Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

erika12345
14. srp 2010

@zusika to je nadhera, blahozelam!!! To prisiel na to lekar az teraz? Skor ti as nerobil uzv, vsak?

joda
14. srp 2010

Caute baby som tu po dlhsom case.Poradte mi niektora ja som uz z toho vsetkeho na nervy.Vysiel mi zly screening afp bol nizsi 14,68 a rozmery su 17 az 70.V stredu idem na genetiku ale dovtedy sa asi zblaznim.Mate niektora nejaku ataku skusenost.A ako vam to dopadlo.

joda
14. srp 2010

Minuly rok som bola tiez na screeningu avysledky boli negativne neviem ako to je mozne ked plod bol odumrety.Neviem co si teraz otom mam mysliet

joda
14. srp 2010

Fialinka ti si mala ake vysledky hcg afp ja viem iba tieto hodnoty pocitacom to pocitane nebolo cize triplee testom.Hcg bolo vporiadku ale afp bol znizeny 14,68 ama byt 17 az 70

bettynka222
15. srp 2010

@matelko1 áno kojim, už neviem čo mám jesť 😝 spinka dobre v noci - 5-6 hodín a dnes dokonca 10. som sa trikrát zobudila že ho nakojim a on nič. skoro na mlieko ovalilo - auuuu

fiallinka
15. srp 2010

@joda ahoj, se mnou to nesrovnávej, já jsem měla dvojčata a afp jsem měla v normě, měla jsem vysoké hcg... jiné afp může svědčit spíš o jiných vadách, spině bifidě, rozštěpech - ale nevím, jestli není spíš špatné to vyšší 🙂. Kolik ti vyšlo riziko? Navíc tě může uklidnit, že z ultrazvuku se naprostá většina těchto vad pozná a určitě tam nic nebude.

fiallinka
15. srp 2010

@zusika zusi, gratuluju 🙂, já už jsem dvojičky čekala 2x a nikdy to dobře nedopadlo, ale nikdy to nebylo kvůli tomu, že by to byly dvojčata 🙂, takže se raduj a těš, to těhotenství je sice horší, ale pak budeš mít dvojnásobnou odměnu a i dvojnásobnou práci, která ti určitě dá zapomenout na předchozí bolest...

katrenka111
16. srp 2010

ahojte baby,chcem sa opýtať aj Vám sa zvykliobjavovat z nicoho nic na nohach,stehnach a zadku modriny??? lekari nevedia zistit z coho....

nonika
16. srp 2010

@zusika jeeeeeeeej gratulujem......drzim palce.....vsetko bobre dopadne 🙂 ....tesim sa s tebou 🙂

joda
16. srp 2010

@fiallinka J to mam trosku nizsie ako ma byt.Neviem ake som mala riziko lebo u nas to pocitac nehodnoti.Asi sa este nerobi scrining ale meria sa len apf ahcg. To hcg bolo v norme.Trochu ma to vystrsilo

pindruzka
16. srp 2010

@nektarine tak listovkou se predavkovat nemuzes, nadbytek odejde s moci, ale zelezem jo, tam bych byla opatrna, pokud nemas spatny krevni obraz (malo hemoglobinu), tak bych se na zelezo vybodla a brala hlavne tu listovku, pro nas je asi nejlepsi ten femibion, do 12tt bys mela brat 800, pak staci mene, nekdo tvrdi ze po 12tt uz listovku brat nemusis
ten femibion je dobrej v tom, ze ta 800 obsahuje 400 listovky (tu telo musi jeste rozlozit a pak vstrebat) a 400 listovky, ktera je uz v takovy forme, kterou staci jen vstrebat. nekdo totiz tu listovku nedokaze rozlozit, a proto i kdyz ji bere, tak je mu k nicemu, proto ten femibion je lepsi, tam uz mas formu, kterou vstrebas tak jako tak - no snad je to trochu srozumitelne

@lila61sice jsem tu jen chvili, ale gratuluju k mimiskovi, at jste zdravi a dela vam jen radost
k antikoncepci, vubec to neni hloupa otazka, myslim, ze u nas docela problematicke tema
prasky mi samozrejme nikdo nepredepise, tak jsem mela telisko mirenu, tu mi dr doporucila. sice je tam trochu hormonu, ale pusobi lokalne v deloze, dala jsem si ji a zadny problem jsem nemela, urcite do neho pujdu zas - sice je to dlouhodobejsi investice (cca 5000kc, ale vydri 5 let). pro me i z toho kratkodobejsiho hlediska je vyhodna, jelikoz jinou antikoncepci (pohodlnou a ucinnou) nemuzu, teda aspon o zadne nevim, take by me zajimalo co ostatni??????

fiallinka
16. srp 2010

@pindruzka nad tím jsem tak uvažovala a napadlo mne, že buď to tělísko, kondom ☹, nebo nic - a u nás to bude asi nic, bo pravděpodobnost přirozeného otěhotnění je minimální a pokud by se stalo, tak by to nevadilo...

