Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

berule
25. kvě 2011

@nektarine jo vyvolávat nebudou a ohání se tím, že můžu rodit kdykoliv, tak jsem řekla, že proto je to plánovaný porod, aby ho naplánovali dopředu a nečekali až týden po termínu, jak oni to dělají.

nektarine
25. kvě 2011

@berule no to je jasný, tak to asi bude muset porodník pochopit, nebo fakt zajdi někam jinam. Není to sranda. A vůbec, když to má ve zprávě od hematologa.... Já bych ještě možná zkusila zavolat na hema a říct dr., co ti na to porodník řekl, třeba mu zavolá a domluví ti to, nevím.

berule
25. kvě 2011

@nektarine nedomluví, už to s hematologem řeším od pátku a dnes ráno jsem mu volala, že prostě porodník nechce a hotovo, ale kdybys viděla jak pohrdavě o tom hematologovi mluví a jak se směje, že to ještě neslyšel, tak bych mu nejradši jednu ubalila. Hematolog řekl, že není rád, že mají takový přístup, tak zkouším volat do Bohunic, ale nikdo mi to tam nebere.

nektarine
25. kvě 2011

@berule No tak to je fakt nahouby. Tak držím palce, ať to domluvíš jinde. Do Bohunic je strašně těžký se dovolat kamkoliv, zkoušej to dál.
Jako myslím, na jaký-koliv oddělení.

cell
25. kvě 2011

@berule : ono jde hlavně o epidurální anestezii. Rodit můžeš celkem kdykoliv, ale epidurální katetr by se měl zavádět nejdříve 8-12 hodin po aplikaci poslední injekce a to proto, že dříve by mohl vzniknout hematom v místě vpichu toho katetru, který by pak mohl tlačit na nervové kořeny.

Jiank teda koukám, že vztahy hematologie - porodnice nic moc, což je škoda, protože všichni jsou odborníci, ketří by měli vzájemně spolupracovat

berule
25. kvě 2011

@cell myslím, že kvůli epidurálu to nebude, nikdy mi ho nenabídli a kdybych se zeptala tak by mě asi hnali, tak to tady funguje. Hematolog měl spíš strach, abych hodně nekrvácela při porodu kdyby se nedodrželo těch 8-12 hod. Ale teď už je to jedno, dovolala jsem se do Bohunic a sestřička byla moc ochotná a řekla že není problém, že mám dojít příští čtvrtek za paní doktorkou a že se určitě domluvíme, zvlášť když mám problémy se srážlivostí. Ještě vydržet zítřek v poslední poradně ve Vyškově, oznámit dr. že už nepřijdu a vydržet jak mi bude nadávat 😖

cell
25. kvě 2011

@berule : kvůli porodu to skoro jistě není. Jak naplánovat spontánní porod? A pokud je dostatečně ohlídaná účinnost injekcí (tím odběrem krve přesně za 4 hodiny od aplikace), pak se není třeba bát

berule
25. kvě 2011

@cell právě nemám mít spontánní, ale vyvolávaný porod.

anit.xx
25. kvě 2011

Ahoj holky, chci Vás poprosit o radu. Mám trombofilii a jsem po umělém oplodnění, do 12 týdne jsem si píchala fraxiparine a teď už ne. Neuškodí moje krev nějak miminku? Díky za odpověď

cell
25. kvě 2011

@berule : ale spontánní ... čili reaálně nevíš, kdy po vyvolávačce porodíš ...

@anit.xx : ahoj, heparin by se vysazoval v graviditě neměl ... otázkou je, proč jsi ho měla - nějaká mutace či proč??

anit.xx
25. kvě 2011

@cell v papírech mám trombofilní mutace ale nic víc k tomu, z centra mám doporučení do konce 12 týdne, ale i tak jsem dnes neklidná nějaká, čekám dvojčátka a tak se moc bojím.

cell
25. kvě 2011

@anit.xx : jsou trombofilní mutace míň závažné a víc závažné ... ale při dvojčatech by se tedy vysazovat neměl .... to Ti vysadil hematolog? to se mi moc nezdá 😒

fiallinka
25. kvě 2011

@berule já jsem byla v létě v Bohunicích a teda věděli o čem je řeč, bavili jsme se o tom (píchala jsem už fraxiparin a čekala mne ta redukce...)...

velvet26
25. kvě 2011

@anit.xx ahoj, aj mne sa to zda divne, uz len kvoli tomu, ze cakas dvojicky, ved tam je vyssie riziko potom na trombozu, no neviem este to urcite predebatuj s lekarom, a na kontroly k nemu budes dufam chodit dalej, budu ta sledovat?

berule
25. kvě 2011

@cell jo to je pravda, že nevím kdy po vyvolávačce porodím ale aspoň se to trošku dá naplánovat než to nechat jen osudu.

