Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lia
27. únor 2008

preco kondomovy sexik ali?? 😕 nemozte sa snazit??
nemozes mi prosim poslat kontakt na tie testy??kto ti to odporucil??
ja neviem co mam robit dalej 😔

alinuska
27. únor 2008

Liuš, neodporučil mi to nikto, dočítala som sa o tom z netu, tak som to chcela iniciatívne absolvovať. Keďže je to v "cudzine", zacvakali sme si to sami, ale nešlo o nejakú veľkú pálku. To bolo v r. 2006 a vtedy sme platili okolo 1500 ceskych (ale neviem presne), avšak nás strašili, že to komplet stojí do 5000. Ide o to, čo všetko vám budú vyšetrovať. Kontakt nájdem a hneď pripojím. Treba sa objednať telefonicky, čaká sa 1-2 mesiace (podľa objednaných) a výsledky dôjdu poštou tak tiež za 1-1,5 mesiaca. Do IP ti pošlem aj článok (aby sme to tu nepohlcovali), aby si si prečítala, o čo ide. Momentálne sa nemôžme snažiť. Ja som až teraz začala liečbu prednisonom, ale podstatnejší je ten kondómový styk, to ti dôjde aj ako odporúčanie vo výsledkoch. Ten prednison tomu má napomáhať. Všetko sa to dočítaš v článočku. Tak sa drž a kľudne sem píš, čo vieme, poradíme veľmi radi, len nech to má ten najželanejší efekt 😉 😵 ...!!!

lia
27. únor 2008

dakujem alinuska,si velmi zlatunka.su to pre mna nove veci a neviem este co znamenaju.
hlavne tie skratky,ktore som dostala vcera od hematologicky ☹

alinuska
27. únor 2008

Imunologie Podolí - kontakt *Imunologie

Imunobiologické pracoviště ÚPMD
Podolské nábřeží 157
147 10 Praha 4
tel. 296/511 388 296/511 111
e-mail: jindrich.madar@upmd.cz

...okrem toho je také pracovisko aj v Brne, Plzni a už také vyšetrenia robia údajne aj v KE - Združená tkanivová banka, viď link: http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

článok pošlem v IP, ale v podstate sa dá prečítať na tom linku, kto by mal predsa len záujem

Papá baby 🙂

alinuska
27. únor 2008

Liuš, tak ich skús dať sem a uvidíme, čo sa s tým dá robiť 😀 . veď sme tu toľké "odborníčky", tak snáď v niečom budeme vedieť poradiť...

alinuska
27. únor 2008

Lia, otvori si IP, už som ti to poslala, pá 🙂

lia
27. únor 2008

dobre,skusim 🙂
diagnozy:
D68 Ine koagulacne poruchy
koagulacia a ine:
K-FV:91, K-FVIII:92, K-F XI :114, FBG :3,47, AT II: 96,68, D-Dimer :126,64, ProC Glo: 0,67, FV Leide : 0,54,
Quick-IN :0,96, APTTrati :1,09, K-Pr.C:127, K-PTCL :1,12 ,K -PLG :101 ,K-LA1 : 0,92
ACLA sreening :negat
Zaver:
Vrodena APC rezistencia ,kt.sa moze podielat v etiologii opak.reprodukcnych strat.V pripade gravidity kontrola v hemat.ambulancii.
myslis,ze by som mala ist na tie imuno testy??

kapp
27. únor 2008

Ahojko babuľky moje zlaté!

Nemôžem sa teraz často ozývať - nechtiac som si vlastnou blbosťou stiahla z tohto fóra vírus (z takej hlúpučkej témy - bez urážky prosím 😀 , ale posúďte samy - názov témy znel nejak takto: "Dá sa otehotnieť aj z ejakulátu na bruchu?" = tuším tak nejak - bola tam jedna adreska - AKOŽE KLIKNITE- tak Kappuška klikla a už to išlo = nechápem, na čo som do tej témy vôbec liezla), ktorý mi vypína a zapína počítač, ničí všetko, čo napíšem vo Worde - takže momentálne píšem z práce (švagor mi tu stepuje za chrbtom, keby tak vedel čo píšem 😝 ).

