Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

joda
22. čer 2010

@bettynka222 Nie len chcem vediet ci je to mozne.

joda
22. čer 2010

A neviete ci bolesti na lavej strane nieco znamenaju alebo je to s prepacenym zapchou

w_h
22. čer 2010

ahoj holky, omlouvam se, vubec jsem ted nechodila a necetla (taky jsem doma nevarila atd., ale uz se to lepsi..🙂)), ale zkusim to alespon nejak telegraficky dohnat
jen z posledni stranky jsem zjistila spustu novych tehulek (moc gratuluju) a betty pred spadnutim, tak vsem drzim palce 🙂)
jinak zuzce je pul roku, je skvela, hrozne hodna, skvele papa, uz i zeleninu, maso a ovoce, spi celou noc (tuk tuk), uz pekne komunikuje, je to proste super (tukam znovu)
a asi se brzo zacnem snazit o dalsi mimi, pac casu neni nazbyt 🙂))
pekny vecer

denisocka
23. čer 2010

@bettynka222 ešte nič ???? švihaj ... bo potom chcem isť ja 😀 tak za mesiac .... už ma nebavi to pichanie,radšej chcem prebalovať okakanu riťku 😀

andrea76
23. čer 2010

@bettynka222
Bettynka, len mi je divné, že keď máš protilátky na mliečnu bielkovinu, že ti lekár dovolil jesť kyslomliečne výrobky. Pri alergii sa musí všetko vysadiť a nemali by sa jesť ani kyslomliečne výrobky. Veľa ľudí sa sťažuje na laktazan. Je to len reklama

cukruska1920
23. čer 2010

Ahojte dievcata...neviem ako vy ale ja cim dalej si picham tak tym to viac boli... doteraz to bolo v pohode ale dneska som myslela ze zjancim ked som zabodla ihlu...mali ste to aj vy?

katrenka111
23. čer 2010

Cauko baby,chcela by som sa Vás opýtať ci to može suvisiet s trombofíliou.....
Tak včera večer som sa postavila zo sedacky a vobec som si necítila nohu,spadla som,nevedela som sa vobec udržať na nohách,chvilu som si posedela na zemi a potom nic sla som dalej akokeby sa nic nestalo....bol to krc alebo co.....
ale trosku ma to vyplasilo...... co to može byt????

aknomis
23. čer 2010

katrenka111:
ja mám MTHFR homozygot a v pondelok som bola na odber krvi, pre istotu a v pondelok pre výsledky. zatial nepichám, o mesiac idem znovu na kontrolu a odber, ale doktor sa ma pýtal, či mi netrpnu nohy. povedala som že nie, tak ale asi to nejak súvisí, ked sa ma to spýtal...

katrenka111
23. čer 2010

@aknomis tak to ano,určite suvisí,ale takto že doslova som sa neudržala na nohach..sila ja by sommala brat anopirin ale neberem ho pravidelne a to este niesom tehotná,potom zasa injekcie...hroza niekedy co tu babule písu....

