Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
7. pro 2010

@fiallinka Ahoj maminko🙂 jo, já to psala hl. pro Lulu... a hold se snažím teď udělat něco jinak a líp, že třeba... ale vím, že ta pravděpodobnost je jak píšeš... Já nechápu, že máme s těmi vadami, co máme vůbec zdravou holčičku, to mi mozek nebere! Jinak ta vaše úspěšnost je fakt vysoká a to, že se ti chytí pokaždé pbě embryjka je taky zajímavé🙂 Co maličká? Už jsi se uklidnila?

dayanka
8. pro 2010

Babyy ste zlate, dakujem za odpovede 😵 😵

lulu10
8. pro 2010

@tonytony diky za odpovede,ja mam z toho fest strach, ani neviem co si uz mam mysliet, snazim sa mysliet pozitivne ale nejde mi to 😠 asi sa zverim do ruk lekarov a nech uz robia co maju, co sa ma stat sa stane, kedy ides teraz na to IVF? januar alebo februar? mna caka este hysteroskopia a manzela kontrol.spermiogram a potom sa do toho pustime, ale ja som posero, neviem ci to zvlandem ☹

matelko1
8. pro 2010

@bettynka222 veru nik mi nepomaha,dom sme mali zabezpeceny ako keby sme vedeli,ze raz pridu deti,tak sme vsetko tak robili aby tych urazov bolo menej,ale aj tak sa nevyhnes tomu,uz tolko krat padli zo stoja na hlavu a ten plac to si vies predstavit a to som pritom stala pri nich.no to je sekunda a uz bum.bac.
mpja mamka mi stale hovori ona nas mala tiez naraz dve a tiez bola sama,tak aspon si to vyskusas.ona mysli na seba,ak ma volno tak sportuje lobzi kade tade kamaratky,vylety atd.uz je sice na dochodku,ale este podnika,ona musi byt medzi ludmi,kuknut pride,pohra sa tak 10min a uz bezi,vrtula v riti 😀 ..ale nasla som si hned od zaciatku system,takze zatial je to ok a uvidime....no a svokra,ta slubuje,ze dojde,vzdy sa pytam,tak kedy dojdete a vyhovara sa,teraz nie,lebo nasnezilo atd.
tak vzdy hovorim,kto chce dojde a kto neprisiel,nemusi ani odist.

tonytony
8. pro 2010

@lulu10 No, já uvidím, jak mě zase vypeče MS☹ Dnes už trochu špiním, ale minule jsem špinila snad 10 dní než MS dorazila, tak doufám, že to teď bude dřív... Takže pak by mi to vycházelo cca koncem ledna plus minus ET... A Ty kam chodíš do Caru?

fiallinka
8. pro 2010

@tonytony no, ale ket nám nevyšel a v konečném důsledku z těch čtyřech dětí máme dvě, takže nás ty naše problémy taky dohnaly... nebo náhoda nebo co to bylo...

No jinak malá - těžko to hodnotit, zatím ji musím pochválit, že krásně pije, v noci už to začíná být horší, dnes jsem spala asi tři hoďky a v šest, kdy zas vytuhla, se vzbudil Jurča... usíná hodně, ale když usne a položím ji do postýlky, tak se vrtí a mele a často zas vzbudí 🙂... no většina mamin to asi zná 🙂, s Jurčou to bylo pořád a tak oceňuju, že se na nás občas jen tak dívá a nebrečí, to u Jurči neznám 🙂. No a vzhledem k tomu, že mám skvělou tchyni, tak tady spíš přes den relaxuju a ona si Jurču bere k sobě... klidně záviďte 🙂. Ale už za těch pár dní doma Jurča provedl tolik vylomenin, že si to asi začnu zapisovat...

tonytony
8. pro 2010

@fiallinka Tak hlídání fakt závidím🙂 Ale já si nestěžuju, já když vyloženě nepotřebuju, tak malou nemám potřebu půjčovat, jen spíš je blbý, když člověk potřebuje něco důležitého- dr. apod., že to hlídání není- byť třeba jen na hodinku jednou za cca 14dní by mi stačilo na zařízení důležitého...

