Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
11. bře 2008

😀 😀 😀 😀 Kappuska, že viacskladackove kindervajicko 😀 😀 😀 to je supeeer, no, ale kde je???? asi su fukoty v škole a poobede pekne hajkajú 😉

Jaaaaj, tak som nedočkavááá, mota sa po byte, neviem, čo od dobroty 😕 neviem ešte ako budem rodiť 😒 minule to šlo u dr. v takom švungu, že som sa zabudla spýtať, vo švtrok sa spýtam. Ale epi nechcem, ona sa môže dať, pokým je fibrinogen do 7,2 a ja mam 7 a nejak nechcem ist na hranicu, radsej nech ma to boli, ako keby sa dačo po....,itak ma bude všetko boliet. no a itak funguje len tak hodinu a pol. 😒

Prečo budeš tepovať na Velkuu noc??? Ved ked je koberec vpohode, nechaj ho tak, take navalove upratovania nerobia dobrotu, povysavať, prach utrieť.... len také bežnééé. No, ak budem ešte vcelkuy, žiadne šibanie a voňavkovanie nebude. Jedinee mokreee co znesiem je pusa na ličko.

alinuska
12. bře 2008

No baby, mate dobre hefty, tak sa skusim pridat k teme. Minule som citala tu na fore v inej diskuske toto (ale uz som to pocula aj predtym):

Neurolog sa stazuje gynekologovi:
"u nas je to na nervy a u vas?" 😉 😀

Pardon, nechcela som pohorsovat, iba nahodit usmev c. 25 😅

Baby, sa priznavam, ja upratovanie z duse neznasam, ked vyslovene nemusim, tak lenosim. Som taky lenochod obycajny, asi som musela byt v minulom zivote nejaka kralovna, co ju furt obsluhovali 😀 😀 😀 ...

Zulocka, drzkaj sa na kontrole, chapem, ze sa tesis, aspon prejde dalsi den a ty si si na istom, ze Matusik je v poriadku. Ja som kedysi zvazovala ten epidural, lebo bolesti sa dost bojim, ale postupom rokov clovek inak zmysla, tak som odhodlana si to aj "normalne" odrodit, len keby to uz bolo... ☹

Kappuska, aj mna MS este drzi a este par dni bude, ja ju mam taku roztahanu, betaricu jednu 😒 ale sa utesujem, ze ma uz nebude dlho strasit, bo ja sa uz chystam na mimiska 😉 🙂

Krasny dnicek prajem 🙂

zulok
12. bře 2008

ALinuska, 😀 😀 😀 to s tym gynekologom 😀 😀
Jooj a nech ms už rýýchlo odíííde a rovno na dlhšííí čas, aby sa v brušku dakto zabýýval. Dakujem za držanie palcov. Cmuk, vy ste takí zlatúšikovia.
Prietoky máme vporiadku, juch, velmi sa tomu teším a MAtúško má 2500 g, no mohopl by mat aj viac, sak už len take 3 tyzdne aj daco. Ale asi bude po ockovi, ten mal v 38tt tolkoto. Ale hlavne nech je zivucký zdravučký. 😉
A zajtra do poradne už sa neviem dočkať.

Aj u vás bolo dnes tak škaredo??? 😒 brekeke

zulok
13. bře 2008

Kukuk, zas ja, už som ako otrava na myši 😀 v poradni v nemocnici všetko vporiadku a CS 9 😕 tak som zvedavaaaaaaa 🙂

kapp
13. bře 2008

Jeeeej, Zuločka, CS9? 🙂 Však to už dlho kindervajíčko nebudeš ?! 😉 Moja Naňulka mala 2862g, keď sa narodila v 38tt ... Jaj, dievčatko naše zlatučké, držíme silno pršteky, nech to máš čím skôr za sebou a Matúška v náručí 😀 ... A juchúúúú, že je všetko v porádečku! A pôrodu sa neboj - je to prirodzená vec, my žienky sme na to stavané = znesieme omnoho viac ako naše polovičky! A okrem toho, strach otupuje bolesť, povieš si, že to jednoducho musíš zvládnuť (tak to si budem zajtra na kožnom hovoriť ja 😖 ) a ono to pôjde samo - ja to mám odskúšané! Silno, silno držím pästičky, zlatúšik náš! 😅
A s tým upratovaním máš svätú pravdu - aj tak budem mať tie bradavičky vypálené, to začne na druhý deň zapuchať, takže veľa toho aj tak nespravím 😒 ... držte palčeky zajtra, blšky moje zlaté ...

