Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

friduca
6. únor 2009

Ahoj Maova,ano tie potraty boli v prvom trimestri a bravala com Dufaston alebo utrogestan,a posledne tehotenstvo aj Fraxiparine.Teraz si ho picham uz od mozneho otehotnenia pre istotu, tak teraz cakam co bude.Tak ja letim do prace,prajem vam pekny den damy. 😉

emicka1
6. únor 2009

Ahoj holky,
teda Andy co to čtu? No to je fakt síla 😠 Já se ti nedivim,já by jsem taky řvala jak želva,když je člověk tak bezmocný!!!!!!Sakra tak na co si platíme pojištění a poplatky a já nevim,co všechno,když s tebou pak nechce mít žádný doktor "práci" 😠 Je to fakt bordel!!!!!!! Já jezdím na hematologii taky do Prahy na Karlovo náměstí do Trombocentra.Dostala jsem se tam tada až po 2 potratech,ale zaplať pámbuh 😅 Když by jsi chtěla,tak ti můžu dát kontakt,a můžeš se tam poptat 😵

friduca
6. únor 2009

Ahoj te ,Zulok dakujem ti za povzbudenie,velmi si ma potesila,a chcem povedat vsetkym holkam,ktore sa boja si pichat tie injekcie,tak nebojte,nie je to vobec hrozne,ked si date prvu,potom to uz bude automatika. 🙂 Pekny vecer 😉

veselinka
6. únor 2009

Andy - z takovýho přístupu jsem opravdu dost smutná, to je strašné. Neboj se, ta paní doktorka něco vymyslí a bude dobře. Ale chápu, jak Ti je. Mě je takhle už teď, ani jsme se nezačali po tom zákroku snažit, když vím, že všechny holky, s tou mojí jen hetorozygotní MTHFR si píchají injekce a mě dr. řekl, že to vůbec nepřipadá v úvahu. Že to vlastně nic není ☹ . Vůbec si nevím rady.
Friduca - je mi to líto 😔
Souhlasím s holkama tady, že na Slovensku jsou nejen lékaři, ale i lidé takový vstřícnější a lidštější. Jsem ráda, že vás ze Slovenska je tu tolik. Cítím se mezi vámi dobře, i ta Slovenština.....krása. Ale i mezi námi z Čech je hezky, ale je dobře, že jsme tu takhle spolu a spojené a můžem si navzájem pomáhat. My jezdíme na dovču jedině na Slovensko a je tam tak krásně....doporučuju.
Maova - tak to je skvělý, že máš takovýho gynekologa. Teď už to bude určitě všechno v pořádku. Moc na vás i na všechny těhulky myslím.

andys004
6. únor 2009

Zdravím kočky,
Díky všem za podporu no snad to dopadne dobře.Dneska se i tomu směji 😀 ,ale včera mi opravdu do smíchu nebylo.Dneska jsem volala svojí obvodní lékařce že se s ní domluvím at mi napíše papír pro tu paní z domácí péče aby mi mohla chodit aplikovat injekce.Já to brala jako samozřejmost,ale to jsem pěkně utřela 😅 😅 😅 ha ha ha říkala že jelikož nejsem na PN tak prý to nejde tak s tím jsem nepočítala 😨 tak mi asi nic jiného nezbude než se zařadit mezi vás samo píchající 😅 před tím si dám panáka na kuráž a hurá do toho 😀 .Manžel o tom ještě neví,ale já jsem si naplánovala že by to mohl dělat on,ale nevím jestli to projde neboť on je tip že když jde na odběr krve tak se mu dělá špatně 😝 to bude zajímaví.Já čekala že budou problémy,ale že až tak veliké to jsem opravdu nečekala no hlavně aby byla bublinka v pořádku a ostatní se nějak vyřeší tedy doufám.

Emičko jsi strašně moc hodná že nabízíš kontakt,ale doufám že ho nebudu potřebovat kdyby náhodou tak si řeknu jsi zlato mooooooc děkuji. 😵

Friduca dodala jsi mi odvahu a už se těch injekcí moc nebojím,ale bojím se sama sebe 😀 .Drž se i ty uvidíš bude to v pořádku.Ty jsi takové ranní ptáče tak brzo jít do práce to by mě zabilo 🙄 .

