Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

alinuska
28. bře 2008

Lenocka, Zulocka, Katuska = vsetko najlepsie ku dnu ucitelov 😉 !!!

Lili, potvrdzujem slova Kappus = Adamek je skutocne k zulibani 😵 😵 😵 !!! A samozrejme aj "velky" braska je na spapanie 😀 !!! Mas krasnu rodinku 😅 !

Ked bude na MK vyhlaseny rekord v pocte smajlov na prispevok, ja ho urcite vyhram 😀 😀 😀 ...chichichi

Pekny dnicek 😉

kapp
28. bře 2008

Alinuška - ja ti idem v pätách - čo sa týka smajlíkov 😀 😀 😀 😝

Pekný dníček 🙂

kapp
28. bře 2008

Alinuška - máš IP 😀 ...

alinuska
28. bře 2008

Kappuska - mas IP 😉 ... 😀

Vyzera to tak, ze prvenstvo si nakoniec podelime......(co sa smajlov tyka) 😵 , aj ked, stale mam nejaky ten naskok 😉 😀 😀

katka28
28. bře 2008

Ahojte bambulky,
alinuska, dakujem za prianie ku dnu ucitelov, ja som teraz ako taka ucka na dochodku 🙂 🙂 🙂 Co sa tyka kileciek, aj moj manzelik je radsej za take plnsie tvary, kde je co chytit. Nikdy som nebola stihla, skor plnsia a teraz ako tehulka sa citim uz ako mensia velrybka. 😀 A to som len na zaciatku. V kazdom pripade sa musim priznat, ze sa to manzelikovi velmi pacilo a nevedel odtrhnut oci od urcitych zvacsenych casti na mojom tele. A brusko to teda nebolo 😀 😀 😀

juuuj dievcence, to bolo najkrajsich pat dni v mojom zivote. Tak dobre mi uz dlho nebolo. Asi zacnem mat iny nazor na velkonocne sviatky 🙂 Proste bolo super, keby som sa o tom rozpisala, asi by ste odisli z tejto temy, tak by som vam isla na nervy. 🙂 Dokonca kvoli chorobe lekara, sa mi presunul 3d usg na velkonocnu nedelu, tak som tam zasla aj s manzelikom. Takze sa mu podarilo vidiet aj nase miminko, teda skor valibuka 🙂 🙂 🙂 Ale malo by byt vsetko v poriadku, este dnes musim zavolat o vsetky vysledky, ale na usg sprave je vsetko ok, tak ako ma byt. A nasa velkost bola 7,13 cm od hlavicky po kostrc.

Lili, Zulocka, pozrela som si fotky Adamka a Matuska, su nadherni. Poviem vam, ze tuto nasu diskusiu uz so sestrou, ktora je v zahranici, berieme ako taku rodinnu zalezitost. Ked nieco nove je, bud mi ona da vediet alebo je to naopak. Potom to v nasich skypovych rozhovoroch preberame a nadchyname sa nad babatkami, ale aj nad kappuskinou Nanuskou. Ma teda krasne vlasky, paradnica jedna 🙂 mamka s tatinom budu mat vela roboty, ked budu vyhanat raz frajerov 🙂 🙂 🙂

alinuska, neviem o tych match testoch nic nove, s dr. som sa dohodla, ze pojdeme az v koncom maja. Volala som tam teraz pocas sviatkov, ale vraj to teraz nebude mozne urobit. Takze oddychujem a lenosim a dufam, ze to v maji nebude neskoro, to by sme mali byt v 22 tt. Zatial sa citim dobre, trosku som nachladena, ale to som skor zabanovana po odchode mojho mileho. 😉

Myslela som si, ze pridam nejake fotecky, ale asi taky zooom nemam, aby som sa tam aj s bruchom zmestila 🙂 🙂 🙂 Budem musiet pockat, kym ma niekto cvakne, pocas sviatkov sme na to akosi zabudli 🙂 😀 😀

kapp
28. bře 2008

Katuš - huráááá, že je všetko v porádečku ... Mysleli sme na teba! Nebojkaj, ubehne ti to ako voda - a onedlho budeš mať tatinka zase pri sebe! A hovoríš, že si sa mu páčila? 😀 No bodajby nie - ja to stále vravím, že keď je žienka krv a mlieko, je to super - jasné baby 😉 = žiadne komplexy ... A aj tak - žienky sú najkrajšie počas tehuľkovania! 🙂 🙂 🙂
Katuš - ďakujem za kompliment pre moju blšku ... Je to parádnica! 😝