monini72
23. čer 2010

@katrenka111
Nemas krcove zily? Pri tych by sa mala casto menit poloha, pripadne pri dlhsom sedeni precvicovat nohu, natahovat spicku - a tak.
Inak zdravim vsetky maminy, tehulky, pichacky. 🙂
Som novy clen, sledujem stranku uz dlhsie, len nestiham pisat 🙂 Mam tiez trombofiliu, nastastie popri nej 4 zdrave deturence a piate na ceste 🙂 Az po strvry porod som netusila, ze mam nejaku poruchu zrazanlivosti, otehotnela som vzdy na prvy sup, ziaden potrat, lahke porody. Az pri stvrtom tehotenstve sa mi urobili poriadne varixy. Tak som rodila s obviazanou nohou. Tesne po porode mi dali infuzku, lebo som vraj o nieco viac krvacala a vtedy mi zacala vyrazne trpnut noha, na ktorej som mala tie skarede zily. Lekarka nic, tak som niekde v hlave vylovila,ci by mi nemali dat preventivne tromboembolika (kdesi som to citala 🙂 Tak mi zobrali krv a o 10 minut este na sale poplach, ihned mi nieco pichli, vraj mi vysoko stupli D-dimery, hrozila tromboza. Potom ma na izbe stale kontrolovali a este asi 3 tyzdne som si pichala Clexan. Na genetike mi potom zistili mutaciu MTHFR a FV-Leiden heterozygot. No, takze aspon viem, na com som 🙂
Momentalne tehotenstvo je uz z vacsim strachom, citam vase prispevky a cakam, co sa mi prihodi 🙂 Inak v 11 tt. som zacala poriadne krvacat, bola som na pozorovani 2 tyzdne v nemocnici, ale odhojilo sa to 5cm hematomom a odvtedy je klud. Babo zda sa pekne rastie, teraz som v 37 t., ma cca 3400 g. Asi 6 tyzdnov picham Clexan 0.2, D-dimery mam 1500. Hematoska mi ho ale teraz vysadila, vraj dva tyzdne pred porodom by sa to uz nemalo davat a potom az 7 hodin po porode. Co ale ked sa mi tromby zacnu tvorit zase tesne po porode a dostanem embosku? :( Aj u vas tak lekar postupoval?
A druha vec co sa mi nepaci, dohodla som si tento tyzden porodnika a ten ked zbadal moje zily na nohe a medzi nohami, tak povedal ze uz vyvolame porod, aby bolo babo mensie a islo to rychlejsie. Ale od zajtra mam este 3 tyzdne do terminu a babatku je vnutri este dobre. Nemali ste niektora nieco podobne? Neviete ci je to OK, alebo ma chcel lekar len rychlo "vybavit", aby som mu nerodila cez dovolenku 😒
Ak niektora matepodobne skusenosti, prosim napiste, lebo v pondelok mam nastupit aj s taskou.
Inak ma vydesila mamina, tiez tromboska, co davnejsie pisala, ze babo zomrelo v 39 tt. Neviete, co sa mu stalo? Ked som to citala, tak som zavahala, ci by nebolo lepsie predsalen ho uz vytiahnut von. 😕

fiallinka
23. čer 2010

@monini72 moni, nás je tu takových víc, co jim dítko umřelo tak pozdě... prostě se tak krev zahustí moc, což ty trombofilní mutace ovlivňují, a většinou se ucpe krevní sraženinou pupečník... čímž tě nechci strašit, ale ptala ses - ale stalo se to jen těm, co o mutacích nevěděli a nikdo je nehlídal a to je u tebe ok...

@cukruska1920 řeknu ti, že mám ten samý pocit - čím dýl to píchám, tím víc modřin, bolí to, dělají se mi hrčky... navíc jsem se pořád nenaučila píchnout to rychle a bezbolestně 🙂

cukor
24. čer 2010

@fiallinka .....ahoj fialinka..no aj ja mam bruško dost dopichané,teraz 4 dni mi manžel pichá do ramena ale to ma viac bolí.nakolko má manžel zlomenú nohu a pichá si aj on fraxiparín myslím,ze na sebe si odskúsal ako to ide a ako má pichat,takze čím dalej mám menej modriniek.ale vydržíme 😉 ,len nech je všetko v poriadku.

cukor
24. čer 2010

@monini72 ...ahoj ...no myslím,ze baby ktoré si pichali a isli rodit si pichali az do pôrodu.zisti si este u nejakého iného dr. aký má názor. a inak ..velký obdiv...5 dietatko to musí byt vo vašej rodine radosti.....tak držím palce

19jana
24. čer 2010

ahojte vcera som bola u dr. a je to 3-4 tyzden a plod sa hybe.. 😀 tak zatial je to uplne idealne... dnes v noci odchadzame na dovolenku.. 🙂 ked sa vratim hned sem pridem pozriet ako sa vam vsetkym dari.. tak sa majte krasne..

