Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

majjka24
26. říj 2010

@nektarine jaj, tak to jsem se spletla .... 😅 No ale teba pojedem i do Znojma - někdy 😀 jsem si to schválně našla, za Brnem....no to není tak daleko, třeba si někdy uděláme krásný víkend 🙂 My máme všechny věci od mimi v 3 pokoji na sobě naskládané, přikryté....První věc byla, že to odvezem k našim, ale jsem rozhodnuta co nejdřív to půjde otěhu, takže to je prostě zbytečné 😀 A ty už beztak jsi, takže žádné černé myšlenky !!! A basta 🙂

nektarine
26. říj 2010

@majjka24 😀 Tak dobře.
My jsme věci malýho odvezli k mamce. Přebalovák a postýlku ke tchýni a kočárek k mýmu otci. Takže doma nemáme nic. Bydlíme ještě v garsonce. Je sice docela velká,ale přece jen je to 1+kk. Takže tady by jsme to neměli kam schovat...
Jinak Znojmo je moc fajn, mám to tady ráda.

majjka24
26. říj 2010

@nektarine Nebo ještě lepší nápad, až budeme mít obě mimi tak se domluvíme a přijedem, aby jsem mohli degustnout to Vaše vínko 😉 Takže dělát zásoby ať máme co pít a čím si ředit tu krev 😀 😀 😀

nektarine
26. říj 2010

@majjka24 tak fajn, počítám s tím! 😵

majjka24
26. říj 2010

@nektarine Tak to si piš !!! Už teď se na to těším 😀

w_h
26. říj 2010

@cukor drzim palce a ty drz pekne nohy u sebe 😉
doktor z www.porodnice.cz rika, ze klid nezabrani predcasnymu porodu, takze muzes delat bezny veci, ale vim od moji segry, ze ji klid pomahal a netvrdlo ji potom tolik bricho
hlavne at se vylouci infekce a kdyby bylo nejhur 29. tyden - to uz by mimi melo zvladnout

@majjka24
drzim palce na vysledky, myslim, ze ti nejaka trombofilie vyjde, pac ty infarkty se asi jen tak nevytvori, kazdopadne budes vedet, co a jak a nizkomolekularni heparin by ti asi mel pomoct
@nektarine
ja jsem merila pred prvnim tehu BT, ovulacni testy mi prisly, ze nefungujou, ovulaci zachytis jen par hodin a navic je to uz vlastne pozde
teplotu jsem merila digitalnim teplomerem v dutine ustni, teplomer jsem mela pod polsterem a nez jsem vstala, par sekund jsem merila do prvniho pipnuti, ma i pamet, kdyz hned nezapises, a teploty jsem zadavala na webu www.wunschkinder.net a v grafu pokud mas ovulku, ti to krasne nakresli barevne
a jeste k tomu ultrazvuku a poslouchani ozev - myslim, ze domaci UZ je zbytecny, zbytecna zatez (nikdo nevi), fonendoskopem jsem ja osobne svoje mimi nikdy neslysela, musis vedet, kde poslouchat a kdyz uz citis pohyby, tak si myslim, ze je to dostatecna kontrola, ale nevim jaky mate zkusenosti vy

majjka24
26. říj 2010

@w_h Já už s tím i počítám a po řečtení všeho možného a hlavně příspěvků z koníka , vím, že to jde být těhu a porodit zdravé miminko. Zvládnem to, musím tomu věřit ! 🙂 A ty máš co za mutaci? Jak jsi na to přišla? A brala jsi nějaké tabletky před těhu?

w_h
26. říj 2010

@majjka24 jojo, mas skvvelej pristup 😉 urcite to dobre dopadne
ja mam jen MTHFR mutaci (homozygot), mela jsem trombozu, jinak bych o tom nevedela, pred tehu cca 1-2 mesice jsem brala femibion, ted picham clexane, ale dle hematologa spis kvuli ty tromboze

majjka24
26. říj 2010

@w_h ten femibion mám taky v plánu si koupit, ale v listopadu, až příjdou penízky. 😉 Teď beru klasickou listovku a vytamínky. Hlavně že ti tvoje miminko prospívá krásně v bříšku 😉 Bch si taky klidně píchala i preventivně, radši, pro můj klid.
A ty sis tu teplotu měřila v puse? nebmá se to někde jinde?🙂

pindruzka
26. říj 2010

@majjka24 ahoj, ja jsem od zacatku na neschopence, protoze mam rizikovou praci, takze jsem skoncila v nejakem 7-8tt. pred otehotneni jsem nic nebrala, az od 20tt mam nasazeny clexan 0,4 a na kontroly chodim cca 1x za mesic. pichat jsme si teda mela az od 30tt, ale mela jsme spatne vysledky, tak mi ho nasadili uz driv.