No, jinak já spíš poukazovala na to, že máte úspěšnost v tom "chycení se"- i to totiž není jen tak, jak tady vidím... Ikdyž ty ostatní bolístky a problémy pak byly právě hodně smutný☹ Ale chytit embryjko umíš prostě skvěle🙂

fiallinka
8. pro 2010

@tonytony díky za pochvalu 🙂... ono to pohlídání je super, hlavně bylo ke konci těhu a když jsem musela ležet... navíc u nás je to tak, že babi se hlásí na hlídání sama, no měla bych si ji nechat pozlatit 🙂

erika12345
8. pro 2010

@tonytony ked pises o tom spineni, ty to nepovazujes za ms? Lebo mne to tak lekar tvrdi, ze ked spinim, ze to zacina ms. A niekedy som mavala namiesto ms len spinenie.

tonytony
8. pro 2010

@fiallinka to teda! Fakt vidím kolem sebe, jak moc velké plus to je, mít babi aspoň v záloze v nejnutnějších situacích...

tonytony
8. pro 2010

@erika12345 No, já to vždy počítala jako MS, ale dr. v Caru a i holky na diskusích mě utvrzovaly v tom, že MS je až to opravdové červené krvácení a na netu to tak je taky psaný... I se píše o "špinění před MS" atd. Takže já fakt beru 1.den MS teď jako to červený velký první den... Jinak bych měla i se špiněním MS i 20dní v kuse☹

skippy7
8. pro 2010

@fiallinka som tu dlho nebola, tak dodatočne gratulujem k malinkej, pekne meno má 🙂 ....tešim sa, že ste to všetko dobre zvladli a prajem všetko dobré, nech ste obe zdravé 😵

erika12345
8. pro 2010

@tonytony no ale ked ja som i niekolko mesiacov mavala len spinenie a bolo to pravidelne presne na 28. den, tak ja to beriem ako ms. A aj ked som mala krv, tak ked prve dva - tri dni bolo spinenie, tak tiez a pasovalo mi to s cyklom, bol to tiez 28. den. Ale ja som mala znizeny nejaky hormon a tym padom take slabe spinenie akoze krvacanie. A ked som sa pytala lekara, tak hovoril, ze to mam brat ako ms..

tonytony
8. pro 2010

@erika12345 Jak píšu, já to taky tak dřív brala, ale to jsem špinila taky třeba jen 2-3 dny před tím pravým krvácením, tak to bylo cca ok, ale teď, jak to bylo důležité pro IVF, tak jsem potřebovala v tom svém chaosu s 10denními špiněními, tam už by to byl problém se stimulací atd... Ano, někdo má slabší MS, tak pak to je MS...

erika12345
8. pro 2010

@tonytony tak u mna to asi ms bola, lebo aj ovulaciu som mala normalne v strede cyklu. Ale u teba to asi je tak, ako ti hovorili v Caru, vsak oni musia vediet.

bettynka222
8. pro 2010

@mima9 tak vekom to nevyzera byt a vzhladom na problemy tvojho otca a na pocet potratov by ti hematologicka urcite mala injekcie predpisat - teda to je len moj nazor... ale raz mi jeden gyn povedal ze pri dva a viac potratoch je pri takejto mutacii heparin indikovany. urcite hemato zmen a potom napis co povedala. drzim palce. si si prezila vela zleho - musi to byt hrozne na psychiku prezit to tolkokrat (mne teda dvakrat stacilo). prajem ti, aby si sa coskoro dockala vytuzeneho drobceka 😵
@tonytony chapem ze je to pre teba tazke a velmi sa bojis dalsieho neuspechu, ale skus sa trosku rozptylit aby si na to tak intemzivne nemyslela. pozri na cukor cim vsetkym si presla a o chvilu bude mat bambulku pri sebe 😵 😵 inak s tym spinenim co pises - nie je to dolezite iba pri IVF, ale aj pri normalnom tehu. ja som mala ovu na konci cyklu po tych potratoch a to mohlo sposobit zas dalsi potrat,takze dr to musel nejako vyriesit aby som mohla mat malinkeho. mala som vysoky FSH hormon (cize dlhu folikularnu fazu) a nizky LH (cize kratku lutealnu fazu). embryo by nemalo cas uchytit sa pred ms....
@matelko1 to je smutne s tymi vasimi babkami. ani moja svokra nejavi nejak extra zaujem - uz ma deti od svagrinje. ale tej poamaha ona, svagrinej krstna a este aj jej svokra - spravodlivost, coooo? 😀 moja mama by s malym bola furt, ale zas chodi do prace, tak az podvecer a to je tiez kolkokrat unavena...ale snazi sa s malym byt co najviac. a ty si tiez z dvojciat,?mama uz ma vnucata? aby jej to raz nebolo luto este....
@fiallinka tak nas maly spaval od zaciatku krasne - celu noc. ale posledny tyzden nevie dobre spinkat - stale zdviha nohy hore a ked mu spadnu, zobudi sa 😝 alebo sa pretoci na brusko a zas je hore. som mu blba zvacsila postielku lebo v tej malinkej spal vkuse s nozickami vylozenymi na tych mriezkach a ja som si myslela, ze mu je mala. a to pritom on tak chcel spinkat....muism ho tam nejak oblozit alebo co 😕
@erika12345 spinenie moze mat rozne priciny. u teba to mozno bola ms, ale ja som to mala ako @tonytony - spinenie pred ms...ako sa dnes citis?

