Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

amadores
6. led 2011

@tonytony já si jdu dnes pro Clexan a až dorazí mrcha na přelomu měsíce, tak začnu se stimulkou na 1.IVF.Manžel začíná vyšilovat a hroutit se.. 😀 ,já jsem zatím v klidu.Přepadne mě to,až to nastane...to je tím, že člověk jště neví, do čeho jde, u druhého už to bude horší. 😉 držím palce,ať vám to výjde.

tonytony
6. led 2011

@amadores Přesně tak, u druhého to je(aspoň u mě) výrazně horší☹ Manžel teda nevyšiluje vůbec, on je vůbec stále děsně v pohodě, jenže to byl u 1. taky a dopadlo to špatně☹ Až mě tím štve, jak moc si to nepřipouští, že to zase nemusí dopadnout☹ Tak držím palečky, ať ten 2. pokus nemusíš zažít🙂

winii
6. led 2011

@pindruzka děkuju moc za vysvětlení, no já čekám příští týden si naši budou volat na výsledky a dozvím se, kdo z nich to má a podle těchle druhu se i pozná jestli si budu muset píchat injekce při další těhu nebo to zaleží na výsledcích krve

kenya83
6. led 2011

Ahojte 🙂
prosím Vás neviete mi poradiť? V CAR mi robili hematologické testy na potrácanie (trombofílne mutácie) - negatívne s výsledkom zdravá, ale 25.1. som objednaná na rozsiahlejšie hemato testy kde budem čakať na výsledky cca 2-3 mesiace. Začiatkom februára idem na KET, v CAR som sa dohodla, že kým budú tie výsledky preventívne mi nasadí fraxiparine. Čo myslíte kedy by som mala začať pichať fraxiparine? Stačí až po potvrdení tehotenstva alebo už začať pichať prevetívne pred KETOM???

hagarka
6. led 2011

ahojte........ja mám doma dve krásne detičky, ae na Vianoce sme prišli o bábätko v 6 tt, doktor vravel, že by príčinou mohla byť vrodená trombofília. Krv je odoslaná na vyšetrenie a ja čakám na výsledky, tak uvidíme. Vraj sa to môže prejaviť až pri ďalších tehotenstvách. teraz mám strach, aby to znova nedopadlo zle........ ☹

tonytony
6. led 2011

@kenya83 Co dr. to názor, co Car to názor. Někde nasazují už před těhu, někde až po zjištění těhu, někde Ti hned dají injekce, někde jen doporučí listovku a B vitamíny- pokud jsou výsledky krve ok, prostě docela na prd- záleží na koho kápneš, mám pocit☹ Držím palce, já zatím jsem jen na listovce a B vit. a za pár dní mě čeká 2.IVF:-( Pokud by se konalo těhu, tak mám na hematologii přijít a budou mi kontrolovat krev, dle toho ev. další...

andrea76
6. led 2011

Bettynka222. Ahoj Bettynka. Ospravedlňujem sa za oneskorenú odpoveď, ale som nemohla nájsť koníka, každý deň som hľadala a nemohla som sa dostať sem. Moje diagnózy sa prejavujú zlou rovnováhou, strácam rovnováhu, točenie hlavy. V novembri mi zistili krvácanie do sietnice, neviem či to môže súvisieť s mojími diagnózami. Momentálne mám problém s menštruáciou. Nemala som viac ako 3,5 mesiaca, nakoniec mi riskli a dali mi vyvolačku na endokrinologii, keďže som bola na fraxiparine kvôli gastroskopii, dostala som, ale momentálne opäť mi mešká 3 týždne. Na Slovensku lekári tvrdia, že to je kvôli cyste, v GB lekári tvrdia, že kvôli mojej nízkej hmotnosti.

bettynka222
6. led 2011

@tonytony no vidis 🙂 vsetko zle je na nieco dobre. minule ti inj. dat nechceli a tak vlemi si do toho chcela ist. teraz sa to sice odlozilo, ale mat tie inj...to je pri ivf zrejme dolezite a aj v tvojom veku 😉

bettynka222
6. led 2011

@tonytony mojko asi som nepochopila tvoj prispevok z predoslej strany...ty pichas njekcie stimulacne, nie heparin? prepac ☹
@andrea76 a teraz planujes tehu? asi budes musiet byt pod dohladom viacerych lekarov, vsak? a tehu budes tam v UK alebo doma? kai su tam lekari? zaujimaju sa o pacientov?

tonytony
6. led 2011

@bettynka222 Ne, ne, píchám stimulační injekce v rámci IVF, heparin ne☹ Asi si jen naordinuju po OPU ten Anopyrin- aspoň něco...