Jeeeej, musím sa pridať k Alinuške - ZULOČKA, LENOČKA A KATUŠ = všetko najlepšie k dňu učiteľov (ideme si u vás šplnúť! 😀 = v zmysle tohoto som dnes ráno Nanu nabalila "bugrétou" - veľkou - pre triednu 😅 a naučila som ju aj básničku - ako správna maminka 😀 : "Dnes je sviatok Váš, neskúšajte nás! Na jednotky nevieme, a pätorky nechceme! 😀 Som zvedavá, či veršíky zabrali ... Malá išla do školy celá rozkrkošená 😅 ..., že budú v škole skandovať ... 😉 = zas mi bude triedna dohovárať na rodičku, aby som nezabudla, koľko mám rokov! 😅 )

kapp
28. bře 2008

Alinuška - a kedy nám ukážeš nejaké fotečky? 😀 😀 😀 Sme zvedavé - že bambuľky? 😉

alinuska
28. bře 2008

Kappusik, zlatko, no, nechcem vyryvat, ale az ked bude co ukazovat 😅 😀 😀 ! Zatial ostanem inkognito 😎. Dufam, ze mi to nebudes(te) mat za zle... 😕 🙂 ...cmuky cmuk

Katuska, uz mi doslo, ze tie testy co si absolvovala pred velkou nocou, boli asi testy AFP vsak? Tak ked budes vediet vysledky, dufam, ze hned das vediet! Maj je coskoro za dverami, vsak ten cas leti jak zbesily 😠 , tak mi potom povies o tych cross-match testoch viac. Sestru mas v zahranici vydatu alebo je tam pracovne, ci studuje? Aha jasne, si spominala, ze dohliada na tvojho manzelika 😀 . Aj ona ma taky problem s krvickou ako ty, ci este nebol dovod to skumat 😨 ? Mi nieco hovor o zavislosti na MK, raz okusis a si v tom 😝 😝 . Som taka rada, ked sa kazdej z vas dari a je s drobcami vsetko v poriadku 😅 !!! Takze valibuk...naznacujes tym dievcatko s pindikom 😀 😀 ...alebo akoze velke miminko 😉 ???? No a mi hovor, ze si plnsia, na tej fotke, co mas pri mene, to vobec ale voooobec nevidno!!! Si fesanda 😉 !

No babiky moje, ja na dnes koncim, budem tu az v pondelok, tak prajem kraaaasny a slnecnyyyy vikend. Papa

katka28
29. bře 2008

Kappuska, ta basnicka na triednu urcite zabrala a ked este popisu tabulu a pomaluju ju, tak tomu sa nebude dat odolat. Ta basnicka si teda uz prezila svoje. Zo skusenosti vsak viem, ze nie na kazdeho ucitela zabera 🙂 , ale v kazdom pripade ani my sme neboli ine, ked sme boli v jej veku,no nie?

O vysledky som volala, je to v vraj poriadku. Tak som stastna ako blska. Tym valibukom som myslela, ze babo je asi dost velke, alebo aspon moje brusko, teda uz brusisko 😀 Minule som take mala, ked som bola v 6 mesiaci 🙂 Ked idem na vysetrenie, tak po otazke v ktorom tyzdni som, sa na mna pozru zacudovane a nechapavo. Ale beriem to tak, ze ked som doma, asi mimco nema stresy a moze rast ako z vody. A ja s nim 😀 😀 😀 No ved aj manzelik bol prekvapeny. Ked sme boli spolu na usg a dr. povedal tt, tak zacal preratavat. A poviem vam, ze to bola teda asi tesnotka, lebo hned na druhy den, ako som bola u neho sa nam to muselo podarit 😅 A to som si myslela, ze sa uz nic nemoze stat, ked mam dva dni pred mrskou 🙂 🙂 🙂
A co sa tyka tej fotky, tak to je fotene pred 5 rokmi. Ale ksichtik je ok, len ozajky som plnsia, fakt krv a mlieko. Ale diky za kompliment, ptesil, hned som sa usmiala na monitor 😀 😀 Uz mi sibe 😀

Dnes je u nas krasne, mam otvorene okno dokoran a vtaciky mi tu spievaju. Normalne citit jar 🙂
Krasny vikendik a uspesny zaciatok tyzdna vsetkym babulkam 😎

zulok
29. bře 2008

Lilli, ahoojte 😀 o porode je napisane o stranu dozadu, kuk tam, 🙂

Katka, juchuuu, tesiiim sa, ze ste vporiadku a pekne rastiete, teda ste uz riaaadne velkiii a manzelik sa z vas musel veeeelmi tesit. 😀 len tak daleeeej
A super, ze mimiosek tak kraasne rastie a , len nech je pekne velkyyy.

