Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

peta268
23. led 2013

@ivet55 ok, tak som zvedava...ja si este chcem dohodnut aj "prehliadku" oddelenim, nech nejdem do neznameho...budes si aj zazmluvnovat nejakeho lekara?

ivet55
23. led 2013

@peta268 zazmluvním doktora len ak pôjdem na sekciu ale ani neviem koho lebo tam doktorov vôbec nepoznám. Ja som si tam už poležala tak vtedy som bola aj pokukať všetko

peta268
23. led 2013

@ivet55 lezala si aj na gynekologii?

ivet55
23. led 2013

Prvý deň som bola na gynekologii a potom ma preložili.
@peta268

peta268
23. led 2013

@ivet55 tak nepojdes aspon do uplne neznameho...aj tak nechapem preco jednu dali na interne a druhu na kardiologiu, ked vlastne mame tu istu diagnozu...

ivet55
23. led 2013

@peta268 No aspoň niečo som tam videla a vela som čítala na sestričky zle v Nitre ale ja nemôžem krivého sova povedať aj na gynekologii aj na internom boli milé. To nechápem ani ja, ono je to možno tým že ty si išla cez obvodnú do nemocnice a ja som išla na pôrodnicky príjem a tam si ma potom pohadzovali a nevedeli kam ma dať

peta268
23. led 2013

@ivet55 hm, to je dost mozne...ja takisto nemozem na kardiologiu nic zle povedat...vsetci od prednostu, lekarov, sestriciek, sanitarov az k upratovackam boli mili, ochotni...tak verim, ze to tak bude aj v porodnici...

ivet55
24. led 2013

@peta268 Ahoj, tak ja idem sekciou, cieva sa pomaličky rekanalizuje ale že by tam bolo eše velké riziko embólie pri pôrode tak musím ísť sekciou. V stredu idem znova do tej rizikovej poradne. Robia každý deň okrem utorka, najskôr sa ide na sono a potom do ambulancie. Sono robia od deviatej, ja som sa tam vybavila dnes dosť rýchlo, nečakala som dlho.

peta268
24. led 2013

@ivet55 ahoj, dakujem, tak uz aspon vies, na com si...ale zlepsuje sa to, nie? ...takze ked tam pridem, tak idem najskor na sono a potom idem cakat do rizikovej poradne? ...takze je tam zbytocne ist skoro rano o 7?

ivet55
24. led 2013

@peta268 Vravel že sa to zlepšuje len že to bude dlho trvať a ja to mám ešte krátko liečené, predpísal mi aj t pančuchu tak si ju pôjdem zAjtra kúpiť do lekárne. áno najskôr na sono a potom ku doktorovi do poradne, no o 7 je to úplne zbytočné, stačí ti tam ísť okolo deviatej

peta268
25. led 2013

@ivet55 tak aspon ze sa to zlepsuje...ta pancucha, to je ovela lepsie ako bandaz...no mne teraz zacala nejak padat zo stehna...tak dakujem za info, ja tam pojdem asi v stredu alebo vo stvrtok, tak sa mozno stretneme 🙂

ivet55
25. led 2013

@peta268 Veru aspoň sa to zlepšuje už sa len musím zmieriť stou sekciou ale čo už, dúfam že druhé ak bude tak to pôjde bez problémov aj prirodzene. Mne nevedia ten tromb lokalizovať to mi ešte vravel včera. Už mám aj pančuchu, je to super ovela lepšie sa mi aj chodí, nezavadzia, nepadá a konečne si môžem obliecť rifle. Tak sa môžno uvidíme 🙂 ja pôjdem v stredu tak okolo devatej aby som hned išla v prvej várke. Už som si vybavila aj brata šoféra lebo muž mi nechce dovoliť šoférovať 🙂

franzziska
25. led 2013

ahojte xcem sa spytat tie co maju trombofilie, porod byva normalny alebo cisarsky?

elise
25. led 2013

@franzziska ja som mala sekciu ale hematologička vravela že sa dá aj prorodzene ale rozhoduje o tom pôrodnik

kaciatko81
25. led 2013

@franzziska ja som rodila prirodzene

peta268
25. led 2013

@ivet55 ved oni vedia co robia, ked je pre teba lepsie cisarsky tak treba pocuvat lekarov....tak mala by som ist aj ja v stredu, dam ti este vediet...mna bude brat sestra...no dobre tvoj muz robi, ze ti nedovoli soferovat 🙂 ....jaj, som zvedava co mi povedia...

