Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

katrenka111
9. pro 2011

Ahojte babule....no vidim že pichate .....fuuu ja sa tiež tolkokrat popicham....hematologicka mi nariadila do bokov a ruky....do ruky si sama neviem, muž ma v sadre ruku a do bokov to je hroza niekedy....no co už....

lucianak
9. pro 2011

@katusap Správna odpoveď. Iná možnosť ani nejestvuje. 😉

katusap
9. pro 2011

@petah82 ja mam tiez predpisane injekcie, ale mam aj lepive dosticky a tam sa dava aj anopyrin preventivne ... a dakujem, snad budu //

adulikh
9. pro 2011

Ahoj babenky, ja sa k Vám zajtra pripájam s pichaním fraxiparínu, dúfam, že to zvládnem sama. Pred rokom mi ho pomáhal pichať manžel, ten nie je ešte doma, tak hádam to pôjde aj bez neho. Veď aj musí, nie?

katrenka111
9. pro 2011

baby a ste aj na PN, tie co si pichate???

chirabell
9. pro 2011

@petah82 hej viem, mam tu na koniku kamaratky ktore uz maju "odpichane" babatka, takze coto tusim co ma caka a aj to ze isto si na to zvyknem ako na samozrejmost...no...vsak hlavne aby to pomohlo 🙂 A dakujem.

pancuska
10. pro 2011

@chirabell to zahranicie sa mi uz pletie....ale na tej foto si bola v nejakej veste a viem ze si bola tehulka a bezproblemova na zacitku roka ale mesiac uz presne neviem ale viem ze ked som objavila ze si o to prisla tak ma to soklo lebo si nemala ziadny problem....ja som mala tehu marec april ale bolo to mimomaternicove....ale urcite si ta nepletiem uz len podl nicku!!! a tak usudzujem ze ti zistili nieco s krvou? 😉 ja mam tiez vrodenu trombofiliu.....a zmutovane 2 geny,hrozi mi bez nizkomol.heparinu potrat......

chirabell
10. pro 2011

@pancuska hej, bola som tehu marec-maj v podstate cele tieto tri mesiace. No hej, tehu bolo bezproblemove, a vtedajsi dr nic neriesil, vraj sa to stava a po 1. sa nic neriesi...no ale zmenila som dr a ten ma poslal na hematku, ale dlho som cakala na termin, takze vlastne oficialne vysledky este neviem, bezne vysledky - krvny obraz mam v poriadku, gen. vysledky budem mat pred silvestrom az. Ale kedze mam par indicii ktore sa hematologicke nepacili (rodinna anamneza s mozgovymi prihodami, duphaston a MA) tak mi dala preventivne fraxiparin no a davku mi vraj upravi podla gen vysledkov, ale pichat si budem pocas celeho tehu az neviem ako uzna za vhodne, lebo vraj stale im ostava 30% neprebadanych a to nebude riskovat...takze tak...ja dufam, ze budu vysledky negativne, ale tazko povedat...uvidime.

A tebe drzim velmi palceky, aby si s pomocou lekarou prisla k zdravemu dietatku 🙂 Je dobre, ze sa dnes uz da takto pomoct, skoda len, ze sa to zistuje az po tom co si zena prezije traumu a nie raz opakovanu ☹

pancuska
10. pro 2011

@chirabell clovek si niekedy musi vela preskakat....musim sa priznat ze aj trochu zavidim tym co si povedia dneska sa budem snazit a zajtra to tam uz je a nema ziadny problem......mne pritom mmt odstranili aj jeden vajcovod,ale akosi sa od maja snazime a zasa nic! tiez som chodil k dr co so mnou nic nerobil a tak som zacala chodit sukromne a ten mi hned urobil testy genetiky bez toho ze by som bola potratila,tvrdil mi ze niekedy aj ked je problem otehu tak aj predtym je dobre si davat nieco na riedenie lenze hematologicka s tym nesuhlasila a fraxiparyn by ma stal vela lebo by som si ho musela hrdit a celkovo ma ten sukromny gyn vela stal aj ked mi dost pomohol dostat sa dalej aj tak som zacala chodit dalsiemu,na odporucanie kamaratok ktorym pomohol som tam zacala chodit aj ked je to 30km (PN/TN) davam tomu malu nadej.....no musel ma stymulovat clostyllom,v marci som bola tiez stymulovana .....aj pijem stale caje ale.....zatial som len cez Velku Noc trpela ako Jezis na krizi a tak dufam ze sa niekedy budem tesit ako Panna Maria.... 😉 a uz sa aj snazite?