Veselinka tobě tvrdí že to nic není a mě naopak každý říká že injekce potřebuji,ale nikdo nechce napsat 😠 .Můj názor je že jde o hru peněz nic jiného.Já bych ti doporučila nějaké centrum as.reprodukce tam já jsem poprvé uspěla.Můj názor je taky že když se člověk dostane někam do Prahy tak to taky je o něčem jiném né jako tady u nás v prdelákově 😅 možná se pletu,ale spoustu věcí mi k tomu nahrává.Můžu taky porovnat péči tady u nás a moje známá jakou měla péči v Praze.Je jen škoda že do toho člověk víc nevidí myslím si že pak by se spoustu věcí změnilo.Mě nejvíc naštvali na té hematologii 😠 možná se budete divit,ale svému gyn.dr. nemám nic za zlé on je totiž stašně hodnej 😵 a možná má i pravdu on tvrdí že tyto injekce má předepisovat vyšší pracoviště dnes mi to řekla i má obvodní dr. a vám všem to předepisují v centrech a nebo na hematologii pokud se nemýlím takže on má asi pravdu.V pondělí budu chytřejší.

Zulok doufám že drobeček je již zdráv.Tak co už chodí.

Margarita napsala jsi to krásně a je tomu asi opravdu tak jak píšeš.A s tím plynem jsi mě dostala pěkně jsem se zasmála 😀 😀 .
.
Maova stále ti ještě nic není pořád se cítíš fajn mě dnes bylo silně blivno 😝 😝 ,ale zatím jsem to ustála tak nevím jak to bude pokračovat dál.

Mějte se všichni krásně a opatrujte se pa pa pa 🙂 😉

nina23
6. únor 2009

Ahojte.
Pisala som vam uz, ze som bola 23.1. na vklade babatiek -1-e IVF, 3.2. mi lekar oznamil, ze som tehotna, ale mam nizke HCG. 05.02. som bola na kontrolnom krvnom teste, zistil, ze HCG kleslo, takze tehotenstvo skoncilo.
Chcem sa spytat, ci ste nemala niektora takuto skusenost a ci bola pricina trombofila alebo sa babatka prestali vyvijat z inej priciny?
dakujem

maova
6. únor 2009

friduca, to je dobře, že už teď máš takovou prevenci, doufám, že brzy najdeš // 🙂

Margaritko, fakt jsi to krásně napsala 😵 a s tím plynem jsem se taky smála 😀

veselinko, vůbec nevím, co poradit. Třeba se s touhle mutací opravdu nemusí nic stát, ale já mám taky jenom tu a špatné zkušenosti, takže si myslím, že o tom doktoři spíš zatím nic moc neví. Kdybychom měli jinou mutaci, tak je to něco jiného, ale týhle prostě nic nepřisuzují.

andys, včera mi bylo trochu špatně navečer (poprvé ze všech těhotenství 😀 ), ale stačilo se najíst a bylo to zase dobré 🙂 Tak snad ti tak špatně nebude každý den 🙂

nino, já bohužel takové zkušenosti vůbec nemám. Snad ti poradí někdo jiný. Je mi to moc líto a doufám, že příště vám to vyjde 🙂

Opatrujtre se všechny 🙂

veselinka
6. únor 2009

Andy - to je dobře, že už se směješ, bude to dobré, uvidíš. A myslíš, že do toho centra asistované reprodukce můžu jít třeba jen s tímhle problémem (s tou mojí mutací).....od mého dr. se ale asi jiného názoru nedočkám. Ani listovku na předpis mi nedal, i když jsem mu o ní říkala. ☹
Nina, s tímto Ti bohužel neporadím. Je mi to líto, drž se 😔

