Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

walle
30. kvě 2010

ahojte babuľky...sem tam tu mrknem...

cukrík - jéééééééééj, to je úžasné...blahoželám tiež...aby sa narodilo bábo zdravučké a boli ste v poriadku... 🙂

ináč, neviem, či som to tu spomínala...ja mám MTHFR A1298Cheterozygot., mutáciu fibrinogénu G455A homozygot., funkčná porucha trombocytov,slabo pozitívny kardiolipin Igm ...lekárka -hematologička mi povedala, že pred KET mám si pichať fraxík 0,3 aspoň 6 týždňov, plus acidum folicum 2x denne, B6 2x denne,B12 500-vka, a vitamín E.

v CAR lekárovi sa pichanie fraxíku nepáčilo...

😖 vraj to prekrvuje maternicu a ak som už raz otehotnela ( potrat v 9 tt), tak tam problém pri počatí nebude...

nakoniec mi to lekárka zmenila a pichať si budem fraxík až po úspešnom KET ( ak ovšem úspešné bude) po 4 tt

takže momentálne beriem iba tie vitamíny a som v príprave na KET...

píšem to kvôli tomu, že niektorá z vás má možno podobnú diagnózu...a ...môže si to porovnať...

objímam vás...

fiallinka
30. kvě 2010

walle, já mám něco jiného, ona ta tvoje diagnoza je dost výjimečná, ale co se týká fraxiparinu - tak většinou se dává od stimulace při ivf proto, že jsou tam velké dávky hormonů a hrozí riziko trombóz, takže u ketu bych se nedivila, že ho nemáš... nicméně je pravda, že u nás od ET cpou každému ten anopyrin, preventivně...

cukor
31. kvě 2010

@walle ja mam niečo podobné...MTHFR a 1298C,G 455 A hetero. a FX II C46T......bola som na inseminácii a po dvoch tyzdnoch som si urobila test a vlastne od vtedy si pichám fraxiparín 0,3 a tiez beriem také vitamíny....tak je to asi o.k........držím palce na rukách a nohách nech sa to podarí. 😉

zusika
31. kvě 2010

Ahojte dievcata, prajem vam pekny tyzden....
ziadnu spravu v podobe // pre vas nemam..... ale nie som sklamana.... moj cas pride... 🙂 verim tomu....
drzte sa!

janula.k
31. kvě 2010

ahojte, 😵
CUKRIK srdecne gratulujem k tehu, velmi sa tesim 😵
Fialinka, ani o tebe som nevedela gratulujem 😵 zdravim vas vsetky 😵 😵 😵

walle
31. kvě 2010

cukrík - no vidíš...my môžeme robiť všetko ale aj tak je to už Vyššia moc...

fiallinka, cukrík - to áno , tie trombotické stavy...to mi povedala lekárka...
zusika - obdivujem ťa...máš krásnu myšlienku pri foto: Nádej, to je obruč, ktorá nedovolí aby srdce puklo.... 😔

zusika
1. čer 2010

walle.... nadej je to jedine co mame!!! ....

zulok
1. čer 2010

Zusika..drz sa nam

WALLE drzim palce

CUKRIK jej, aky krasny tyzden uz 🙂

bettynka222
1. čer 2010

ahojte 🙂

cukrik drzime vsetky palce co pozname 😀

fialik jeeej, uz 13 tt a babatka obidve sa krasne drzia 😵 to sa tesim

zulociiiiiiiiiiiiiik a ty uz 16 tt...no same krasne tyzdne 🙂 vsetko uz bude dobre 😵

babulky pocujte, vcera ma na poradni trosku vydesili. je normlane aby som na zaciaktu 36 tt mala uz v placente infartky a aby bola teda uz dostatocne zrela? kolko mi este vydrzi?

