Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vavenka
16. dub 2010

Denis a preco ste sa bali? Kvoli nariedenej krvi? No ja ju mam hustu, aj ked si picham, takze to by malo byt v pohode 🙂 kde si rodila? Mala si aj epidural?

denisocka
16. dub 2010

gyndoška sa bala,že sa asi rozkrvacam a nezastavi to lahko. aj šitie som mala bez opichania - lebo vraj hrozil obrovsky hematom .... takže ma šili za živa,mala som len čosi na oblbnutie v žile ,ale či od bolesti,alebo to boli endorfiny šťastia z maleho -neviem. a epi som nemala-ta sa nesmie ked berieš heparin

vavenka
16. dub 2010

Denisocka moze sa, ked mas dodrzany casovy odstup od pichniteho heparinu, som sa o tom bavila s hulikovou, vravela ze v pohode...
Samozrejme ze to ale bude zavisiet od anesteziologa....

Juj takze ty takto na prirodno vsetko? 😕 no ja dufam ze budem moct vyuzit vsetku dostupnu chemiu 😀 😀

denisocka
16. dub 2010

vavi,vidiš aka som ja pitka? ja som to s hulikovou ani nepreberala,gyndoška mi povedala že sa nesmie - ja som to aj čitala na nete,tak som myslela že to je pasé. no nabuduce sa už opýtam ... nevadi,ale dalo sa zvladnuť . vravim,keby aj druhy bol taky ako prvy,tak nou problemo

vavenka
16. dub 2010

Denisocka keby to clovek vedel dopredu, vsakse 🙂
Moj svagor je v tomto genialny - zapocul ako som sa s jeho manzelkou bavila o porode, a ze mam obavy a tak, ved kto nema, tak dosiel, a pekne po vychodnarsky: Co še bojiš, šak ešte v žadnej nezostalo 😀 😀 a v podstate mal pravdu, no, mala musi ist von, ci chcem ci nechcem 😀

denisocka
16. dub 2010

xiixiiixii no proste typicky gadžo z vychodu

maharishi
16. dub 2010

Ahoj holky 🙂
Byla jsem zde párkrát v březnu, měla jsem zrovna před vyvolávaným porodem, tak všechno proběhlo jakž takž v pořádku, sice to neuvěřitelně bolelo a kvůli píchání Clexanu mi nechtěli dát epidurál, tak jsem si skoro 6 hodin užívala brutal bolestí, ale za mimi to stálo 🙂 . Akorát jsem pak začala dost krvácet, tak to byla taková menší komplikace. Potom mě chtěli převést na Warfarin, ale moc se nezadařilo, měla jsem i po nejnižších dávkách vysoký hodnoty srážlivosti a nakonec jsem skončila na interně, aby mě dali dohromady...dopadlo to, že mě nakonec museli převést zpět na Clexane, protože jsem jakási nenastavitelná...no užila jsem si po porodu strašnýho běhání po lékařích ☹

cukor
18. dub 2010

maharishi...tak uz to mas stastne za sebou....a teraz prajem vela,vela ,vela radosti z detičiek 😉

zulok
18. dub 2010

Maharishi.. tak esteze si vporiadku a vsetci ste zdravucki, zelam vam len to naj v zivote..nech sa vam dari 🙂

meruska
18. dub 2010

ahojte, vo stvrtok mi lekarka povedala ze mam nieco nie v poriadku s krvou a ze ked zacnem 28 tyzden ze mam prist a naucia ma pichat si do bruska Fragmin....nikdy mi nic nespominala ze by bolo nieco zle ☹ doteraz som mala len nizky hemoglobin a tak som brala B12 a actiferin...a hodnoty co su v sprave mne vobec nic nehovoria
APTT-s 27,7
APTT-r 1.03
D-Dimer 122 ug/l
K-Pr.S 47,5 %

co hrozi mojmu babetku?

fiallinka
18. dub 2010

merusko, já nerozumím těm konkrétním výsledkům, ale asi máš holt vyšší srážlivost krve a je dobře, že to bude podchycené - s fragminem se ti to upraví a nikomu nic nehrozí. Jinak je to samozřejmě horší, ale nemá cenu tě strašit, dyť tě sledují 🙂, ne?

denisocka
18. dub 2010

Baby,v piatok ma mm prvy krat pichol do brucha,asi 7cm od pupku,ale mam tam este teraz jemne cervene okolie pichu asi 2cm,ale fakt jemne.tak neviem,hadam ze nepichol

denisocka
18. dub 2010

A bolelo ovela menej ako rameno

vavenka
18. dub 2010

Denisocka no to je jasne, do brucha to boli najmenej, ja si este stale picham do brucha, sice uz do boku, lebo v predu uz nespravim faldu, ale inde si netrufnem 😅

denisocka
18. dub 2010

Nemas to potom cervene?