mirip
6. únor 2009

Ozaj baby počuli ste už o takom niečom že problém trombofília majú a liečia aj také baby, ktoré otehotnejú a majú napr. oni krv negatív a partner pozitív alebo opačne? vraj aj vtedy sa berú lieky na riedenie krvi

veselinka
6. únor 2009

Maova - ahoj - taky mi přijde, že doktoři u nás této mutaci moc ještě nepřikládají váhu na tom našem trápení

maova
6. únor 2009

veselinko, nevím jakou bereš kyselinu listovou, já jsem se na netu dočetla, že je dobrý ten Femibion 800, je tam i B12 a další, tak beru ten. Dřív jsem brala nějakou jinou z lékárny a nijak mi to nepomohlo, takže u mě to vitamínama asi nebude. A na hematologii jsem byla tam, kam chodí Emička a jak jsem dopadla jsem už psala. Fakt tahle mutace je jako, že žádnou nemáme ☹ a neřeší se. Přímo mi tam řekli, že tahle se za trombofilní stav ani nepovažuje.

mirip, to jsem vůbec neslyšela.

andys004
6. únor 2009

Veselinko to nechápu proč ti nechtěl dát recept na listovku vždyť tu doporučují každé těhotné.S tím centrem to můžeš zkusit zavolej a uvidíš snad ti pomůžou.Já jsem tam šla s tím že potrácím ani po mě nechtěli doporučení od mého gyn.dr.a tam mě pak poslali po různých vyšetření včetně imunologie Plzeň profesorka Ulčová-Gallová která našla tuto mutaci.Tehdy mě posílali do Prahy k MUDr.Madarovi ale tam byla čekací doba půl roku tak jsem si sama našla tu Plzeň no a bylo to a ted vidíš jak je to dál.Ráda bych ti poradila ale sama nevím kam šlápnout člověk musí být trochu od rány vlezeš dveřmi oni tě vyhodí tak tam musíš oknem já bohužel takový tip nejsem ale vždycky se mi podařilo dosáhnout svého tak uvidíme jak se mi to povede tentokrát.Nejsmutnější je na tom to že člověk je doslova bezmocný.A pak taky problém že za kvalitou musíš daleko tak jako já Plzeň je od nás asi 130 km a Praha 150km takže žůžo.

Nina 23 je mi to opravdu líto drž se.

Maova no já se obávám že se to blivno bude jen zhoršovat jestli to bude jako u Tobíka tak se mám na co těšit to bylo asi tak co sousto to záchod a trvalo to až do dvacátého týdne.

andys004
6. únor 2009

Veselinko Maova má pravdu Femibion se doporučuje taky ho mám+listovku.

maova
6. únor 2009

andys, tak jestli se to to bude opakovat, tak to tě lituju. Ale zase budeš vědět, že je všechno v pořádku 😉 Mě by to občas taky nevadilo 😉, ale zase ne moc často 😀 Já jsem teda náročná 😀
A já vůbec neumím být oprsklá u doktorů. Prostě si je poslechnu a neumím se ozvat. A to je asi špatně, ještě, že mám toho svého gynekologa, za to jsem fakt vděčná 🙂

margarita
6. únor 2009

nina, to je mi velmi luto, ale tiez nie som taky pripad, takze Ti asi neporadim ☹
mirip ak to suvisi s negativnym Rh faktorom matky, tak mam pocit, ze to je ina diagnoza - nie tromboska. ale ja som len hematolog-amater 😀
andys, mao, veselinka - bojujte za svoje prava a lieky 😉
este k tej nasej debate o zdravotnictve, citala som niekde, ze Ministerstvo zdravotnictva by sa vlastne malo lepsie volat Ministerstvo "chorobnictva", lebo sa v principe clovekom zaoberaju, az ked je chory, a aj to nie vzdy 😀 prevencia je neznamy pojem, a ked aj pridete s diagnozou (ako sme tu spominali), tak vas pomaly zacnu presviedcat, ze to nie je take vazne a ze ini liecbu potrebuju viac...blbe, ale ma to nieco do seba.