pindruzka
16. srp 2010

no prave, kondom, telisko nebo nic. v tvem pripade je nic taky reseni, ale pro me treba do budoucna se jevi jen to telisko, kondom bychom teda neradi a nic bych treba po 3 detech taky uz neriskovala
jen by me zajimalo, jestli ho treba taky nekdo mel, protoze trochu hormonu preci jen obsahuje, jinak jsem s nim ale byla maxx spokojena

kaciatko81
16. srp 2010

tak kocky, ta antikoncepcia, u nas je sice riziko otehotnenia v podstate nulove-skor nas to stoji vela namahy, aby sme sa konecne k tomu mimi prebojovali, ale hak som mala kvoli tlmeniu vajecnikov mimo stimulacie-mam pco... brala som ju dlhe roky a nikdy som problemy nemala... teraz som ju mala mat na 3m, pred dalsou stimulkou a bum, zacala som dostavat krce... takze hak isla kadelahsie a ja teraz len dufam, ze tie vajecniky to nejako zvladnu a ked bude treba, tak budu spolupracovat...

ivula21
16. srp 2010

Ahoj holky, chtěla bych se prosím někoho zeptat, kdo byl na IVF.
Já byla před třemi roky na IVF +PGD , měla jsem dvě stimulace a u obou jsem dost špatně reagovala - potřebovala jsem velké dávky hormonů. Teď půjdu na druhý pokus a i teprve teď mi zjistili , že mám trombofílii.
Nevíte jestli to, že jsem o tom nevěděla a nebrala jsem nic na ředění krve, mohlo mít vliv na to, že jsem špatně reagovala na stimulaci?
Doktorka mi tvrdí, že to mohlo být tím.........nemá tu někdo zkušenost?
Já totiž k PGD potřebuji víc embryí než ke klasickému IVF a to, že ze mě nedostanou potřebné množství vajíček mě děsně straší. Děkuju

fiallinka
16. srp 2010

@ivula21 ivi, já jsem byla na ivf, reakci jsem měla vždy dobrou a výsledky taky dobré 🙂, a trombošu mám taky... poprvé jsem brala ale anopyrin, který u nás dávají všem bez ohledu na trombofilii, podruhé jsem píchala už fraxiparin (taky kvůli něčemu jinému), pokaždé to byla víceméně stejná reakce a vždy to bylo úspěšné... spíš může být problém v tom, že díky velkým dávkám hormonů se zvyšuje riziko trombóz a embolií, proto není špatné s touto diagnózou brát ten anopyrin, případně píchat injekce...

fiallinka
16. srp 2010

@ivula21 no je taky pravda, že ten anopyrin dávají preventivně všem proto, že v jakýchsi studicíh vyšlo najevo, že anopyrin prokrvuje sliznice a pak se embryo líp uchycuje, takže něco na tom může být...

cukruska1920
17. srp 2010

Ahojte... chcem sa spytat...aku ste mali hodnotu D-dimerov na poslednej kontrole??? diky

shandy
17. srp 2010

@ivula21 ivi ja myslim, ze to s reakciou vajecnikov na stimulaciu nema vela spolocne. skor pri uhniezdovani moze byt problem ako som citala...ale urcite by bolo vhodne ako pise fiallinka aspon ten anopyrin na riedenie, zalezi aj aky trombofilny stav mas zisteni a ci si hetero alebo homozygot...ivula a kvoli comu mas indikovane PGD?
fiall inak je mi velmi luto, co sa ti stalo a ze si to musela druhy krat zas absolvovat aj ked v inej podobe. drzim vam palce..

otulik
17. srp 2010

ahojte manzel mi pycha fragmin do bruska ale uz to dost boli kde by ste odporucily pychat? 😒 🙂

shandy
17. srp 2010

@otulik mne povedala hematologicka, ze keby som bola tehu tak do bruska nepichat, ze ramena a stehna skor 😉

otulik
17. srp 2010

@shandy no a mne ze do bruska povadaala mi to hematologicka len to uz boliiiii juuj ..do ramena sme skusali ale mala som velke modriny a do stehna kde?

cukor
17. srp 2010

@cukruska1920 ...ja som sa práve vrátila z hematologie a d-dimery mam 0,52 mg/l.

@otulik ......pichaj skôr do bokov,tam to ide lahsie a ani to velmi nebolí.na urovni bruska.len viac do strany.

dnes mi dali v lekárni clexan 0,2 tie novsie injekcie ,s tou pruzinou.zvládneme to pichanie?,zdajú sa mi také nepraktické.

cukruska1920
17. srp 2010

@cukor ja mam 0,51 a norma je do 0,5 tak zato sa pytam...ale hadam ked mam injekcie tak to nevadi...ja mam tie nove uz vyse mesiaca...vyzeraju strasidelne ale daju sa...len musis tlacit dovtedy kym sa ti ihla neobali takou umelinkou...to ti tak vystreli

cukor
17. srp 2010

@cukruska1920 ..ja mam v papieroch,ze norma je do 0,55.

cukruska1920
17. srp 2010

@cukor no a teraz aby si clovek vybral??? 😠

cukor
17. srp 2010

@cukruska1920 .....nestresuj sa 😉 a nezáleží len na d -dimeroch.berie sa to komplexne,ja tiez nemám vsetky hodnoty v norme a dnes mi povedala,ze mam trošku hustejsiu krv ale ta 0,2 by mala stačit.

paula1234
17. srp 2010

@zusika gratulujem z celeho srdca, to vam pan bozko vynahradil a poslav vam aj za anjelicka v dvojnasobnom stasti..)))vela, vela zdravicka prajem! 😉

cukruska1920
17. srp 2010

@cukor to neni ze stres ale strach vies... ale sak o dva tyzdne idem zas tak uvidim co mi povie...inak este picham v pohode do brucha..teda do bokov

cukor
17. srp 2010

@cukruska1920 a ako casto chodíš na hematologiu?