Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nonika
28. bře 2011

@cukor krasna babulka a aka uz je velka 😉 dodatocne gratulujem 😀

velvet26
28. bře 2011

@fori najlepsie je pichat do brucha, odtial je vra lepsia vstrebatelnost, no ak uz budes mat vacsie brucho, napnute, ze sa ti nebude dat, tak skus boky, pripadne nohy alebo ramena...aj tam sa moze..ja zatial stale do brucha davam, resp. uz do bokov..
a hadam sa ti coskoro zadari, aby si co najmenej pichala pred otehotnenim, no nic to nie je neboj...vacsina z nas zacala pichat az po potvrdeni tehotenstva, ja resp. po pozitivnom tehoten. teste hned..aj ked mi dr. hovoril, ze pri mojej Leidenskej mutacii by bolo dobre pichat uz od ovulky..

sisi0211
28. bře 2011

@velvet26
Od zaciatku uzivam Fragmin 2500 a teraz mi dala este k tomu Fragmin 5000. Davkovanie je 5000 v pondelok, stredu a piatok a 2500 ostatne dni. Vsetky tie injekcie maju neziaduci ucinok krvacanie do mozgu, do brusnej dutiny, takze asi preto.... neviem.
Vies nieco blizsie o D-Dimer?

velvet26
28. bře 2011

@sisi0211 femibion je dobry, ten uzivaj...no pri niektorych mutaciach je dobre aj cistu kyselinu listovu na predpis uzivat...

sisi0211
28. bře 2011

@velvet26
Ako casto chodis k hematologovi na odber krvi?

pepek007
28. bře 2011

Ahojky holky já mám Leydenskou mutaci takže jsem na začátku těhu musela píchat Fraxiparin 0,4 a týden před porodem a pak 14 dnů v šestinedělí a do toho jsem musela brát i listovku - měla jsem to vše preventivně ale pomohlo nám to k prckovi a u druhýho co už nyní pomalu plánujeme, tak to bude taky tak 😉 a mezítím jsem chodila 1x měsícně na hematologii na kontrolo krve zda je vše ok 😉

velvet26
28. bře 2011

@sisi0211 aha, no skusenosti s davkovanim fragminu nemam, ale vsak vlastne si pichas kazdy den, len davkovanie je rozne...no urcite vie dr. preco ti to takto predpisala, ked su tam mozne tieto neziaduce ucinky, tak asi preto...
nooo, o d-dimeroch co som davnejsie citala tak len to, ze je to bielkovina, tvori sa v peceni a tusim sladkosti maju vplyv na hladinu d-dimerov, tak so sladkym sa radsej neprepchavat zbytocne... 🙂 neboj, uz si zachvilku vo finale, tak nestresuj, bude to ok, urcite...tie hladiny sa dvihaju vsetkym tehotnym zenam a my sme predsa sledovane na hemato, vela zien ani nevie, ake hodnoty ma, nic si nepichaju a urcite ich maju vyssie..

velvet26
28. bře 2011

@sisi0211 kazde 4 tyzdne, najblizsie pojdem za 3 tyzdne, lebo keby som isla za 4 tt, tak to mam jeden tyzden do porodu a to je uz dost na hrane, mozno dovtedy aj porodim.. 😀

velvet26
28. bře 2011

@pepek007 super, ze ste sa dopracovali k zdravemu babatku, s fraxikom to myslim uz vyslo tusim kazdej, ktora bola v tejto teme...a to si brala fraxik len uplne na zaciatku a tyzden pred porodom, zbytok casu nie??

pepek007
28. bře 2011

@velvet26 ne ne jen na začátku cca do 6 tt možná ani ne a pak jsem se dohodla, že budu pravidelně docházet na krev a kontrolu na hematologii proto mi ho dovolil vysadit 😉 jj díky bohu vyšlo - před tím jsem měla 2x biochemický těhu než mi ho nasadili takže na tom něco asi bude 😲 zbytek času mezi tím jsme se doholi ženebude třeba když nemám žádné problémy ale kdyby cokoliv, tak jsem měla hnedka zajet na hematologii a nasadili by jsme ho + si mě fakt hlídal hematolog - já jsem ho požádala že nechci zda je to možný on souhlasil s touhle jeho podmínkou 😎

velvet26
28. bře 2011

@pepek007 no super, ze to takto vyslo, aj bez kazdodenneho pichania...hlavne bolo asi, ze sa podchytil ten zaciatok, ked sa vyvija zaklad placenty, co je pri leiden mutacii dolezite, mam ju aj ja...a vela robi aj psychika si myslim, hlavne je nestresovat sa..tak gratulujem k babatku a uz sa neviem dockat nasej malickej.. 🙂

