Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
9. čer 2010

Ahojte...tak od dnes sa pridavam k pichajucim... dostala som clexane 0,4...prvu mi pichla sestricka a ukazala mi ako nato..zajtra uz idem naostro sama...au au..snad to zvladnem 😝

denisocka
9. čer 2010

cukroška vitaj, no nič pozitvne ale tak -lepšie drôtom do oka 😀 potom daj vedieť,či si si pichla sama alebo mm

katrenka111
9. čer 2010

baby to si cele tehotenstvo musite pichat ?? lebo mne doktorka povedala že hned jak otehotniem musím byt na injekciach.
Bože to je hroza ☹

denisocka
9. čer 2010

ale nieje to hrôza 😵 je to lepšie a pravidelnejšie ako sex 😀

cukruska1920
9. čer 2010

@denisocka no budem si sama lebo dnes mi pichli o desiatej a ze dobre je dodrziavat tu istu hodinu alebo aspon cca...sa to musim naucit..no co..narkomani si to pichaju a zvladaju...a co ja som nejake beeecko?? 😀

@katrenka111 ja som az doteraz nemusela....brala som len Bcka a to je vsetko...

denisocka
9. čer 2010

cukroška, no ja som tiež hrdinka,ale odvahu som ešte nenazbierala ..teraz sa zas vyhovaram,že už mi vela netreba , nejakých 60 injekcii cca 😀 a že ani si nevidim kde mam pichuť

cukruska1920
9. čer 2010

@denisocka a co si pichas?

denisocka
9. čer 2010

picha ma mm 😀 povinne miesto sexu . picham clexan 0,2 - akurat som včera prosila o fraxiparin,lebo je vraj nmenej bolavi a že už nie,už sa to meniť nebude,ked som začala s clexanom .ale tak som rada,že nemam 0,4 - bo 2x tolko bolesti by to bolo . inač,ake si mala vysledky?

cukruska1920
9. čer 2010

@denisocka bolavy? co ta boli? mna to vobec nebolelo ked mi to pichla...som cakala ze to bude stipat a nic... ja som mala vysledky v norme...

denisocka
9. čer 2010

no, boľavy .... kde ti pichla ... ale šak nevadi ..aj mna to občas neboli a občas amen tma

denisocka
9. čer 2010

ked si mala vysledky ok,berieš prečo tak vysoku davku denne?

cukruska1920
9. čer 2010

@denisocka do brucha si mam pichat kym sa mi bude dat urobit riasa..a potom bud do ramena alebo do stehna..ale vraj do stehna to boli...no za posledny mesiac mi vyskocili dost DINOV tak mi dala...ved to nemoze ublizit.. inak by mi to nedavala

denisocka
9. čer 2010

čoho?

cukruska1920
9. čer 2010

P DINOV....

denisocka
9. čer 2010

to nepoznam,to čo je ??? mne vyskakuju len D dimeri

cukruska1920
9. čer 2010

to je nieco podobne ako d dimery

andzi
9. čer 2010

Baby, chcem sa opýtať, keď mám vysoký fibrinogén (8 aj niečo) a d-dimér OK, je dôvodné pichať injekcie?

denisocka
9. čer 2010

andzi,myslím že hej,ten fbg maš dosť vysoky,ja som mala najvoac nad 6

andzi
9. čer 2010

@denisocka chodím stále na kontrolné odbery a stále ho mám rovnaký. Myslíš, že by mi mal zvýšiť dávku? Mám len 0,4.

denisocka
9. čer 2010

jaj tak,ty si pichaš,ja som dnes nejaka pripečena. vieš čo,asi netreba zvyšiť,lebo ked sa nezvyšuje a dokyna to sleduje,tak to asi tak ma byť. mne sa stale zvyšuje Ddimer a tiež som myslela že mi da 0,4 a nedala,vraj to stači na 0,2 udržiavať

andzi
9. čer 2010

@denisocka ty máš Clexane alebo Fraxiparine?