hansed
25. led 2013

@franzziska dva prirozeny porody 🙂 v prvnim tehotenstvi jsem prodelala hlubbokozilni trombozu a o cs nepadlo ani slovo 😉

margarita
25. led 2013

@franzziska
aj ja som mala 2x prirodzeny porod, dokonca oba razy vyvolavany...takze az tak uplne "prirodzene" to nebolo 😀
dodnes sa smejem, ze ja vlastne ani neviem, co su kontrakcie, lebo kym mi nedali na porodnej sale vyvolavacku, nic ma nebolelo 😉

peta268
26. led 2013

@hansed ahoj, prosim ta a mala si hovyvolavany alebo spontanny?

hansed
26. led 2013

@peta268 oba vyvolavany, prvni kvuli vvv holcicky, druhy proto ze jsem prenasela.. tu trombozu jsem mela v 1.trimestru, takze se to do porodu skoro ztratilo

peta268
26. led 2013

@hansed aha, ja som prekonala trombozu v 27.tyzdni, stale sa liecim...a asi aj mne budu vyvolavat, kvoli tomu, ze den pred porodom si nesmiem pichnut injekciu...

hansed
26. led 2013

@peta268 ja si injekce pichala i pred porodem....mela jsem to vazny, pichala jsem si injekce jeste pul roku porodu...tam je dukezite, jak se rozpustila srazenina..

peta268
26. led 2013

@hansed ja si tiez budem pichat este po porode, vraj minimalne 3 mesiace, potom sa uvidi ci aj dalej....no len som zvedava na ten porod....ale som rada, ze aspon mozem ist prirodzene, teda zatial to tak je...

hansed
26. led 2013

@peta268 prirozene to jde 😉 nemela jsem komplikace a vsechno slo hladce. Preju pohodovy porod 🙂

peta268
26. led 2013

@hansed dakujem...a este otazku, pri porode si mala zabandazovane nohy alebo pancuchy?

ivet55
26. led 2013

@peta268 Mne možno už aj termín dajú v stredu, tiež som zvedavá čo povedia aj mne aj tebe. Mne napríklad oni povedali že z ich hladiska môžem ísť kludne aj prirodzene ale angiolog to vyslovene zakázal. Idem si niečo naštudovať o sekcii. Ty poznáš aj nejakého doktora v NR že ktorý je dobrý? Lebo ja by som si najradšej niekoho zajednala ked už musí byť sekcia

peta268
26. led 2013

@ivet55 aj ja som zvedava, co mi povedia, mne angiologicka povedala, ze mozem ist prirodzene, ze sa to uz pekne rekanalizovalo ( ci ako sa to pise) , hematolog mi povedal, ze je dokonca v mojom pripade ist lepsie prirodzene aby som po porode co najskor zacala chodit a moj gynekolog povedal, ze z jeho strany, mozem ist prirodzene, ale uvidim co povedia v NR na gynekologii...nepoznam tam vobec nikoho...ale sestricka od mojho gynekologa tam pozna lekarov a ze mi odporucuje MUDr. Lajtmana....ale ze nech si nezazmluvnujem, ze zbytocne peniaze, lebo v NR su vsetci vyborni...fakt neviem....uvidim po rizikovej poradni...

hansed
27. led 2013

@peta268 měla jsem punčochy, ty jsem mohla po porodu sundat, ale byla jsem už půl roku po tromboze a bylo to částečně rozpuštěné a byla jsem na fraxiparinu.... přirozený porod je lepší, že nejde o operaci, můžeš hned chodit, není tedy takové riziko trombozy.... kdybych si mohla vybrat, tak bych radši rodila přirozeně (to mi první dceru vyvolávali 4 dny).... tam je tedy asi fakt nejdůležitější, jestli je céva zprůchodněná (aspoň částečně 😉

ivet55
27. led 2013

@peta268 Ja myslím že na gynekologii ti povedia že môžeš ísť prirodzene, lebo mne to tiež na gynekologi povedali, že z ich hladiska nieje dôvod prečo by som nemohla ísť prirodzene ale mne to zas angiolog vyslovene zakázal, že ja to mám málo liečené a cieva sa len teraz začala trošku rekanalizovať a pri prirodzenom pôrode by som mala ešte velké riziko embólie. Ale ty už to máš lepšie a dlhšie liečené tak ty pôjdeš určite prirodzene. tebe sa to spravilo už v 26 tt že? no to máme 7 týždňov rozdiel v liečení a to je asi pri tomto dosť podstatné. Ja pôjdem v utorok k môjmu gynekologovi a opýtam sa ho či by mi nešiel on pri sekciu a ak nie, tak to nechám na náhodu, však sekciu hádam nedokašlú a ked to bude plánované kvôli tejto hnusnej trombóze, tak budú hádam pripravený.

peta268
27. led 2013

@hansed dakujem, ja aj chcem ist prirodzene....cievu uz mam spriechodnenu, picham fraxiparine....tak verim, ze vsetko bude ok....