Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

hotaska
23. zář 2011

Holky jdu pro radu, teda snad jsem správně 😉 .......nevíte co znamená zvýšený Kardiolipin Img?

gwenni
23. zář 2011

@kaciatko81 veď ja viem vydržať len vtedy som s tým mala problém len ku koncu tehotenstva a teraz som len na samom začiatku ...teda možno 🙂 🙂

nena13
23. zář 2011

@katusap Budem Ti držať aj prsty,nech si čím skôr tehuľka.Až mi bude nechty na rukách a nohách vytáčať 😀 😀

katusap
23. zář 2011

@nena13 dakujeeem 😉 a ja budem mysliet na teba a tvojho drobceka...pekne hladkaj brusko nech vie, ze ho luuuubis 😵

jika80
23. zář 2011

@hotaska ahoj, ja mam napr. tiez zvyseny kardiolipin a u mna to znamena, ze mam anti-fosfolipid syndrom - cize ziskanu poruchu zrazanlivosti

jika80
23. zář 2011

@gwenni pokozka castym pichanim injekcii hrubne a preto je to coraz komplikovanejsie 😉 pripadne si pichaj do stehien, ja som si najprv do bruska a v 12.tt som zacala do stehien 😉 do konca v nemocnici mi odporucili v tehotenstve radsej pichat do stehien alebo ramien ako do bruska

gwenni
23. zář 2011

@jika80 no skúsim to dnes do stehna pichnúť 🙂 mne po sekcii pichali sestričky do ramena lebo do brucha som si to nevedela predstaviť a to bolo tiež v pohode

kaciatko81
23. zář 2011

@gwenni mne to pride ako keby ta pokozka hrubla, ale tiez uz som sa pytala, ci sme nemali medzi predkami hrocha 😀 pevne verim, ze to u teba dobre dopadne 😵

gwenni
23. zář 2011

@kaciatko81 no v to verím pevne že už nám život nepridá žiadneho anjelika do nebíčka 🙂

kaciatko81
23. zář 2011

@gwenni ja verim, ze ten jeden anjelik vam posle ten najkrajsi darcek 😵

hotaska
23. zář 2011

@jika80 děkuji! 😉

ladybirds
24. zář 2011

@nena13 ahoj, ani mm mi nepichol, nakoniec sme zasli za maminou susedkou sestrickou... som zvedava na dnesok...
@kaciatko81 ja mam panicky strach z ihiel... 😖
nespinili ste zo zaciatku??? ja som bola v noci na wcko a na taoletaku take hnede ako pred mrchou, bolesti ziadne nemam... a ani odvtedy nespinim....

kaciatko81
24. zář 2011

@ladybirds myslim, ze to vela ludi, ale toto sa naozaj da... ono obcas moze nastat situacia, ze nikto nebude po ruke a vtedy je lepsie byt sebestacna 😀 a mne sa zda, ze ked si to pichnem sama aj to menej boli 😉

katrenka111
24. zář 2011

Ahojte babulky...vidím že sa rovnako trapime vsetky s tými injekciami.... ja pichám Clexan a poviem Vám, že je to čím dalej tým horšie a strasne hnusne bolave.... ja neviem ci som tak precitlivela ci co, ale normalne mi je vela krát do placu....... no problemy aj mi máme.... ta koža je strasne akokeby slobnia....ťažko to ide....ja od zaciatku pichám do bruska a bokov ale asi prejdem na ruky...lenže tam si sama ťažšie pichnem..... ☹

katrenka111
24. zář 2011

A to sa mi minule spravil taký hnusný akokeby vred, cle to omodralo a mam to tam už asi týžden ale už sa to zmensuje.....

fori
27. zář 2011

ahoj holky chtěla bych se vás zeptat, slyšela jsem, že když si prý pícháte Clexane nebo něco jinýho naředeni krve tak si prý při porodu nemůžete nechat dát epidurál . nevíte náhodou??

