Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
26. čer 2010

@matelko1 ..ahoj matelko....fíha to letí.....5 mesiacov uz majú......dúfam,ze aj mne to tak rýchlo ubehne......hlavne nech je vsetko v poriadku...mám strach ale snád to teraz uz bude o.k.

matelko1
26. čer 2010

@cukor a preco mas strach,neboj,vsetko bude ok.len si to uzivaj a hlavne oddychuj 🙂

denisocka
26. čer 2010

baby,sa vam stalo že ste si nejaky den nepichli Clexane ? mne sa včera tak nechcelo budiť MM ,bo zaspal a o pol druhej v noci mi to nedalo a pichol mi , teda to nedalo jemu,bo sa zobudil že ma nepichol 😀

cukor
26. čer 2010

@matelko1 ......no to vieš.....2 x som o bábo prišla a potom niekolko tých umelých oplodnení....stále nejaký neúspech....teraz sa len pozorujem....asi nie som normálna.no ale od začiatku si pichám fraxiparín,tak snád to bude v pohode.predsa mám uz aj vek...39 rokov je asi až,až........no verím,ze to teraz zvládneme 😉

cukor
26. čer 2010

@denisocka ...no my picháme teraz obaja takze sa mi to nemôze stat..... 😉

denisocka
26. čer 2010

@cukor no to hej 😀 ja sa musim prisposobiť malemu,až zaspí a včera som ho uspavala ja v jeho novej izbe a mm zalomil v spalni

cukor
26. čer 2010

@denisocka .....a kam ti pichá?trošku sa mi robia hrčky...sem-tam ...ale do ramena ma to dost bolí 😀

denisocka
26. čer 2010

@cukor stale do brucha,už viac skor do boku do šuniek,a tam to fak boli minmálne 😀

matelko1
26. čer 2010

@cukor neboj,urcite to zvladnete,musis verit.drzim ti palce 🙂 .

cukor
26. čer 2010

@denisocka .....no tak idem na to...prisiel môj čas na včeličku.........a pekný týžden maš.........nech betty porodí a na rade si ty. 😉

andrea76
27. čer 2010

@katrenka111
Ahojky 🙂) Žijem sama v GB už viac ako 5 rokov, hoci som mala prestávky a žila na Slovensku. Pracujem tu. Na Slovensku je to ťažké a na východe presne z PO je ťažko s prácou. Ja si tiež musím pichať injekcie pri operáciach, ceste lietadlom ...
Peknú nedeľu prajem🙂))

katrenka111
27. čer 2010

@andrea76 Ahoj,tak to mas pravdu,veru je to ťažke tu na Slovensku,sice ja som zo zapad.SK a predsa sa musim trapit v AT....aj ked mi to poriadne lezie na nervy...doma mam priatela,rodinu a strasne mi chýbaju aj ked je to len 2týždne...
Aj tebe pekný zvysok nedele..... 🙂

katrenka111
27. čer 2010

@andrea76 no a este niečo.... nohy ta nezvyknu boliet???
Tak ja posledne 2dni umieram od bolesti clenkov..ale strasne neviem z coho...doteraz ma len tak mierne pobolievali...ach porazi ma som v práci a same problemy naraz....

cukor
27. čer 2010

ahojte..posledné dni sa mi po pichnutí fraxiparínu objavujú na tele červené flaky,ktoré svrbia.mali ste to niektorá? 😀

kkatrinka33
27. čer 2010

Ahojte dievčata poprosila by som o radu.Mam za sebou 2nevydarene tehotenstva mimomaternicove, zamlknuty potrat8tt po kyrete ma poslali na hematologicke vyšetrenie a diagnoza znie deficit proteinaS,znižena agregabilita trombocytov,dvojita mutaciaMTHFR herozygotna forma,mutaciaPAIhomozygotna forma a to je všetko zatial je to bez liečby o 2 mesiace kontrola zopakuju mi odbery.Bola by som rada keby ste mi povedali o tom niečo či je to važne.Dakujem papa

bettynka222
27. čer 2010

@erika12345 presne to som nechapala-že ju netrapilo či je bábätko v poriadku,ale komu všetkému sa môže pochváliť 😠 aj teraz chce vedieť dopredu že "idem" rodiť. veď to že babatko je na svete sa oznamuje až po.... tvoja mamina to snáď už tentokrát pochopí a budete spolu zatlkat bábätko - už čoskoro 😵
no a vyvolavacku nechcem, pretože keď ešte porodne cesty nie sú nachystane, tak narobí viac škody ako uzitku.... 😝