Takže v skratke:

Zuločka - teším sa, moc sa teším, že ste na poslednej kontrole dobre s Matúškom dopadli ... Ja sa rozpíšem na budúce ... Inak od toho 13DC sú teploty takéto - 13DC-36,3, potom - 36,7 36,7 36,8 a dnes 37 takže asi máme po ovulke - aspoň dúfam 😀 , že Gynex zapracoval ...

Lenočka - ďakujem za radu - babuľka odpíšem na budúce - teraz nemôžem, ale držte sa s fazuľkami!

Alinuška - že by si ozaj bola telepatka 😀 ? Drž pästičky, dušička!

Vítam nové kočky - držte sa baby = my to zvládneme!

Pá - pekný dníček ... A dávajte si pozor na tú tému a vírus - ale už je tam tá adresa zmazaná, aspoň čo som pozerala ... Držte palčeky, nech sa mi PC uzdraví...

alinuska
27. únor 2008

Liuška, som sa asi prerátala, nič mi tie tvoje výsledky nehovoria 😒 , prepáč 😔
Ale možno ostatným babám to povie niečo viac, keď si to omrknú...

Či máš ísť aj na tie imuno testy musíš zvážiť sama, niektoré výsledky spolu môžu súvisieť, napr. antifosfolipidovy syndrom ti zistia aj na imune a súvisí s poruchou zrážania krvi = rieši to hematológia.
Môžem ti len napísať, že ja som to imuno absolvovala dávno predtým, než mi zistili hematologický problém. A vidíš, problém je aj tam, ale to neznamená, že automaticky máš s imunitou problém aj ty. Prečítaj článok, budeš o čosi múdrejšia (alebo ešte viac popletená 😝 😀 ) a potom pouvažuj 😉 . Robia sa aj v KE, tak ušetríš cestu aj peniažky za vyšetrenie (u nás to prepláca zdravotná poisťovňa), skús si tam potom zavolať, ak sa rozhodneš.

alinuska
27. únor 2008

Kappuška, stratená dušička, konečne si sa nám ozvala. A čo Wobenzym? Žeby som mala aj jasnovidecké schopnosti?!?!? 😀

lula77
27. únor 2008

Ahoj Katka,
ďakujem veľmi za povzbudivú odpoveď. Neboj, september je tu čo nevidieť a všetko bude v poriadku. Začiatok je iste najťažší. Ja som vo vnútri veľký optimista a bojovník ale na druhej strane aj veľký pedant a plánovač a aj keď mi v živote vyšlo snáď všetko, dieťatko sme si naplánovali a zrazu chyba v programe a ostali len oči pre plač. Stále som sa utešovala, že isto nie som jediná, ale keď to aj napriek veľkemu snaženiu nevyšlo druhý raz, mala som pocit, že sa bijem s veternými mlynmi a nastúpili aj myšlienky, že je to možno všetko márne. Pred troma rokmi som sa presťahovala z Blavy(aj keď som tam iba bývala a študovala) na Východ a prvý raz teraz, keď potrebujem navštevovať lekárov to už nie je o tom, že zbehnem z Kramárov do Ružinova alebo opačne, ale všade sa nejakým prečudesným lístkovým spôsobom musím prepracovať do Prešova. Na hemu budem ale chodiiť do PP, aj keď pravdu povediac nemám z toho dvakrát dobrý pocit, lebo pani doktorka z Prešova mi odporučila ešte pred otehotnením začas s´Clexane 0,2 ml a potom sa uvidí...Tak som sa chcela opýtať, akú "terapiu" nasadili Vám babulenky.
Želám pekný dníček