Alinuška - vôbec nepohoršuješ, dušička - veď smiech je soľ života, a soľ je nad zlato! 😀 Tiež sa pridávam k Zuločke = s tým gyndošom dobré! 🙂 A to vieš, že ťa počkám ... som solidárna ... tiež mám MS rozťahanú na 6-7 dní ... Ale mám taký pocit, že ani tento mesiac z toho nič nebude, lebo keď budem mať boľačky po vypaľovaní, obávam sa, že posledná vec, na ktorú budem myslieť, budú "rozhovory" s manželíkom 😝 ...

Zajtra - bojím, bojím, bojím 😖 ...

zulok
13. bře 2008

Kappuška, ďakujeeeeeem, tej bolesti pri pôrode sa zatial nebojím, asi preto, že neviem do čoho idem, hlavne, nech je vonku a všetko je vporiadku. 😉 Joj, neviem sa dočkať, ale zas možno to tak skoro ešte nebude, no neviem. ACh jaaaj. Vôbec si to neviem predsatviť,k že budem rodiť, ale taaak sa tešíím.
A ty náš zlatúúšik sa nám pekne držkaj, vydržííš to, si velká šikulka a pekne s tými potvorkami bradavičkami vybabrete.
😉 A zapamätajú si, že nech už k tebe nechodia. Budem na teba myslieť. cmuuuuuk

kapp
13. bře 2008

Zuločka- ty náš pokusný králiček - ty celý pôrod zvládneš ľavou zadnou - o tom vôbec nepochybujem ... Ono ťažko opísať niečo ohľadom pôrodu - každá sme iná, každá máme inú hranicu bolesti - ja som citlivka jak .... 😅 a nemám nejakú traumu z pôrodu, dalo sa - a zvládneš to! 😀 V duchu budeme s tebou, neboj, dušička!
😀
Jáááj ďakujem Zuločka za povzbudenie na to kožné - vôbec nechápem, prečo sa mi tie beťárky jedny stále vracajú ... ☹ , hádam mi budú vedieť niečo bližšie k tomu povedať na tom kožnom ... 😖

alinuska
13. bře 2008

Ahojte mojenky, Zulocka, super spravicky zo vcerajsej aj dnesnej kontroly, len sa cudujem ze pri CS9 si este cela? 😕 Ale nechem nic provokovat, ja len, ze sa mi zda, ze ine uz pri takom cisle rodia. Nepomylil sa ujo doktor? Alebo som pomylena ja 😀 ... Sa normalne tesim, kedy nam oznamis tu uzasnu novinu a rozmyslam, ze ako sa to tak skoro aj dozvieme, kto nam da vediet?

Kappuska, tak sme solidarne jedna k druhej 😉 . Na zajtra ti veeeelmi drzim palceky, nebojkaj, ja vzdy vravim zenam co odrodili, ze ked toto zvladli, vsetko ostatne lavou zadnou 😀 ...ale hlavna vec, ze neviem, o com hovorim, kedze ja som este nerodila 😠 , ale si myslim, ze horsie uz nemoze byt, takze take vypalovanie...malina 😀 😀 😀 (ale ani s tym nemam skusenosti, tak mi mozno opravis po zajtrajsku mienku 🙄 ). Ale ja ti kazdopadne verim, ty to zvladnes a nebude to ani take hrozne, uvidis. Si proste predstav, ze odmena bude sladka...fazuliatko v brusku, lebo uz bude mat vypratanu cesticku 😉 Na rozhovory s manzelikom mas este chvilu casu, tak neboj, aj to sa zmakne, prinajhorsom to bude majove miminko 😉 😀

Drzte sa zlaticka, posielam kopec energy a nedajme sa, vydrzime!!! papa 🙂

zulok
13. bře 2008

BAbuliatka, dakujem za povzbudenie. ALinuska, aj ja som bola prekvapena a aj lekar, ze ma prekvapí, CS 9- No ja sa bojim, ze ani nezistim, ze sa porod rozbehne, brusko ma len sem tam zaboli... a toť CS take vysoke. Daktore rodia pri nizsom cisle, v kazdom pripade som nedockavaa ako nikdy 😅
Pokial ide o bolest, ked som cvicila... tak som mala hraniocu bolesti tak, ze ma malokedy daco bolelo, ale teraz , co som knedlik pareny, tak ma dakedy zaboli, aj ked sa poskriabem..., ale nech si to boli, ako chce, hlavne nech je zive babatko. Uvidim, co budem hovorit po pôrode. hihi. 😅
A manzelik vam da vediet. On sa uz vytesuje, kedy konecne bude moct oznamovat tu spravicku. 😀

