Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
22. bře 2011

@katkaajurko to je divné, ty výsledky bývají do hodiny...

katkaajurko
22. bře 2011

@bettynka222 ahoj,no z maleho -z Ba 🙂 a chodim do narodneho hem.centra...neviem preco to vzdy tak trva, to fbg je fibrinogen?ten som mala 4,33 zajtra idem aj do poradne porozpravam sa s dr...hlavne,ze to sleduju,ach jo asi sa neda prestat bat az do porodu

nektarine
22. bře 2011

@katkaajurko já mám v nemocnici ve Znojmě vysledky myslím do půl hodiny, do hodiny určitě, ale pak dlouho čekám, než na mě výjde řada. A D-dimery jsem posledně měla 1,196.

bettynka222
22. bře 2011

@nektarine ale prosím ťa, to nikto nevie. To keby sme sa mali pozastavovať nad významom každého mena, tak by boli v obehu tri mená 😉 podstatné je, aby si dieťaťu nedala meno, ktoré sa da prerobiť na nejaké blbé slovo a deti by si tak z neho mohli robiť srandu 😉

nektarine
22. bře 2011

@katkaajurko a fbg jsem měla 3,34g/l. Ale tomu nerozumím, nevím, jak to má být, jen i vždycky doktor řekne, že to je v normálu a chodím po 4tt. Ale já si od začátku těhu píchám Clexane 0,4.

bettynka222
22. bře 2011

@katkaajurko ja som chodila na Kramáre a výsledky boli vždy za chvíľku. ten fibrinogen máš úplne v poriadku 🙂

nektarine
22. bře 2011

@bettynka222 já jsem třeba říkala mojí spolužačce veškolce Králo, místo Kláro, protože jsem to neuměla říct 😅

carina30
22. bře 2011

@zulok ahoj,, 😢 😢 moj manzel zomrel ☹ ☹ ,dakujem vsetkym ktore sa zanho modlily ☹ ☹

katkaajurko
22. bře 2011

@nektarine tak ja mam d-dimer vyssi a aj to druhe-ale len kulincek-ale mne nedali zatial injekcie...ved ked mi brali krv-co bol utorok mi doktorka povedala-ze vysledky budu do konca tyzdna - lenze oni vzdy posielaju vysledky postou a prisli mi vcera- cize po 3t od odberu...a tam je ze po troch az styroch tt na kontrolu - cize sa musim bleskovo objednat-a to ma vytaca - aj to tam budem riesit...

inak som si pre vysledky volala pred tyzdnom-a sestricka mi proste len povedala-ze ich nema v pocitaci-ze ich ma asi doktorka na stole na spracovanie 🙄 🙄 🙄 🙄

nektarine
22. bře 2011

@carina30 Zrovna včera jsem na Vás myslela. Je mi to strašně moc líto! Nevím co ti napsat. Je mi jasné, že teď žádné utěšování nepomůže. Přeju ti hodně sil. Upřímnou soustrast. 😢

nektarine
22. bře 2011

@katkaajurko no tak to je divny, to se jich zeptej, to snad není normální postup. že se výsledky dozvíš až za 3 týdny.

erika12345
23. bře 2011

@nektarine tak uvidime, o tom som ani nevedela, ze sa nieco take vypisuje, vsak asi m ivcas moj gyn. o tom povie. 😉
@bettynka222 no ja uz ani neratam s dievcatkom, prvych 20tt som sice maleho volala Klarka, lebo som si bola ista dievcatkom, mala som tusaka 😀 A od 20tt sa straaaaaaaaaasne tesim na chlapceka. 😉

erika12345
23. bře 2011

@carina30 velmi ma to mrzi. Uprimnu sustrast a vela, vela sil.. ☹

cukor
23. bře 2011

@carina30 .....v teto pre teba tazkej chvíli prijmi odo mna uprimnú sustrast..........je mi to velmi luto.

slavkav
23. bře 2011

@carina30 ... uprimnu sustrast ...