katka28
27. únor 2008

Ahoj Lulka,
aj ja som z vychodu, asi 43 km od KE. U nas je sice nemocnica, ale som velmi spokojna s Kosicami, chodim tam na gynku, na hemosku + imunologiu a aj na endokrinologiu. Vsetky tieto vystrenia spolu velmi suvisia a pre mna je vyhodne, ze to mam pod jednou strechou a som pod dohladom odbornikov. Hematologia ma velmi dobre preferencie - MUDr. Beňová, su tam velmi zlatucki ludia. Velmi pekne mi stale zladia vysetrenia, aby som co najmenej dochadzala, vysledky posielaju aj formou sms alebo kontom vytvorenom na ich www. Ak chces mrkni sa tam:

www.hebea.sk
http://www.zzz.sk/?page=naj&typ=hematologicke ............ tu su preferencie

Kappuska, pevne verim, ze teraz to vyjde a budes mat // 😀 verme nasej alinuske 🙂 a nech sa ti pc skoro vyzdravie a diky za upozornenie

Liuska, ani ja nie som velmi mudra z tych vysledkov. Ale aj ja som brala pred tehu 2x kyselinu listovu a ob den anopyrin. Po zisteni tehu som hned zbehla na hemosku a tam ku listovke pridali injekcie najprv fraxiparin a teraz clexane a este odporucili dufaston, ktory okrem ineho chrani pred potratom. A anopyrin uz od zaciatku neberiem.

zulok
27. únor 2008

Lia, zvlastne, ze boli taki odmerani. No kys.listova urcite neublizi, iba pomoze. Ja som sla 1krat na hematologiu, az ked som bola tehu, tak neviem, ci by mi daco dali pred tehu.
A ja som bola na testoch v BA v GynFive. Preplatila nam to poistovna.
A podla hodnot neviem zistit, ci je daco dobre alebo nie, neviem, ake maju byt tie hodnoty. Je mi luto, ze som ti nepomohla.

Alinuskaaa ahoooj a maj sa co najkrajsieee

Kappuska, vobec sa necudujem, ze si vliezla do tej temy, clovek je zvedavy uz len na tie odpovede. Babulky, inak sranda, my sme sa tu snazili a snazime otehotniet, nie je to vzdy najlahsie a takato tema, ze otehotniet z ejakulatu na brusku. No, kiez by sa dalo, ze???
Eeeeeejha a teplotka naaadhernaaaaa, drziiiiiiiiiiiiiiim palceeee.

Lulka, drziim palce, s tym clexanom si na vybornej ceste, verim, ze to pomoze. A stym cestovanim to budes mat tazke, ale pre miminko vsetko, drz sa. Ja mam tiez clexane + listovka +B6.

Ahooj Katka, ako sa ma drobciatko.

Lenocka, ako prazdninujes ?

lenoc
28. únor 2008

Ahoj moje!

Kati,tak budem drzat palceky, aby sa drahemu podarilo prist na Velku noc, budete konecne vsetci traja spolu aspon trosku.

Zulocka, pekne nam teda este lezkaj, Matusko je teda otoceny dole hlavickou, tak drzkam palce, aby si mala porod bez komplikacii, ked je tak pekne otoceny. Ked je hlavicka nizko, to je dobre, ako znak bliziaceho sa porodu, alebo zle? Aky je velky, nevies?
Ak bude vsetko ok, budem ucit do konca sk. roka. ale doky povedal, ze ak by som chcela, hocikedy po 20tt ma vypise na PN. Dufam, ze nebude musiet ani zo zdrav. dovodov, ani z inych. Nehovorim, ze by mi bolo doma az tak zle, ale som rada, ze je zatial vsetko ok.
Buduci piatok idem na kontrolu a ked budeme ok, vytasim do skoly uz konecne aj nejake obtiahnutejsie tricko, nech deti vyvaluju oci! 😀 Vcera som "si" kupila jedny krasne oranzove dupacky, tak sa z nich vytesujem. 😀 😅 Ale som to mater, ze len jedny som kupila. Tuknuta. Šiši. 😵 Tak v pondelok pred anglinou pojdem este jedny kupit. Ale take iste uz ani vcera nemali, len podobne, ale tiez oranzovo-zlte.