lume
27. zář 2011

@fori To by aj mna zaujimalo. Ja som sa zatial k tomuto este nedostala. Budem takisto sledovat odpovede.

kaciatko81
27. zář 2011

@katrenka111 ja som takto vcera "kvikala" ☹ do ruk som pichala asi mesiac este fraxiparine, teda musel manzel, sama to nepichnes, ale dost to bolelo a to fraxik do bruska bol v pohode, takze clexane do ruky, no neviem...
@fori niekto hovori, ze nie, niekto, ze ano, len tam musi byzt nejaky casovy odstup od injekcie. najlepsie sa pytat tam, kde budes rodit.

fori
27. zář 2011

@lume no právě jedna holčina zachvilku rodí a píchá Clexane, a já se jí ptala jestli si dá epidural , a ona říkala že ho snad ani nechce, ale že by jí ho prý asi stejně nedali, když si píchá....

fori
27. zář 2011

@lume
@kaciatko81 tak jsem si to našla na netu. 12 hodin po aplikaci Clexanu můžou dát epidural, dřív se prý nedává. prostě záleží jak vám to vyjde 🙂

kaciatko81
27. zář 2011

@fori no ja o nom velmi neuvazujem 😉

ladybirds
27. zář 2011

ahojte, nezacali ste niektora po prvych injekciach spinit?? ja asi dve hodiny po pichnuti zaspinim.. a potom nic.. az na dalsi den..

katusap
27. zář 2011

@ladybirds nemam vlastnu skusenost este, ale citala som v mnohych diskusiach, ze sa to moze stat pri pichani

ajkuska
27. zář 2011

@ladybirds mne sa to nestalo - pichala som fraxiparin najprv po alergii naň potom clexane.

mima9
28. zář 2011

@ladybirds ahoj ja som hned po prvom pichnuti spinila 2 tyzdne,slabo kazdy den,kazdy druhy a uz sme pozri ako daleko 😉 je to ok pokial sa ti to nejak nezhorsuje a nekrvacas masivne. Drzim palceky 🙂

ladybirds
28. zář 2011

@mima9 dakujem za info.. mne to uz tiez prestava... vcera nic, tak musim poklopat... 🙂
@mima9

zuzago
28. zář 2011

Ahoj holky, po čase se zase hlásím. Za pár dní bychom se chtěli začít snažit o mimi, ale manžel znejistěl. Měl na mě spoustu dotazů o rizicích spojených s injekcema. Proto jdu na radu k vám. S doktorkou jsem domluvená, že od zjištění těhotenství si začnu píchat asi miniheparin nebo něco podobného. Ale zajímalo by mě, jestli injekce mohou ovlivnit nějak miminko? jeho vývoj nebo později třeba psychiku. Říká se, že třeba komplikovaný porod má vliv na to, že jsou pak děti hyperaktivní, tak mám na mysli něco takového. A taky jestli je zvýšené riziko vykrvácení u mě během porodu? Na konci mého prvního těhotenství (jediného zdárného) bylo už podezření a píchali mi fraksiparin, potom mě převedli na warfarin, abych mohla domů, ale tři týdny po porodu jsem byla předávkovaná a začala místo očistků velmi silně krvácet.

gwenni
28. zář 2011

@fori ja som epidurál síce nemala ale rodila som sekciou a pritom som pichala celé tehotenstvo fraxiparine a ešte som mala aj do 36tt anopirin

fori
28. zář 2011

@gwenni sekciou?? myslíš císařský řez??

nektarine
28. zář 2011

@fiallinka jo, kouknu se na ty hadříky.
Tak už ho tam mám První 3 dny jsem si říkala, že jsem se na to měla vykašlat, ale už je to dobrý, tak uvidíme co bude dál. Hodně jsem špinila a břicho pobolívalo. Ale dostala jsem A4, kde bylo poučení, že je možné krvácení po zavedení a tak. Takže první reakce asi dobrá.