Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vveru
17. kvě 2010

Shandy, děkuju ta radu. Homo je od obou rodičů, hetero jen od jednoho . . . Dočetla jsem se, že ten Pentomer co mi ho dali na imunologii taky ředí krev, ale v těhotenství se brát nesmí. Jinak držím palečky ať se IVF povede. 😉

shandy
17. kvě 2010

Vveru hej, to viem, co je homo aj hetero 🙂 , len nerozumiem pojmu "heterozygot double"..
dakujem 😵 😵 , rovnako... 🙂

vveru
17. kvě 2010

Shandy, tak to ju, špatně jsem pochopila otázku. Já to také nevím protože mi toho k tomu víc neřekli, pravděpodobně až dorazí zbytek výsledků z genetiky, tak ještě půjdu na konzultaci k paní dr. genetičce.

zusika
17. kvě 2010

Ahojte...dakujem vam za info.....
neviem, akym sposobom si pichate tie injekcie... ale moja svagrinka je zdravotacka a ta mi poradila (ak by k tomu teda doslo)..ze to treba pichat vzdy v jednej linii za sebou....napr. ked do ramena...tak 7x z hora dole tesne za sebou....a dalsi tyzden zase zacat zhora dole 7 vpichov a takto pokracovat pravidelne za sebou a vedla seba...ze treba nejaky system, aby sme mali co najviac miesta na tie vpichy....a potom trebars vymenit ruku/nohu/stranu bruska....a to iste.....
myslim, ze prve injekcie mi bude pichat ona, ma s tym skusenosti a nebyva daleko.....
aj ked este nechcem prebiehat....najskor musia byt // .... 😉 ☼

kapr
17. kvě 2010

Čusík holky, já vám teda do toho nechci kecat, ale nenechte se uchlácholit. Pokud máte prokázanou leidenskou a jdete na IVF a stimulujete, tak musíte zároveň píchat i Fraxeparin nebo něco podobného!!!!!!!! Hormony způsobí to, že vám zhoustne krev a rozjede se hyperstimulák!!!!!!!!
Je to rovněž nebezpečné i pro vás. O mimi nemluvě. Zhuštění krve a případně tromby můžou stížit výživu embrijka a je konec.
jako u nás. Můžete se podívat do albíčka. nechci to tu moc popisovat.
Všeobecně se nechce lékařům jít do vyšetření a léčby při mutacích, pokud jste minimálně 2x nepotratily. Je to totiž nákladné a snižuje jim to bonitu u pojišˇ%toven. Takže je na vás, jestli chcete prrožít 2 potraty a říkat si, že jste proto neudělaly maximum.

Jinak píchám pokaždé na jednu stranu bříška. Střídám je a je to v poho. Sice se někdy trefím do žilky a krvácí to, nebo mám modřinky, ale není to nic strašného.
A Acidum folikum při MTFR........celé těhu 😵 😉 Tak držím pěsti.

shandy
17. kvě 2010

diky kapr, ja s tebou suhlasim 🙂 , radsej pichat nieco navyse ako to podcenit. duplom, ked o tom viem, ze tam to riziko je. asi by som si cely zivot vycitala, ze kvoli tomu ze som bola leniva si nieco pichat, tak...... 🙄 😔
ja budem pichat od odberu vajicok fraxik, lebo tak mi to aj v mojom CAR-e odporucili...

fiallinka
17. kvě 2010

kapr: o tom žádná, já jsem si taky při stimulce ty injekce vydupala, už právě kvůli ohss, který jsem minule měla...

ale vveru má mthfr, to je zas něco jiného..

shandy: já myslím, že vveru těma "double" mutacema myslí to, že ten gen mthfr může být narušený ve dvou lokusech, takže ty mutace tam připadají v úvahu dvě (označuje se to číslem, někdo to tu bude vědět).... akorát u nás se myslím ani na ty dvě možnosti netestuje, ta jedna je myslím mnohem podstatnější než ta druhá...

vveru
17. kvě 2010

Tak to teda nevím co mám dělat. Až přijedu domů z práce tak juknu co tam mám psáno za ty léky k tomu IVF.

kapr
17. kvě 2010

MTFR mám taky a tam je důležitá vlastně ta listovka.
A co se týče těch injekcí u laidena tak jsou opravdu důležité už od začátku stimulky. Kvůli tomu, že berete hormony. A ještě v takových dávkách!!!.
Normálně byste měly být zaregistrovaní v trombotických centrech, kde by vám sami řekli, že píchat od začátku IVF. 😵
po OPU to má smysl kvůli ohss.
.......vždyť kvůli laidenské nemůžeme brát později ani hormonální antikoncepci 😉
takže radím, řekněte si o ně a píchejte 😉 😵

veru je jedno jaké máš léky k IVF. Všechny jsou "hormony". 😉

vveru
17. kvě 2010

Mě právě řekli, že stačí jen ta listovka, tak mi jí napsala obvoďačka koňské dávky. Jestli někdo znáte Gennet tak víte na čem jsem, o svých výsledcích jsem mluvila jen se setřičkou, ale do té doby než se začne se stimulkou budu určitě mluvit jak s genetičkou tak s paní dr. která mě bude připravovat na IVF tak se jich na to vyptám.

