Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
27. zář 2010

@erika12345 no tak,a le to by bylo i logický🙂

tonytony
27. zář 2010

@erika12345 aha, teď to čtu, že jsi to tak měla i před tím- no to já právě taky i teď bez čehokoli teču dlouho☹
@slavkav Tak moc gratuluju k chlapečkovi🙂

joda
28. zář 2010

@erika12345 Ahoj moja tak to mi je luto Jasom tiez malqa hematom na zaciatku tehotenstva az do 12tt kym sa uplne vstrebal bola som tak zufala asi ako ti teraz lenze ja som nekrvacala nastastie niekde som citala ze treba pit caj s citronovov stavou to som aj robila okrem toho som uzivala duphaston a ascorutin ziadny sex.Drzim ti palceky.Toto krvacanie moze bytaj timi inj lebo krvicka je redsia neboj ak je zdrave urcite prezije.

erika12345
28. zář 2010

@joda no lenze ja nemam hematom, neviem, preco spinim, nie je to vela, len obcas si to pri cikani vsimnem, zda sa mi, ze dnes je to tak menej. na duphastone som citlala, ze pri hroziacom potrate si treba dat 4 tablety a potom po 8 hod 1, tak to skusim tak, lebo to spinenie je od soboty a je ho menej, ale stale je... Ci je babo v poriadku, neviem, na pohotovosti mi povedali, ze je este malicke a ze mam prist len ak by som spinila viac alebo krvacala, inak sa mam hlasit u mojej lekarky, no ta ma teraz volno. Ale urcite jej zavolam, len co bude pracovat a poprosim ju o ultrazvuk, som zvedava, ci mimi podrastlo, teda, ci tam vobec je. Viem, ak je zdrave, prezije, ale co som mala doteraz vsetky deti chore? To by na nieco z genetiky asi prisli...

joda
28. zář 2010

@erika12345 To urcite boli zdrave lenze ti mas hustu krv a ta upchava drobne cievocky v placente a tym padom dietatko placenta nevizivuje a odumrie.Drzim palceky aby dietatko rasto.A kym pride tvoja doky uz bude aj srdiecko bytJa viem ze sa mi to teraz vravi ale tiez nemam vyhrane.Po hematone na zaciatku v 16tt zle treple testy s ze mam podozrenie na downa odmietla som amoicentezu.Od zaciatku mam vysoky tlak 160 na 90.Takto je to so mnou.Neboj dopadne to dobre.Toto musi dopadnut dobre.

erika12345
28. zář 2010

@joda joj, nemyslela som to tak, ze tebe sa to hovori... to urcite nie, vsak tymto si musi prejst vela zien. A vyhrane budeme mat, az ked sa babo zdrave narodi, dovtedy kludne asi nebudeme. neboj, tie testy su casto skreslujuce, berie sa tam do uvahy i vek, bola si na 3D ultrazvuku, aby ti povedali, ci dieta vyzera zdrave? Chystas sa? Amnio si odmietla kvoli riziku potratu? Ja by som odmietla tiez...Ked budem u doktorky, budem 6+1, to srdiecko este nemusi byt, moze byt i neskot, ale hlavne aby narastlo...

joda
28. zář 2010

@erika12345 AMIO SOM ODMITLA KOLI POTRATU A AJ KEBY TO DIETA TAKE BOLO TAK BY SOM SI HO NECHALA NA 3D SOM NEBOLA.SICE NIE SU TIE VYSLEDKY AZ TAKE ZLE 1 K 270.ALE NIKDY NEVIES.DRZKAJ SA A HLAVNE VELA ODYCHUJ.

erika12345
28. zář 2010

@joda neboj, to nebude take zle, je to len zvysena miera rizika, neznamena, ze sa ti take musi narodit... Ja by som sa tiez babatka nedokazala dobrovolne vzdat. Ked uz nezilo,. nic ine mi neostavalo.... Ale nebola som a nie som v takej situacii, tak sa mi to pise... Dakujem za povzbudenie. Tiez sa drz a hlavne mysli pozitivne, bude dobre, uvidis.

joda
28. zář 2010

@erika12345 VIEZ ZE TIE TREPLE TESTY SU NA H...MINULY ROK SOM MALA MA A TESTY VYBORNE.TAKZE IM NEVERIM AJ MA VYPLASILI 1 TYZDEN SOM SI AJ DOST POPLAKALA.NEVIEM PRECO NAS STRESUJU KED NAM TO ZAKAZUJU

slavkav
28. zář 2010

@joda suhlasim. tie tripple su fakt zbytocne. radsej by mali zaviest plosne tie krvne testy v 12tt

erika12345
28. zář 2010

@joda a v kt. tt si potratila, ked si stihla tie testy? Inak tiez by som povedala, ze vtedy ti mali dopadnut zle, tak aspon vidis, ake su... Neboj, naozaj to dopadne dobre, len pre istotu by som isla na ten 3D, aby som si bola istejsia..Rozpravala si o tom s doktorom? Co ti hovoril?

joda
28. zář 2010

@slavkav TIEZ SI MYSLIM VED JE TU VELA ZIEN KTORE MAJU DIETA S DS A VYSLEDKY PERFEKTNE

erika12345
28. zář 2010

@slavkav a tie krvne testy myslis ake?

joda
28. zář 2010

@erika12345 BOL TO TEDA MAL TO BYT 21TT ALE ODUMRETE TO BOLO ASI OD 11TT ALE MOJ GYN MI ROBIL ULT LEN NA ZACIATKU TAKZE TO BOL PRE MNA SOK KEDZE SOM SI MYSLELA ZE JE TO V PORIADKU.LEN AMIO JE 100 PERCENTNA V MARTINE NA ULT BOLO V PORIADKU NIC NENASVECOVALO DS NUCHALOV TEST V PORIADKU.SICE BY BOL DOBRE VEDIET TO ALE CO AK BY TO TAK BOLO A TAKTO MAM ASPON STIPKU NADEJE ZE TO TAK NNIE JE.