A vseeeeeetko naj ku dnu ucitelov, teda ja sa taaak tesiim, ze neuciim 😅 joooj, teraz mam najkrajsie obdobie v mojom zivote, po nicom netuzim, len nech su moji chlapi zivucki zdravucki, to je moj ciel zivota... 😵

Kappuska, ty si teda ciislo, vzdy vymyslite s Nanuskou nejaku srandu 😀 Musite byt velmi vesela prijemna rodinka, radost citat. Co ma ucitelka nieco proti tvojim napadom, poedla mna je vynikajuce a nevyhnutne byt mlada duchom, treba sa tesit... 😉

Alinuske posielame pusu ako dvere autobusu.

Dnes je ozaj kraaasne , i ked rano bolo brekeke, na radu lekarky sme sa uz naobliekali ako cibula a chvilu spinkame pri otvorenom okne 😀 som ho riadne zasuchorila aj do fusaku kozusinkoveho, snad nenachladne, bubacik

Uz ozaj citit jar, cas mladatie, tak vam babulky prajem mimiskov do bruska a ti, co tam uz su, nech sa im pekne dari. cmuuk

kapp
31. bře 2008

Ahojko bambuľky!

Tak už to mám za sebou 😝 ... som doma od kožnej = vypaľovala o dušu 😒 , baví ju to ... Našťastie vypálila iba tie bradavičky na rukách (mám ich plno - na každom prste minimálne po 2 ks s výnimkou dvoch prstov = takže skutočne neviem, ako si poradím na WC 😀 😀 😀 ), tie "vyššie umiestnené" si mám potierať takým roztokom - takže uuuuufffff 😀 😀 😀 ... Ale s bábätkom máme počkať, kým sa tie bradavičky nedoliečia - t.j. 1-2 mesiace .... 😖

Ďakujem za držanie prštekov - musím končiť = prstíky zapuchajú a už neposlúchajú v písaní - ale nebojkajte - skúsim po troškách písať 😅 ...

Pekný dníček 😝

alinuska
31. bře 2008

Kappuska...fuuuuuuuuuuuuukaaaaaaaaaaaaaaam... 😀 😀 😀
Ako dobre, ze nebolo treba vypalovat vsetko. Babatko teda bude letne 😉

Pekny dnicek aj ja zelam 🙂

zulok
31. bře 2008

Kappuska, si sikulka, ze si to tak pekne zvlaadla. Drziime palceky, nech ta to co najmenej boli, traapi.... a nech uz si ryyychlo fit. Teraz bude uz len dobre 😉

katka28
31. bře 2008

Kappuska, cely den som na Teba myslela. Uz bude len lepsie, uz mas po tom. Nech sa Ti prsteky co najskor zahoja. Teda dievca, Teba treba obdivovat 🙂 Normalne mam zimomriavky, ked si predstavim koznu so zapalom vypalovaca. Asi by som zdupkala 🙂

Pozravujem aj ostatne babulky 🙂

lenoc
31. bře 2008

Ahoj kočky!

Kappuška, tak to je fajn, ty naša hrdinka, že to už máš za sebou. Nevolá sa ten roztok náhodou Verrucal alebo tak nejako? - mala som taký, keď som mala také akoby bradavičky na brade a nemala som čas si to ať vypáliť - teda, bola sm na výške na intráku a bolo na to vypálenie treba ísť dvakrát po sebe a to sa mi nedalo. ale tá druhá správička sa mi vôbec nepáči. ☹ 😢
Pozerám, že nielen Nanuška je kočka, ale že to má po maminke.

Katka, tak čítam, že s manželíkom ste sa mali krásne spolu ,ako inak.... Nechcem byt perverzak, ale len oči nevedel odtrhnúť od niektorých častí tvojoh tela, alebo.....? 😀
Supeeeeeeeeeeeeer, že je drobčiatko v poriadku? Aj bolo vidno, čo to bude?