veselinka
6. únor 2009

maova,andy-mě totiž dr. doporučil Pregnium a já na něm chtěla ještě tu listovku na předpis a on mi řekl jako proč, že v tom Pregniu je a to že stačí. Takže jsem si ještě sama koupila k Pregniu nějakou jinou a tam je ještě železo a B12. Já mám taky Prahu 150km, takže stejný problém, no ale kdyby se to tím vyřešilo, tak to podniknu. To je jasný.
Maova-taky se u dr. neumím ozvat, holt se to budeme muset naučit 😎 😠

lenka_66
7. únor 2009

zdravim , ja som vcera bola na kontrole.uz pri prichode ma pani dr. pochvalila ake mam pekne brusko 🙂 .kedze som mala krv zriedenu z 28% na 41% za mesiac tak mi zmenila clexane na fragmin.asi to bolo vela kedze znama dr.mi povedala ,,dobre ta zriedila".posledne 2 tyzdne ma bolievala hlava , smrkala som krv , raz rano som sa zobudila a mala som cele usta krvave od popraskanych pier.este sa ma pytala ci mavam bolesti ako pri mrche no a v sprave som sa docitala ze mam obcas kontrakcie ☹ .prezrela si tehu knizku a vsetky spravy a povedala : ze je to perfekntne kedze mi na poslednej kontrole 29.12. nedavala velku sancu a myslala ze z toho nic nebude.a ze sme s drobcekom bojovnici.v utorok idem zas na krv aby videla co a ako.dufam ze ,,nazhustnem velmi".viem ze je skoro sa tesit no verim ze drobec bude bojovat az do konca 😉 .len neviem ci mam ist a po akom case aj na kontrolny usg po zmene injekcii lebo poradnu mam az 26.2.

drzim vam vsetkym prsteky 🙂

bendy25
7. únor 2009

Ahoj!
Mozem sa spytat, kedy je viac rozriedena krv? Ked je vyssie percento, alebo nizsie? Lebo mne brali krv a vo vysledkoch mam Quick - 25% a INR - 3.40...Myslite si, ze je to dobre? Zatial tehotna niesom, len chcem vediet, ci je to dobre, kedze pri tychto vysledkoch mam vykricnik! A este APTT - 45 a PTTR - 1.50 tu mam tiez vykricniky, tak som z toho trosku zdesena....Musim povedat, ze beriem lieky na riedenie krvi...zial este stale...

lenka_66
7. únor 2009

bendi to asi zalezi od typu .ja take skratky vobec nemam. toto mam ako vysledok - PrS:41%...uprav z 28% .

emicka1
7. únor 2009

Ahoj holky,já jen tak na skok.
Od 3 hodin od rána mě bolí hlava,až jsem si musela vzít paralen 😒 🙄

Bendy nevím,jestli ti poradím,protože o těch procentech jsem nikdy neslyšela.Ale já brala taky léky na ředění a a chodila jsem na Quick a ten má být mezi 2 - 3 pod 2 je to málo,ta krev je špatně naředěná -jako by hustá a nad 3 hrozí krvácení,to už je zase mco naředěná.Proto se to těmi léky koriguje.Tak asi tak 😅

Andy neděkuj,nemáš zač 😀 Když by jsi potřebovala,tak dej vědět.Prof. Kvasnička z toho Trombocentra je prý největší kapacita v Čechách.Jinak jsou tam na to odborníci všichni a jen ty nejtěžší případy si bere on sám na starost.Držím moc pěstičky,aby bylo vše OK!!!!! A injekcí se vůbec nemusíte bát 😉 Mě je teda taky většinou píchá manžel,ale když není doma,tak do zvládnu sama (teda spíš do nohy,než do břicha)A to jsem fakt posera 😅

Zuločko tak co pak malý,už je v pořádku?