KAppuska, mozno sa mimisek zabyva teraz, aj ked sa nebudete casto tulinkat, oni byvaju byt dakedy vychytralí nezbednickovia. Urcite si mimisek cestu k vam najde. AJ k tebe aj k Alinuske.
A na zajtra prajem moc sil a sup si kupit dnes este zmrzlinu, aby ked prides domov, ta prijemne schladila. Pekne si lofnes pred telku a nechas sa čičíkať. 😉

lili01
13. bře 2008

Ahoj jsem Adámek,pospíšil jsem si na svět... narodil jsem se 9.3.2008,8.25hod,2500g,46cm
jsem ještě v inkubátoru,teď už nepotřebuju kyslík,jen kvůli žloutence.fotečky mám v albumku

průběh porodu maminka napsala v diskuzi April/duben 2008 IV.

Všechny vás tu zdravíme a držíme palečky Lili a Adámek

lili01
13. bře 2008

zulocku,drž se kočko.....přečti si na aprilové diskuzi jak to u mě začalo,určitě porod poznáš 😵
držíme palečky 😉

zulok
13. bře 2008

Liliiiiiiiiiiii, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem. 😀 😀 😀 😀 😀 Adaaamek je naadhernučkýý a aj s "velkym" bratčekom. 😀 😀 😀 😀

zulok
13. bře 2008

Teda a pôrod si zvlaaadla vyborne, sikuliatko. Tak nech je co najskor Adamek doma. ahoojte

andys004
13. bře 2008

Ahojte holky,
Lili moc moc gratuluji Adámek 😀 😀 😀 je nádhernej,přeji pevné zdraví a at roste jako z mlíčka.

Zulok jsem ráda že slyším i z tvé strany pozitivní zprávičky jen tak dál 😀 😀 .Porodu se vůbec neboj dopadne to dobře uvidíš.

Kappuška na zítra držím pěstičky tfuj tfuj tfuj at to moc nebolí 😝 .

Alinuška to je dobře že neztrácíš humor 😀 😅 .S humorem jde vždycky všechno lépe.

Mějte se všichni krásně pa pa pa 😎

alinuska
14. bře 2008

Jejda Lili, malinky je taky kuuuzelnny, gratulujem zo srdiecka a prajem vam pevne zdravicko a nadherny zivot 😵 😵 😵 !!!

Kappuska, drzkaj sa dneska, myslim na teba 😉 ...fukam bolacky...cmuk

Zulocka, tak mozno posunies stupnicu CS 😀 😀 😀

Andys, no, nic ine mi ani neostava... 😒

alinuska
14. bře 2008

Bambulky, ja to neviem najst kde to Lili pisala?! Poradte, kde to presne hladat (ktora tema, lebo v spolocnom termine to nevidim 😝 ), rada by som si to tiez precitala, ze co ma caka (dufam) 😉

kapp
14. bře 2008

No - babuľky moje zlaté, chystajte si držanie palčekov na pondelok - volala som pre istotu na kožné, a preobjednala ma na pondelok, lebo sa im minul dusík, bude až v pondelok, aj to nevie naisto. Ste zlatunké, babuliatka, že na mňa tak myslíte 😀 ...

Lili - gratuluuuuuujeeeem - Adámek je krásnučký - aj tomu môjmu zákonitému som ukazovala, aký je peknučký ... a tá fotka s bráškom je bombová 😀 . Adamkovi prajem zo srdiečka do nového života všetko len to naj ..., nech rastie ako z vody a maminke nech robí len radosť ...

Zuločka - ešte si kindervajíčko, dušička?

Alinuška - ty si teda číslo 😀 😀 😀 Zlatúšik - sme rovnaká "krvná skupina" - jasnačka, musíme ísť na to s humorom, aj keď sa musím priznať, že už mi z toho snažilkovania a sledovania BT mierne mrholí ... 😒 Asi tento mesiac vykašlem na celé meranie bazálnej teploty - aj tak mám poslednú dobu pocit, že asi ostaneme pri jednom... Však hovorím, že mi z toho pomaly alebo isto začína šibkať. 😖

Andys - ako sa darí tebe, bambuľka?