zulok
24. čer 2010

JANKA uzasneeeeeeee..len tak dalej a peknu dovolenku..hned na nej bude veselsie ;)

MONINI nadhera, tolko deticiek.. ja som si pichala az do porodu..a vpohode..drzim palce, ked teda pojde drobcek von skor.. a ono to nebude asi dovolenkou..ked 3 tyzdne skorej..ja by som sa tomu nejak nebranila, s trombofiliou sa neodporuca prenasat... moj drobec sa rozhodol narodit 37+2, vsetko vporiadku.

andrea76
24. čer 2010

@katrenka111
Katrinka. Ano, súvisí to s trombofíliou. Ja dosť často padám tiež ako ty. S tým som išla ku lekárke prvýkrát a nakoniec som mala nález na mozgu, najprv bolo podozrenie na sklerózu, ale našťastie sa nepotvrdila, ale mi odhalili trombofíliu a krvné zrazeniny na mozgu a minulý rok mi našli aj cystu hypofýzy.

bettynka222
24. čer 2010

@joda no mozne je vsetko, ale tebe sa to nestane 😉

@w_h jeeeeeeeej ahoj 🙂 no vidim ze sa mate dobre, tak len tak dalej 😵

@denisocka no len pekne vydrz. my mame oficialny termin az 3.jula. len ta placenta teda vobec nevyzera dobre, takze so mnou pojdu v pondelok nieco stvarat - este neviem co 😕 😅 😀

@andrea76 pretoze v kyslomliecnych uz bielkovina presla nejakou zmenou ci co 😕

@katrenka111 a nesedela si nahodou dlho v tej istej polohe? alebo v nejakej nevhodnej polohe?

@monini72 skus s aporadit este s nejkaym inym dr. vraj by sa babatka mali vyvolavat najskor v 39 tt - ale zase ak je ohrozeny zivot matky alebo dietata, tak samozrejme skor. no a babatka zomreli, lebo sa nevedelo a trombofilii a mali prilis vysoke hodnoty fbg, d dimerov, placentarne infarkty, znizene prietoky sa teda nic moc vyziva pre diata....vlastne ziadna 😔

bettynka222
24. čer 2010

@zulok @19jana @cukor @cukruska1920 @aknomis ahojteeeeeee 😉

zulok
24. čer 2010

BETTYNKA na pondelok drzim palce, nech Matko vylezie a nezasprajcne sa nechtikmi 😉 juuuj, uz budes maminka..
jeej , este ma napadlo, ty beries este aj teraz femibion?? hrozi mi totizto, ze mi uz nepredpisu injekcie, tak mam strach a zistujem, aby som vitaminy nepodcenila..

bettynka222
24. čer 2010

@zulok dakujem mojko 😉
femibion uz neberiem, ale brala som dlho listovku a magne B6 a raz mesacne inj. B12. pocuj, ale nech ti aspon kontorluju krv raz mesacne, ked uz nebudes pochat. co si mala take dobre vysledky alebo co? 😕

zulok
24. čer 2010

:( minule tehu som pichala..a teraz mam 0,2.. ale teraz zevraj podla najnovsich vytsledkov MTHFR homozygot nic nepsosobuje a vysledky mam vporiadku a ze mi ich netreba ..gynekolog mi ho nepredpise, no, mam z toho strach.. budu ma kontrolovat raz za mesiac, alebo 6 tyzdnov..ale itak sa toho obavam.. ale ked tak vidim teba, ako si to pekne zvladla.. tak hadam to zvladneme aj my s drobcom

zulok
24. čer 2010

gynekolog hovoril, ze ak bude zle..da sa to nahradit anopyrinom..ale vsade sa pise, ze sa v poslednom trimestri nemoze.. ale zas MArgaritka ho mala do 36tt..no, neviem, co bude..ale musim verit, ze svetko bude vporiadku..