nektarine
27. říj 2010

@w_h no, abych pravdu řekla, moc se mi do toho měření nechce. Asi jsem na to moc líná. A to by taky mělo být každý den ve stejnou dobu, ne?

erika12345
27. říj 2010

@nektarine inak ja som zas naopak mala perfektne skusenosti s ovu testami, lebo tie su nastavene tak, ze ked ti vyjdu, tak sa mate snazit dalsich 24-48 hod a vzdy nam to tak vyslo..Zdalo sa mi to lepsie ako meranie teploty, podla toho mi ovulacia nie vzdy pasovala a niekedy clovek vstava skor, cestuje atd, takze sa to presne neda. A minula som mozno tak max. 5 testov na cyklus.

skippy7
27. říj 2010

dievčatá,
tak mne meranie teploty velmi pomohlo, zistila som či je vobec ovulacia a kedy,potom som vedela kedy presne použiť ovu testy,aby som mala istotu....lebo teploty ti ukažu,že ovulacia BOLA,lebo už ked sa zvyši,je PO ovulacii a ovu testy zase predtym ukažu, ako piše Erika12345.....
@nektarine ano malo by to byť stale v stejnou dobu, najlepšie merať dole, ale viem, že meraju aj v ustach.... ked tak nakukni do temy Grafy BT(v Snažilkach), su na to aj špeci grafy,kde ti to vyhodnoti ovulku (fertilityfriend.com)

majjka24
27. říj 2010

Ahojda lidičky, takže mi dneska přišli výsledky z genetiky trombofilie - na těch 22 testovaných - negativní !!!!!
Takže na jednu stranu - super a na drhou stranu - proč ty infarkty placenty ??? takže hledání na novo. Jinak mám všechno ok - máme min riziko VVV. Akorát mi doporučil AC. Folicum 2 měsíce před otěhu.

w_h
27. říj 2010

@majjka24 jo v puse, musis ten teplomer dat pod jazyk a pritisknout ho az dozadu, aby se dotykal sliznice a zavrit pusu, pak ho jen otres, nebo oplachnes, udelas to hned jak se probudis, nez vstanes, zabere to par sekund.
merit muzes, kde chces, dulezity je tam pak merit porad. proste furt za stejnych podminek.
@nektarine viz vyse 😉

w_h
27. říj 2010

jeste k mereni BT - slo to i kdyz jsem byla v noci v praci atd. nevidim v tom problem, ale samozrejme kazdy da prednost necemu jinemu

@majjka24 tak to je super, ze vam nic nevyslo. a co nejaka imunologie? antifosfolipidovy syndrom vam taky nevysel?
zkus napsat dr. Kouckemu na porodnici.cz - myslim, ze by ti mohl poradit. samotnou by me to zajimalo. kazdopadne bych zobala ten femibion a i kdyz ti nic nevyslo, mozna by ti doporucil ten LMWH. zkus se ho zeptat:
http://www.porodnice.cz/prehled-poraden
pro zadani dotazu se musis zaregistrovat, odpovida skoro obden a ma fakt velkej prehled.

majjka24
27. říj 2010

@w_h no taky už jsem nad tím uvažovala, že se ho zeptám, mám tam přeteny všechny možné dotazy co tam má. Aha tak registrace a já furt hledala jak se tam leze 😀 A o imunologii jsme se s mým Dr, bavily, že se uvidí co ten genetik. Určitě mu řeknu , ať mě tam radši pošle 🙂 A o tom antifosfolilidovém syndromu slyším poprvé 😅 A to taky posílá Gyndař?Nebo Genetik?
jsem netušila že se to dá měřit i pod jazykem. To zkusím. Jsem ještě nikdy němřila. tak to bude pro mě nenší zlo a pokud to ani pak nevýjde, tak zkusím teplotu na "přímo" 🙂