andrea76
7. led 2011

Bettynka222
Zatiaľ neplánujem tehu. Nemám momentálne priateľa. Ale počas tehotenstva budem sledovaná u viacerých lekárov. Momentálne mi hrozí operácia mozgu ( cysta hypofýzy ), bude len na mne, či sa rozhodnem pre slovenských alebo anglických lekárov. Hrozí mi, že nebudem môcť mať deti. Tu v GB je to zvláštne. Obvodní lekári sa moc nestarajú o pacientov, na všetky diagnózy ti predpíšu ibuprofén, ale odborní lekári sú v pohode. V priemere raz za pol roka chodím na magnetickú rezonanciu mozgu. Zatiaľ som sa nerozhodla, či by som chcela byť tehotná doma na Slovensku alebo v GB.

cukor
8. led 2011

ahojte...sme doma.......3.1.2011 , o 21,33
váha 2850g,47cm......
a volá sa PETRA......... 😉

hagarka
8. led 2011

@cukor .......tak to je nádhera...aj my máme Petrušku....tak nech ste zdraví a blahoželám!!! 🙂

dida38
8. led 2011

@hagarka ahoj
citala som tvoj prispevok, tak pridam aj moje skusenosti....tiez som mala /teda mam 🙂 / dve deticky, ktore sa mi narodili uplne bez problemov...aj otehotniet sa podarilo hned - dcera hned prvy mesiac, syn na treti mesiac....tehotentsvto bezproblemove...akurat mi viac kontrolovali krcok, lebo ho mam trosku slabsi...
No ale ked som chcela s terajsim manzelom babetko, tak som tiez on najprv 2x prisla /v 16tt, a 9tt/ ...nie spontanne, ale MA tak ma museli cistit...Zobrali mi aj krv na hematologicke vysetrenie a tam sa potvrdil trombofilny stav....
ked som sa pytala doktorky, ze ako som teda mohla vynosit bezproblemov moje dve deti, tak odpovedala, ze to mohla byt nahoda, stastie, alebo ze sa to prejavilo vekom, pricinou mohol byt aj prezity stres /rozvod, smrt maminky/,...
Tak ked som opat otehotnela, hned som isla na hematologiu, od 5 tt som si pichala fraxiparin a v auguste som porodila zdravu dcerku...a skusame to znova 😀
tak drzim palce nech sa to podari...tie injekcie su sice potom uz niekedy hrozne...mala som obdobie, ked som myslela ze si uz dalsiu nedokazem pichnut, ze nemam kam...brucho a potom stehna som mala samu modrinu a hrcu, ale nakoniec sa vzdy este nasiel "flek" kam som to pichla...
a ozaj, necakali sme ziadnych 6 mesiacov po kyrete, ale hned po prvych "kramoch" sme sli nato...a na 4x sa to podarilo 😉
drzim palce

dida38
8. led 2011

@madormi ahoj,
neviem co si pichas, ale predpokladam, ze injekcie na riedenie krvi. ja som si to tiez pichala cele tehotenstvo + 6 tyzdnov po...mozes si to pichat aj do stehna, ked uz bude brusko velke, alebo aj do ruky hore, ale tam potrebujes pomoct..mne najviac vyhovovalo stehno, je tam "vela miesta"....

natama
8. led 2011

ahojte, jdu k vam pro radu 🙂 ja teda nemam potvrzenou trombofilii, jen mam ted na konci tehu zvyseny D-dimery a picham si Fraxiparin a porad mi lezi v hlave, jak je to s tim vzduchem v injekci. Sice mi sestricka i lekarnice rikali, ze vzduch z injekce nevytlacovat, ze bych si tim snizila davku (asi by pak z injekce nevyslo uplne vsechno), ale stejne mam z toho divnej pocit, abych se netrefila do nejaky zily, ktera neni videt 😅 taky ted ty injekce docela bolej a kdyz vzduch nejdriv vytlacim, tak to pak neboli. Jak to delate vy? Diky moc a vsem preju pohodovy tehu a krasna miminka!

hagarka
8. led 2011

@dida38 ....díky moc za povzbudenie, čakám aj ja na tie výsledky....uvidíme. Takéto odpovede mi dávajú silu ísť ďalej....ďakujem 🙂

hagarka
8. led 2011

@natama ....pracujem ako sestra....určite nič nevytlačovať, ani s tým nijak nemanipulovať....to je také minimum(i keď sa to nezdá, že sa to bez problémov vstrebe.....nie je to nijak škodlivé...........