A čo naša Lenočka?

zulok
14. bře 2008

Alinuska, modrykonik.cz / spoločný termín/ apriil duben 2008/ a tam hladaj lili, ale su tam dost kecalky, tak musíš ísť o dosť strán dozadu.

KAppusla, jeeejda, tak sa to odložilo, na jednej strane vydýchnutie, ale ako som ťa tu zbadala, už som sa tešila, že to máš za sebou

Ešte som stále vkope 🙂

A ako sa má naša Lenočka.

kapp
14. bře 2008

Zuločka - ale už dlho nebudeš kindervajíčko 😀 😀 😀 - už sa teším, ako nám budeš ukazovať na fotkách Matúška malinkého 🙂 ... A ako sa dnes cíti nastávajúca hrdá mamina? Inak - vieš o tom, že keď prší, bábätká idú von ako na bežiacom páse 🙂 - aspoň tak mi hovorili sestričky na príjme, keď som išla s Nanou rodiť a mali pravdu - za tie 2 dni, čo pršalo, odrodili peknú kôpku bábätiek ... 😀

kapp
14. bře 2008

Zuločka - aká peknučká tehuľka je z teba - ja som si až teraz všimla, že máš v albumíku nové fotečky.... Teda neuročkom, fakt peknučká 😀 😀 😀 = Matúško bude spokojný, keď ťa prvýkrát uvidí! 😉 Už aby to bolo! 😅

alinuska
14. bře 2008

Zulocka, diky za tipa, som sa sice nahladala, ale nakoniec sa mi to podarilo 😝 . Aj tebe prajem takuto rychlovku...
A si fakt chutnucka tehulka, taka stihlunka ako na zaciatku, len brusko s Matuskom vytrca. Kolko si vobec pribrala?

Kappuska, dneska si sa z toho vyvliekla, ale pondelok to isti 😀 , budem silno drzat palceky, a pofukam zasa v pondelok 😉 Nezabudaj...lavou zadnou 😎 !!!

Krasny vikend babulky 🙂

zulok
14. bře 2008

Jaaaj Kappuska miluckaa, kiez by si mal pravdu a Matusko sa vylodil, som nedockavaa, ale inask sa citim vyborne.
A babulky, dakujem za komplimenty, ale mám hore 20 kg 😅 😕 pribrala som, kde sa dá, pomaly aj na ušiach. 😔 ale nejak mi to nevadi, len nech je Matusko zivucky...
Alinuska, tesiim sa, že sa ti to podarilo nájsť, mne to teda dllho trvalo 😉 Kym som to preluskala...
Kappuskja, tebe držííím palčeky na pondelok, zvladneš to vyborne. a potom budeš dufam par dní doma oddychovať, aby si nebola ubolená v práci...

Co chystáte cez víkend? Vonku , aspoň u nás, je tak fuuuuj upršano. 😒

zulok
14. bře 2008

hm, nejde mi poslať príspevok, chcem vám sem dať recept na MArlenku 😒

zulok
14. bře 2008

Marlenka - starodávny recept ruských žien

Potrebujeme:
100 g masla
2 PL medu
250 g cukru
1 KL octu
1 PL jedlej sódy
2 vajcia
700 g hladkej múky
Krém: 200 g masla, 1 Salko, mleté vlaské orechy, koňak (nemusí byť)

zulok
14. bře 2008

pozor, ked varíme Salko, urobíme doň dierku - hore na vrchnáčiku, a celé dáme do hrnca s vodou, nemusí byť Salko celé ponorené, keby bolo vody málo, prilejeme postupne časom. Ak Salko neprepichnete, vybuchne,. tak pozor

zulok
14. bře 2008

Postup:
Sódu s octom zmiešajte, do hrnca dajte maslo, med, cukor a vymiešajte. Potom pridajte
ocot zo sódou a znovu vymiešajte. Zmes dajte na oheň a za stáleho miešania pridajte
vajce. Stále miešajte, až sa na povrchu objaví pena a zmes zhnedne, potom ihneď
odstavte.
Po čiastočnom vychladnutí pridajte preosiatu hladkú múku, vypracujte cesto, prikryte a
nechajte hodinu odpožívať na teplom mieste.
Po odpočinutí cesto rozdeľte na 7-8 guličiek a každú roztlačte na tenkú placku a dajte
piecť. (ak chcete vyvalkať, dobré je cez igelit, nech sa nelepí)
Salko 3 hodiny mierne varte celé ponorené vo vode, tie 3 hodiny je nutné dodržať. Potom
ho nechajte vychladnú (vznikne tuhá hnedá hmota). Vyklopte ju a s maslom rozmixujte,
Ďalej môžete pridať orieky a trochu koňaku.
Jednotliv placky potrite krémom a jednu postrúhajte na posledný krém na povrchu torty
(môže sa zmiešať s instantným kakaom, prípadne i orieškami).

