Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

sarafortuna
25. srp 2011

@bettynka222 , no mám aj nemám ovu 😀 😀 😀
tak ako si napísala, takú rozhádzanú a to od kyretu 😠 😠 😠 😠 😠
ja verím, že dr. už niečo bude riešiť, ešte som si dala šancu s voľnopredajným liekom Agnucastonom 😉 a už sa mi trošku zdá, že sa to zlepšuje... mala som menšie špinenie, bez krvácania.. hoci ovu zatiaľ nebola 😒 ale aj to je pokrok 😀

neboj, Bettynka, doraz vám tu ukážem 2 paličky... čas rýchlo uteká a ja verím že príde aj bocian, pretože minule som jedného "stretla" na lúke (bola som sa prejsť so psíkom) a bocianik si tam na čerstvo pokosenej lúke niečo fajné hľadal pod zub - tak som mu zakričala novú adresu 😀 😀 😀 a že ho čakáme 😉

tehuľky, veľa šťastia prajem, nech sa bruškám darí... 😎

nena13
26. srp 2011

Dievčatá,myslíte,že môžem mať ovulku,keď mám 22-23 dňovy cyklus a dnes som len 7 deň cyklu a pobolievajú ma poriadne vaječníky-prechladnuť som nemala kde....Mate s tým niektorá skusenosť?

sarafortuna
26. srp 2011

@nena13 , ak máš taký krátky cyklus a ovuluješ tak ovu máš niekedy cca 8-10dc...
vieš si to sama vypočítať - dlžka cyklu minus 12-14 dní a dostaneš "čas" tvojej prípadnej ovulky

zuzago
26. srp 2011

Ahoj holky, dnes jsem se po více než dvou měsících dozvěděla výsledky pitvy. Jena céva pupečníku byla ucpaná. Uvidím, co na to hematoložka.

zuzanka2905
26. srp 2011

@nena13 ked ta pobolieva podbruško je to príznak ovulky

nena13
27. srp 2011

@sarafortuna
@zuzanka2905 Ďakujem veľmi pekne,ste zlaté...

fiallinka
27. srp 2011

@zuzago zuzi, tohle u nás bylo taky... trombóza pupečníku... je to hrozně časté ☹, příčin může být více...

tonytony
28. srp 2011

Ahoj holčinky, jdu vás po hodně dlouhé době pozdravit, už jsme v 18.tt a daří se nám všem 3 snad dobře🙂
Jen já jsem už jak velryba a bolí záda a kyčle☹ Ale jsem přešťastná, pořád jsem v šoku, že budeme mít dvojčátka- mám v hlavě tolik věcí, co mě napadá- nikdy jsem nějak na dvojčátka nepomýšlela🙂

Jdu se zeptat, jestli jste některá při píchání Clexane apod. medikamentů na ředění krve rodila císaře jen v částečný narkoze, jestli to ředění nebyl problém? Bojím se u dvojčat přirozeného porodu, byť jsem jinak jeho zastáncem, kvůli rizikům pro miminka, ale ráda bych byla zároveň při tom, až miminka vykouknou na svět, ale mám obavy, že mi to ten Clexane zkomplikuje☹ Beru zatím jen preventivně 0,2 a jen pokud by se hodnoty v krvi nějak rapidně zhoršily, povýšili by mi to max. na 0,4, ale zatím je vše ok- díky moc všem, kdo ví víc a mají zkušenosti🙂

bettynka222
28. srp 2011

@tonytony ahooooooooooooj 😵 super ze je vsetko v poriadka. dojdi pozdravit castejsie, nech vieme, ze si ok 😉 ja viem ze janula.k rodila sekciou v spinalke a pichala si inj., takze je to mozne 😉
vies ze som minule nad tym rozmyslala..ze ci by som rodila dvojicky prirodzene? ja by som aj chcela, len teda bolo by to na nich, ako by sa v brusku ulozili, ze 😀 a teda hlavne na rozhodnuti dr...
bude ti chodit niekto pomahat? je super ze mala je uz vacsia, nebude ziarlit a s dvojkami ti pomoze 😉

fiallinka
29. srp 2011

@tonytony neboj, je nás tu víc, co máme za sebou sekci s fraxiparinem nebo clexanem a ok 🙂. Akorát je dobré to naplánovat, ale to ti doktoři řeknou 🙂

cukor
29. srp 2011

@tonytony ...aj ja som rodila spinalom a pichala som clexan.a ako hovorí fialinka len dobre naplánovat a bude to v pohode.