bettynka222
1. čer 2010

ahojte 🙂

majkuska este vydrz. chapem ze to teraz vyzera beznadejne, ale uvidis, ze vsetko bude dobre 🙂 hlavne mas uz len spinenie, co je usper. zo mna sa lial okpec krvi cele tri tyzdne.... 😝

bublinka vitaj 😉 to co sa ti stalo tu viacere doverne pozname. neboj, aj ty sa dockas babatka 😵

maria lucia sme rady ze si sa po dlhom citani VS aj verejne ozvala 🙂 tvoje slova su nadherne a sme stastne ze patris medzi nas 😵

margi ale ja som myslela, ze ci z jedneho vrecuska navaris liter, alebo zakazdym len dve deci. ja pouzivam zakazydm ine vrecusko, len som sa bala, ci to 4x denne uz nebude pre babo moc byliniek, vieeeees? 🙂

azalka to us teda vyhovorky 😀 ved cvic doma v case pre teba vhodnom 😉

riska no zrejme si prva na rade, ale vcera zistili z emi to zle vyratali - co som sa im snazila vysvetlit uz niekolko mesiacov - datum poslednej ms bol o tyzden skor a navyse uz na 12 DC som bola tehu - dr mi kontroloval foliky, ale uz boo neskoror 😀

rybicka ahooooooooooj 🙂 ako sa nam mas? ja sa trosku bojim - mam uz v placente infarkty a vraj je uz zrela.....nie je to nejak skoro? ako termin ma teraqz o tyzden skor...ale ajtak ☹

muska ale ja idem do porodnice s prepravkou 😀 ona je uzavreta a mam v nej ovela lepsi prehlad ako v taske 😉 a vlstne do porodnice budem mat tasku - tu este nemam zbalenu. tu prepravku mi mm prinesie na sestonedelie 😉

jeeeej lenocik, andys, kappuska ahojteeee 🙂 margi zdravim tiez, ale my komunikujeme dost casto, vsak margi 😉

bettynka222
1. čer 2010

jeeemine, nakopcilo mi to sem prispevok k inej teme...ale kde pootm zmizlo to, co osm pisala vam 😕 ☹

bettynka222
1. čer 2010

aha, ten pridalo vyssie....no neviem ako sa mi toto podairlo 😀 babulky tu strednu cast si nevsimajte, oki 😀

zdravim teda znova lanocku, kapusku, andys a margi. sme rady ze ste sa ukazali 😵

maova
1. čer 2010

Ahoj holky, to je hezký, jak jste se tu všechny najednou objevily, co jste sem chodily dřív 🙂 A zulok 16tt, to je krásný 😵 Hezky si užívejte vaše dětičky a občas něco napište, ať o vás víme 🙂
Já taky sem tam nakukuju, co je u koho nového, jen moc nepíšu, protože není co.

zusika
1. čer 2010

dievcata - vodicky ..... uplne mimo nachvilu..... ale ked to uz chystam pre seba...posielam link aj vam....
http://www.skp.sk/?lng=svk&MODULE=3&SECTION=44 ....toto treba od dnes vozit v aute.....

bettynka222
1. čer 2010

zusi ja osm blba...som ti chcela napisat, ze ja posilnujem panvove dno poctivo a aj po potratoch som zacala cvicit mojzisku, chodila osm na mobilizacie k jedenj super dr a ta ma naucila aj spravne dychat 😵 tak sa da dno posilnovat tiez 😉

mao ahooooooooooooj 😵

zusika
1. čer 2010

Bettynka - drzim ti velmi palceky!!!!
neviem co a ako s tou placentou .... nenechaj sa vystrasit, kym je babatko v poriadku.... ale pytaj sa co najviac, nech ta sleduju.... taska zbalena??