Alinuska, bodaj by si mala pravdu s tvojou telepatiou. Ja som si furt myslela, ze kapp otehotnie skorej akoj a alebo prinajhorsom mesiac po mne. Moj 6. zmysel zlyhal. A kedy budete moct zacat so snazilkovanim? Prepac, ak som popleteneca zabudla som, ak si to pisala.

Lolka, ahoj, nie, nepicham si nic, moja hemoska zas vravela, ze to konzultovala aj s viacerymi odbornikmi a netreba vraj nic. Co doktor to nazor. 😒

Lula a lia, pozeram, ze sa nam to tu nanestastie rozrasta. Nic proti vam, chapete 😉 , ale do tejto temicky prispievaju obvykle zienky, co uz maju nejaku bolavu babatkovu skusenost za sebou rovnako ako vy ci ja a to je smutne, ze nas je tolko.
Luli, fakt, hlavne je, ze vies pricinu. S injekcijkami to iste suprovo zvladnes, neboj. S tym som sa este nestretla, aby sa davali injekcie preventivne, alebo mas take zle vysledky?

Lius, ja by som tiez povedala, ze by si mala jest aspon 1x, najlepsie vsak 2x denne kys. listovu a este aj Becka su neni zle. Ja som v Prahe nebola. Mne z tych tvojich skratiek asi dve nieco hovoria, ale tie cisla absolutne netusim, co znamenaju, ci su to dobre hodnoty, proste, neviem z toho vycitat nic.

Kappuska, tak to sa aj mne raz podarilo, si vdaka babetko.sk a nejakemu blbemu odkazu v njeakej teme si zaniest virus do pocitatca. dufam, ze problem coskoro vyriesite. Mas krasne teplotky, cica. 🙂

Kurnik, my sa snazime ostosest a ine sa boja, ci nahodou neotehotneli z ejakulatu na brusku. 😀 No ale, ved aj ja som sa este par rokov dozadu takto klepala. Teda, taka blba by som asi nebola, ze by som sa ejakulatu na brusku bala, ale otehotniet som pocas vysky urcite nechcela.

lenoc
28. únor 2008

Zajtra mi to preskoci na 15tt. 😵 😵 😵

lia
28. únor 2008

lenoc gratulujem k 15 tt 🙂 len tak dalej 😉
boli ste niekto na imuno testoch v brne??

zulok
28. únor 2008

Lenocka, jasne, ze budete pekne vporiadku, a to bude super, ked konecne v skole ukazes brusko. 😀 A ze rovno dve bubuliatka 😀
No, ale jedny dupacky, teeda, to musis rychlo napravit, a nemusia byt rovnakej farby, budu peknuckyy. Teraz sa isto v brusku dohaduju, aku farbu kto bude mat 😉 jeeeej a uz 15tt juchuuuu

To, ze je Matusko dole hlavickou je super a on sa takto nasteloval uz v 20tt 🙂 A to ze je hlavicka nizko znamena, ze mi uz tlaci na krcok a ze hrozi, ze sa coskoro vysupne z bruska. v32tt sme mali 1660g, tak dufam, ze bude velky, ale hlavne nech je zivucky zdravucky, ja si ho uz potom vykrmim. 😉