tonytony
29. srp 2011

@bettynka222
@fiallinka
@cukor Holky, moc děkuju, já jen jak moc velký problém to v praxi ev. je... No, já kdybych věděla 100% a měla jistotu, že se při porodu něco nepo...s miminky a že se během porodu stejně nakonec po x hod. trápení nepřejde stejně na císaře nebo po 1. miminku se druhé nějak nezkomplikuje a stejně bude ještě císař, tak si porodím taky raději normálně- ale to riziko dle mého tam je veliké, bohužel v okolí mám i dost smutných případů, takže to nechci riskovat, kor po tom všem, jak složitá cesta k miminkům byla, ale bude mi líto, že to nebude normálně a nebudu moci s miminky být asi hned a tak moc jako normálně, ale vím, že je to takhle rozumnější a pro ně bezpečnější...

gammaray
30. srp 2011

@tonytony ahoj.jestli můžu....tak já mám dvojčátka (16 tt poctivě vyležených v nemocnici) a ikdyž jsem teda taky zastánce přir.porodu,měla jsem naplánován císař kvůli špatné poloze jednoho mimča.k vůli trombofilním stavům jsem nemohla jít ani císař jen v částečné anestezii,musela jsem v plné narkoze.dnes jsem tomu ráda,vše dopadlo ok,děti jsem viděla asi po hodině.záleží jak se lékaři dohodnou,asi je to všude jinak.jinak,ty už jsi jak veleryba? bud ráda,že je to vidět 😀 já jsem měla násup do nemocnice ve 23tt.-šla jsem téměř bez břicha a vracela jsem se s dvojčaty....moc lidí z okolí vůbec nevědělo,že jsem těhotná,tak to pak bylo něco...hlavně pro místní drbny 😀 😀 přeji příjemný zbytek těhu a na konci zdravé mimča....

cukor
30. srp 2011

@zuzago ...no to je práve hlavná príčina potratov u trombofiličiek.niektorej sa to stane skôr a ty bohužial si prišla o mimčo neskôr.je mi to velmi luto ale uvidíš ,ze dalsie tehu to pomocou injekcií zvládneš,teraz si oddýchni a nemysli uz na to.viem,je to velmi tazké ale nič s tým uz neurobíš.pozeraj dopredu,tam je tvoja budúcnost.

zuzago
30. srp 2011

Děkuju za povbuzení holky, ale pořád mám pocit, že jsem jen číslo v tabulkách! U mého prvního syna mi píchali na konci těhu faxiparin s podezřením, pak jsem se nechala vyšetřit na trombofilie, tehdy mi řekli, že jsem zdravá a v porodnici se unáhlili. A teď najednou po dvou bolestných ztrátách mi vyšetřují tentokrát pořádně tr.mutace znovu.

tonytony
30. srp 2011

@gammaray Děkuji za další info, musím si to v té hlavičce rovnat🙂) Ano, já jsem byla jasná těhule snad od 1.týdne, jsem normálně dost hubená, takže břicho vylítne hned, chtěla jsem to tajit, co nejdéle, ale nešlo to, fakt si každý myslí, že jsem pár dní před porpdem a to už před měsícem, když jsme byli na dovolené, tak se každý ptal, že už to bude každým dnem, co a zůstali s otevřenou pusou, že až v únoru... Já ale měla megabřicho i u dcery- vím, jak se zhrozili v nemocnici před porodem, tak teď asi s dvěma to bude vůbec maso☹ Taky mě už měsíc asi díky tomu fest bolí kříž a kyčle, nemůžu ani vstát, když dýl sedím nebo ležím, než se rozejdu, bolest šílená... Gratuluju k dvojčátkům, doufám, že tohle se mi nestane, neumím si představit někde takhle dlouho ležet, kor když mám doma už malou a žádný babičky☹

matelko1
30. srp 2011

ahojte.davno som tu nebola....
@tonytony blahozelam ku dvojkam a neboj.....ja som si cele tehu pichala ale rodila som v celkovej anesteze,ale pytali sa ma,ci chcem spinal,alebo celkovu.lenze ked mi odtiekla plodova voda,tak uz nebol cas a uspali ma.
ja som si pichala clexane 0,2.potom mi zvysila na 0,4 a potom som presla na gragmin500
su baby,ktore rodili aj dvojky prirodzene,poznam take,ale je tam riziko,ze ked jedno porodis normalne,tak nastane pre to druhe viac miesta v brusku a moze sa pretocit a potom volia sekciu.....ved uvidis....ja som mala obidvoch koncom panvovym
@cukor ahoj ako sa mate....@bettynka222 a vy ako.
my sme boli na dovolenke v chorvatsku,chlapci dobre znasali cestu,skoro celu ju prespali,

fiallinka
30. srp 2011

@tonytony já jsem měla spinál, problém v tom neviděli...