w_h
27. říj 2010

@majjka24 myslim, ze hematolog by to mel vysetrit. a na imunologii ti da doporuceni asi gynekolog. zkus se zeptat treba tady: http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/ o mereni bt jsem zase hodne nacetla tady: http://merenibt.xf.cz/index2.html

majjka24
27. říj 2010

@w_h tak tam jsem tam, mají skoro všude plno ☹ Tak to zkusím večer. Tu stránku o BT znám, měla jsem ji v notasu, který mi odešel a tak ti moc dělkuji, žes mi ji poslala, ž jsem se lekla že ji budu muset pracně hledat . 🙂Díky.
Jsem se koukala na tu imuno, a tam je musíš mít doporučení gynekologa. Za tím svojím jdu v pondělí, tak se ho hned zeptám. Jsme se o tom už bavili 🙂
Jako myslíš na hemato vyšetřit ten syndrom?

fiallinka
27. říj 2010

@majjka24 tak to bych teda snad byla radši, kdyby mi něco našli... jestli ti toho testovali tolik, tak asi i antif. syndrom, vím, že mně ho taky testovali..... protože čím to bylo, že...

w_h
27. říj 2010

@majjka24 asi by ti na to uz prisli na ty hemacce. jo, do ´porodnice´ to chce trosku trpelivosti, zkus vecer, nebo zitra, az odpovi, tak se uvolni, ale pis jen tomu kouckymu. s doporucenim by nemel byt problem, je to jen kus papiru. drzim palce.

fiallinka
27. říj 2010

@majjka24 Koucký mne zásadně nasměroval v tom směru, že trombofilii je třeba řešit, bez něj by mne nikdo asi nikam neposlal... taky doporučuju, ale napiš mu ten dotaz podrobně, se vším všudy, podruhé už se ti nemusí podařit ho položit, má tam fakt plno.

majjka24
27. říj 2010

@fiallinka já vím, koukám a hlídám, přečetla jsem tam toho už kvantum. Jak bude příležitost,tak se asik upíšu 🙂 Tež na jednu stranu jsem s tím i počítala, že si budu píchat a bude to dobrý, budu mít větší klid. Protože bych věděla : jo tam byla chyba, něco se dělá, ale takhle......Budu chtít to imuno, tak doufám, že mě tam pošle, kyž jsme se o tom bavili.

fiallinka
27. říj 2010

@majjka24 no na druhou stranu i bez mutací můžeš mít prostě problém se srážlivostí, tak aspoň budeš hlídaná a píchat si možná budeš tak jak tak... ale názor více odborníků nikdy nezaškodí 🙂

majjka24
27. říj 2010

@fiallinka joo?? Poptám se všude možně. Sice jsem nidky s krví neměla jako takový žádný problém, ale můžu ho mít v těhu. Jak jsem byla na revizi, tak mi řekli, že jsem stratila trošku víc krve, než je normální. Někde jsem četla, že pohanka je taky na srážlivost, ptalal se na to jedna těhu v té "porodnici" , že ji Dr. vysadil anopyrin , tak ji doporučil tu pohanku, že je to lepší.

w_h
27. říj 2010

@majjka24 napis si dotaz dopredu, me se parkrat stalo, ze tam mel volno a nez jsem to natukala do toho okynka, tak se mu to zaplnilo a mela jsem smulu. nekam si to uloz, treba i do mailu.

w_h
27. říj 2010

pohanka bych rekla, ze je na cevy, obsahuje rutin, nebo ne?

majjka24
27. říj 2010

@w_h no on tam právě radil, že to upravuje i tu krev.http://bylinky.zdrave.cz/pohanka-nepravem-zapomenuty-vselek/
píšou, že je na ty trombozy 🙂

zulok
27. říj 2010

ozaj a na riedenie krvi je dobre aj kakao.. teda napriklad ak sa robi kakauko z toho klasickeho praskoveho, nie granko a horka cokolada 😀

nektarine
28. říj 2010

@majjka24 no, tak taky nevím, co ti na to říct. Jestli je to dobře nebo špatně, že ti nic nenašli... Ale tak hledej dál a to je pravda, že s tou srážlivostí můžeš mít problém jen v těhu. Uvidíš.