Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

buburka
16. pro 2010

@slavkav - no ja neviem ci v rovnaku hodinu. Preto sa aj ja pytam...ja som to doteraz dodrziavala(pre istotu) 😅
Pozeram, ze ste uz v 31tt 😉 aj pri pri dcerke si mala tieto problemy? Ja som doteraz nevedela otehotniet a potom potrat ☹

buburka
16. pro 2010

@cukor - tak dufam, ze mas pravdu. Ja ked som bola v nemocke tak som si tiez pichala sama ako doma. Dokonca aj Clexane som si v tom case musela priniest svoj, lebo akurat nemali 😒

erika12345
16. pro 2010

@buburka tiez si picham vzdy v rovnaky cas, ale stane sa mi, ze to obcas neustriehnem, podla mna 2 hod. v poho.. Inak hlavne na zaciatku som sa snazila pichat presne o 19. hod a vobec mi nedoslo, ked sa menil letny cas na zimny, ze si to musim zmenit. 😀 Prisla som na to o cca 1 tt a bola som z toho nervozna, ale urcite su 2 hod. v pohode. Mne to hemato nepovedala, viem, ze sa prenasat nema, ale ze by som mohla rodit uz v 38 tt, to mi nehovorila, to by bolo super. 😉 Takze ty budes rodit najneskor v 38tt? A hemato ti da na to asi papier ku gynekolog., vsak?

slavkav
16. pro 2010

@buburka nie, pri dcerke som o trombofilii ani netusila 😉 ale na konci tehu - som mala odlucovanie placenty a teraz som sa dozvedela, ze za to mohlo byt sposobene trombofiliou. my sme pred tymto tehu tiez nemohli oteho a teda ak aj som bola, tak to skoro odislo - 2x

ob.soklina
16. pro 2010

Krásný den, už jsem tu mooooc dlouho nebyla, ale občas si Vás přijdu přečíst.
Cukor - teda tobě to letí 🙂 moc držím pěstičky at už se nezvedá dávka Clexanu.

@buburka myslím si, že se nic nestalo. Já když ležela v nemocnici těhu s trombozou, tak někdy sestry přišly i 2 hodiny po čase, kdy jsem si měla píchat. Taky jsem se jich ptala, jestli se nemůže něco stát - odpověd - pokud to není pořád, že si to píchám jak chci, tak to nemusím řešit. Tak se tím to nenervuj, důležité je že ses dobře vyspala 🙂

Tak a já utíkám za tím svým habanem, zlobí nás dnes zoubky ☹
Všechny se tu moc držte pa

buburka
16. pro 2010

@erika12345 - nie na 38tt ale ked som dobre pochopila tak normalne je rodit v 40tt +,- 2tt. No a u nas by to malo byt v 38-40tt, vraj by sa nemalo cakat dlhsie,(teda az po ten 41-42tt) kedze aj babo je uz plne zrele a preto ho to moze zbytocne poskodit ak sa bude prenasat v bruchu, ked uz je plne schopne prezit ako sa hovori na susi 🙂 A neviem ako je to s tvojou Dg. ale ja by som sa zblaznila pri takych kontrolach. Ja ani neuzivam anopyrin, iba ten clexane 0,4, ale chodim na kontrolu a odbery pravidelne kazde 3tyzdne (aj teraz 27.12 medzi sviatkami vlastne)a vzdy sa ma tiez pyta dr na vahu, tyzden tt, opuchy noh, bolesti tazkosti....ja som uplne spokojna...a ked sa pytam aj somariny, tak mi vzdy vsetko vysvetli....akoze klobuk dolu naozaj...ved ked si precitam daktore baby, ze su odbite skoro medzi dverami 1 2 3 tak som strasne prekvapena 😕 Ved si myslim, ze ako tehotne si zasluzime zvysenu pozornost lekarov.

erika12345
16. pro 2010

@buburka aha, dakujem za vysvetlenie, aspon som trocha mudrejsia. 😉 Ked uz som tam bola, tak sa mi venovala, nemozem povedat, ze nie, poprezerala mi brusko, nohy, hlavu...popytala sa a aj ja som sa pytala a ochotne vysvetlovala.. Len som cakala, ze ako tehotna tam budem chodit castejsie, nech sa nieco nepokazi, 3 krat za tehu mi pride malo... Hlavne, ked som uz tolkokrat o babo prisla... Ale ak by som mala tazkosti, opuchy... alebo babo nerastlo, mam prist hned, tak uvidim, ak sa nieco bude diat, pojdem hned. 😉