Nino moc mě mrzí,že to nevyšlo ☹ Já teda nevím,jestli odpovídám přesně na tvojí otázku : ale já mám za sebou dva potraty,a u obojího jsem měla jako důvod trombofilii.Protože se nedostatečně prokrvovala placenta a tím i miminko.tentokrát jsme to zvládly překonat.Prý je nejhorší těch prvních 12tt,než se mimčo napojí na tělo matky.Tak a teď doufám,že jsem to nezmotala,až jsem totiž na sobě vypozorovala takovou menší těhu demenci 😀

Mirip já jsem tě teď moc nepochopila 😅 a ani jsem o ničem podobném neslyšela.Ale když jsem teď byla naposledy na hematol. na krvi,tak jsem se ptala Dr.jak se to dědí a on říkal,že je to na 50%.A že radši nabere i manžela,aby jsme měli jistotu.Ale jak to tady teď píšu,tak si říkám,že to vůbec nesouvisí s tím,na co jsi se ptala 😅 😅 😅 Tak se omlouvám 😅

Maova a ty jsi taky bylo v tom Trombocentru? A nepochodila jsi? 😨 Já mám teda Prahy nějakých 110km,ale jsem ráda,že mě tam mají na starost.Já jsem se tam dostala vlastně přes hemat.z Podolí.No taky to bylo teda obštrukcí 😖

Leni66 to je dobře že už máte 15tt 😀 Držím pěstičky,ať si to vybojujete až do šťastného porodu 😀

No teda koukám,že jsem se nějak rozepsala 😀

lenka_66
7. únor 2009

emicko dakujem a napodobne 😉

andys004
7. únor 2009

zdravím tak první injekci mám za sebou,přišla pani z domácí péče dostala jsem jí do nohy vůbec to nebolelo,ale za to ted boule jako kráva a modřina jako sviňě 😅 😅 no pěkně to začíná.Od pondělí se to začně učit manžel 😀 dal k tomu souhlas tak jsem zvědavá.Mějte se a jsem ráda že jste všichni v pořádku 😵 opatrujte se pa pa pa. 🙂

margarita
8. únor 2009

vsetky vas zdravim a specialne gratulace pre andys, ze uz ma injekcie a manzela ochotneho jej ich pichat.
keby si potrebovala "zaucit" manzu, tak ten moj je uz po 2 tyzdnoch dost profik, zatial som bez modriny a jeho to vraj normalne az zacalo bavit 😉
krasnu nedelu vsetkym...

maova
8. únor 2009

andys, to je dobře, že máš první injekci za sebou a hlavně, že se ti podařilo přemluvit manžela 🙂

emičko, co hlava, přešlo to po paralenu? Na tý hematologii jsou fakt všichni příjemný, je to tam hezký, ale tuhle jednu malou mutaci prostě neřeší ☹ Ty toho máš hodně, tak na tebe dávají hodně pozor, ale MTHFR prostě nic není ☹

zulok
8. únor 2009

jeeeeeej, co to ciitam, Andyys, gratulujeeeeeeem k injekciam, chvala Bohu za tu modrinu a boulu jak krava... juchuu, vsetko bude dobreeeee

EMicka, joj, dufam, ze uz bude hlavicka posluchat...a pozdravujem kopcudielko...

ja len narychlo zdravim vsetky tehulky, mamulky, a snazilkyy, vela trpezlivosti... prepacte, ze pisem tak poskromne, MAtusko je este chorucky... ma enjaky ten virus.. 😒 tak vy sid avajte pozor, nech daco enchytite.

papappaaa

ozaj, LEnocka, kraasne testiky mas odfoteneee, kukala som albumcok ze ams vynoveny.. naadheraaa 😀 😀

kell
8. únor 2009

Ahojky!

Andys super, že máš ty injekce, aspoň teď budeš v klidu, ale řeknu Ti teda, že je to hrůza jak se u nás musíš doprošovat, je to fakt hnus!!! No, ale hlavně že to dobře dopadlo!