lola19
29. únor 2008

Ahojte babenky, tak ja som bola vcera na kontrole u gyndosa, tak ze este doliecime tu mykozu, upravime to tam dole. 😀 Tak to naozaj povedal, ja som sa musela smiat 😀 Spravil mi stery, vysledky o tri tyzdne, dufam ze budu dobre.No a uz mi povedal, ze kys. listovu uzivat 2xdenne, nemohli mi namerat tlak, tak nakoniec namerali 80/60,sestricka sa bala mi brat krv, ale zvladla som to. To ci si budem pichat injekcie, ze to sa bude riesit az ked budem tehotna, porobia mi este viac testov. Lebo ja som nemala nikdy potrat, klop klop,tak to mohlo byt este nieco pridruzene v tej krvicke mojej. No a mala sa v podstate do 31tt uplne normalne vyvijala,to viem preto, lebo vtedy ju naposledy moj "slavny doktor"meral, potom uz nie a srdiecko jej bilo krasne aj na poslednej kontrole,tyzden pred porodom, len ta pupocna snura mala nejaky problem, kedze porodnu vahu mala 1650 g. No je jasne, ze ma budu velmi sledovat a pobudnem si aj v nemocke, ale ja sa na to tesim, len nech je zivucke a zdravucke, ja urobim aj nemozne 😵
Zulocka, tak ti zavidim a zaroven na teba stale myslim a aj na maleho, ty si priamo z BA? Ja tu pracujem, tak ked porodis a pojdes na prechadzku, tak sa mi pridete ukazat. A kde to ides rodit, myslim ze si to pisala, ale zabudla som, hlava derava 😔
Lenoc,tak len jedny dupky,nedostala si hned kopancek do bruska, za mamina ved mi sme dvaja 😀 Rychlo to musis napravit 😀 Mas pri mene krasnu 15tt 😉

annaanna
29. únor 2008

čaute babenky, ja som pred 9 rokmi brala HA a príležitostne som fajčila. mala som problém, skoro som umrela - tromboza. 5 mesiacov PN, z toho 2 mesiace na JIS. krvná zrazenina sa mi usadila v žile v hlave.
teraz - chceme babatko, ideme cez Ivf, teraz stimulujeme a popritom pricháme frexiparin. sama do bruška, ale nič to nie je. keď chceš tak musíš.
len pre infošky pre druhé dievčatá

kapp
29. únor 2008

Ahojko bambuľky - PC ešte nie je zdravý 😖 , takže píšem z robotky využijúc chvíľu, keď tu nie je švagor 😝 ...

Annaanna - uuuff, teeeda, tak na to nemám slov - ešteže ťa zachránili! A robkali ti aj genetické testy ako nám?

Zuločka - jasnačka, že bude Matúško krásnučký, veliký - veď už ste v 35tt! Ešte tak 3 tt a bude to optimum 😅 . Neboj dušička - posielame všetky do jedného pozitívne vibrácie = bude to v porádečku a potom budeš povzbudzovať ty nás, dohodnuté? Inak - Zuločka - 37C si držíme stále 😀 ... a od zajtra prechádzam na anopyrin 30 - 1/2 tbl každý druhý deň - dobre hovorím Zuločka, tak sa to má, že?

Lenočka - no teda maminka, ty si kúpila iba jedny - šup-šup do obchodu po druhé. Lenoč - ja ti mám taký pocit už od začiatku tvojho tehuľkovania, že to budú 2 slečny nebezpečné 😀 ... Ale asi bosorka zo mňa nebude 😅 , lebo tiež som si myslela, že budem tehotná šup-šup a pozri ho: ďalší potomok si dáva na čas (asi hľadá toho kamoša 😀 tam hore, ako som mu poradila 😀 😀 😀 ), to by bola sranda, keby to ozaj boli dvojičky aj u mňa 😝 ! Ja som taká "nenáročná" - pozri ho, už mi nestačí jedno zdravučké bábo - už hneď dve by Kappuša brala, čo? 😀 No som strašne zvedavá, ako to dopadne tento mesiac - keď nič, už štartujem gyndovi 😅 - chudák, nepoteší sa, ale čo už?