Alinuška, ďakujem za prianie. Aj za pusinky pre mojich mackov. Ako sa nám máš?
Na uzv ideme v piatok aj s tatinom, uz sa moc vytesujem. Chceli by sme aj pohlavie vediet, ak sa ukážu. Ozi, výsledky na AFP či tripple test či čo to je mám vraj ok. 🙂

Zuločka ,koľko ti malinký v noci spinká? A aký máte kočík? Posielam krpčekovi božtek.

lenoc
31. bře 2008

Kappuška, na tej svadobnej sa s drahým krásne usmievate.

Zuločka, malinký je fakt na zožratie. Aj ja chcem také nejaké rýchlozavinovačky ako má Matúško tú modrú - len ešte neviem, akej farby. 😝 Ale ak sa v piatok drobci ukážu, užaj si objednávam cez net - sú tam o moc lacnejšie ako v obchode.

kapp
1. dub 2008

Ahojko bambuľky!

Lenočka - ten roztok sa volá LOCACID - je to vlastne na akné, ale kožiarka hovorila, že majú s ním veľmi dobré skúsenosti na liečbu takýchto bradavičiek na chúlostivých miestach ... Takže tak ... Ďakujem za držanie prštekov, ste moje zlaté bambuľky, ešteže vás mám 😅 ! Nebojte - dobre je to 😀 = nezapuchli sme až toľko ako pred rokom, iba trocha ... A čo sa týka bolesti? No, kočky, ono to vlastne až tak nebolí, keď to vypaľujú - myslím, práve ten moment - ono to začne pulzovať až asi 5-10 minút po tom ... Včera ma to kvárilo, až kým som nezaspala - dá sa to vydržať = nie je to na tabletky ... Dnes je to troška lepšie = strašne dobre na to robí, keď vonku fúka vetrík - a tak som sa prechádzala a prechádzala ... 😀 😀 😀

Lenočka - v piatok na vás s Nanou myslíme, nech UZV dobre dopadne 😀 a nech sa už dozvieme, kto ti to "závodne kope futbal" v brušku ... 😅 A ďakujeme za komplimenty - to vieš, na svadobnej fotke každý vyzerá dobre, aj sa usmieva = ono po nejakých 10 rokoch manželstva ťa ten smiech prejde ... 😀 Ale nie - srandujem .... Ale momentálne ma tá moja polovička hnevá 😒 = zas si niečo vymyslel, čo sa týka choroby ... ledva mu prešiel ten žalúdok, či slepák, či čo to bolo a teraz zas niečo filmuje = asi ho prehnem cez koleno 😀 ...
Človek mu nechce krivdiť, ale čo je veľa, to je veľa ...

Alinuška, Katuš - ďakujem za fúúúúkanie 😀 😀 😀 - ste zlatunké - držte sa kočky! 😀

kapp
1. dub 2008

Jeeej, Zuločka moja zlatá, na teba som zabudla ... Prepáč, mačiatko - aj tebe ďakujem za fúúúúkanie 😅 ... A pohladkaj Matúška za mňa, zlatúšika zlatého 😀 ...

katka28
1. dub 2008

Ahojte bambulky,

Lenocka, Lenocka, perverzacka nasa 🙂 co Ti budem pisat, tri mesiace su dlha doba 🙂 🙂 🙂 Trosku sme si to nadbehli, ale uz aby bolo koniec maja 😅 Dalej to asi rozpisovat nebudem 😀
Drzim prsteky na piatok, dufam, ze uz uvidite, co skryva Tvoje brusko. Nam sa to este nepodarilo. Ale vsetko ma svoj cas. Uz to teraz nesurim, aj ked som netrpezliva, to sa priznam, ale v kazdom pripade som vdacna za kazdu minutku, co mam drobca v brusku.

Kappuska, takze vetrik pomaha? Vystrc teda prsty z okna, vzdy ked budes moct. A ked to nepojde, tak my pofukame o to mocnejsie. Drz sa moja a nech sa to rychlo zahoji. Si statocna. 🙂 Pozdravujem aj Nanusku 🙂
Ake zazitky mala z dna ucitelov? A co postvarali dnes na 1. aprila?

Zulocka, ako sa dnes mate? Veru Matusko je uplne zlatucky. Aj mna zaujima, aky kocik ste vybrali a ci nakupujes vecicky aj z netu alebo uprednostnujes osobne nakupy?
Lenocka, u nas nie su velmi obchody s deckymi vecami a zatial som do nich nenakukla ani v KE. Ale na nete pozeram. Kolko tak stoja tie rychlozavinovacky v obchode? Je naozaj rozdiel v cene? Pozdravujem drobcekov 🙂

Alinuska, ako sa mas? Co je nove u Teba?