... ja som zial tiez bola v 36tt....

zusika
1. čer 2010

Betty.... ja som hned po porode zacala s orientalnym tancom - je to uplne super na "zenske veci" - ale aj na dusu..... ale vdaka za typ ...

maova
1. čer 2010

bettynko, ahoj 🙂 Já taky nevím, jak to s tou placentou je, ale kdyby to bylo vážné, tak by tě snad doktor nechal v nemocnici. Myslím na tebe, ať je všechno v pořádku a už mám miminko brzy u sebe 🙂

cukor
1. čer 2010

ahojte baby...prave som prišla od dr.máme 14 mm a srdiečko bije...chvala bohu.ja som vzdy taká vystresovaná ked idem k dr.teraz by som chcela íst na diagnostiku na vrod.vyvojové chyby a prejasnenie šije.v ktorom tyzdni je to najlepsie absolvovat?.

vveru
1. čer 2010

Cukor, super držím palečky ať je vše tak jak má, drž se.

Holky, tak já zítra budu volat, už by měli být ty výsledky z té genetiky, mám z toho strach . . .

zusika
1. čer 2010

Cukur - myslim ze sa to robi v 12tt .... tam je dolezity presny datum..... a blahozelam a drzim palce!!

bettynka222
1. čer 2010

zuisk nooo, taska zbalena nie je. este nemam kupene ani podprsenky na kojenie 😅 ale prave sa na to chystam 😀 ale mam taku prepravku a v nej mam kozmetiku pre babatko.
a je mi luto co sa ti stalo ☹ a prave v 36 tt...casto na teba myslim....uz to musi byt dobre!!!!!!!!!!!

maoviatko dakujem 🙂 aj na teba casto myslim. halvne na to, ake je vsetko nespravodlive 😔

cukor teisme sa 😵 myslim ze v 12 tt s ana to chodi

zusika
1. čer 2010

juj, tak rychlo bal.... aby si bola uz potom v pohode.... vlastne, keby to malo byt rychle, tak maj pripavene aspon doklady...vsetko ostatne ti aj tak vedia dat v porodnici.... ;)
Mam kamaratku, ktora to tiez ma za par....a uvedomujem si ako sa o nu teraz s bliziacim sa terminom bojim.... a to sa ani nejedna o mna..... co potom ked sa ma to tykat bude..... ale chcem to risknut!!! Betty - kazda mame nieco za sebou, ale sama teraz vidis, ze sa to moze podarit.... takze ty mysli teraz iba pozitivne, tvoje babatko to citi.... 🙂

maova
1. čer 2010

cukor, jak píšou holky, ve 12 až 14tt, všude je to malinko jiný 🙂 a gratuluju k srdíčku 🙂

v veru, držím palce na genetiku 🙂

betty, děkuju 🙂 Někdy si to taky říkám, jak je to možné, proč se to všechno děje. Ale zase věřím tomu, že jednou budeme skvělí rodiče a třeba už je naše miminko i na cestě, i když to by bylo asi moc brzo, ale pořád si říkám, že třeba se na nás usměje štěstí s adopcí brzy 🙂

maova
1. čer 2010

zusi, tobě držím palce, abys byla zase brzy těhulka a snad si prožiješ těhotenství aspoň trochu v klidu, bez strachu.

zusika
1. čer 2010

🙂

bettynka222
1. čer 2010

zusi ten strach je uplne normlany...hlavne po tom co sa stalo. maoviatko vie o tom svoje, vsak 😔

mao budete skveli rodicia, to je jasne 😵 a uz coskoro. a okrem adopciatka budete mat aj vlastne, len sa ti musi trosku zahojit srdiecko 😔

cukruska1920
1. čer 2010

Ahojte...jej tu sa pise vo velkom 🙂

cukor
1. čer 2010

maova ...velmi ti držím palceky aby sa vám to podarilo.viem kolko bolesti si si prežila preto maš uz nárok aj na štastie.ja sa tiež velmi bojím ako to vsetko dopadne a myslím ,ze toto je moj uz posledný pokus.tak to cítim.vek...39 rokov,dva potraty , a dokopy 12 roznych umelých oplodnení.....aj na mna to bolo uz vela.ale vzdy som verila a aj teraz verím,ze sa nám to podarí.tak baby ... 😉 nech su pred nami len slnečné dni. 😉