chirabell
10. pro 2011

@pancuska hej, clovek si obcas musi vela preskakat, ale stoji to za to...neboj, coskoro sa aj vam zadari a potom ked uz si pod kontrolou tak to dotiahnete do uspesneho konca 🙂
Na kyrete som bola koncom maja a vlastne po 3 mesiacoch sme dostali povolenie na snazenie sa...

pancuska
10. pro 2011

mna len znervoznuje to cakanie......a vo vasom pripade sa uz aj zadarilo ked si uz pichas,alebo to je len preventivne? 😉

pancuska
10. pro 2011

@chirabell ahaaaa uz som pochopila 😉

madaimod
12. pro 2011

Holky, co už máte porod za sebou. Nechal vás doktor přenášet? Mám termín tento pátek, tak nevím, co se mnou bude. Jeden tvrdí, že můžu přenášet klidně 14 dní, jeden, že ani den. Mám na vyvolání trvat? Jaké hrozí riziko, když bych přenášela. Moc děkuji za odpovědi.

nena13
12. pro 2011

Žienky tie ktoré ste počas tehotenstva pichali fraxiparín-nerobili sa vám hrčky a nesvrbelo vas to? Mne sa to totiž robí asi posledný týždeň a neviem,či to nie je zle pre bábatko-či mi to vôbec riedei krv a správne sa to vstrebáva.Pichám fraxiparín 0,3 do bruška,som v 17 týždni a nejak sa mi začali robiť hrčky asi také 2cm-3,tiež ma chvíľu svrbia-niekedy až na druhy deň.Prosím vás ako ste to riešili? Ďakujem

chirabell
12. pro 2011

@nena13 Mne sa spravila zatial len jedna hrcka a paradoxne som ju zacitila po vpichu az po nejakych 5 dnoch, aj mi pekne zmodrala, ale nesvrbi, skor na dotyk boli ako ked sa uderis...inak sa mi hrcky zatial nerobia, ale co mam dve kamaratky, uz mamicky, co si cele tehu pichali, tak vraj sa robia a vraj je to normalne...tak neviem...ja by som sa na to asi spytala dr, ved na toto staci zavolat, aby si zistila ci je to ok...mal by ti na to vediet odpovedat akykolvek dr, aj gyn alebo jeho sestricka. ja idem v piatok k dr, tak sa ti na to mozem opytat, ale radsej si skus skor zavolat, predsa len, to je este dni.

nena13
12. pro 2011

@chirabell Ďakujem za info-na kontrolu idem až 6.1.tak mam strach dovtedy čakať,ale máš pravdu asi bude dobre tam zavolať-ak mi vôbec zodvihne niekto,večný problem sa tam dovolať....Prosím Ťa ,ale ak nezabudneš-opýtaj sa mi a vopred ďakujem🙂

hhranolka
12. pro 2011

@nena13 dejali se mi hrboly, tvrdne mi to po vpichu a take me to svedi.... pry je vse ok 😒

nena13
12. pro 2011

@chirabell Inak ja som mala dva MA jeden okolo 6_7 týždna a ďalšie okolo 11-už presne neviem,lebo som aj chcela zabudnúť a tiež som prešla všetka vyšetrenia od genetiky....až po hematol. a potvrdila sa mi tá najslabšia forma zrážanlivosti krvi MTHFR 677 heterozygot-čo ževraj podľa viac doktorov nespôsobuje potraty-ZAUJÍMAVÉ-nebyť tu kočiek na MK a neporadili by mi tie injekcie,tak môžem potrácať ďalej a aj z toho osprostieť.Viem,že nie som ani z ďaleka za vodou,ale zatiaľ pichám a sme v 17 týždni a nič neostáva ,len veriť a pevne dúfať,že je to vďaka injekciam a aj to tak ostane...