Kocky a nachytal vas dnes niekto na niecom? Ked som bola v skole, tak som do triedy vstupovala vzdy s takym respektom a trosku aj obavou, co na mna ti moji huncuti vymysleli. A dnes by som bola taka rada, keby ma niekto nachytal 🙂

alinuska
1. dub 2008

Katuska a Lenocka, dakujem za opytanie, u nas este stale po starom. Mam sa inak celkom fajn. Som plna ocakavania, ake budu kontrolne vysledky, na ktore sa chystam na buduci tyzden. Potom sa uvidi, ci a ako sa mozeme posunut v snahe 😉 😅 ...

Kappuska, zlatino, vystrc prsteky von z okna, dnes ich fajne prefuka (teda aspon u nas sa nejako rozfucalo 🙄) a pre istotu posielam aj ja malu davku vetrika...fuuuufuuuufuuuuuuu...uz je lepsie 😀 ??? Ale vazne, si statocna, obdivujem ta a dufam, ze ti je zasa o cosi lepsie. Aspon mas doma fajrond 😉 . A co sa deje s manzelikom, nejako castejsie pochorieva, co chystate doma velke upratovanie 😕 ??? No, v kazdom pripade ta 1-2 mesacna pauza nezaskodi, ale potom nebude ospravedlneny ani jeden z vas 😀 😀 😀 !!!

Zulocka, celkom som zabudla, dakujem za tu velikaaansku pusu = bola sladkaaaa 😵 !!! Matusko je kuzelny, take babo na spapanie. Posielam pusinku...cmuk 🙂

Lenocka, v piatok drzim palce na uzv a netrpezlivo cakam, co nam oznamis?! Uz teraz sa tesiiim, len skoda, ze zasa sa to dozviem poslednaaa 😠 . V piatok tu budem len do 14.30 a na pondelok si chcem vybrat dovolenku. Ideme v sobotu na svadbu, tak sa tesiiim 😅 . Trosku sa rozptylime a vobec, ja svadby milujeeeeeem!!!!!!!!!!! Potom dam vediet, ako bolo...

Babulky, teraz ma napadlo, ze by sme mohli uzavriet stavku, co bude mat Lenocka. Co vy na to?
Mame iba tri moznosti: dvaja chlapci = 1, dve dievcata = 2, parik = X ... 🤐 😀 😀
Lenocka, suhlasis, aby sme na teba stavili? Ale samozrejme najdolezitejsie zo vsetkeho je, aby boli zdravuckiiii, ale to iste oni suuuu a buduuu...cmuk aj vam!!! A sme velmi radi, ze tripple testy dopadli OK = len tak dalej !!! 😅

Katuska, ty este stale ucis? Nedala si sa pre istotu vypisat s chrobacikom? Ja sa iba pytam, nevravim, ze treba, ak je malinke v poriadku a ty sa dobre citis. Konieck koncov aj Lenocka stale uci a to caka dvojcatka. To len ja som taka trafena, ze tehu beriem ako cosi tak vzacne, ze vsetko ostatne ide automaticky nabok 😝 !!! Ale to som tu uz spominala, asi s tym mam problem, pochopit, ze normalne tehotenstvo nie je choroba a ze aj ja mozem mat bezproblemove tehotenstvo! Sa tesim, ze tomu tak u vas, Lenocka a Katuska, je 😵 !!!

A ozaj, mna dnes zatial nikto nenachytal, aspon doteraz nie. Teraz je taka doba, ze nam nema byt z coho do smiechu, tak na take somarinky nemame pomyslenie, alebo, ze by to bolo vekom?! Este ze mame tu medzi sebou tak veselo 😀 !

