dat len nejake tabletky?
A este jedna otazka? Moze ist tromboska normalne na umele oplodnenie? Alebo tam je nejaka specialna priprava pre trombosky?

Dakujem

cukruska1920
1. pro 2009

Ahojte babulky..tak uz oficialne patrim k tromboskam.... mam mutaciu MTHFR...vo stvrtok idem asi na hematologiu a potom sa uvidi co dalej...a co vlastne dalej babenky...? gynekolog mi len spominal ze budem pichat nizkomolekularny heparin a ja sa toho bojim 😖

margarita
1. pro 2009

tromboska - zalezi od Tvojho stavu a najma od lekara, niektore si tu pichali aj pred otehotnenim, aj pocas aj cele sestonedelie, ine nie (ja som extrem, pichala som si iba posledny mesiac tehu, dovtedy som len hltala Anopyrin). Fakt sa to ale neda takto zovseobecnit, zalezi najma od toho ake mas mutacie a celkovo ako je Tvoja krv na tom ci uz pred, pocas alebo potom 😉
Myslim, ze IVF mozne je aj s trombofiliou, dokonca poznam aj babu, co trombo nema, ale pre istotu jej dali Fraxik pocas prveho trimestra po IVF, myslim. Treba sa o tom zmienit, ze si trombo a ostatne je uz na nich 😀

cukruska - neboooooj, zo zaciatku to bude urcite neprijemne, ale zvyknes si na to, ako kazda tu pritomna 😎 a pre dieta sme schopne urobit aj nemozne...ja som sa kedysi smiala, ze keby som mala kazdy den zjest zivu dazdovku aby som donosila dieta, tak to asi vazne urobim. Nastastie k tomu neprislo 😉

betty - priberanie je asi dost individualne, ja som za prvy trimester schudla asi 4kg, a celkovo som pocas tehu pribrala 12,5kg. A dopadla som vdaka kojeniu tak,ze mam o 3kg aktualne menej ako pred otehotnenim...
janulka, aj ja si pamatam palenie zahy v poslednom tazeni 😀 a na to mi uz nepomahalo nic, ten zazvor este na zaciatku proti zvracackam hej, ale takto ku koncu uz asi fakt len jest castejsie a menej, lebo babo Ti tlaci na zaludok a na to velmi tabletky nebuduuu ☹

na vsetky myslim a drzim palce 🙂

cukruska1920
1. pro 2009

margarit....hej...pre babo vsetko ale vies neviem si predstavit ze si vrazim injekciu do koze...au au... ale tak snad to prezijem..... a ked si isla na hematologiu tak oni si robili svoje vysetrenia alebo im stacili tie co urobil gynekolog?