@cukor dakujeeeeem 🙂 som fakt zvedava čo bude 😀

@matelko1 aj ja uz si chcem užívať s babatkom 😵

bettynka222
27. čer 2010

@cukor je úplne normálne že máš strach. všetky čo sa o svoje detičky bojíme si ich o to viac vazime 😵

@kkatrinka33 fiha, no máš toho dosť 😔 neboj na hematku si ta už postrážia a aj ti k tvojim diagnozam povedia viac 😉

w_h
27. čer 2010

vavenka:
ahojda, gratuluju k Vandusce 🙂))
jak to zvladate?

joda
28. čer 2010

@cukor Aj mne sa to robi mamtam aj take hrcky a strasne to svrbi zajtra idem na hemosku tak uvidim comi na to povie a pozajtra idem na ultrazvuk som zvedava ako to dopadne drzte mi palce

andrea76
28. čer 2010

@katrenka111
Ano, zvyknú ma pobolievať nohy. Mám kŕče v lýtkach a následne nemôžem ani dostúpiť na nohu. Minulý rok som cestovala s autom z GB domov, 32 hodín cesta a doma som si necítila nohy,krče a nemohla som dostupovaťa to napriek liečbe. Ihneď bolo podozrenie na trombózu, lekárka mi hneď nasadila injekcie Fraxiparinea ešte jedny lieky na zrážanlivosť k tým čo užívam a ma aj poslala na angiológiu, ale všade sa objednáva, tak som ani nebola. Vtedy ma asi 7 dní boleli nohy. Aj minulý týždeň kŕč v lýtku a nemohla som dostupovať pár dní. Stále niečo.Snažím sa chodím domov raz za pol roka.

zulok
28. čer 2010

Bettynka a ty tu co robis??? nemala si byt dakde inde? ci si teda to vyvolavanie odmietla? a kedy ides zas do poradne..uz sa taaak tesim na dalsieho drobizga.. drzim palceeee, teraz to uz moze byt fakt kazdym dnom..drz sa

slavkav
29. čer 2010

ahojte, mozem sa k vam pridat?
vcera som pisala Zulok, ale pridam sa aj k vam - kym stihnem docitat vsetkych300 stran 🙂
chcem sa s vami poradit, som po 2 MA a potom mi na hematologii zistili vrodeny trombofilny stav - heterozygot mutacie MTHFR 1298AC, homozygot mutacie PAI a heterozygot mut. F XIII. priznam sa, ze vobec netusim, co to znamena. teraz som v 7tt - vcera potvrdene aj srdiecko, bola som v 5tt na hematologii a bolo mi povedane, ze nemusim brat vobec ziadne injekcie a ani anopyrin. ze je to len lahsia forma trombofilie. ze mam brat len kyselinu listovu. je tu niekto s takouto diagnozou, co si tiez nepicha injekcie a vsetko dopadlo dobre?
tiez som sa zatial docitala, ze ku kyseline listovej je dobre brat aj B6 a B12, no samozrejme, ze ja som si kupila tehotenske vitaminy, kde to nie je. myslite, ze by to mohol byt nejaky problem? ze sa babu nedostavaju potrebne vitaminy?

bettynka222
29. čer 2010

@joda palce drzime 😵 no co ako si dopadla?

@zulok nooo tak osm zase doma 😀 ale osm rada, lebo je konecne super pocasie - nechcelo by sa mi trcat v nemocke. a uz som otvorena na 2-3 cm, mam ruzovy hlien, tak to je zrejme na dobrej ceste 😵

@slavkav tie tehu vitaminy su o nicom - ja som fungovala na magne B6, injekciach B12 a listovke na predpis a k otmu teda este femibion, lebo je tam t alistovka pre nas specialne upravena. co sa tyka MTHFR, tak s tymito vitaminkami to urcite zvladnes, no a tie dalsie mutacie....pocula som ze nie su velmi zavazne, ale mame tu babulku (janula.k - napis jej ipcko ak chces) a ta mala PAI aj FXIII a pichala. ale este k tomu mala jendu mutaciu - tuism GPI ta bola t anajhorsia, aj ked osm sa dr pytala, tak povedala, ze trinastka ani PAI tkay problem nie su, takze by si to mohla zvladnut 😵 pocuj a na hematku ti budu kontrolovat krv, alebo t auplne odpisali?