buburka
16. pro 2010

@erika12345 No tak potom asi naozaj nie je potrebne aby ti brali stale krvicku a chodila tak tak casto ako ja. 😉 Ja som myslela, ze vseobecne to kus odflakuju 🙄 ale podla toho co pises, tak je vsetko ok a kym sa daco podozrive nedeje, tak asi naozaj staci tolko co chodis.
Ja stale dufam, ze teraz ked uz berieme lieky, tak to bude dobre a ze vynosime zdrave deticky...ved aj ty si uz v krasnom 17tt a to predsa o niecom svedci nie? 😉

erika12345
16. pro 2010

@buburka no len ja som mala katastrofalne vysledky nez mi dali anopyrin a ten mi ti normalizoval a teraz su opat vysledky zhorsene..Vraj hmotnostou a tym, ze som uz viac tehu...V tej dobe, ked boli take zle vysledky, tak som nemala ziadne problemy, opuchy, krc. zily, vobec nic... Tak sa obavam, ze nezbadam na sebe, ze je to horsie..Ale od 22tt budem chodit do poradne co 2tt, tak castejsie uvidim babo a ked sa bude pravidelne merat a pozerat placenta a prietoky , tak sa to hadam ustriehne... Krvicky mi brali teraz dost, 14 ampuliek. 😀 Ja tiez dufam, ze ked uz sa vie pricina, ze babo vynosim a porodim zdrave dietatko.. Predtym tie tehu koncili podstatne skor, tak hadam uz buda fajn. Upravim stravu a dam si viac pohybu, nech minimalizujem nejake riziko.

buburka
16. pro 2010

@erika12345 - hmm...no tak vidis...ja mam tie poradne len 1x do mesiaca...a to mam stale pred vys. take nervy, ze uz som 2 dni jak na ihlach. 😖
Ja idem zajtra na to morfo, tak som zvedava...ale uz teraz mam zrychleny pulz ked si na to spomeniem 😕

erika12345
16. pro 2010

@buburka mne hovorila dr., ze od 22tt su co 2 tt, dovtedy raz za mesiac. Urcite to aj ty tak budes mat, este na morfo mam ist o mesiac a potom uz co 2 tt. 😉 Sa mas, poriadne si popozeras svojho Davidka. Ides aj s mm?

fiallinka
16. pro 2010

@erika12345 když ono těžko říct, ten problém s destičkami tu má málokdo... přesto snad doktoři ví, co dělají... a kdyby ses cítila moc nervózní, tak si prostě nějaký problém vymyslíš a vnutíš se tam dřív 🙂.

@buburka tahle diskuze je pozitivní - všichni sice něco pícháme, ale výsledkem jsou zdravé děti 🙂

KUK

erika12345
16. pro 2010

@fiallinka vsak viem, keby sa mi daco nezdalo, tak tam pojdem, vsak vyhodit ma nemozu. 😀 Karolinka je nadherna, taka na rozpucenie. 😉

slavkav
16. pro 2010

@fiallinka nadherna princeznicka 😵 😵 😵

buburka
16. pro 2010

@fiallinka - babo ako z rozpravky...nadherneeeee 🙂 🙂 🙂 Ach dufam, ze aj nas vonavi balicek bude somnou v aprili a pridam sa k tym stastnym mamickam ako si ty 🙂
@erika12345 - idem aj s nim, aj v 13tt sme boli spolu a uz sa nevie dockat 😵 dufam ze bude vsetko dobre a tieto vianoce budu pre nas oboch tie najkrajsie za posledne roky. Ja by som tiez brala kazde 2tyzdne. Zatial nic take nevravela, ale zaciatkom januara idem k nej, tak mozno .. alebo sa aj nenapadne opytam 😉
Som zvedava, na tie prietoky ci su ok. ma potesilo v 13tt ze mame pekne 3 cestny pupocnik, lebo kamoska mala iba 2 cestny...dobre co? Ale mala Terezka je v poriadku 🙂 no tiez chodila castejsie na kontroly.
Jaaj..som si dala kus vanilkoveho jogurtu a krpcek sa zacal kus mrvit.....hurraaaa..konecne....no snad sa tak vela tym mojim zaspanim denes nestalo 😀
To je super inac ze ty citis pohyby tak skoro...ja som zacala az po 20tt a to som uz mala riadne nervy ci je vsetko ok 😀 bude vsetko dobre....a myslim, ze ak by boli tie vysledky extra super katastrofa, tak by ich dala dr aspon zopakovat....mozno sa len zhorsili, ale nie je potreba zatial pridavat lieky, alebo volat na poplach. Uvidis v januari na ten morfo co povedia...ale ked je uz babo aj citit, urcite to nebude nejaky krpcek malicky zle ziveny , ale riadny chlapisko, alebo baculka pekna 😉

fiallinka
16. pro 2010

holky, mně se na vás strašně líbí ta vaše slovenčina, to je jediné fórum, kde je víc Slovenek jak Češek, asi tu budu chodit pořád 🙂

fiallinka
16. pro 2010

no, ale já to mám na Slovensko jen asi 30 km, takže já bych si brzo zvykla...