tonytony
30. srp 2011

@matelko1 Děkuji, mch. máš nádherný jména pro kluky🙂

tonytony
30. srp 2011

@fiallinka |Fiali a kolik jsi si píchala? MNě je jansý, že verdikt bude stejně až dle situace atd., ale chci být tak nějak v obraze a vědět o tom něco od těch, kdo si tím už prošli... A ať je to jak je, hlavně ať je vše v pořádku a už mám miláčky u sebe🙂

gammaray
30. srp 2011

@tonytony jéé až v únoru....tak to z tebe do té doby bude vorvanˇ 😀 😀 (doufám,že se neurazíš)
mě zase naopak,když mě na sále viděla ta anestezioložka,tak se "zhrozila"....vy a dvojky,kde je máte ?
dohromady jsem nabrala asi tak 13 kg.ono v nemocnici se nedá z toho jídla moc přibrat 😝 z porodnice jsem se vracela se skoro se svou pův.váhou 57kg.jinak kříže mě chytly až poslední měsíc,asi z toho věčného ležení 😀 a to ti teda tak brzy fakt nezávidím.drž se a hlavně šetři....

fiallinka
30. srp 2011

@tonytony před porodem 0,6 fraxiparine (ale jestli pícháš clexane, tak se to nedá úplně srovnávat)

enanena
30. srp 2011

ahojte prosim si radu...dnes som bola u dokiho a ten mi povedal ze malinke zaostava v raste...ze to bude nejaka vrodena trombofilia....tak sa chcem spytat ci ste mali niektora takyto problem v neskorsom stadiu tehotenstva a ak ano ci vam zabrali injekcie ktore vam predpisali na hematologii?za odpovede vopred dakujem...

matelko1
30. srp 2011

@tonytony dakujem a drz sa.....a prajem aby si vydrzala co najdlhsie tehu....ja som rodila v 37tt+1den....cele tehu bez problemov......a kedy mas to vlastne termin.....dvojky sa aj tak skor pytaju na svet.je to riadna zataz na maternicu,ale mam jednu znamu,ktorej sa teraz pred 2tt narodili chlapci dvojky a vydrzala do 40tt tehu.....zalezi ci su jednovajecne,alebo dvoj.....ak su jedno,tak zvyknu urobit sekciu uz v 38tt

tonytony
30. srp 2011

@matelko1 Já mám termín 2.2. a jsou dvojvaječná🙂 Moc díky🙂

tonytony
30. srp 2011

@gammaray No, neurazím, je to holá pravda!!" 😖 Já i s malou nabrala 19kg a to mám normálně 48kg, ale šoo to hned odlů, malá byla mj.obřík...

tonytony
30. srp 2011

@fiallinka Fiali, děkuju🙂 A jak se máte, co Tvoji Miláčkové?

gammaray
30. srp 2011

@tonytony tak to jsi ,teda bylas hubenoučká.a kolik malá měla?s mýma jsem to dotáhla až na 2600 A 2650.na to,jak mě furt strašili,že se narodí kiloví,tak dobrý 😀 😀 jestli ti můžu radit,tak fakt nic nedělej,polehávej,at se ti nezačne snižovat hrdlo.ono je to v tý nemocnici fakt hnus 😝 😝

velvet26
30. srp 2011

@tonytony moja, neskutocne sa tesim z tvojich babatiek, nech sa im v brusku krasne dari a rastu ako z vody, budu to nadherne babatka..tak davaj na seba pozor.. 😉

velvet26
30. srp 2011

@zuzago je mi velmi luto, co sa ti stalo.. ☹ mojej byvalej kolegyni sa stalo presne to iste co tebe tento rok koncom maja, malicka jej v brusku zomrela a musela ju porodit v 33 tt.. 😔 mala tiez trombozu popucnikovej snury, gynekolog ju poslal na hematologicke vysetrenie, uvidime co jej zistia, kazdopadne, maleho ti to uz nevrati, ale viem ze nedopustis aby sa to stalo znova, injekciami to zvladnes..nechapem, preco ti ich nedali aj teraz...drz sa, vela sil...