nena13
12. pro 2011

@pancuska
@chirabell Držím Vám veľmi palce,aby ste sa čo najskôr tešili z bábatiek-viem, čo prežívate,ale háda,že bude už len lepšie🙂

nena13
12. pro 2011

@hhranolka Myslíš,že to neznamená,že sa to horšie vstrebáva? Len toho sa bojím...Inak by mi to bolo jedno,človek pre malinké vydrží všetko🙂

lenka5731
12. pro 2011

@madaimod já mám Leidena, ale u první dcery jsem to ještě nevěděla (takže bez injekcí a sledování). Porodila jsem 41+2 (vyvolávaný porod s epidurálem). Dcera měla 4050 g, byla a je naprosto zdravá. Teď zpětně si říkám, že jsme měli fakt kliku 😒 🙂

lenka5731
12. pro 2011

@madaimod ale ono vyvolávaný porod s nepřipravenými cestami je teda peklo, který se může pro miminko hodně ošklivě zvrtnout, když se to táhne ... Ale jsem laik a neznám tvou situaci.

Přeju hodně štěstí a ať se miminko rozmyslí samo co nejdřív!

mirka200
12. pro 2011

mám tiež otázku,vysadila som anopyrin pred dvomi týždnami a môj gynekolog mi povedal,že môžem prenášať maximálne 2 dni a dnes druhý ma kludne necháva prenášať,aby sa to radšej rozbehlo samo,má niekto podobnú skúsenosť?ved ja ani spať nebudem ☹

lume
12. pro 2011

@pancuska Neviem, ci som nespravila chybu. Bola som na amniocenteze (odber plodovej vody). Preto sme vedeli tak skoro pohlavie. Bude sa volat Miska. Prave som sa vratila od porodnika a povedal, ze som sa zacala otvarat, hoci termin mam az 26.januara, tak budeme mat asi "vesele" sviatky. Pre istotu sme si aj tak nic neplanovali. Zajtra idem este na ultrazvuk, tak uvidim, co na to povie lekar. Ci budem doma, alebo v nemocnici. Mam uzivat 3x denne magnezium 250 mg. Verim, ze Vam to vyjde a lieky pomozu.

lume
12. pro 2011

@katrenka111 Ja som na PN nebola, Od 15.12 oficialne nastupijem na matersku....

lume
12. pro 2011

@nena13 Mne sa to zacalo robit asi od 6.tt tehotenstva, aj hrcky, cervene flaky niekedy velke aj 5 cm v priemere. Je to alergia na Fraxiparine. Mne to hematologicka okamzite vymenila, ked som jej tie flaky ukazala. Teraz picham Clexane a nemam po tom ani hrcky a nic ma nesvrbi. Pytaj si vymenu za nieco ine, nech sa s tym netrapis az do porodu.

lume
12. pro 2011

@madaimod Podla mna by Ta nemali nechat prenasat, ked si pichas heparin. Mne povedal porodnik, ze v mojom pripade mi porod vyvolaju a este aj pred terminom.

katrenka111
12. pro 2011

baby dnes som bola v nemocke a dozvedela som sa, že baby s trombofiliou mavajú časté predčasné pôrody...že treba si davať velký pozor hlavne v 7.8.mesiaci....

lume
12. pro 2011

@katrenka111 Ze by som bola na tom rovnako? Zajtra zacnem 35.tyzden a uz som otvorena. Uvidim, co ukaze zajtrajsi ultrazvuk.

katrenka111
12. pro 2011

@lume tak si otvorená a to chodiš ešte do práce???? obdivujem.....