paula1234
28. bře 2011

Ahojte dievcata, na zaciatku som sem k vam chodila, teraz chodim do diskusie MAJ 2011) 😉 Mam k vam jednu otazocku, picham si fraxiparin 1 x vecer 0,3 ml, prve som rodila cisarskym a teraz mam mat na 99% cisarsky tiez, myslite, ze pri nasej diagnoze je to oki? Dakujem za nazor 😉 )

pepek007
28. bře 2011

@velvet26 tak to moc drži palečky ať je vše v pořádku a dopadne jak má 😉 😵 jo jo mi taky říkal hematolog, že nejduležitější je ten začátek podchytit a pak jen průběžne kontrolovat krev jinak pokud v rodině nebyla trlmboza nebo neměl nikdo problém, tak že je zbytečný píchat celý těhu ale do Dr. tak to názor 😉 jo jo psychika udělá taky hodně to souhlasim 😉 😖 jinak ty máš termín přesně na den v jakým se v roce 2009 narodila naše holčička 😵 😵

sisi0211
28. bře 2011

@velvet26
Diky za infosky. So sladkostami teda koncim 🙂
Ja som mala od zaciatku len 2500-ku a bolo to OK. Vlastne v 2. trimestry som si pichala len preventivne, lebo krvny obraz som mala super, ale teraz sa to nejak zhrosilo, co som sa dost zlakla a na kontrolu idem az 11.4. :( Len dufam, ze vsetko bude OK. D-Dimer ma vplyv na placentu - prietoky?

fori
28. bře 2011

@velvet26 no právě, moje doktroka chce abych si to píchala hned od začátku cyklu, ještě než otěhotním, ale zase bůh ví jak dlouho to bude trvat, bojím se abych nebyla rozpíchaná jak cedník. tak dík za info 🙂

lume
28. bře 2011

@mirip To mas odkial vysvetlenie tej genetiky? Aky heterozygot sadedi po matke?

bettynka222
28. bře 2011

@lia chudatko ☹ a to z coho ma - je ot dedicne, ci ju nieco podrazdilo? ako je to uz davno co sme sa trapili so snazilkovanim, ze? vsetko je zrazu uplne ine 😵
jaaaj, no planovali sme tak po roku. al enedavno osm sa priotravila, dva dni som nevladala jest, bolo mi hrozne zle, ani maleho osm nevladala nosit. no a tak som si spomenula na moje posledne tehu - ako som 4 mesiace nedokaala zjest nic ine nez hrozno a zlty melon, ako som 6 hodin cez den spala a ledva chodila, ako sa mi tocila hlava a padala som k zemi, ako som cely mesiac silno krvacala a cely ho stravila v nemocnici na infuziach...a ked mi zachutilo konecne jedlo, tak som zas 5 a 6 mesiac pregrcala - ale zas mala som konecne troksu sily aj 😀 no ale treti trimester bol supeeeeeeeeeeeeeeeeeeer 😀
no a tym som vlastne chcela povedat, ze radsej nie...nemohla by osm sa venovat malinkemu, mm tie znie - ma vela prace, mamina robi, takze toto mu chudiaktu neurobim 😔
@ladybirds ja som tym myslela, ze na mutacie u zprisli, takze nejaku tu diagnozu uz mas. drzim palce na hematku a hlavne v dalsom tehu 😉
@cukor zlatusik to je - ta vasa Petka 😵
@lume B12 a magne B6 - tieto dve Bcka pomahaju metabolizovat listovku a tiez znizuju hladinu homocysteinu 😉
@fori ahoj. mas jednu z najhorsich mutacii - preto ten clexan. len pekne dr posluchaj a babatko pride 😉 inak tie modriny sa tvoria aj mne - mm mi za to vkuse nadava (ako keby som za to mohla, ze)...a pritom mam tu najslabsiu mutaciu

bettynka222
28. bře 2011

@sisi0211 skius si dat femibion, cistu listovku na predpis, B12 a B6
@velvet26 heparin je teda zavisly od vahy, ja som cele tehu vazila 50 kg (potom som este aj schudla, az v 8 mesiaci som troksu prribrala a to meriam 178 cm) a mne sa teda dr velmi baa ich dat

sisi0211
28. bře 2011

@bettynka222
Ano, Femibion som znova zacala brat a B12 mam raz mesacne, Magne B6 3x denne. Plus este zelezo 😉

velvet26
28. bře 2011

@bettynka222 no moze byt, ze aj na vahu sa prihliada, ale mne hovorila hematologicka, ze podstatny je krvny obraz a podla toho sa posudzuju injekcie, aj ked moze byt, ze ked si bola taka chuda, tak mali obavu ti ich dat..