fiallinka
24. čer 2010

@bettynka222 držím moc palce, už to máš za chvíli... jé, bude další miminko 🙂

katrenka111
24. čer 2010

@andrea76 ty kokso?? to vážne??? tak teraz si ma vyplasila....ja som brala aj dlho antikoncepciu a dlho som o tom nevedela,ale ked ma stale boleli nohy tak sa to zaclo riešit a potom mi istili tu trombofiliu...
No ale to bolo fakt hrozne,proste uplne som tu nohu mala nehybnu...
A ako si na tom teraz?? .

katrenka111
24. čer 2010

@bettynka222 nie práveže len chvilu som normalne sedela a citala som si....
dufam že to nebude nic važne ako pisala anrejka

bettynka222
24. čer 2010

@zulok mojko aj mne hemato naposledy hovorila,z e teraz prisli k takemuto "super" zisteniu co sa MTHFR tyka...pocuj, raz mesacne to podla mna staci, u tych bab ktorym zomrelo babatko na konci tehu bol problem ten, ze im nikto nerobil kazdy mesiac testy na zrazanlivost. pokial viem, tak v nemocke mi ich robili dvakrat na zaciaktu tehu a potom raz v 6 mesiaci...no ale ked si ta postrazia, sami casom uvidia, ci ti ich nahodou znova nenasadia. ved si pisala, ze si mala v minulom theu fbg 9...a to si pichala. takz eosm si ista, ze ked sa ti to bude zvysovat, budes aj zase pichat. inak odporucam vela pohybu, tekutin, ovocia, listovky, B6 a B12 😉 vsetko bude v poriadku, neboj 😵 ani magnezium by sa v tretom trimestri vraj nemalo, a ficia na nom vsetky otvarajuce sa mamicky 😉

@fiallinka dakujeeeeeeeeeem 😵

@katrenka111 dufam ze na otm nebudes ako andrejka. skus zavolat lekarovi ze sa ti toto stalo, oki?

katrenka111
24. čer 2010

@bettynka222 no to dufam velmi ma to vyplasilo....
no musim este vyse týždna pockat pretože som v AT v práci,takže ked prídem domov už aj utekam,lebo aj menzes mi už meska 2mesiac a teraz už 23dní,takže musím nejak vydržat,ale tehotná asi niesom lebo som si aj test robila a nic...

bettynka222
24. čer 2010

@katrenka111 neboj nic, to je velmi zriedkave take vazne komplikacie. drzim palce u dr 😉

margarita
24. čer 2010

zulocka, moja, chapem Tvoje obavy, ale aj ja som homozygot a presne ako si pisala, nebyt mojho porodnika, ktory mi Fraxiparin nanutil, by moj hematolog nedbal mat Anopyrin do porodu.
ked su faktory v norme, asi fakt netreba...
moj hemato tvrdi ze v USA ficia trombofilky len na Baby aspirine, co je nieco ako anopyrin, ucinna latka ASA je ta ista, vraj len na SVK sa "pre istotu" istia konzervativne injekciami...tak neviem, co je na tom, ale ja tomuto chlapikovi dost verim 😉
a preco Ti injekcie nemoze predpisat gyndak? mne predpisoval ten posledny mesiac gynekolog-porodnik, nie hemato.
alebo aj obvodacka by Ti mohla, ak by Ti pomohol ten pocit, ze mas injekcie.

apropo, anopyrin pisu ze by nemali ani tie, co sa snazia otehu, nieto este tehule a v poslednom trimestri...

katrenka111
24. čer 2010

@margarita to fakt aj tie co planuju otehotniet nesmu anopirin? mne ho preventivne predpisala hematologicka tak neviem...

joda
24. čer 2010

@katrenka111 ale moze sa anopirin ak mas trombofiiliu ti neublizi len ti pomoze ze krvicka nebude taka husta aj prvsie otehotnies.Takze sa neboj brat ho.Mne hematologicka odporucila fraxiparin hned ako otehotniem.Ale ona robi u nas raz do tyzdna takze som si tyzden davala anopirin.