Lolika naša statočná - ty si náš obroooovský príklad! Jeej, máš zlatého gyndoša! Ten môj len vždy zalamuje s rukami: "To sme zase kde prečítali?", keď mu nejakú "múdrosť" z netu zapotím ... 😀 Však my sme normálne študované 😀 ... Ale ten tlak - počúvaj, robíš mi konkurenciu - ja som mala minulý týždeň v nedeľu 81/70 - ale vieš čo, už viem, kde treba ísť na zvýšenie tlaku - aspoň v mojom prípade! Svokrovcom - včera ma svokra tak vytočila, že mi namerali hneď 133/90 - pozri ho! 😀 😀 😀

Katuš - poslala som ti IP ohľadom anopyrinu - bolo mi trapné vypytovať sa cez fórum - už som sa pýtala hádam každého v tejto téme 😅 , už si pripadám ako totálny somárik - asi mi robí dobre počuť to z viacerých strán, že to bude OK 😀 ... Prepáč, babuľka, že otravujem aj teba ...

Alinuška - zlatúšik, ten Wobenzym mi neodporučili v prvých tt v lekárni - a na hemoške mi podali veľmi vyhýbavú odpoveď - resp. žiadnu v tom zmysle, že som zodpovedná sama za seba ... 😒 , ale díky za infošky. A čaruj ďalej - ty naša telepatka!

annaanna
29. únor 2008

kapp - ano robili mi aj genetické testy,nie je to genetická tromboza ale vyvolaná užívaním HA.
neviem čo je to wobenzyn, ak je to liek podobný warfarin resp. orfarin - tie sú embryotoxické.

kapp
29. únor 2008

Ďakujem Annaanna za nové infošky 😀 ... Takže ty si vlastne živým príkladom toho, že užívanie HA môže spôsobiť trombózu. Blška zlatá, ešteže to nemáš dedičné = genetickú mutáciu .... ako my ... ale dá sa s tým celkom normálne existovať.

Jeeej, kočky - dostala som nový termínik na hemošku - kontrola po 6 mesiacoch - musela som si tam zavolať = takže 8.4. mám odbery a 9.4. kontrolu!

zulok
29. únor 2008

Lolka, verim, ze vsetko bude vporiadku a trombofilku a dockate sa zdravuckeho bubuliacika. Dufam, ze vysledky budu vporiadku. Dakujem ti, ze na nas tak myslis, dakedy mam fakt strach, ale verim, ze to uspesne zvladnemr. Som z BA a rodit budem v Ruzinove. Radi ta prideme kuknut.

Annaanna, moc ti drziiim palce k vytuzenemu babatku. Esteze si tu mozes teraz s nami pisat, ze zijes. Drz sa.

Kappuska, juuuj, tesiim sa z tvojej BT, moooc drziim palce, jasne, ze budem pri vas stat, ste moje zlaticka a anopyrin som tak braala tak isto, ako pises.
A bola by to nadhera , keby si mala dvojicky, trebars aj tri by som ti priala, len nech sa zivucke narodia.
Aj ja mam nizky tlak, na gynde v utorok poobede 90 na 60, aach jaaj, ale lepsie ako vysoky
Drziim palce na odberoch

Drzte sa zlaticka. Cmuuuk

kapp
2. bře 2008

Ahojko babuľky moje zlaté!

Neviem, či to čo práve píšem, mi nezruší môj vírus, ale skúsim to - už som skúšala poslať ale do inej témy na toto fórum, a neudialo sa nič, takže dúfam, že vás "nezamorím" - ale zdá sa, že ten vírus útočí iba na programy existujúce pod Windowsom - napr. Word, Excel atď. ...

Takže ja to teda skúsim 😀 - Zuločka - ten nizučký tlak môže byť aj z tých injekcií, nie? Na gynde sa asi troška naľakali, keď si mala taký nízky tlak, že? Jeeej, predstav si, BT sa nám stále drží na 37C - uvidíme dokedy 😒 ... ale musím poznamenať, že je lepšia krivka BT ako minulý mesiac (takže ten Gynex asi zaberá)- uvidíme ... a prešla som na ten Anopyrin 30 - ako som spomínala - uvidíme, či nie zbytočne. Mám taký divný pocit (prsia - sú strašne citlivé), ale už sa aj bojím dúfať po tých 6 neúspešných cykloch 😖 ... Čarujte aj Matúškom, nech to výjde ... inak sa po MS bude môj gyndoško zle tváriť, keď sa mu znova vyskytnem v čakárni 😀 ...