denisocka
18. dub 2010

Ja asi sama sebe odvahnu nebudem mat

lora
18. dub 2010

Ahojte baby, som v tejto teme nova, ale som registrovana medzi 40-tnickami, snazilkami. Mam tiez leidena-hetero, navyse aj MTHFR A1298C - vraj toto druhe je "lepsie" ako leiden, ale dve mutacie dokopy a navyse mojich 42 rokov asi nebudu najlepsou prognozou. Prekonala som dva potraty, jeden zamlknuty 09/09 v 9 tt a jeden mikro v 5 tt teraz pred tyzdnom. Prebehlo to nastastie spontanne ako oneskoreny, ale poriadne silny menzes. Mam dve deti 11 a 14 a vtedy som ziadne problemy nemala (ale bola som aj mladsia, ze). Gyndos to velmi riesit nechce, tak som si sama nasla hematologa, ktory mi dal preventivne anopyrin 100 mg denne, mam brat aj 2x10 mg kyseliny listovej a 500 mg B12 obden. Vraj pocas snazilkovania viac netreba, potom po otehotneni sa zvazia injekcie, ale vraj leiden sposobuje potraty skor v 2. a 3 trimestri. Mate niektora taketo skusenosti s dvoma mutaciami a takymto vekom ako ja ? Uz vaham, ci to zabalit, alebo sa snazit dalej, alebo co este sa da robit ? Poradite dobreho hematologa v BA ?

denisocka
19. dub 2010

Lora,ja mam len tu mutaciu A co ty,pred otehot.som brala b12 inekcie tisicky raz tyzden, b6 3xd, a ac.folicum 3xd

meruska
19. dub 2010

rozumiete niektora tomu co mi zistili? co hrozi babu?

vavenka
19. dub 2010

Meruska nic vazne nehrozi, netreba stresovat, hlavne dodzruj pokyny lekara a hlavne pitny rezim, aspon 2 litre denne, aby ti zbytocne nehustla krv....
Inak dievcata som sa dnes dozvedela, ze v nemocnici, kam sa chystam rodit, mi nikto nepichne epiduralku kvoli riedeniu 🙄 ja to nechapem, hematologicka vravela ze je to uplne v pohode kua.... A tunak ze aristi vymyslaju ☹ no nic, nejak to snad prezijem 😠
Lora este to nevzdavaj, ak chces babatko, tak to este treba skusit, drzim palce 🙂

Denisocka nie nemam to cervene... Niekedy mi ostane cervena bodka po vpichu, niekedy ani to nie... Modrinu uz ani nepamatam kedy naposledy sa mi podarilo spravit, je to uplne v pohode..... Ved nevadi ze si nepichnes sama, ak mas manzela ktory ti pichne 🙂 u nas sa ten moj ani pozerat nemoze na mna, ked si picham 😀 😀

meruska
19. dub 2010

vavenka... co citam tak vy o chorobe viete uz davno... ako to ze mne to zistili az teraz? a preco mam cakat na zaciatok 28 tyzdna?

budem mam normalny porod alebo taky cas robia planovany?

meruska
19. dub 2010

a este... ja som mala cely zivot problem prave s opakom, ze mam riedku krv....preto ma zaskocilo ze zrazu si ju mam riedit...
vzdy som mala nekonecne menzesy, problem u zubara ze dlhsie krvacam... chodila som k hematologicke uz davno.... lebo som kvoli menzesom bola vzdy anemicka.... a teraz zvrat...
nechapem tomu

meruska
19. dub 2010

nebudem pri porode velmi krvacat?

vavenka
19. dub 2010

Meruska ja o tom viem len kvoli tomu, ze som niekolkokrat potratila a hemato vysetrenie je standartny postup - doteraz som nemala ziadne priznaky...
V tehotenstve krv hustne prirodzene, je to normalne, ale ked mas geneticku predispoziciu, tak sa moze stat, ze prave pocas tehotensttva, alebo inej velmi zatazovej situacie, krv hustne neprimerane....
Neviem preco mas cakat, ale ako som pisala, treba doverovat lekarovi....
S porodom by nemal byt ziaden problem, nemusi byt planovany, aj ked skor sa odporuca prirodzeny, ako sekcia, ale nieje problem ani s jednym.....

meruska
19. dub 2010

teda aby ste mi rozumeli...cely zivot dlhsie krvacam, ale nie som hemofilik, len mam dlhocozne menzesy, tecie mi krv z nosa a take......a vdaka tomu som anemicka
a teraz v 27 tt mi hematologicka povedala ze mam neaku chybu na trombocytoch a ze aby som nemala zrazeninu mam si krv riedit....

to ked sa mi teraz pusti krv z nosa, zastavi sa? a co porod a prvy menzes...bude aky dlhy?

meruska
19. dub 2010

vavenka este sa ta opytam ak mozem... mam prist az ked zacnem 28tt a to mi vychadza na piatok...ale hematologicka robi iba v stredu alebo v pondelok...mam ist teda skor alebo neskor?
neviem co robit ☹

denisocka
19. dub 2010

Vavi,ja ti hovorila.mne rovno povedala gyndoska,ze arista mi epi nenapichne,preto som to nepreberala na hto.a prezijes aj bez,aj ja sa chystam prezit

denisocka
19. dub 2010

Marus,ja tiez mavala dlhe a silne kramy

andzi
19. dub 2010

Ahojte kočky, tak už mám za sebou hematológa. Urobil mi kompletné vyšetrenie a fibrinogén som mala 5,87, takže mi nedal žiadne injekcie ani lieky, len kyselinu listovú. Kontrola o 5 týždňov. Teraz neviem, či si mám vydýchnuť alebo nie...ak viete, poraďte prosím.

denisocka
19. dub 2010

Andzi, a d-dimery ok? Ja by sa tesila,ja mala fbg 5 a aj tak mam clexan pre d dimer