velvet26
28. bře 2011

@fori ja som sa na toto pytala aj v jednej poradni internetovej, kde mi odpisal dr. ze staci pichat od ovulky, aj moj dr. povedal, ze tak je to idealne pri leidenovi, ale zase na druhej strane, ak mas pravidelny cyklus, tak uz v den ocakavanej mrsky ti vyjdu dve ciarocky na teste, staci od pozitivneho testu, tak som to urobila aj ja a vyslo to...hlavne je co najskor, vacsina bab, co su tu, tak pichala az ked mala potvrdene tehu od dr. tak neboj, skus to zatial tak ako ti povedala dr. hned od zaciatku cyklu, za pokus nic nedas a co ty vies, mozno sa vam to podari na prvy sup... 😉

velvet26
28. bře 2011

@fori a nestresuj sa, ze je leiden najhorsia mutacia, kazda moze urobit problemy v tehu, ved su baby, ktore ich maju viac naraz a aj homozygotne formy...inak vela zien s leiden bez uplnych problemov donosi dieta a ani o mutacii nevie, takze ziadna nie je horsia ani lepsia..ved po niekom sme ju aj my podedili, mozno po mame, babke a tie problemy ziadne nemali...

@sisi0211 na prietoky ma vplyv celkova zrazanlivost, d-dimery to je len jeden ukazovatel, ktory sa skuma ale podstatny je celkovy krvny obraz, tak mi povedala moja hematologicka, tak bud pokojna, vsetko bude ok...kazdej tehotnej sa tieto faktory zhorsuju...ja som tiez trosku stresovala, kedze som mala az do 8 mesiaca fraxik len 0,3, tak som mala obavy ze ci bude stacit, uz mam 0,4 mam teraz tak som pokojnejsia..

berule
28. bře 2011

@sisi0211 Ahojky, já taky píchám Fragmin, ze začátku jsem měla 2500j v 0,2ml a teď mám 5000j v 0,2ml. Taky máš ty 0,2 ml? Mě teda neupozorňoval dr., že to má takové nežádoucí účinky. Mě říkal, že mi to pomůže a já mu věřím...zatím mi to pomáhá 😉

katkaajurko
28. bře 2011

caute,tak ja som bola na kontrole na hemato a dnes som mala vysledky poobede -volala som si a zaujimave je -ze mi d-dimery klesly z 1680 na 1300 oproti mesiac dozadu - neviem cim to bolo-ze boli take vyssie-ale vtedy som bola po chorobe-ze by tym? doktorka zhodnotila,ze celkovy krvny obraz zodpoveda tehotenstvu a netreba riedit krv...len zelezo musim brat.... a dalsia kontrola az v 34tt ....

a inak -d-dimer vraj moze byt u tehotnej kludne aj 3tisic a nic to neznamena-je to vraj velmi individulane 😉

sisi0211
28. bře 2011

@katkaajurko tak to si ma trosku upokojila s vyskou toho D-dimeru 🙂

sisi0211
28. bře 2011

@berule
Ahoj, tiez mam 0,2 ml. Mna Dr. tiez neupozornovala na neziaduce ucinky. Ja som si to precitala v pribalovom letaku 🙂
Samozrejme si picham tak ako povedala Dr. a tie neziaduce ucinky som vyssie spominala kvoli tomu, lebo 5000-ku si picham len 3x tyzdene kvoli vahe. Predpokladam, ze preto si nemozem pichat kazdy den 5000, lebo by mi to mohlo aj ublizit...
Kazdy liek moze ublizovat ak sa predavkujes. 😉

pancuska
28. bře 2011

ahojte......ja by som sa chcela este opytat ci ste pocas tehu boli doma alebo chodili do prace?

kacicqa
28. bře 2011

Ahojte. Prosim, nemate niekto z Vas skusenosti doktorkou Krotkou v KE? Mamina teraz mala problem so zrazeninami v nohe a kedze sa snazime o babo (bohuzial sa nedari) xcem vylucit co najviac rizik. Gynekologicka mi odporucila tuto lekarku. Este jedna otazka.. ma zmysel aby na testy isiel aj mangel kedze aj v jeho rodinnej anamneze sa objavili taketo problemy? Dakujem.

slavkav
28. bře 2011

@paula1234 ja mam tiez trombofiliu a rodila som tiez sekciou a bolo to uplne ok. posledny fraxiparin pred porodom som si pichla 12h pred a potom mi pichli niekedy po - ale uz si nepamatam presne kedy - ale to mi uz pichali v nemocke - to mali pod kontrolou 😉

slavkav
28. bře 2011

@pancuska ja som chodila do prace