Lenočka - čo tvoje krásne babuliatky? Ako nažívate, dušička? Kúpila si nakoniec tie druhé dupinky?

Držte sa, myšičky moje zlaté - nech sa darí ...

zulok
2. bře 2008

Kappuska, mooooc drzime palceeeee 😀 bola by to naadhera. Posielame pusinku a hladkancek, nech sa v brusku pekne drobciatko zabyva.
K tomu tlaku mi nic nepovedali, tak neviem, ale uvidime nabuduce, aky budem mat 😉
A ziaden PC virusik ma nenapadol . aspon myslim. hihi

Majte sa kraaaaaasne i ked je uprsana nedela.

pudlyna
2. bře 2008

Ahoj holky já už jsem se tady na něco dotazovala a mám ještě jeden dotaz a to:Trombofilie je genetická záležitost to znamená že jak jdeš na ty genetické testy tak by viděli tu anomálii na těch genech nebo jak to je?
Díky moc pá.

zulok
2. bře 2008

Pudlynka, ono na genetike beru vacsinou krv aj na toto, najlepsie sa ich spytat. Oni totiz beru krv a z toho robia rozbor na urcite choroby...ale toto byva castou pricinou smutnych udalosti, tak toto zistuju. Dufam, ze genetika dopadnre vyborne.

pudlyna
2. bře 2008

Já už genetiku mám jen mi jde o to jestli mi to dělali nebo ne.Jen jsem nedávno potratila tak se pídím po všem možném ať se to neopakuje už bych to nesnesla. ☹

lenoc
2. bře 2008

Prijemny nedelny vecer prajem!

Lolka, si zlatá, aj som sa musela zasmiat. moznoze ma aj drobci kopli, ked som len jedny dupky kupila, ale este musia vela papkat, aby boli silni a aby som ich kopanceky aj citila. Jooooj, uz sa tesim. No, ved ich aj krmim statocne, vcera som mala zase jeden z tych pazravych dni, ze som bola hladna vkuse a furt.

Anna, jejda, tak nech sa ivf vydari aj na prvy sup. Mas pravdu, ked zena tuzi po zdravom babatku, vselico sa da vydrzat.

Kappuska, mas fanasticku teplotku. 😵 Klop, klop, aby som to nezakrikla. to by bola fakt sranda, keby to boli dvojcence. chi. Ale je to fakt jedno, ked aj tri, len nech sa zabyvaju, zlaticka male a nech aj vydrzia.
Tak hovoris, ze slecny, mhm, moze byt. Ale uz som si zacala zvykat na myslienku, ze to budu chlapci. Neviem preco. No, ved hadam sa v 20tt mamicke krasne ukazu. Zajtra im kupim druhe dupky, nech sa na mna nehnevaju.

Zulocka, drzkajte sa aj s Matuskom, este papkajte, ench malinky rastie. cmuk tebe aj drobcekovi a aj kapuskinmu drobcovi. Bud tomu v brusku, alebo ak tam cirou nahodou este nie je, tak tomu, co hlada toho kamarata, aby uz konecne prisieeeeeeeel.

zulok
2. bře 2008

Pudlynka, hm, oni to vacsinou robia a keby si si tam zavolala, urcite maju uchovane vase vysledky... skus, za to nic nedas. Drziiiim palce, pripadne sa daju spravit testy u hematologa na odporucanie obvodaka al. gyn. To je jasne, ze chces teraz vsetko vyzistit o svojom zdravi. Moc ti pritom drzimpalce. Drzkaj sa.

Lenocka, len pekne papkajte, nech pekne rastiete. Som veelmi zvedava, ci mas v brusku chlapciatka al. dievcatka 😀 posielame im pusinku a nech sa tesia na dalsie dupinky 😉 🙂 a to bude radosti, ked budes citit, ako kopkaju 😀

Kappuska, pozdravujem bruskoooo, to nie je nikdy na skodu 😉 😀