bettynka222
23. bře 2011

@carina30 😔 😔 😔 to je hrozne ☹ uprimnu sustrast ☹
@erika12345 a ako sa bude volat chlapcek? 🙂

erika12345
23. bře 2011

@bettynka222 Lukasko. 😉 Este 2 mesiace, uz sa neviem dockat, nastastie sa stale krasne ozyva, ale aj tak mam nervy ako to dopadne.. Vy sa mavate ako? Este stale riesis 2. surodenca? Ja som nad tym minule rozmyslala, ze ci budeme chciet hned druhe, predtym som si hovorila, ze nebudem pokusat osud a hned sa dam na druhe, lebo ked to prve tolko trvalo, lenze teraz si hovorim, ze si chcem drobca uzit a to poriadne nepojde, ked budem hned tehu, lebo ja som mala problemy so spinenim i v tomto tehu, tak som sa musela setrit.. Vy ste na tom momentalne ako?

slavkav
23. bře 2011

@erika12345 tak to sa bude volat rovnako ako nas 😉

erika12345
23. bře 2011

@slavkav to som nejako prehliadla, ty mas tiez Lukaska? 😉 A dievcatko sa ako vola?

slavkav
23. bře 2011

@erika12345 ano 😉
dcerka - no na tuto dobu dost neobvykle meno - Stanislava. ale vsetci ju volame Stanka - ja som aj zvazovala jej to tak dat zapisat - ale potom som to uz nekomplikovala.

erika12345
23. bře 2011

@slavkav nezvycajne, ale pekne, paci sa mi. 😉 Ako sa mavate, v pohodicke to zvladas?

carina30
23. bře 2011

Dakujem Vam vsetkym 😔

slavkav
23. bře 2011

@erika12345 zvladam - kedze sa mi tu striedaju mamina so svokrou 🙂 uvidime neskor 😀 ked budem na nich sama

velvet26
23. bře 2011

@katkaajurko mne na hemato tiez skumaju fibrinogen a d-dimery, fibrinogen je pre tehotnu hranica 6, d-dimery neviem ani ja presne, ale co si pamatam tak mi hovorila hematologicka, ze ked budem mat 1, tak sa mi zvysi davka, no ja som si vyssiu vyziadala uz ked som mala 0,8...a ozaj, ako dlho ti trvaju tie vysledky? u nas odoberu krv a za hodinku je vysledok, hned to s dr. odkonzultujeme a viem na com som...

erika12345
23. bře 2011

@slavkav je, tak to mas v pohodicke, ked mas takuto pomoc, pri prvom si to mala tiez takto zariadene alebo sa to dalo v pohode stihat?

velvet26
23. bře 2011

@katkaajurko no neprecitala som si veru poslednu stranu, co ste pisali, ak je mozne tak chod na tu druhu hematologiu, kde to bude trvat kratsie, hodnotu fibrinogenu mas v pohode.. 😉, d- dimer mierne zvyseny...podla mna by ti mohli nasadit injekcie..

velvet26
23. bře 2011

@carina30 prijmi moju uprimnu sustrast... 😢 😢 😢 vela sil ti zelam.. ☹ ☹

zulok
23. bře 2011

@carina30 Uprimnnu sustrast, ☹ neviem si ani predstavit, ake strasne je to byt bez najmilsieho cloveka v zivote.. Ale verim v Boha a tiez verim, ze manzel bude stale pri tebe a isto ma pre Teba prichystane nejake stastie v zivote.. Drz sa nam

katkaajurko
23. bře 2011

@velvet26 no to sa neda len tak lahko ist na inu hemato.... ale najblizsie si vydupem ze sa pre vysledky zastavim ja za par dni..oni boli hned-len mozno kedze neusudili-ze treba pichat ,tak sa so spravou neponahlali-a tam to funguje tak-ze bud zavolaju alebo poslu spravu vypracovanu domov a tu odnesiem na gyndu. gynekolog povedal-ze teraz je ta krv taka "stredna" ze to este na pichanie nie je....a oni nechcu pichat len tak preventivne-lebo to so sebou tiez vraj nesie rizika.... takze kym nie je padny dovod-nedaju preventivne....v pondelok tam idem...

lume
23. bře 2011

Chcem sa opytat, ked skusate otehotniet pomocou IVF alebo uz mate stastne potom, kedy ste nasadili heparin? Uz aj pocas stimulacie?