tonytony
8. pro 2010

@bettynka222 Jo, já to tak měla u těhu taky- já teda neměla ani ovulaci☹ Jen jsem chtěla říct, že u IVF je přímo ten :DC moc důležitej...

bettynka222
8. pro 2010

@tonytony ano chapem to- aj u mna bol - kvoli clostilbegytu, takze viem o com pises...bolo to vtedy hrozne, lebo sa mi to ako naschval vtedy uplne posahalo. uz zpar mesiacov som to mala dobre a vtedy ked sme sa mali znovu pokusat o babo sa to vraitlo spat 😝

berule
8. pro 2010

@madormi Aha, tak to chodíme na stejné oddělení, já jen nechodím k hlavnímu šéfovi, ale jen k dr. Kamelandrovi. Takže jsme se tam třeba viděli 🙂 Tak uvidíš, co ti řekne až budou výsledky a na rovinu bych se zeptala, co dělat až otěhotním, ale u tebe je problém s tím brzkým potratem 😒 tak by to chtělo řešit dřív. Tak budu držet pěsti, aby ses nějak rozumně domluvila. Kdy přesně jdeš pro ty výsledky?

madormi
8. pro 2010

@berule no proto jsem tam šla ješětě než jsem těhu abych věděla co a jak a vím ho...., pro výslekdys jdu hned 5 ledna v 8 ráno tak jsem zvědavá ale u mě se to musí řešit hned jak tozjistím no :-/

matelko1
9. pro 2010

@bettynka222 ano som z dvojciat a mama ma jenu vnucku od segry a potom mojich chlapcov.veru aby jej to raz nebolo luto.ale nic neurobim,nasla som si system a ide to.este,ze mam takeho zlateho mm,ze mi pomaha cez vikendy je stale on s nimi,venuje sa im,...
a vcera bola svokra nas kuknut,asi sa jej cikutalo,ze ju tolko spominam.

berule
9. pro 2010

@madormi Tak to se neuvidíme 😒 já jdu až 7.1. 🙂 Tak pak dej vědět jak jsi dopadla.

joda
9. pro 2010

@mima9 ja mam podobnu mutaciu len ct 677 2 krat som potratila prve dieta bez problemov okrem vysokeho tlaku pocas tehotenstva od tohoto tehu si picham clexan 06 od 5tt a zatial sme v poriadku.Vymen hematologicku.

joda
9. pro 2010

@fiallinka sice trochu neskoro ale blahozelam .Drzkajte sa cela rodinka.

joda
9. pro 2010

@cukor uz sa ti to blizi.drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo.

joda
9. pro 2010

@erika12345 Tak vidis ako nam tie cisla tt stupaju nech vsetko dobre dopadne.

madormi
9. pro 2010

@berule tak to je škoda že se tam o dva dny myneme 🙂

nektarine
9. pro 2010

@bettynka222 to nevíme, proč jsme to museli platit celý, v lékarně mi řekli, že šetřijou a pojišťovny nechcou proplácet. Zítra jedem na kontrolu do Brna, tak jsem zvědavá, jestli mu ho předepíšou znova, nebo ne.

bettynka222
9. pro 2010

@matelko1 a sestrinej malej sa venuje? ja by som sa teda na vnucatka tesila. ked budu velki, uz o nu nebudu mat zaujem...a mozno ani ty ked je takato.... 😒 ja co som pocula, tak zene co ma dovjicky chodi pomahat cela rodina. mame fakt nikto nepomohol? babky vas nestrazili?
@nektarine zvlastne...ktovie ako to dalej pojde s nasimi zdravotnictvami 😕

lencaca
9. pro 2010

Ahojte holky, dnes mě zjistily Leidenskou poruchu, bohužel jsem od paní doktorky toho moc nepochopila, byla jsem v šoku. Za týden jdu na vyšetření na hematologii, a mám strašný strach- hlavně z těch injekcí do břicha. Můžete mě prosím říct, jestli je u mě riziko potratu, nebo se to děje jen v ranným těhotenství??