mňaaaaam
😝

monca.v
14. bře 2008

Ahoj holky,
rozhodla jsem se, že vám napíšu, jak pokračuju ve snažení o mimi.
Byla jsem s manžou na jedné klinice, přímo u primáře. Při vstupním pohovoru jsme mluvili o tom, proč jsem tam jela (potřebovala jsem poradit, jak dál mám řešit tu mou mutaci MTHFR homozygot C677 T). Pan primář nám všechno pěkně vysvětlil. Takže žádný acylpyrin ani anopyrin, ale miniheparin. Dále v každém případě doporučuje IVF. Ptala jsem se udiveně, proč. A primář odpověděl, že u pacientek s touto diagnózou mají velmi dobré výsledky s IVF. Vysvětloval nám to tak, že prý ta mutace se chová tak, že ucpává malinkatý cévy v placentě a plod díky tomu může odumřít - viz moje 2 zamlklá těhu v 10. tt. No a když doktoři mi zavedou do dělohy oplodněný vajíčko, tak už ihned od tohoto okamžiku mi nasadí ten miniheparin. Primář říkal, že kdyby se nasadil ten miniheparin až v okamžiku, kdy budu mít pozitivní těhu test, že prý to už může být pozdě. Přečetla jsem si tady na koníkovi příběhy holek, co prošly IVF, taky jsem mluvila s kamarádkou, která to zažila. Ještě se rozhoduju, nevím. Popravdě mám z toho strach a taky nevím, jak by se vyrovnala s tím, kdyby se to IVF nepovedlo, což se klidně může stát. Za čtrnáct dní si máme jet pro výsledky odběrů a domluvíme se, jak dál. Chci udělat maximum pro další těhu, ale musím si sama v klidu vše promyslet. Další věc je i otázka financí, poněvadž i když 3 cykly hradí pojišťovna, tak se stejně něco platí, snad něco kolem 20 tisíc za cyklus. Mám ještě nějaký nezodpovězený otázky, který proberu s primářem a na základě toho se pak rozhodnu. Ach jo, proč je to tak složitý?

lenoc
14. bře 2008

ahoj zlatíčka!
Hlásim sa po dlhšej dobe, že žijem a sme ok. Aj som si vás čítala cez týždeň, len nebolo moc času odpisovať. A hlavne, keď som si predstavila, ako dlho mi to písanie bude trvať..... kým vám všetkým odpíšem. cmuq.

Lilli, gratulujem.

Zuločka, CS 9 neznamená, že si otvorená na 9cm, však? Drž sa, kindervajko.

Kappuška, v nedeľu mi slzičky vybehli, keď som si prečítala, že zas nič. Drž sa mojenko, aj na kožnom.

andys, alinuska, ahojte kocky.
papa.

zulok
14. bře 2008

Monika, ahoooj, uff, je to teda zložité. Ale verím, že to zvládnete. Je výborné, že primár sa vám tak pekne venuje. S tým IVF si to musíte prejednať ty a manželík, ono je to vždy smutné, keď sa nepodarí, ono je to horšie, ako keď príde ms po bežnom snažení, ale treba veriť a ísť s tým, že sa dačo vydarí, nie nevydarí. Pozitivne myslenie robí vela. Hlavne nech máte na všetko vela síl a držíte vždy spolu. Držíím palce.

Ahoj Lenočka a bubuliatka, teším sa, že sa máte dobre a darí sa vám. Jasné, že nemáš čas, je toho dosť, čo musíš zvládnuť, nie je to sranda učiť ako tehulka. našťastie ide Velká noc, tak si aj s bubuliatkami aspoň trošku oddýchnete.
CS 9 je len pripravenosť na pôrod, nie som tak otvorená, to by mi Matúška držali len gaťky 😉 😀
Jeeeeeej, 17tt , to budeš čochvíla cítiť pohyby, juuuj, to bude kopančekov. 😀

Kráásny víkendík všetkým, a hlavne nech všetky chmúry odídu preč. cmuk

zulok
15. bře 2008

dobréé ránko, u nás krááásne svieto slniečko 😀