chomik
26. kvě 2011

@berule Ahoj, no ja som v tom, že fraxiparine berieme kvôli tomu, aby naše telo (a najmä) krv reagovalo ako telo zdravých žien (rozumej žien bez problémov so zrážanlivosťou). Vyvolanie pôrodu je umelý zásah do organizmu ženy aj dieťaťa, práve nedávno sa k tomu na funrádiu vyjadroval aj Peter Krcho - prednosta neonatológie v KE: http://www.funradio.sk/rannasou/host-peter-krcho časť č. III, cca od 2. minúty... niekedy mám pocit, že každý lekár si pozerá len na tú svoju oblasť a iné ho nezaujíma a pacient potom stojí pred voľbou, ktorému lekárovi dá za pravdu 😖

berule
26. kvě 2011

@chomik právě, copak já se v tom vyznám, já pouze chci důvěřovat doktorovi, ale kterému, že? A teď babo raď 🙂 . Já vím, že vyvolání je zásah, ale při 2. dítku jsem to nechala na přírodě a stejně mi ho museli vyvolat. A teď mám pocit, že když to nechám na přírodě, tak to zase bude na vyvolání 🙂 žádní poslíčci, nic. No nechám se překvapit 😉

velvet26
26. kvě 2011

@berule neboj sa vyvolavacky v kombinacii s fraxikom, vsak to sa da naplanovat, ja som si pichla fraxik naposledy v stredu o siestej vecer a rano o pol osmej som dostala vyvolavacku, za tri hodinky som porodila malinku, isla som bez epiduralu, dalo sa to zvladnut aj ked to boli brutalne bolesti, no vysledok stal za to, na bolest som v okamihu ako malinka zo mna vypadla zabudla...
este stale si picham, mne hovorila hematologicka ze budem cele sestonedelie, no uz mi dochadzaju injekcie, tak budem musiet jej buduci tyzden zavolat, aby mi predpisala recept, muz by sa prenho zastavil, lebo neprichadza do uvahy, aby som tam isla rano a cakala na odber a potom dve hodky na vysledok, malinka stale papa doobeda len papame, kakame, prebalujeme, tak hadam mi dr. vyjde v ustrety, ked nie, tak koncim s pichanim.. 😝

berule
26. kvě 2011

@velvet26 Hematolog ten porod chtěl přesně jak píšeš ty, ale holt když naše porodnice na to nedbá, tak jsem dnes oznámila, že už nepřijdu, že půjdu rodit do Brna 🙂 Dokonce porodník co dělá poradny mi řekl, že je to blbost, jak to naplánoval hematolog.

cukor
27. kvě 2011

@velvet26 ..no aj ja som nevedela ako zvládnem 2 týzdne po pôrode hematologiu.......ale odsala som si mliečko,predtým ako som tam isla tak som ju nakojila,zaspala a u hematologičky ma hned zobrali na odber a ani manzel malu nemusel krmit lebo spala.takze sme to zvládli.

katkaajurko
27. kvě 2011

ahojte, tak od pondelka uz aj ja picham :( doteraz to vyzeralo ze nebude treba -ale ze pre istotu-mala som vyssie d-dimery vraj

chcem sa spytat - mam mat sekciu koli inym problemom- a robi sa sekcia v spinalke pri riedeni krvi???

fiallinka
27. kvě 2011

@katkaajurko robí 🙂, já jsem to tak taky měla...

katkaajurko
27. kvě 2011

@fiallinka joj len - viem -ze v cechach ano - ale mam pocit-ze slovensky anesteziologovia to maju inak 😒

fiallinka
27. kvě 2011

@katkaajurko já mám pocit, že i pár holek ze Slovenska to tak mělo... injekce by se měla píchnout 12 h před zákrokem a jinak by to mělo být ok...

katkaajurko
27. kvě 2011

@fiallinka ano? tak to by bolo super 🙂) nechcem celkovu .... diky za odpoved

fiallinka
27. kvě 2011

@katkaajurko myslím, že @cukor měla císaře, nevím, jestli částečnou narkózu nebo ne...

cukor
27. kvě 2011

@katkaajurko ...ja som mala spinal a celé tehotenstvo som pichala 🙂

katkaajurko
27. kvě 2011

@cukor aha a asi ti naplanovali na termin a predtym si vysadila injekcie na riedenie,tak?

inak je nieco-co treba pri riedeni dodrziavat? mam sa niecoho vyvyrovat alebo take nieco??? nekrvacali ste ?

katka911
27. kvě 2011

Baby potrebovala by som poradit. Som na zaciatku tehotenstva, chodim pravidelne na hematologiu. Som nejaky homozygot, velmi sa v tom nevyznam. Uzivala som jednu tabletu femibion 800 a jednu tabletu acidum folicum. Pri poslednej navsteve hematologie mi dr. zdvihla davku acidum folicum na dve denne. A tak ja sama chcem vysadit spominany femibion. Pytala som sa na to gynekologycky a ona povedala ze mozem. Ale aj tak som na pochybach.

cukor
27. kvě 2011

@katkaajurko ...12 hodín pred planovanou sekciou som si pichla a potom az po sekcii 4 hod.mi pichli oni......a potom az do skoncenia šstonedelia sa pichá.ja som skoncila skor...po 4 . tyzdnoch od pôrodu bola krv o.k...........ničoho sa nemusíš vyvarovat a ani som nekrvácala.tu krv nemáš riedsiu ako si mnohí myslia.tie injekcie ti pomáhajú aby si ju mala v normále.