Tak zatial papa 🙂

P.S. Mne uz nestacia tie smajly po jednom, ja ich musim najnovsie rovno triplovat 😀 😀 😀...ale ak vam to prekaza, kludne ma uzemnite, ja sa posnazim polepsit sa 😉 !

katka28
1. dub 2008

alinuska, neucim, po predchadzajucej skusenosti mi dr. nedala na vyber a ostala som doma v podstate hned od zaciatku. To ma len pochytila taka nostalgia za mojimi detmi. Myslela som to ako vtedy "... Ked som bola v skole ...vtedy pred PN 🙂 🙂 🙂 Uz sa asi ani vyjadrovat neviem. Mala by som so sebou nieco robit a zamysliet sa 😀
Dobru zabavu na svadbe, ja viem, ze je to az cez vikend a casu dost, ale aby som nezabudla. A kludne mozes smailikovat nadalej, ja ich tiez lubim.
Ja tipujem u nasej Lenocky neviem co 😀 😀 😀 . Neviem sa rozhodnut, co tipujem. Asi by som jej ale najviac priala parik. Nech maju z kazdeho rozku 🙂 A vazne Lenka, mate uz nejake tipy na mena?

alinuska
1. dub 2008

...pardon za hrubku...ospravedlneni...malo byt 😔

alinuska
1. dub 2008

Jejda, Katuska, poslali sme to naraz...kuk...15:11 😅 Ja ked nad tym rozmyslam, tiez neviem, co tipujem, ale si myslim, resp. prajem parik 😉 . A dakujem za prianie dobrej zabavy. Mas pravdu, este je sice len utorok, ale vikend je uz za dverami, tak mi to neskutocne letiii ☹ . Ale tentokrat sa tesim, ze to takto letiii, aspon sa posuvame blizsie k nasmu babatku 😵 😉 😀 !!! Katuska, nic si z toho nerob, mozno si to aj pisala, ze si na PN a ja som to prehliadla, ale teraz som to pochopila tak, ze stale ucis, tak som to poplietla ja... 😝 😀 .

Este raz papapa...cmuk

lenoc
1. dub 2008

Ahoj zlaticka, dakujeme za vsetky priania a drzanie palcekov a tak.... za vsetko. Clovek hned vsetkemu skor uveri, ked ostatni drzia palce, alebo ho o niecom presviedcaju, vsak? takze vdaka, pomaha to. CMUK! Ved Zulocka asi tiez vie, o com pisem.

Kacenka, v obochode stoja tie rychlozavinovacky medzi 350 a 700 Sk. No a na nete su od 250 vyssie. Dokonca ja na nete su aj 100 korunove rozdiely medzi dvoma netovymi obchodmi. Ja som to pozerala na www.babyport.sk a na www.bambino-kociky.sk.
Takze koncom maja drahusik pride? Fiha, dovtedy ti brusko tak krasne narastie, ze ta ani nespozna. Hovoris mi z duse, aj ja som vdacna za kazdu minutku s babatkami a keby sa cokolvek stalo, tak som Bohu vdacna vobec aj za to, ze som mohla vobec citit kopanceky babatiek v brusku. Ani ja by som este asi nezacinala s nakupmi, ale kedze budu dve babatka, musim ratat so vselicim a nakupit skor ako "monomaminky" a k tomu financna stranka nakupov pre dve babatka.

Kappuska, to som rada, ze nemas ten isty roztok co ja, lebo poviem pravdu, uz ked mozem a nevyplasim ta, ze ten Verrucal paradne stipal a to by hlavne na urcitych miestach nebolo nic prijemne. Takze drahy zasa vymysla a neposlucha? Mozno by to naozaj chcelo par po zadku... 😅

Decka dokopy nic dnes nevyvadzali. Akurat sa mi siestaci skryli do vedlajsej triedy, ale boli taki "blbi", ze si v tej vedlajsej triede suskali za dverami, takze som ich odhalila skor, ako sa mohli zabavit na tom, ze som vstupila do ich triedy a oni tam nie su. Ale boli zlati.

Alinus, stavku schvalujem 😉 , ja to tipujem na parik ale neviem, ci je to naozaj hodnoverny tip, alebo len zbozne prianie. no hadam sa uz len ukazu a rozcapia nozicky, ked ich uz tolkati v tom podporujeme.
Uzi si svadbu, bude vam s drahym super.