hagarka
8. led 2011

@dida38 ..aj mne to vravel lekár, že sa to môže prejaviť aj neskôr......pri ďalších tehotenstvách, alebo napríklad v starobe ako Alzheimer.....tak teraz neviem čo je lepšie 😉

dida38
8. led 2011

@hagarka no super...tak sa maju nasi manzelikovia naco tesit 😀 😀 😀 😀

natama
8. led 2011

@hagarka dekuju. a to by nevadilo ani kdybych se nahodou trefila do nejaky zily? 😕

hagarka
8. led 2011

@natama ......smrteľná dávka(pri aplikácii do žily) je 1 ml/ kg a tam je toho vzduchu 0,1 max 0,2 ml.....určite bez obáv

hagarka
8. led 2011

@natama ........to znamená, že nebezpečné sú dávky vzduchu od 50 ml............teda ja by som povedala že už asi aj od 20 ml.....ale s tým sa telo dokáže vysporiadať

ratonito
8. led 2011

Ahojte,
dostala jsem na vás doporučení od fiallinky 🙂
V roce 2006 jsem poprvé otěhotněla ale skončilo to zamlklým v 9tt, pak téměř bezproblémové těhu a v roce 2008 se nám narodil zdravý kluk a loni ve 20tt opět zamlklé, kde po histologii našli v placentě krevní sraženinu. Gynekolog mě poslal na hematologii a včera jsem si byla pro výsledek, kde zjištěna mutace PAI-1 homozygot. Prý je to klinicky málo významná mutace, která mě v běžném životě nijak neohrožuje, leda by k tomu musely být přidružené další faktory jako kouření, obezita atd. Přesto si v příštím těhotenství budu píchat preventivně nízkomolekulární heparin.
Ptala jsem se doktorky jestli si pak pro něho mám přijít k ní a prej mi ho může napsat i gynekolog. Ale po přečtení vaší diskuze tady vidím, že všichni chodíte na hematologii a pak i 1x za měsíc na kontroly a o těch mi neříkala teda vůbec nic. Tak doufám, že mi ty hladiny někdo kontrolovat bude. V šestinedělí pak je prý možné přejít na perorální léčbu, že v těhotenství se právě aplikuje inj. forma právě kvůli snazší úpravě dávky, kdyby bylo potřeba. Z toho mi zas vyznívá, že nějaké kontroly budou.

velvet26
8. led 2011

@cukor gratulujem k kraaaaaasnuckej dcerenke...velmi pekna a aka je spokojna v maminom naruci...nech vam robi len a len radost... 😵 😵 😵 😵

velvet26
8. led 2011

@ratonito ahoj, mne napr. prve injekciie predpisal gynekolog, ked som mala pozitivny test, cca. v 4 tt a bol vidiet len gestacny vacok, po mesiaci som isla uz na hematologiu, kde mi robia doteraz pravidelne odbery a kontroluju krv...takze predpokladam, ze prve injekcie ti moze dat tvoj gynekolog po potrdeni tehu, aby si mala liecbu co najskor a potom uz budes chodit pravidelne kazdy mesiac na hematologiu...drzim palce 😉

velvet26
8. led 2011

@natama ahoj, o tom vzduchu v inj.. som pisala ja minule par stranok dozadu, presne ako pises, ked ho vytlacis tak sa inj. lepsie pichne a neboli, ja ho vytlacam, snazim sa tak, aby mi nevysli ziadne kvapky von, proste aby som si davku neznizila, niekedy pichnem aj so vzduchom, podla toho ako sa mi chce... 😉
ale ten vzduch tam nehra ziadnu rolu, lebo moja dr. povedala, ze on tam vlastne ostane po tom, ako sa injekcie strojom naplnia, takze podla nej je tam zbytocny, tak kludne vytlacaj, len si davaj pozor, aby si si nevytlacila aj obsah inj. ak budes vidiet, ze ti idu kvapky von tak pichni radsej so vzduchom, ja si inj. predtym potrasiem, potom je to ok..

ratonito
8. led 2011

@velvet26
aha, tak doufám, že to tak bude. Uvidíme kdy se nám zadaří. Momentálně máme tříměsíční pauzu po revizi a asi od poloviny února bychom začali znovu zkoušet.
Z toho píchání mám dost strach. Bojím se, že nenajdu odvahu 😉

velvet26
8. led 2011

@ratonito urcite sa vam zadari, skor ci neskor, ale tie tri mesiace si pauzu urcite dajte, nech sa telo aj hormony dostanu do normalu..
toho pichania som sa aj ja bala ako cert kriza, no fakt to nie je nic strasne, za celu dobu som mala cca. 4 modriny, tak uvidis naucis sa to aj ty...picham si do bruska, ale teraz uz viac do bokov, kde sa mi da riasa este urobit, nohy som este neskusala, to az asi na uplny koniec tam budem..

ratonito
8. led 2011

@velvet26 já jsem si právě říkala jak se to bude v pozdějším těhu píchat, přece jen ta kůže je už pak hodně napnutá. Ale zvládli to jiní, zvládnu to taky, při nejhorším mám kamarádku doktorku 😀 Nejhorší bude ta první.