slavkav
29. čer 2010

no tak si dnes este rychlo pojdem kupit aj ten zvysok - snad este nie je neskoro.

hematologia - idem teraz v piatok na krv, ale zatial len kvoli zelezu - mala som velmi nizke. ale potom 7.7. tam idem po vysledky, tak uvidim, co mi povie ... a opytam sa pripadne ... no tak mi asi len zostava verit, ze to dobre dopadne.

slavkav
29. čer 2010

a este sa chcem spytat - ze mam napisane, ze vrodena - to znamena, ze to mam odjakziva? cize ked som pri dcerke nemala problem - bola nahoda?

bettynka222
29. čer 2010

@slavkav neboj, nie je neskoro 😉 ale do takeho 16 tt by si ti evitmainky mala brat rpavidelne - je to dolezite pre vyvoj plodu. potom uz staci raz za cas 😉
zelezo osm mala nizke od zaciatku aj ja, ale nasaidli mi ho az v 5 mesiaci. teraz si davam betavital - je to prirodny extrakt z cervenej repy a lepsie kao do seba davat toyn zeleza...ajked neviem ci to ucinkuje 😀
no vrodene to mam aj ja, existuje ale aj ziskany trombofilny stav (napriklad lupus koagulans, antifosfolipidovy syndrom...no a ten je teda dooost zly). a ano, mas to odjakziva, ale na zrazanlivost vpyva mnozstvo faktorv - predovsetkym zivotny styl...cize to znamena, ze vela pohybu, zdrava strasva, vela ovocia a zeleniny a tekutin vplyvaju pozitivne. smaozrejem stres, fajcenie, sedave zamestnanie, imobilizacia maju zase opacny efekt. musis lezat, ci nie? ja osm tri tyzdne vkuse krvacala, fibrinogen som mala ja dost vysoky, al enejak sme to zvladli 😵 potom som uz len vkuse chodila a cvicila 😀 drzim palce, daj vediet co povedali na hematku 😉

slavkav
29. čer 2010

evitmainky - to je co? 🙂 ja som uplny laik 🙂
tak uz som si kupila aj femibion 800. bola som si doma po firemny telefon, tak som to rovno vyuzila.
no dr povedala iba ze telesny pokoj a klud, ale ona sa vyjadrila v suvilosti so zelezom - nie s trombofiliou. a kedze ja mam velmi lahku a nenarocnu robotu - je sice sedava, ale tak priebezne sa snazim hybat, tak som nezostala doma - lebo mi to prislo zbytocne. kedze zatial klop klop nemam ziadne problemy - tak snad nie som nezodpovedna. a sedenie nie je ok a lezanie ano?

a co cestovanie? predpokladam, ze dlhe trasy nie, ale taku 3 hod cestu - to tiez nie? moze v dosledku toho hrozit potrat?
dakujem za drzanie palcov - drzim aj ja tebe, aby si coskoro mala vonavy uzlicek pri sebe.

slavkav
29. čer 2010

aha evitmainky - uz mi doslo - vitaminiky 😀

bettynka222
29. čer 2010

@slavkav nooo preklepy 😀 ale zvycajne za to moze mobil, lebo on ma v slovniku vlastne slova 😀
no moc by som zo zaciatku necestovala. a sedenie je ok, ked sa kazdu hodku trosku poprechadzas po kancli a ked sedis, snaz sa hybat nohami. no a uplna imobilizacia je zla.....ale to hrozi az pri otvarani krcka, alebo pri zlomenine nohy, ze...takze to ti nehrozi 😉

a dakujeme 😵

slavkav
29. čer 2010

super, dakujem za rady, budem vas informovat, ked sa budem mat nieco nove z hemat. to chodievate v tehu pravidelne na kontroly na krv na hemato? ako casto asi?
musim sa aj ja v utorok popytat - ked tam pojdem.
mne hovoril gyndos, ze si asi budem pichat fraxiparin - no a hemato bola ineho nazoru - ja som tam bola este velmi skoro - povedala, ze tehotnost este nevidi v krvy - tak ma naplasila, ale vcera sme videli aj srdiecko, tak snad je vsetko ok.
to je super, ze si tu o tom mam s kym pokecat. 🙂
teda pokial mi nezablokuju aj tuto stranku v praci ... nejako sa to teraz stalo hobby nasich sefov. ☹