Jeeej, este vam napisem, aky som dnes mala sen - prisla som domov z porodnice aj s detmi - jedno bol chlacek a druhe neviem. Najprv som ich nemohla kojit, ani neviem preco, tak som si len odstriekavala mlieko. potom som ho uz aj nakojila a lezala som s nim v posteli. Mal na sebe len plienku a kosielku. No a potm zac

lenoc
1. dub 2008

Pardon, omylom som to odoslala... 😔

Takze: zacal robit vselijake grimasy a pokakal sa tak, ze mal od toho cely chrbat a este aj ja som mala cele brucho. Esteze to bolo len v sne - ale bolo mi divne, ze to nesmrdi.... No a do toho zazvonil budik, tak som isla drahemu kavu spravit (to vsetko sa mi snivalo), potom umyla drobca, prebalila a ked som s malym behala po byte vytesovala sa z neho, tak ma zobudil draheho mobil - to uz naozaj - volal mu veduci, ktory ho cakal pred domom v aute - Stevo zaspal do roboty. Takze ten budik zvonil naozaj, to len ja som mu kafco zaliala vo sne. Takze som ho este aj stihla presvedcit, ze ten blby budik nezvonil - az neskor som si spomenula, co sa mi vlastne snivalo a ze problem asi nebol v budiku.... 😀

kapp
2. dub 2008

Lenočka - dobrý sníček 😀 😀 😀

Alinuška - dobre sa zabav na svadbe, vytancuj manželíka 🙂 - nie vytoč! - vytancuj 😀 ...

No baby - moja Nana bola včera hlavný iniciátor žartíkov - keď mi to včera so zanietením rozprávala, ku koncu som sa jej musela spýtať, kedy mám prísť do riaditeľne 😕 - povolila totiž triednej šróbiky na stoličke 😅 , zobrala sedák a narafičila jej tam uterák a červenú kriedu - no a učiteľka si ničoho nevšimla a sadla si do toho 😅 = troška jej nohy vybehli hore = trieda sa že vraj váľala od smiechu (ale zobrala to našťastie s humorom 😝 ), no a moja blcha ešte neskončila s dávkou humoru na 1.apríla a poschovávala triednej kriedy, perá, poprevracala kalendár, takže kým to triedna dala do poriadku, ubehla prvá hodina ... Kde sa v nej to šibalstvo zobralo - to "netuším" 😉 , žeby bola po maminke? Ja som vyvádzala podobné kúsky učiteľom ... 😀 Ale keďže je suverénna jednotkárka (ako bola aj mamina), prepieklo sa jej to ... 😝 Pýtala som sa jej, prečo iba ona chystala žartíky - no že preto, lebo bola prvá v triede a ostatní prišli až po 10 minutách, takže mala čaaaasuuuu - a okrem toho, že ako jediná mala hotovú úložku z matiky a ostatní opisovali, takže nestíhali ... 😀 No, kočky, už sa teším na pubertu ........ 😀 😀 😀

Mne nevyviedol nikto nič - asi poslúcham - alebo keď zbadali tie obviazané prsty, hneď ich humor prešiel 😝 😅 😀 ...

Alinuška - s tou stávkou na Lenočku - no ja si myslím od začiatku, že to budú 2 slečny nebezpečné, ale tiež by som jej dopriala krááásnučký, zdravučkýýý párik 😉 ...

Katuštek - moja zlatá, chýbajú ti tí huncúti? Tak to ti budem musieť asi poslať moju Nanu na prázdniny ...
Ďakujeme za pozdrav ...

Pekný aj keď upršaný a ospanlivý dníček prajem!

alinuska
2. dub 2008

Lenocka, ty mas teda sny, to aby si sa uz teraz pripravila na rolu buducej dvojnasobnej maminy... 😀 😀 . Aj mne sa niekedy stava, ze sen sa prepaja so skutocnostou a potom neviem, ci sa mi to zdalo, alebo to bolo naozaj (ako s tym budikom).

Katuska, prepac, som taka nepozorna, tak to hned aj napravim: aj na tvoje miminko vyhlasujem stavku 😉 😀 a tiez posielam pusinu a obrovskuuu....cmuky cmuk. U teba sa mi automaticky vybavi chlapcek, neviem preco?! A ty uz mas nejake mena v zalohe? Lenocka nam ich zabudla prezradit, ale my jej to zasa pripominame: Lenocka, takze ????? 🙂

Kappuska, chrobacik, este bolia silno prsteky, ked sa nam neozyvas? Chcela som sa ta opytat, ako sa ti podarilo vlozit klasicke fotografie do PC (myslim tie z filmu)?!?!?! Sa mi mari, ze si spominala nieco o skenovani??? Aspon som to tak pochopila, ze si sem vkladala tie klasicky vyvolane fotografie a nie digitalne, vsak??? Skusis mi poradit a ma navigovat, ja som v tomto technickom pokroku trosku pozadu 🙄 , ale zasa, ucim sa ryyychlo 😅 !!! Ako Nanuska, podarilo sa jej vas s ocinom vcera nachytat? Urcite si pre nu zasa nieco do skoly vymyslela 😀 ...ale ked zacne "recitovat" oblubeny ziak, co sa uci na same jednotky rymovacku ze: dnes je sviatok vas, neskusajte nas, lebo my nic nevieme a ucit sa nechceme, tak to fakt sediii 😀 😀 😀 . myslim, ze je to take mile a urcite je to lepsie, ked to recituje jednotkar, na neho sa proste hnevat nedaaa 😵 .