kapr
17. kvě 2010

No jestli máš jen MTFR tak ano. to stačí listovka.

fiallinka
17. kvě 2010

vveru: ta listovka je ok, ale měla by být v kombinaci s těma béčkama a vůbec nejlepší je prý ten Femibion, no rozhodně si neuškodíš, když si ho koupíš... píchat injekce rozhodně nemusíš, ale na ten anopyrin se zeptej nebo mrkni na to, jeslti nemá podobné účinky to, co už mít budeš

vveru
17. kvě 2010

Normálně se mi chce bulet, už bych podruhé potrat nezvládla. Určitě se na to zeptám. Ten Femibion je na recept, nebo volně prodejný? Takže myslíte, že by kdyžtak stačil ten anopyrin? Přemýšlím jestli nemám zkusit brnknout do tý imunologie a poptat se také tam.

kapr
17. kvě 2010

Femibion nemá dostatečné množství listovky 😖
Acidum folikum je OK 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jsme doktoři 😀 😀 😀 😀 😀

kapr
17. kvě 2010

veru neboj se vlka nic to zvládneš 😵 není to žádná tragédie 😉 jen budeš baštit víc vitamínků pro mrňouse nic víc 😵 😵 😵

vveru
17. kvě 2010

Tak Acidum folicum mám, tak alespoň něco 😀 Jsem z toho jelen.

kapr
17. kvě 2010

femibion je volně prodejný jsou to vitamíny jako je mamavit........

kapr
17. kvě 2010

...a až budeš čekat prcka tak budeš papat železo 😀 😀 😀 😀 😵

vveru
17. kvě 2010

Kapr, děkuju moc, už jsem si to u Tebe přečetla, držím Ti, vlastně Vám moc palečky ať to tentokrát dobře dopadne. Myslím, že dokážeš pochopit jak mi je.

kapr
17. kvě 2010

No tak vidíš jak jsi šikovná. 😉

vveru
17. kvě 2010

😀 Jsem hrozná už plaším uplně ze všeho, pak si zase říkám, že jsou to doktoři, že přeci vědí co dělají.

kapr
17. kvě 2010

Jasně že dokážu 🙂 😉 proto se neboj že se nedočkáš 😵 🙂 Vidíš že to jde. Jen musí být ta správná doba. Však ono to miminko ví, kdy má přijít, neboj 😵

kapr
17. kvě 2010

No Veru jasně že ví, co dělají. Ale je potřeba být v tomhle bohužel trochu proaktivní. 😉 To jsem si ozkoušela na vlastní pěst 😉

vveru
17. kvě 2010

Takže myslíš, že když mám "jen" tu mutaci MTHFR, že teda stačí ta listovka a k tomu si mám vydupat ten anopyrin?

kapr
17. kvě 2010

jasně 😉 není důvod si něco píchat. Ale s Anopyrinem bych ti kecala. To nevím. ☹
ten jsem nikdy nebrala. Ale pokud jsou to prášky na nějaké ředění jen v malém množství, tak by to nemělo ničemu ublížit. Ono jsou to stejně takové malé dávky oproti těm terapeutickým 😉 takže spíš jakási prevence.
Tělo v těhu totiž automaticky "zhušťuje"krev. je to přirozená prevence před vykrvácením u porodu.

vveru
17. kvě 2010

Jsou to prášky. Teď to stejně řeším a plaším zbytečně protože teprve 26.5. jdu na ten kontrolní ultrazvuk, tak se tam s paní dr. nějak domluvím-je úžasná. Tak jim budu důvěřovat.
A jak u Vás vrcholí přípravy na mimíska? Máte tam krásné fotečky a na svatbě Vám to také moc slušelo.

cukor
17. kvě 2010

vveru......určite by som brala ten femibion spolu s acidum folikum......a u nás v car tiez davajú anopyrin......hlavne sa pytaj dr a nedaj sa odbyt!

denisocka
17. kvě 2010

veru, ja brala iba s MTHFR heterozygot 12...neviem to číslo už pred otehotnením inj. B12 1000jednotiek každý týžden, Kys.listovu klasicku a pyridoxin . ja som trebars anopyrin nebrala a ani mi to na moje dotazy nik nekazal brat . myslím,že zaleži aj od hematologičky,niektora čaka kým žena otehotnie,ina už odporuči Béčka preventívne,nakolko uškodiť to nemože

vveru
17. kvě 2010

Já beru listovku, tu originál Acidum folicum, pak beru hořčík, jód, vitamín E a na té imunologii mi předepsali ten Pentomer v letáku je připsané, že také ředí krev, ale v těhotenství se brát nesmí, takže ke stimulce mám napsané něco jiného.

cukor
17. kvě 2010

femibion pomaha spracovat tu kyselinu listovu...preto by som to skombinovala.........a hlavne klud,nechceme ta tu stresovat.

zusika....čo sa tyka toho pichania....no neviem si celkom dobre ppredstavit pichnut 7 x tesne vedla seba......je asilepsie striedat strany.......