cukor
9. čer 2010

ahojte...kontrola na hematologii dopadla dobre.ostávam zatial na fraxiparine 0,3.
denisočka ...ssory ja som na teba zabudla......ale staršiu hulíkovú som tam videla.
my sme mali včera dost chaotický den..manzel si zlomil nohu 😀 ,tak som ho niesla na traumačku,vyfasoval k tej zlomenine aj fraxiparin 0,4......takze sa večer posadíme,pichne sebe,potom mne a je sranda 😉 aspon ako hovorí si sám vyskúša aké to je.takze sme teraz doma obaja PN.......a uzívame si jeden druhého 😉

andzi
9. čer 2010

@cukor tak to je dobrá náhodička, že budete pichať obaja, ale každý z iných príčin! V každom prípade mu prajem skoré uzdravenie.

Neviete mi poradiť dobrú hematologičku (alebo hematológa) v Bratislave, ktorý ma vezme aj bez odporúčania? Som totiž bezradná, mne liečbu naordinoval priamo gynekológ a mne sa to nepozdáva. Môj rajónny hematológ ma odmietol a povedal, že dôvod na liečbu injekciami nevidí. Chcela by som to skonzultovať s iným dobrým a skúseným hematológom.

denisocka
9. čer 2010

Ja picham clexan o,2

aknomis
9. čer 2010

ahojte, takmer pred rokom som potratila v 6tt. potom som bola na genetike - partner OK, ja mutacia MTHFR C667T homozygot, následne som išla na endokrinologiu a tam som skončila že všetko OK, a pichanie nie je nutné.
odvtedy som tam nebola, teraz som v 19tt... mohlo by sa niečo stat, keby bolo teraz nutné pichanie a ja by som si nepichala? mám preventivne záisť na endokrinologiu, alebo....?

19jana
9. čer 2010

ahoj betty no vobec som nebrala ziadne hormony... takze netusim kde sa ta cysta nabrala ani kedy... zistil mi ju dr. na ultrazvuku ked som prisla na preventivku... a mala som ju tam co viem viac ako 7 mesiacov... tolko mi ju sledoval lebo som k nemu chodila stale otravovat ci tam este je... ale nedal mi na nu nic co by ju pomohlo vysusit... a preto ma to nahnevalo ze sa nic nedeje... proste len povedal ze tam este je a ze sama praskne nech cakam...
mavala som predtym asi rok aj chaoticku menstruaciu... raz na 26 den a dalsi mesiac na 38 den dosla... a tak aj to som hovorila dr. a vtedy mi dal Fem + Formulu to bol taky vitaminovy doplnok na rastlinnej baze ktory upravuju cyklus, menstruacne problemy a cysty... jedine k comu mi to pomohlo a to som to brala 4 mesiace bolo ze sa mi upravil cyklus... a vraj jeho ine pacientky hned na prvy mesiac al. max. do tretieho mesiaca uzivania otehotneli... a ja nic... tak som na neho tlacila nech mi da nieco.. tak predpisal duphaston, pregnyl inj.. a clostylbegyt... ale vraj tato kombinacia je tak hormonalne nadupana ze mi to viac ludi nedoporucuje.. a to ani ina dr. ani kamoska lekarnicka... mam podrobny rozpis co kazdy z tych liekov obsahuje a ake su kontraindikacie tak som sa toho pravdupovediac aj trocha zlakla... tak som si povedala ze si dam 3 mesiace na rozmyslenie ci sa na to dam... a ani moj partner nechce aby som sa nadupala hormonmi... 😕 😝

ale dufam ze do tej doby sa mi podari otehotniet prirodzenou cestou a bude vsetko ako ma byt... 😉

cukor
9. čer 2010

@aknomis ......no asi na hematologiu by som zasla..... 🙂

denisocka
9. čer 2010

Ale cysty sa robia bezne,aj bez hormonov

cukruska1920
9. čer 2010

@aknomis urcite hematologia....endokrinologia ti je nanic

aknomis
10. čer 2010

ahojte, sorry, všade kde som napísala endokrinologia mala byt hematologia... 😖