Zulocka, ako, mamina nasa? Uzivas si malinkeho? Je Matusko dobre babatko? Hod nam sem nejake dalsie foto, nech sa potesime, OK? 😉

Zasa som sa rozpisala a to som chcela tromi vetami, tak uz koncim, prajem pekny den 🙂 !!!

alinuska
2. dub 2008

Kappusik, zlatino, poslali sme to takmer naraz...zasa sa mi potvrdzuje, ze telepatia mi funguje dobre...pozri, este aj tie prispevky mame o tom istom, a pritom sme ani netusili, co v rovnakom case pise ta druha... 😀 . Dakujem za prianie dobrej zabavy, dufam, ze bude super. My sme s drahym na svadbe neboli uz straaasne davno a furt sme cakali, kedy nas kto zavola, tak sme sa teraz dockali. Aj ked tuto nevestu som ja naposledy videla mozno pred 6-7 rokmi, to bola vtedy este len "pubertacka". Ved hovorim, ten cas sa podla mna zrychlil (aspon od urciteho veku urcite 😀 😠 😀 ) !!!
Kappus, ako, poradis mi s tymi fotkami, prosim, prosiiim 😵 !!!!

alinuska
2. dub 2008

...a samozrejme posielam jeden sladky boztek aj malej sibalke Nanuske 😉 😅 ...cmuk

katka28
2. dub 2008

ahojte....
Alinuska, nemusis sa ospravedlnovat, ja to ani nepocitujem, ze som tehu, skor to prezivam s Lenockou. Este necitim ani bublinky, jednoducho sice viem, ze som v tom, ale akosi to ide mimo mna. Neviem, ci sa to da pochopit, mam take zmatene pocity, ze im ani sama nerozumiem, nieto ich este opisat 🙂 🙂 🙂
Takze Tebe sa pri mne vybavi chlapcek? No, som zvedava, uz sa tu prejavili zoparkrat Tvoje schopnosti. V utorok 8.4 idem do poradne, to by sme mali byt 15/3 tt, myslite, ze by uz mohlo byt nieco vidiet? Sama som zvedava.
Co sa tyka mien, nemame v tom zatial jasno. Zatial mi manzel povedal svoje navrhy a ja si asi z nich nieco vyberiem. Urcite by to malo byt kratke meno, lebo priezvisko mame dost dlhe a znie rusky alebo ukrajinsky 🙂 . Stale som chcela dievcatko Katku, paci sa mi to meno 😀 , ja som teda narcistka 😀 , ale berieme to tak, ze uz jednu Katku sme mali. Takze z mien, co mi navrhol manzel napr. Julia, Nina - to sa mu najviac paci, Ema, Nelka a este vela, ale tieto asi najcastejsie opakuje. A z chlapcenskych sa nevieme vobec dohodnut, on chcel vzdy Alexej, Andrej - to sa mi paci, ale neviem ho celkom dobre pekne skratit, mne sa pacia klasiky Martin, Marek, Tomas, Matus 🙂 ..... Este stastie, ze je na to este cas 🙂 Napisali by ste mi vas nazor?

Kappuska, konene som si prezrela fotky, co si dala, teda Nanuska je poriadna okana 🙂 A je teda sikulka, ked sa uci na same jednicky 🙂 To vam potom robi len radost. Takze nezbednica je po mamine? Co sa to mi tu nedozvieme? 😉 Nechcela by si nam napisat nejake zo svojich sibalstiev?
Tak pookrejem na dusi, ked si citam, co "spolu" stvarate.

Lenocka, diky za linky, trosku som to vcera poobzerala, aj som si nejake obrazky stiahla.

Zulocka, asi mas vela roboty, dlho si sa uz neozvala. Pozdravujem celu rodinku a posielam cmuky Matuskovi 🙂

Prajem pekny den, nech sa vam vsetkym dari 🙂 😅