erika12345
28. zář 2010

@joda fuha... to je sila, ze si tak dlho nemala ultrazvuk. A vtedy si spinila alebo krvacala? Verim, ze to musel byt sok... pre mna to bol sok v 12tt a dieta len par tyzdnov nezilo, ale toto muselo byt hrozne.
Neboj, keby sa gynekologom na ultrazvuku nieco nezdalo, urcite by ti povedali. Nepoznam ten nuchalov test, ale ak bol v poriadku, tak bud kludnejsia. Budu ti robit este nejaky test?

slavkav
28. zář 2010

@erika12345 no par dr robi nejake krvne testy v 12tt spolu s uzv a to sa nejako vyhodnoti spolu a dava to presnejsie vysledky. tusim az 80% pricom afp su presne len na 60%

erika12345
28. zář 2010

@slavkav takze nejake geneticke testy, myslim, ze to robi i moja dr, ale tam som sa nikdy nedostala. ☹

slavkav
28. zář 2010

@erika12345 hej geneticke su to. vsak sa opytaj potom neskor.

erika12345
28. zář 2010

@slavkav dufam, ze budem mat tu moznost....

slavkav
28. zář 2010

@erika12345 verim, ze ano 😉

erika12345
28. zář 2010

@slavkav dakujem. 🙂

joda
28. zář 2010

@erika12345 UZIVALA SOM DUPHASTON DO 20TT NIC MI NEBOLO AZ POTOM SOM ZACALA SPINIT SLABULINKE SPINENIE BIELO HNEDY VYTOK TAK SOM ISLA K DOKYMU A SOK POVEDAL MI ZE JE TO POTRAT NEVERILA SOM TOMU ALE BOLO TO TAK .ANI NEMAL ODVAHU MI POVEDAT ZE JE TO UZ TAK DLHO ODUMRETE.SAMOZREJME ZE SOM HO HNED VYMENILA.NUCHALOV TEST SA ROBI V 12TT JE TO PREJASNENIE SIJE MERIA SA SIJA DETI S DS MAJU SIJU VETSIU CIZE JA SOM MALA 1.9MM NORMA DETI S DS 3 A VIAC.NIE UZ NEPOJDEM NA NIJAKE TESTY.

zusika
28. zář 2010

Ahojte dievcata.... akosi nemam tolko casu sem za vami chodit a zistovat ako sa vam dari.... dufam vsak, ze mi aj napriek tomu, ze vas dost "zanedbavam" poradite v mojej veci....
Uz coskoro zacnem treti mesiac co si picham fraxiparin - do bruska. V poslednej dobe sa mi castejsia zacali po vpichnuti vytvarat take zrazeniny pod kozou ... nie su to mordiny, len je to na mieste vpichu stvrdnute a ked sa to hoji tak ma to aj celkom svrbi a aj hreje (akoby reakcia po ockovani).
Mate take nieco obcas aj vy? Ja neviem ci je toto normalny prejav alebo nie - na hemo idem az o tyzden, uzrcite sa na to spytam, ale chcela som vediet aj vase skusenosti.....
Poradite mi?
vopred dakujem!!
inak, hlasim tiez, ze dvojcata pekne rastu a kopkaju ;)
pekny den vam zelam a prajem vela zdravicka!!

fiallinka
28. zář 2010

@zusika to je dobře, že se máte dobře 🙂, a ty boule apod. jsou normální, taky mi to začalo až později...

@joda prosím, nepiš velkými písmeny, špatně se to čte a taky je to proti pravidlům Koníka 🙂

a jinak s těmi triply - holky to ví, ale u nás vyšel NT screening dobře, šíje 2,1 a triply katastroficky... a dítko mělo DS...takže tak - taky jsem pro to, aby se upřednostňoval ten dřívější screening, pozná se na něm cca 90% vad, u triplů asi jen 65%, takže jsou fakt dost naprd, ale je pravda, že doktoři často říkají, že nejlepší je kombinace obojího + kvalitního ultrazvuku...

fiallinka
28. zář 2010

@joda ale naprostá většina ženských s pozitivními triply (navíc u tebe jsou jen velmi "těsně" pozitivní) má zdravé děti, snad jen kolem 5% je postižená...

erika12345
28. zář 2010

@joda vsak ked ti tento test dopadol dobre, tak uz to nechaj tak a uzivaj si tehu. Inak dobre, ze si ho vymenila, sila, ze si tak malo spinila a az tak neskoro a dieta uz davno nezilo... hrozne, cim si musela prejst. Uz mysli len na prijemne veci a uzivaj si babatko.
@zusika ja ti neporadim, ale tesi ma, ze uz si so svojimi dvojickami tak daleko, ze si uzivas kopanceky, drzte sa. 😉 Len viem, ze ma sa hemato pytala, ci mam nejaku reakciu na injekcie, tak si tam ak tak zavolaj, mozno sa u teba objavila reakcia neskor.

joda
28. zář 2010

@fiallinka Dik za povzbudenIe:inac prepac ale neslo mi to nastavit preto som pisala velkym.

joda
28. zář 2010

@erika12345 dik aj ti si to uzivaj drzim palceky.

erika12345
28. zář 2010

@joda dik 😉

joda
28. zář 2010

@zusika ja som mala tiez tento problem doky mi vymenila tieto za clexan sice niekecy sa robia hrcky a modriny ale nesvrbi to zrejme to je nejaka alergicka reakcia.myslim ze ti to tiez vymeni ked pojdes