Nina moc mě to mrzí, doufala jsem, že to bude O.K. Já sem taky měla Hcg normální a pak se začalo snižovat, ale nedá se jednoznačně říct, co je příčinou! V podstatě to může být trombofilíí - ucpe se někde cévka a miminko nemá výživu, nebo u toho MTHFR je přímo zjištěno, že to zabraňuje uhnízdění vajíčka! Mně teda v nemocnici tvrdili, že to bylo nejspíš špatné vajíčko nebo spermie a mimčo se nemohlo dál vyvíjet, ale dvakrát po sobě se mi zdá dost podezřelé! Navíc tam nikdo žádné trombofilní mutace ani neřeší! Já jsem si říkala, že když už nějakou mutaci, tak pořádnou! Pak se teprve začnou o člověka zajímat! Drž se!

Bendy, přesně jak píše Emička, cím větš číslo INR tím víc naředěná krev a když jde o procenta, tak čím nížší tak víc naředěná! INR a % je jedno a totéž. Akorát, že před několika lety se dohodli, že se výsledky budou vydávat v jednotkách INR, ale někde se k nim ještě připisují i procenta, protože postarší lékaři jsou zvyklí na procenta a v INR jednotkách se neorientují.

Lenka66 ty Tvoje výsledky - nebude to náhodou protein S, ta zkratka?

Emi , co hlava? Dovedu si představit, jak se s tím trápíš, mě bolela celý pátek i sobotu! Jediná výhoda netěhotenství je, že jsem se mohla ládovat práškama! Jinak bych asi nepřežila!

Lenusska jak se vede? Co BT? Já ji mám teda nějakou divnou! MS nikde, těhotná 100% nejsem, a neklesne a neklesne, přitom se už nemůžu dočkat. Jenom se to všechno pořád prodlužuje. Přesně jak říkala Andys, jsem pořád na začátku, už mě to nebaví! Mám pocit, že se mi poslední 2 roky řídí v půlročních intervalech a já pořád začínám!

Zulok: bobánek Matuško, posílám mu pohlazení ať se brzo uzdraví brouček malinký.

Maova: to je fakt na ho..., snad už to nějak dobře dopadne a někdo Ti ty inj. napíše! Nemůžeš aspoň do té doby užívat anopyrin?

Alinuska!!!!!! Kde se nám touláš, už ani nevím, kdy jsem Tě tu viděla naposledy???

Margritka, už se Ti to blíží!!!!! Je to nádhera!

Veselinka, z toho si nic nedělej, mně ten nový gyn. dr. taky řekl, že mi stačí ty volně prodejné preparáty jako jsou mamavit a calibrum! To je s prominutím vzhledem k mutaci co mám já (MTHFR homozygot) úplně na hovno! Koupila jsem si Femibion 800, listovka už je v tom dokonce přeměněná, tak aby jsme ji i my s mutací uměly využít!!! 30tbl/cca250,-

Přeji hezký zbytek víkendu 😎

kell
8. únor 2009

Jééé Emi, Ty máš v albíčku pupíček!!!! Krásnej!! Já chci takyyyyyy 😢 😢 😢

lenusska
8. únor 2009

kell - to vyzera super zatial dufam,ze ma nesklame.. 😉 Joj mrzi ma,ze ne a ne to skoncit tak ako chceme..Ale teraz to nam uz vyjde...

cikyta
8. únor 2009

Ahojte.Baby,stalo sa Vám už to,že kedže ste už nemali "miesto" na tele na injekcie,lebo po každom vpichu je hrča,modrina čo svrbí a hojí sa týžden,že ste si pichali do tých zatvrdnutých miest a pri vytláčaní obsahu injekcie to moc nešlo a navrela vám okolo ihly žila?
Mne sa to stalo dnes.Vytlačila som len trochu tekutiny a viac to nešlo.Tak som vytiahla ihlu von a druhou injekciou som si pichla zbytok dávky na iné miesto.
Pichám do nôh aj ruk a už mám strašný problém nájsť miesto a nedá sa mi vytláčať striekačka ☹
Dr.vravela,že to je mierna alergická reakcia a mám to natierať fenistilom.Ten mi zabranuje,aby to tak nesvrbelo,ale nezabráni hrčiam ako citrony a modrinám.

cikyta
8. únor 2009

A ked si spomeniem,že to budem pichať do šestonedelia,tak mi je zle-už teraz nemám kde ☹