erika12345
16. pro 2010

@buburka mne v 13tt dr. o pupocniku nic take nehovorila, ale pozerala ho. Aj pre nas to budu krasne Vianoce, konecne v trojici. 😉 A tie dalsie budu este lepsie, to uz bude drobcek lozit pod stromcekom. 😉 Budem na teba zajtra mysliet, drzkaj sa. 😉
@fiallinka aj cestina je fajn. 😉 Ono ked si tu tak piseme, tak ja som z generacie, kt. slovencinu a cestinu vnima rovnako, tak ani nepostrehnem, ked niekto pise po cesky. 🙂 Ja to mam zas blizko k CR, tak 30 km, mozno i menej. 😉

andrea76
16. pro 2010

@erika12345
Ahoj Erika. Mala som a stále mám problémy s rovnováhou. Spadla som z ničoho nič. Išla som k lekárke, tá ma poslala na magnetickú rezonanciu, kde mi zistili nález na mozgu, bolo podozrenie na sklerózu multiplex. Musela som absolvovať rôzne vyšetrenia, medzi ktorými bolo aj hematologické na trombofilné stavy. Našťastie sa skleróza nepotvrdila, ale na hematologii sa potvrdila trombofília a syndróm lepivých doštičiek. Lekári uzavreli to tak, že mám krvné zrazeniny v mozgu (nález z magnetickej ) upchávajú sa mi cievy v mozgu krvnými zrazeninami. Odvtedy som na Plavixe a teraz po 2,5 roka okrem Plavixu aj Anopyrin 100 mg, lebo sa mi neupravovali výsledky. Okrem toho mi zistili aj cystu fypofýzy.

joda
16. pro 2010

@erika12345 To ma mrzi ze tvoja hematologicka pristupuje takto k tvojim problemom 4 mesiace je dost bez kontroly.Ja som chodila kazdy mesiac ale kedze som mala kvicku v poriadku tak potom kazde 2mesiace.Ale neboj tento krat to vinde.Musi to uz vijst.

fiallinka
16. pro 2010

@erika12345 a nejsme skoro sousedky? Já jsem ze Vsetína 🙂

joda
16. pro 2010

@erika12345 Ja som pribrala uz20kg.To si vela nepribrala mne hematologicka chcela dat uz 08 koli tomu prirastku na hmotnosti,Ale nechalami 06 lebo krvicka je ok.

joda
16. pro 2010

@fiallinka Zlate babetko blahozelam.Al si si ho zasluzila za vsetko cim si presla.Nech ti robi len radost

erika12345
16. pro 2010

@andrea76 tak toho mas dost, to sa ti tie zrazeniny vytvorili vdaka tomu syndromu? Sila, cim si niektori ludia musia prejst. A mozem sa ta spytat, kde chodis na hematologiu? Ja do Martina.
@joda ja si tiez hovorim, ze uz to musi vyjst, lebo ak nie, tak to uz mozem ist rovno na psychiatriu... Nahnevalo by ma, ak by sa to podcenilo, snad ma ustrazi gynekologicka. Tiez si hovorim, ze 5 kg nie je vela, ale dr. maju na to iny nazor, aj ked niekedy clovek pribera z nicoho...A teraz idu este sviatky, esteze mi teraz nechuti sladke. 😉

zulok
17. pro 2010

@fiallinka ta je kraaasna, uzasneee a ako velky bracek?? ako sa mu paci Karolinka?

cukor
17. pro 2010

@fiallinka
@ob.soklina ...mate krasne detičky.......tak hlavne nech su zdravé 😉
@zulok ...ja som zatial pribrala 13 kg....ale este asi priberiem.....ved aj vianoce sa blížia.. 😉

denisocka
17. pro 2010

baby pekne sviatky a zdravé a usmievave detičky, ved pre ten usmev bojujeme ,že ?

cukor
17. pro 2010

@denisocka ...to sa ti nadherne podarilo 😉

zulok
17. pro 2010

@denisocka jeeejda, nadherni su 🙂 krasne

denisocka
17. pro 2010

baby dik,pre toto sa nam oplti bojovat ,nie? aj pichat aj "nepichat" ,vydržať ... donosit,porodit a potom už len okolo nich behať do umoru 😀